Berth

הערכה עצמית ו- ADHD

הערכה עצמית מסייעת לילדים להרגיש גאים במי שהם.

הערכה עצמית היא על ערך עצמי. זה לא קשור להיות bigheaded או התרברבות. זה על האופן שבו אנו רואים את עצמנו, ההישגים האישיים שלנו ואת תחושת שווה שלנו.

הערכה עצמית היא חשובה משום שהיא מסייעת לילדים להרגיש גאים במי הם ומה הם עושים.

זה נותן להם את הכוח להאמין ביכולות שלהם ואת האומץ לנסות דברים חדשים. זה עוזר להם לפתח כבוד לעצמם, אשר בתורו מוביל להיות מכובד על ידי אנשים אחרים.

איך הערכה עצמית מושפעת ADHD?

ההערכה העצמית של הילד שלך היא מעוצבת על ידי:

 • איך הוא או היא חושבת
 • מה הם מצפים מעצמם
 • איך אנשים אחרים (משפחה, חברים, מורים) חושבים ומרגישים עליהם.

ילדים רבים עם ADHD יש בעיות בבית ספר ועם מורים ולפעמים יש קשיים בבית. הם מתקשים לעשות ולשמור חברים.

לעיתים קרובות אנשים לא מבינים את התנהגותם ולשפוט אותם בגלל זה. הם לשבש מצבים, לעתים קרובות צוברים עונשים, כך הם עלולים למצוא את זה קל יותר שלא טורח לנסות להשתלב או לעשות את העבודה בבית הספר.

כל האמצעים הללו, ילדים עם ADHD לעתים קרובות להרגיש רע עם עצמם. אולי הם חושבים שהם טיפשים, שובב, רע או כישלון. באופן לא מפתיע, ההערכה העצמית שלהם לוקחת ניגוח והם מתקשים לחשוב שום דבר חיובי או טוב עם עצמם.

הבעיה של הדרה

התנהגות היפראקטיבית, משבש לעתים קרובות הוא ציין ילדים וצעירים עם ADHD. הם לא יכולים לעזור מתנהגים ככה, אבל מורים מנסים להתמודד עם ילד משבש עשויים לנסות לנהל את המצב על ידי למעט אותם מהכיתה.

מסיבות יום הולדת ואירועים חברתיים הם חלק טבעי מתהליך ההתבגרות, אבל הורים אחרים אולי לא רוצים להזמין ילד עם מוניטין של התנהגות רעה. שוב, זה יכול להוביל ילד עם הרחקת ADHD.

הכללה רק מוסיפה רגשות שליליים בקרב ילדים וצעירים חיזוק לרעיון שהם 'שובבים' ולא רצויים.

איך אתה יכול לשפר את ההערכה העצמית של הילד שלך?

אם הילד שלך חסר הערכה עצמית, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור.

 • לשבח ולתגמל: אתה צריך להפוך את הילד שלך להרגיש תחושות חיוביות לגבי עצמם, כדי לנסות לתת שבח בכל מקום אפשרי. זה יכול להיות עבור פעולות גדולות או קטנות - למשל אם הם ניסו קשים בבית הספר או עזרו להבהיר לאחר ארוחה. כמו גם בשבחים מילוליים, מתן תגמול קטן יכול להדגיש את ההישגים.
 • אהבה ואמון: לא להתנות את אהבתך. הילד שלך צריך לדעת שאתה אוהב אותם ולא משנה עד כמה הם מתנהגים. תגיד לילד שלך הם מיוחדים ולתת להם לדעת שאתה בוטח בהם ולכבדם.
 • מטרות: הגדרת מטרות כי מושגות בקלות ולצפות הביטחון העצמי של הילד לגדול.
 • ספורט ותחביבים: הצטרפות למועדון או שיש תחביב יכול לבנות את הערכה עצמית. בהתאם לאינטרסים של הילד שלך, הפעילות יכולה להיות שחייה, ריקוד, אמנויות לחימה, מלאכת יד או בישול. לא משנה מה התחביב, הילד שלך יהיה ולהשיג מיומנויות חדשות במה להתגאות - ובשבילך לשבח. לפעמים ילדים עם ADHD ייכבו פעילותם, כדי להיות מוכן לבוא עם רעיונות חדשים.
 • להתמקד בחיובים: לקבל את ילדכם לכתוב רשימה של כל מה שהם רוצים על עצמם, כגון תכונות הטובות שלהם דברים שהם יכולים לעשות. זה מקל על הקיר בחדר השינה או במטבח, כך שהוא יכול לראות כל יום. עודדו את ילדכם ולהוסיף לו באופן קבוע.

קבלה ולתת ביקורת

התמודדות עם ביקורת

 • להקשיב למה שנאמר. אל תפריעו לסתור או תירוצים
 • מסכים עם זה, במידת האפשר
 • לשאול שאלות אם בטוחות לגבי דבר מה
 • להודות בטעויות ולהתנצל
 • בשלווה לא מסכים אם זה לא הוגן, למשל באומרו בנימוס, "אני לא מסכים איתך '.

יש רגעים שבם ביקורת היא הכרחית, אך ילדים עם הערכה עצמית נמוכה הם לא טובים לקבל ביקורת - או לתת את זה יפה.

איך אתה נותן ביקורת היא דבר חשוב. ביקורת היא החלק השני של ביצוע לחוש את הילד שלך אהב: סרקסטיות, הערות שליליות יכולות לבטל את כל העבודה הקשה שלך כדי להיות מעודדת. אז האם יש דבר כזה כביקורת טובה?

אם אתה רוצה ללמד את הילד שלך איך לקבל ביקורת, אתה צריך לתת את זה בצורה בונה.

הערכה עצמית ו- ADHD. להתמקד בחיובי.
הערכה עצמית ו- ADHD. להתמקד בחיובי.

פירוש הדבר להיות רגוע, לא כועס, התמקדות בהתנהגות ברצונך לשנות במקום לבקר האדם. זה עוזר גם אם אתה יכול למצוא דברים חיוביים לומר לאזן את הביקורת. שימוש "אני" נוטה להיות פחות אגרסיבי מאשר 'אתם'.

לכן, אם הילד שלך הוא נאבק עם חתיכת עבודה לבית הספר, לא אומר 'אתה טיפש ", אך" אהבתי את הדרך שבה אתה קורא את העמוד הראשון. זה רק כמה מילים שאתה למעוד על. כי המילה היא... '

כל הדברים האלה חלים כשהילד שלך נותן ביקורת. לדוגמא, "אני אוהב לשחק איתך, אבל הוא קר מדי לשחק בחוץ היום."

עזרה נוספת

אם אתה מרגיש ילדכם צריך קצת עזרה נוספת בפיתוח ובשימור הערכה עצמית, כיתות אסרטיביות אולי כדאי לנסות.

הרעיון הוא ללמוד טכניקות להתמודד עם ביקורת, לתת אמון ובאופן כללי להפוך לילד להרגיש טוב יותר עם עצמם.

לפרטים של כיתות המקומית, לשאול מומחה, פסיכולוג או רופא המשפחה שלך. לשכת ייעוץ ספרייה או אזרחים המקומי שלך עשויה גם להיות מסוגלת לייעץ.