Berth

אלרגיה לקרדית אבק הבית

מהי אלרגיה לקרדית אבק הבית?

האקריות מעדיפים לחיות מיטות, בגלל שאנחנו מבלים כשליש היום במיטה, אנחנו שואפים כמויות גדולות של אלרגנים קרדית האבק.

אלרגיה לקרדית הבית היא תגובה רגישה יתר לחלבונים את הפרשת קרדית אבק. החלבון תוקפת את דרכי הנשימה גורמת קדחת השחת אסטמה. זה צפוי להחמיר אטופיק דרמטיטיס אצל אנשים שיש להם נטייה לבעיה זו.

קרדית אבק הבית נמצאת בכל הבתים. הם אורגניזמים מיקרוסקופים לשגשג בבתים חמים ולחים עם המון אוכל - עור אנושי. האקריות מעדיפים לחיות מיטות, בגלל שאנחנו מבלים כשליש היום במיטה, אנחנו שואפים כמויות גדולות של אלרגנים קרדית האבק.

איך אתה הופך להיות אלרגי לקרדית האבק?

הפרשת קרדית מכילה מספר חומרי חלבון. כאשר אלה הם נשאפים או לגעת בעור, הגוף מייצר נוגדנים. נוגדנים אלה גורמים לשחרור של היסטמין כימי הנקרא שהוביל הנפיחות והגירוי של דרך הנשימה העליונה - אסתמה טיפוסית ותסמיני קדחת שחת. הנטייה לאלרגיה היא לעתים קרובות תורשתית.

בניגוד האבקה, קרדית אבק נוכחת כל השנה גורמת אלרגיה קבועה - "רבה שנתית" נזלת אלרגית. ההפרשה מן קרדית מתייבשת וניתן השיקה באוויר כאשר מישהו ניגש שטיח, מתיישב על כיסא, או מנענע את הבגדים במיטה, לתת לאנשים אלרגיים סימפטומים מיידיים.

מהם התסמינים של אלרגיה לקרדית אבק הבית?

מה הופך את הסימפטומים גרועים?

 • זיהום אוויר כגון אדי עשן או מכונת טבק.

איך הרופא לקבוע את האבחנה?

זה בדרך כלל מספיק כדי לומר את הרופא מתי, איפה ואיך אתה מקבל את הסימפטומים. בדיקות סקין שונות בדיקות דם יכולים לשמש אישור.

עצה טובה

עדיף לעשות הכל כדי למנוע רגישות יתר לקרדית האבק. אנשים שיש להם נזלת רבה שנתית, קרום רירי מוסת של האף, או אלרגיים לקרדית אבק צריכים לנסות להתאים את בתיהם.

 • יש ריהוט שפחות שבו קרדית יכול לחיות.
 • קירות נקיים, עבודות עץ ורצפות עם סמרטוט לח. הרצפה יכולה להיות מלוטשת.
 • השתמש אך ורק שטיחים כי ניתן לכבס פעם בשבוע.
 • להשתמש במיטות כי ניתן לכבס לעתים קרובות, סדיני כותנה, סדינים תחתונים רחיץ ושמיכות סינטטיות או שמיכות. אין להשתמש שמיכות או שמיכות צמר.
 • ודא הכיסאות שלך עשויים עץ או פלסטיק.
 • אם אתה יכול, להשתמש וילונות פלסטיק לאבק אותם מדי יום.
 • השתמש סמרטוט לח שואב אבק עם מסנן מערבולת האלרגן לא שקית לנקות את הבית ביסודיות, רצוי כל יום, אבל לפחות פעמיים בשבוע.
 • להימנע ממלכודות אבק כמו דובונים, כריות, פרחים מיובשים, חפצי נוי וצעצועים.
 • לשטוף וכו מצעים בטמפרטורה של C ° 60 לפחות להרוג את קרדית אבק הבית.
 • השאר מצעים, שמיכות, כריות ומזרן תלויים בחוץ במשך שעה כל יום או לעתים קרובות ככל מעשית.
 • שים שמיכות וכריות בשקיות פלסטיק ולשים אותם במקפיא למשך 24 שעות לפחות פעם בחודש.
 • אולי כדאי לישון על מזרן זול כי אתה יכול להחליף אחד חדש לפחות כל שישה חודשים.
 • קרדית אבק שונאת אוויר יבש וקר, כדי לנסות לאוורר את הבית כל יום ואל תשתמש במכשיר אדי אוויר, אשר רק להחמיר את המצב. אם הקצה התחתון של החלון לח כשאתה מתעורר בבוקר, יש לחות יותר מדי באוויר.
 • אין לרסס את הבית, זה עלול להחמיר את הסימפטומים שלך.
 • אל תיגעו חפצים מאובקים כמו ספרים ובגדים ישנים.
 • כאשר אתה צפוי להיחשף לחומרים שנותנים לך תגובה, למשל, כאשר אתה ניקיון בית, אתה צריך ללבוש מסכה.
 • לא מרשה לעשן בתוך הבית.

אילו סיבוכים אפשריים?

 • אתה נטייה למחלות נשימתיות אחרות.
 • כמו-כן, אתם נוטים אזנים, דלקת של האוזן.
 • ייתכן שיהיה בעיות שינה וסובל מעייפות כרוניות.
 • אשפוז בעקבות חמורת אסטמה התקפה.

מבט לעתיד

אם אתה אלרגי לקרדית האבק, חשוב כי אתה לא לחשוף את עצמך האלרגן אבק קרדית כי זה מגדיל את הסיכוי לפתח אסתמה. התרופה הטובה ביותר נגד קרדית אבק הבית מתואר תחת 'עצה טובה' הכותרת לעיל.

הסימפטומים שלך יכולים להיות נשלטו על ידי טיפול, אבל אתה לא יכול לברוח רגישות היתר שלך. אם אלרגיה לקרדית אבק חמורה היא הצורה היחידה של אלרגיה אתם סובלים, הרופא אולי כדאי לבדוק hyposensitisation - א 'חיסון' נגד האלרגן. טיפול הסובלנות הזו כרוך זריקות האלרגן קבועות במינונים גדלו על פני תקופה של חמש שנים, אבל הוא לא נתן שיגרתי, והוא לא תמיד מצליח.

איזו תרופה ניתנת?

תרופות לאלרגיות כוללות:

 • טבליות או סירופ היסטמין (loratadine למשל, cetirizine). אלה להפחית את התגובה האלרגית על ידי חסימת הפעולות של היסטמין. הם להקל על תסמיני קדחת שחת.
 • תרסיסים לאף או טיפות המכילות נתרן cromoglicate, קורטיקוסטרואידים (למשל beclometasone) או אנטיהיסטמינים (למשל levocabastine). אלה יכולים לשמש כדי להפחית את הסימפטומים דלקת ובקרת אף באף.
 • טיפות עיניים המכילות נתרן cromoglicate, nedocromil, או אנטיהיסטמינים (azelastine למשל) להפחית דלקת עיניים והוא יכול לשמש אם תסמיני העין הם בעיה מסוימת.

אם האלרגיה גורמת לתסמינים אסתמטי, מן התרופה לאסטמה בהמשך ניתן להשתמש

 • משככים (מרחיבי סימפונות): אלה הם תרופות מהירות מתנהג להרפות את השרירים של דרך הנשימה. הם משמשים בעת הצורך כדי להקל קוצר נשימה.
 • למניע: אלה פועלים לאורך זמן רב יותר ולעבוד על ידי הפחתת הדלקת בתוך דרך הנשימה. הם צריכים לשמש באופן קבוע עבור תועלת מרבית. כאשר המינון וסוג הרפואה מונעת נכון, יהיה כמעט צורך התרופות משככי.

משככים

אבק קרדית אלרגיה House. מה היא אלרגיה לקרדית אבק הבית?
אבק קרדית אלרגיה House. מהי אלרגיה לקרדית אבק הבית?

ישנן שלוש קבוצות של מרחיבי סימפונות.

אגוניסטים בטא 2

אגוניסטים-Beta 2 גורמים לדרכי הנשימה להירגע ולהתרחב. דוגמאות אלה אשר פועלים למשך זמן קצר (3 או 4 שעות לאחר מנה אחת) הם salbutamol ו terbutaline. תרופות אלו נשאפים ממגוון התקנים משלוח, המוכר ביותר להיות-משאף מודד האויר במינון בלחץ (MDI). כאשר בשאיפה, אלו סוגים של תרופות לעבוד בתוך דקות כדי לפתוח את דרכי הנשימה, מה שהופך נשימה קלה יותר.

אגוניסטים ארוכי מתנהג-2 בטא כוללים salmeterol ו Formoterol. פעולתם נמשכת מעל 12 שעות, מה שהופך אותם מתאימים מינון יומי פעמים כדי לשמור על דרך הנשימה פתוחה.

anticholinergics

אחת הדרכים שבהן בגודל של דרכי הנשימה נשלטת באופן טבעי היא דרך עצבים המתחברים השרירים המקיפים את דרכי הנשימה. הדחפים העצבים לגרום לשרירים להתכווץ, ובכך לצמצם את דרכי הנשימה. תרופות אנטיכולינרגיות כגון בלוק ipratropium האפקט הזה, המאפשר איירווייז לפתוח. גודל האפקט הזה הוא קטן למדי, אז זה הכי בולט אם איירווייז כבר הצטמצם ב תנאים אחרים, כגון ברונכיטיס כרוני.

Theophyllines ו aminophylline

תאופילין ו aminophylline ניתנים דרך פה והם פחות נפוצים בבריטניה כי הם נוטים יותר לייצר תופעות לוואי מאשר טיפול בשאיפה. הם עדיין נמצאים בשימוש רחב מאוד ברחבי העולם.

כל שלושת הסוגים של משכך ניתן לשלב במידת הצורך.

למניע

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של נוגדי דלקת.

קורטיקוסטרואידים

קורטיקוסטרואידים (או "סטרואידים") לעבוד כדי להפחית את כמות דלקת בתוך דרכי הנשימה, הפחתת הנטייה שלהם להתכווץ. הם בדרך כלל מקבלים כטיפול בשאיפה, למשל beclometasone, למרות שלפעמים טבליות סטרואידים דרך הפה עשויה להידרש להתקפים חמורים. למרות סטרואידים הן תרופות עצמה עם פוטנציאל תופעות לוואי רבים הבטיחות באסתמה שלהם כבר מבוססת היטב. כמו כן, חשוב לאזן את הבעיות שמתעוררות מאסטמה במיד ה מועטה נגד שיפור הבריאות אשר מתרחשת כאשר התנאי גם מטופלים.

Cromones

ישנם שני סוגים של cromones: cromoglicate נתרן nedocromil. הם גם פועלים כדי להפחית דלקת של דרכי הנשימה. הם נוטים להיות טובים ביותר עבור תסמיני אסתמה קלים והם יעילים יותר בילדים מאשר במבוגרים. התרופות ניתנות על ידי שאיפה והם בדרך כלל מאוד ונסבלים היטב.

אנטגוניסטים לקולטן leukotriene

אנטגוניסטים לקולטן leukotriene הם תרכובות שפורסמו על ידי תאים דלקתיים בתוך הריאות אשר יש השפעה הצרת חזק על דרכי הנשימה. על ידי חסימת האפקט הזה עם תרופות אנטגוניסט אלה את הצרה היא הפוכה. ישנן שתי תרופות כאלה זמינים כרגע: montelukast ו zafirlukast.

רוב המקרים של אסטמה אלרגית נשלטים בצורה הטובה ביותר עם סטרואידים בשאיפה, למשל beclometasone, אשר בזמנים קצובים כאמצעי מניעה. אגוניסט בטא 2, למשל salbutamol, משמש יחד עם זה כדי להקל על הסימפטומים בעת הצורך. עבור חולים ששייכו רב שנתי או נזלת אלרגית עונתית (קדחת השחת) השימוש של antihistimine, cetirizine למשל, לעיתים קרובות כדאי.