Berth

תרפיה על HNFA

פסיכותרפיסט יכול לעזור לטיפול ב- ADHD של ילדכם.

רופאים הם בדרך כלל אנשי המקצוע בתחום בריאות הראשונה הורים יראו על התנהגותו של הילד שלהם. אבל בגלל ADHD הוא מצב הדורש אבחון מומחה, הוא מומחה שיחליט אם הילד שלך יהיה להפיק תועלת מטיפול.

בהתאם הטיפול נבחר, המומחה רשאי להציע הטיפול עוצמה או להפנות את ילדך המקצועי המתאימה.

כיצד יכול טיפול עזרה ADHD?

מחקרים מראים כי הטיפול היעיל ביותר לטיפול ב- ADHD הוא אחד המשלב תרופות, התערבויות חינוך וניהול התנהגותי.

בעוד תרופות יכולות לשפר את הסימפטומים הליבה של ADHD, טיפול התנהגותי מטפל בבעיות התנהגות וטכניקות החינוך לשפר את הביצועים בבית הספר. פסיכותרפיה עוזרת בעיות כרוכות סביב הערכה עצמית נמוכה ומערכות יחסים. המומחה ייצור להכין תוכנית טיפול בהתאם לצרכים של ילדכם.

טיפול הוא סוג אחר של טיפול תרופתי - בדרך כלל זה לא מהיר ההשפעות וזה יהיה מאתגר. זה גם ראוי לזכור כי טיפול יכול לגרום לשינויים באופי היחסים שלך עם הילד שלך, כמו גם עם אנשים אחרים.

אילו סוגים של טיפול זמין?

ארבעת הדגמים העיקריים זמינים HNFA הם התנהגותיים, מערכתי, ייעוץ פסיכו.

טיפול התנהגותיות

טיפולי שינוי התנהגות כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יעילים בטיפול בבעיות ספציפיות הקשורות ADHD, כגון הערכה עצמית נמוכה.

זהו סוג מעשי של טיפול המתמקד בנושאים הילד שלך הוא פונה. דוגמה לכך הוא "ADHD עושה את זה קשה לי להתרכז, אבל אם אני שובר את רוחות לחתיכות קטנות זה עוזר," במקום, "אני לא יכול להתרכז בגלל שאני טיפש."

רוב המפגשים האחרונים עבור שעה אחת בשבוע וילדים בדרך כלל צריך בין שש ועשרים הפעלות.

אימון הורה הוא גישה אחרת התנהגותיות מוצעים להורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. זה לא אומר שאתה הורה גרוע, אבל שיטות הורות נורמליות לא תמיד עולות בקנה אחד עם ילד ADHD. בדרך כלל אימון מתמקד דרכים חלופיות להתמודדות עם התנהגויות בעייתיות.

טיפול מערכתי

גישה זו משמשת לעתים קרובות לטיפול משפחתי. הסביבה המשפחתית היא אחד הגורמים הידועים כבעלי השפעה על סימפטומים של הפרעות קשב וריכוז. חיי המשפחה של ילד יכולים להשפיע על חומרת סימפטומים, איך ADHD הארוך נמשך וכיצד הוא מתפתח. ובמקרה זה, המומחה רשאי להחליט ילדך יהיה העזר הטוב ביותר על ידי טיפול המשפחה.

תרפיה על HNFA. יועצים ופסיכותרפיסטים.
תרפיה על HNFA. יועצים ופסיכותרפיסטים.

סוג זה של טיפול מניחה אם אחד מבני המשפחה מנסה לבצע שינויים, את מערכת היחסים מארגנת מחדש כדי לשמור על הסטטוס קוו דומה. אז מטפל להסתכל כיצד התקנת המשפחה פועלת לייצר הבעיות, כדי שתוכל להבין איך המשפחה יכולה לבצע שינויים.

טיפול משפחתי לעתים קרובות להתבצע על ידי פסיכולוג קליני. הפעלות עלולות להתרחש בתדירות נמוכה יותר מאשר צורות אחרות של טיפול, למשל פעם בחודש או פחות.

ייעוץ

ייעוץ נוטה להיות טיפול לטווח קצר, עבור מושב דוגמא אחת בשבוע במשך שישה שבועות. זה לא רגיל לטפל בסימפטומים או התנהגות של ילדים עם ADHD, אך יכול לסייע להורים להתמודד עם סוגיית ADHD - למשל את ההשפעה על חיי המשפחה, השלמה עם תרופות וכו '

טיפול פסיכו

טיפול פסיכודינמי מתאר כל הטיפולים בעלי אופי אנליטי. פסיכו אינו משמש לעתים קרובות לטיפול ב- ADHD, בגלל סימפטומי ליבה נוטים להיות מנוהלים על ידי רפואה, בעוד כתובות טיפול ספציפיות לבעיות התנהגותיות.

אנשי מקצוע אשר מציעים טיפול

ייעוץ, גישות התנהגותיות, טיפול משפחתי והדרכה הורי אלה מוצעות על ידי צוות אחראי על הטיפול של הילד שלך - בדרך כלל הילד השירות פסיכיאטרי מתבגר.

המטפלים העיקריים יהיו פסיכיאטר הילדים בתיאום עם הפסיכולוג הקליני. מי לוקח את ההובלה לטיפול בילד שלך יהיה שונה ממקום למקום, אבל זה בדרך כלל הפסיכיאטר.

  • פסיכיאטרים הם רופאים מוסמכים שעברו על להתמחות בתחום בריאות הנפש. הם רושמים תרופות, אבל לא כל הפסיכיאטרים להציע פסיכותרפיה. ב- ADHD ההערכה, האבחון ותכנית טיפול כולל הנן באחריות הפסיכיאטרית.
  • פסיכולוגים אינם רופאים מוסמכים, אבל יש תואר בפסיכולוגיה. פסיכולוג חינוכי יש גם הסמכה להוראה לתואר שנייה, שנתי ניסיון בהוראה, והשלים קורס בפסיכולוגיה חינוכית. פסיכולוג קליני מתחייב ניסיון קליני, כלומר לפעול כחלק צוות שירות בריאות הנפש, ואחריו אימון לתארים מתקדמים. באופן כללי, את ההיבטים ההתנהגותיים של ADHD יטופלו על ידי הפסיכולוג.
  • יועצים ופסיכותרפיסטים. אנשים יכולים להפוך לפסיכולוגים ופסיכותרפיסטים לאחר תקופה של אימונים, אבל ללא כל רקע מקצועי מסוים. עם זאת, המומחה ממונה על הטיפול של הילד שלך יתייחס רק ליועץ מאומן היטב ומוכר או מטפל.

זמני המתנה

בגלל המספר הנמוך של מומחים לעבוד בתוך ADHD, רשימות המתנה עבור רבים של טיפולים אלה הם ארוכים. כחלופה, אנשים יכולים גם לבקש עזרה מחוץ HNFA מול מטפל אישי.