Berth

מה גורם ל- ADHD?

הגורם המדויק של ADHD עדיין נשאר בגדר תעלומה.

אנחנו לא יודעים בדיוק מה גורם ל- ADHD, אך מחקר מדעי מצביע על הגורמים יכולים להיות גנטיים בעיקר, בשילוב עם כמה גורמים אחרים.

ADHD וגנים

מחקרים מדעיים מצאו קיים קשר גנטי חזק ב- ADHD. זה אינו הפרעה כי הוא למד או עבר על חברתי.

מחקרים הביט תאומים זהים ולא זהים, ילדים מאומצים לבין אחים ואחיות שאינם אימצה שלהם, ובני משפחה של אנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

אצל תאומים זהים, קיימת סבירות סנט 72 כדי 83 לכל כי הן תצטרכנה ADHD, אך תאומים לא זהים מאותו מין ההסתברות היא 21 עד 45 אחוזים.

מחקרים מראים גם הורים, אחים וילדים של אנשים עם ADHD עשויים להיות עד חמש פעמים יותר סביר להניח שיהיה ההפרעה מאשר אנשים שאינם קשורים מישהו עם ADHD. יותר ממחצית מכלל ההורים עם ADHD תהיה ילד עם ההפרעה.

בשלב מסוים, אנשים חשבו יכול להיות שיש רק גן אחד שגורם למישהו לפתח ADHD. עכשיו מומחים חושבים ההפרעה היא כנראה נגרמת על ידי מספר גנים - שכל אחד מהם תורם תרומה קטנה.

שעון Term

הגנים מומחים זיהו בפוטנציה לתרום לפיתוח של ADHD הם גנים ששולטים סוגים מסוימים של הנוירוטרנסמיטר.

הפגמים אחד או יותר של הגנים האלה עשויים לתרום לסיכון גבוה יותר לפתח תסמיני ADHD, אבל הם עלולים להיות לא חמורים מספיק כדי זקוקים לטיפול.

ADHD והמוח

ADHD אינה נגרמת אך ורק על ידי גורמים גנטיים. מחקרים מדעיים הראו כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז יכול לסבול מפגמים בחלקים מסוימים של המוח, כולל בקליפת המוח הקדם חזיתית. קליפת מוח הקדם חזיתית הוא האזור של המוח כי אמין לשלוט 'פונקציות מבצעות ".

פונקציה המבצעת

פעילויות בשליטת פונקציה המבצעת:

 • תסכול ניהול
 • התפרצויות הרחקה
 • פתרון בעיות
 • כזכור זיכרון
 • מאמץ בשמירה
 • התמקדות.

פונקציות או מימוש פעילות מנטלית מסוימת שמאפשרת שליטה עצמית. סימפטומי הליבה של ADHD - היפראקטיביות, אימפולסיביות וחוסר תשומה - אולי כל להתעורר עקב בעיות עם פונקציות מבצעות.

מחקרים גם הראו כי אנשים עם ADHD חווים רמות שונות של 'נוירוטרנסמיטורים' מסוימים, כגון דופמין ונוראדרנלין. שני נוירוטרנסמיטורים אלה מעורבים פונקציות מבצעות.

החשיבה הנוכחית עולה כי חוסר איזון של כמה כימיקלים מוליך עצבי במוח חשוב ב- ADHD.

הרמות השונות של נוירוטרנסמיטורים יכולות גם להיות בעלי השפעה על רמות הגלוקוז במוח, אשר משפיע על פעילות בתחום זה. במילים פשוטות, גלוקוז יותר בשימוש, יותר אנרגיה ופעילות במוח.

מחקר הסתכל רמות הגלוקוז אצל מבוגרים שהיו היפראקטיביים מיילדות והמשיך לחוות סימפטומים. הוא מצא כי אצל אנשים עם הפרעות קשב וריכוז, באזורים של המוח השולטים בדחפים ותשומת לב בשימוש פחות גלוקוז, אשר טוען שהם היו פחות פעילים.

הועלה שערה כי אם למישהו יש רמות נמוכות יותר של נוראדרנלין ודופאמין, המוח שלהם לא יכול לעשות שימוש של גלוקוז, כך פחות אנרגיה זמינה כדי בחלקים מסוימים של המוח, שגורם לסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז.

פציעות המוח הריון ולידה

מחקרים מראים כי כאשר המוח של תינוק פגום או מושפעות לרעה לפני או אחרי הלידה, זה יכול להפוך את התינוק בסיכון גבוה יותר לפתח ADHD בהמשך.

אם אישה מעשנת, לוקח סמים, שותה הרבה אלכוהול, או לחוץ מאוד בזמן שהיא בהריון, הדברים האלה יכולים להשפיע על המוח של התינוק.

ילדים עם משקל לידה נמוך נראים יותר לפתח ADHD. מחלות מוח, טראומה במהלך הלידה, פגיעת ראש ועישון פסיבי גם יכול להגדיל את הסיכוי של ADHD לפתח ילד.

דיאט ו- ADHD

אין הרבה ראיות כדי להראות כי אכילת סוגים מסוימים של תוספי מזון או מזון יכול לשחק תפקיד בגרימת ADHD.

הורים רבים לילדים עם ADHD לנסות לשנות את התזונה של הילד שלהם או מתן תוספי מזון, אבל יש מעט עדויות או לא זה יכול להועיל לילדים הסובלים מ- ADHD.

יש מספר מחקרים גילו כי ילדים עם ADHD רמות נמוכות של חומצות שומן חיוניות מאשר ילדים אחרים.

הדבר מצביע הם לא יכולים לספוג שומנים אלו ממזון, כמו גם אנשים אחרים, או אולי הם חסרים את האנזים הממיר את חומצות שומן לחומרים אחרים בגוף. עם זאת, לא ברור מה תפקיד חומצות שומן אלו לשחק ההפרעה.

הסביבה ו- ADHD משפחה

משפחה ו- ADHD

גורמי סביבה משפחתית הקשורים ADHD כוללים:

 • חוסר הרמוניה בין הורים בחיי המשפחה
 • יחסים עוינים בין הורים וילדים
 • מעמד סוציו-אקונומי נמוך
 • בעיות נפשיות
 • התנהגות פלילית.

ישנם היבטים מסוימים של הסביבה המשפחתית אשר נמצאות בתדירות גבוהה יותר אצל ילדים עם ADHD. זה לא ברור אם גורמים אלה יכולים לגרום למעשה ADHD.

זה יכול להיות בסביבה המשפחתית רק מגבירה את הסבירות של ADHD לפתח אצל ילד שכבר בסיכון גבוה יותר בגלל סיבות אחרות, כגון גורמים גנטיים. חיי המשפחה של ילד יכולים גם להשפיע על חומרת סימפטומים, איך ADHD הארוך נמשך וכיצד הוא מתפתח.

זה אפשרי, כי חלק מהגורמים מקושרים עם ADHD, כגון סכסוך משפחתי והתנהגות פלילית, יכול להיות התוצאה של אותם גנים שגורמים ADHD, ולא אחר גורמים עצמאיים של ההפרעה.

ADHD והורות

מה גורם ל- ADHD? נזק מוחי במהלך ההריון והלידה.
מה גורם ל- ADHD? פגיעות מוח במהלך הריון ולידה.

זוהי טעות נפוצה כי ADHD נגרמת על ידי הורות 'רעה'. אנשים שלא יודעים כלום על ADHD יכול להיות מיהרו להאשים את ההורים. אבל מומחים רבים חושבים הגורמים ADHD הם גנטיים ברובו.

מחקרים מראים שזה הרבה יותר סביר להניח כי הורים טובים מנסים להתמודד עם ההתנהגות של ילד עם ADHD לעתים נראים כמו הורים'רע', כי הם יכולים להופיע רגזניים, הדגישו, מדוכאים גרועים משמוע ילדם.