Berth

שחזור שד

כירורגיה לעצב שד חדש לאחר כריתת שד (הסרת שד) יכולה להיות צעד חיובי עבור נשים שחלו בסרטן השד.

"לאחר כריתה היה הרסני אבל הייתי שמח להיות בחיים," היא מסבירה. "היה לי גוש יוסר השד הימני שלי בשנה הקודמת ואחריו חודשים של הקרנות לא רוצה לחשוב על ניתוח נוסף. עד מהרה הרגשתי בריא שוב תהיתי אם יש בכלל תועלת אמיתית. "

אבל כמו נשים רבות שיש להם כריתה, פקידת הקבלה בת 59, מ ברומיץ טירת מערב המידלנדס, נעשה מדוכא על הופעתה. "לא יכולתי להסתכל בחזה שלי," היא נזכרת. "תמיד הייתי טופלתי הגוף שלי, זה נראה כל כך לא הוגן. התותב שלי [החזה מלאכותי] נראה לגמרי מציאותי אבל הייתי אומלל עם זה. "

חודשיים לאחר מכן, חבר קישר אותה עם אישה שעברו שחזור שד. "נדהמתי כשהראו לי את התוצאות," היא אומרת. "לא ציפיתי שזה ייראה כל כך טוב. חזרתי היועץ שלי לבקש הפניה. "

רוב הנשים שעברו כריתת שד יכולה להיות שחזור, או בעת ובעונה אחת כמו ניתוח סרטן שלהם או במאוחר. מר סיימון וודס, מנתח פלסטי המתמחה שחזור שד בבית החולים צ'רינג קרוס, לונדון, מסביר כי חומרת המחלה בדרך כלל קובע מתי הוא פועל.

"אלה עם מחלה קלה או כיתת סרטן אחד בדרך כלל יכולים לעבור ניתוח מייד," הוא אומר. "בעוד אלה עם סרטן מתקדם יותר הם יותר מתאימים ניתוח מתעכב. כל אחד עובר הקרנות היה צריך לחכות שנה כדי לאפשר זמן לעור להחלים. אם הסרטן התפשט לאזורים אחרים של שיקום הגוף יכול להיות מתאימים. אבל אפילו נשים שיש להן מחלה סופנית מומלץ לעבור שחזור פשוט כמו שזה גורם להם להרגיש טוב יותר. "

גברת Douton יעץ לחכות, כמו הגוש השני שלה היה ממאיר האונקולוג שלה (מומחה לסרטן) רץ לבדוק אם הסרטן היה עלול להתחדש. "זה נראה הרבה זמן אבל במבט לאחור הייתי צריך את הזמן כדי להכין את עצמי רגשי," היא אומרת.

ישנם מספר סוגים של שחזור שד זמין. שתל, עשוי בדרך כלל סיליקון, מושם מתחת לשריר העור או חזה, או המנתח יוצר דש רקמות על ידי לקיחת עור ושרירים מאחור (לטיסימוס הדורס) או בטן (abdominis rectus).

"לשים שתל ב הוא פשוט יחסית ורוב המטופלים הם התאוששו באופן מלא בתוך חודש," אומר מר וודס. "עם זאת, קיים סיכון של זיהום כמו חיידקים יכולים להצטבר בינה לבין העור. זה גם יותר קשה להשיג צורה טבעית, כמו שתלים אינם תואמים את הדלדול שדי אמיתי.

'חיבוט גב או בטן כרוכה ארוכים מבצעים מורכב יותר, הסרת הפניית כלי דם ושרירים. רוב הנשים נוטלות כחודשיים להתאושש, כמו חיתוך דרך הרבה שרירים יכול להשאיר אותך מאוד כואב. אבל השדיים נראים יותר טבעי. "

גברת Douton שבחר עבור דש בטן, אשר בסופו של דבר בוצע בשנת 1998. "כשחזרתי לעצמי והבטתי עליו היה מקסים. הרגשתי שהבאתי את הגוף שלי בחזרה. זה לא מרגיש בדיוק אותו הדבר כמו השד האמיתי שלי אבל נראה כל כך טבעי. אתה אף פעם לא יודע. "

נטע וודס, מן Dinaf Powys ליד קרדיף, שהיה שחזור מיידי לפני 13 שנים, מסכים. "זה חתיכה יפה של עבודה. עדיין יש לי צלקת על גב מהמקום שבו הם לקחו את השריר אבל זה לא מפריע לי. אני עדיין יכול ללבוש ביקיני ושמלות עם מחשוף. זה היה התאמה מושלמת השד הימני שלי מדי - למרות שזה נראה perkier חברה '!

שתי גברת Douton והגברת וודס עכשיו לעשות עבודה התנדבותית עבור השד צדק סרטן הטיפול (BCC), הכולל נשי ייעוץ בטלפון בבית חולים. שתיהן אומרות שחזור נתן להם על חוזה שכירות חדש של חיים והם אפילו לקחו חלק בתצוגות אופנה BCC.

"נשים רבות, כמוני, מרגישים שהם בכפיות טובים לשאול לשיקום כפי שהם בריאים ושלמים," אומר גברת Douton. "יש אנשים שאומרים," בגילך מה הטעם? " אבל גם אם בעלך הוא תומך ולא אכפת מאיך שאתה נראה, זה מה שאתה מרוצה היא הקובעת. אם אתה רוצה את זה, לקבל את זה נעשה. אני מרגיש נהדר ואת נראה נהדר. "

אילו סוגים של שחזור זמין?

שתלים

 • השתל פשוט מתחת לעור: אם סרטן ניתן להסירו מבלי לקחת ממנו את העור והפטמה של השד, שתל קטן יכול להיות מוכנס מתחת לעור. פעולה זו משאירה צלקת דקה ריצה אופקית על פני השד או בקפל שמתחת, אך רק לעתים נדירות מבוצע.
 • שתל מתחת לשריר: נשים בלי מספיק עור כדי לכסות שתל כראוי יכול להיות לשים שתל תחת שריר החזה שלהם. סוג זה של השתל נוטה לנוע פחות טבעי מאשר אחד מתחת לעור.

דשי

 • דש בטן: דש של שרירים ועור שמעליה נלקח מתוך שרירי בטן הגדולים (abdominis rectus). לאחר מכן הוא הניח על דופן בית החזה כדי ליצור שד.
 • כריכה אחורית: פעולה זו בדרך כלל כרוכה מסתובבת דש של שרירים (לטיסימוס דורס) ועור שמעליה המגב ישירות מאחורי שד הסיר, יחד עם אספקת הדם משלו. דש מחילות ממש מתחת לבית השחי ואת מיקומו על קיר החזה.

שחזור פטמות

קיימות מספר אפשרויות.

 • Stick-על פטמות יכול להיות מותאם אישית עשה או קנה די בזול.
 • אם הפטמה משד הסיר בהחלט סרטן בחינם, זה יכול להיות קשור אליה השד המשוחזר.
 • קעקוע יכול ליצור מראית העין אבל לא בצורת פטמה אמיתית.
 • פטמו חדש ניתן לבנות באמצעות עור של בנימה דומה, בדרך כלל מן האזור שסביב הפטמה האחרת או העליון של הירך הפנימית.

פיטמה משוחזר לא תהיה אותה הרגשה כמו לטבעית. היא חסרה את העצבים הנורמלים המגיבים לגעת או טמפרטורה.

האם זה יפריע טיפולי סרטן אחרים?

שחזור אינו משפיע ישירות הקרנות, כימותרפיה או טיפול הורמונלי. שתלים יכולים לעשות את זה יותר קשה לזהות ישנות סרטן על ידי ממוגרפיה ומסיבה זו חלק מהמנתחים מעדיפים לדחות שחזור כאשר טיפול מעקב סביר.

האם הייתי צריך שחזור?

אם אתה מאושר עם פרוטזה, אתה עלול להרגיש ניתוח שחזור הוא מיותר. אבל נשים רבות מוצאות את שדיהן להשפיע איך הם מרגישים רגשית ומינית על עצמם. השותף שלך יכול חושק בך בכל זאת, אבל זה איך אתה מרגיש עם עצמך מה שחשוב.

מי יבצע שחזור?

האונקולוג שלך כנראה יפנה אותך מנתח פלסטי המתמחה שחזור שד. המנתחים האונקולוגיים חלק החברה לבצע שחזור, אבל אולי רק לבצע נהלים כמה מדי שנה. שאל כמה ואיזה סוגים של שחזור שהם ביצעו ואת לבקש חוות דעת שנייה אם יש לך ספקות כלשהם.

מה הם היתרונות?

 • אתה תיראה כמעט זהה בבגדים ועשוי להרגיש יותר בטוח ונוח כשהוא עירום.
 • אתה לא צריך ללבוש שד מלאכותי חיצוני (פרוטזה).
 • השד החדש שלך עשוי לעזור לשקם את הביטחון העצמי ותחושות של נשיות, אטרקטיביות ומינית.

האם זה נראה טבעי?

השד המשוחזר לא ייראה בדיוק כמו הישן שלך יחסר את הרגישות של השד הטבעי שלך. עם זאת, נשים רבות מרגישות השד החדש שלהם הוא התאמה מושלמת.

שחזור שד. ניתוח לעצב שד חדש לאחר כריתת שד (הסרת שד) יכול להיות צעד חיובי עבור נשים שחלו בסרטן השד.
שחזור שד. כירורגיה לעצב שד חדש לאחר כריתת שד (הסרת שד) יכולה להיות צעד חיובי עבור נשים שחלו בסרטן השד.

תצטרך ניתוח נוסף אם אתה רוצה פטמה חדשה שנבנית. מנתחים בדרך כלל מעדיפים לחכות כמה חודשים לאחר השחזור מהלך לעשות זאת.

האם אוכל להניק?

אתה מאוד לא סביר שיהיה מסוגל להניק עם שד משוחזר, אבל זה צריך להיות אפשרי עם השד השני.

מהן הבעיות?

שתלי סיליקון ג'ל מודרניים צריכים להימשך 15 שנים לפחות.

כאשר הם עושים להתבלות, ג'ל סיליקון עלול לדלוף לתוך הרקמה הסיבית שמצטברת סביב השתל.

באחד מכל חמישה מקרים, ג'ל סיליקון עלול להסתבך השד, ויצר גוש. אם זה יכול להיות מורגש או סריקה מראה שתל מקרע, השתל יש להסיר או להחליף.

מידע נוסף על מנתחים פלסטיים שתלים בחזה

האגודה האירופית לניתוחים פלסטיים (BAPS) Royal College of Surgeons של אנגליה, 35-43 שדות לינקולן, 3PN WC2A בלונדון. טלפון: 020 7831 5161. אתר: www.baps.co.uk

האגודה האירופית לניתוחים פלסטיים אסתטיים (BAAPS) Royal College of Surgeons של אנגליה, 35-43 שדות לינקולן, 3PN WC2A בלונדון. טלפון: 020 7405 2234. אתר: www.baaps.org.uk

ת.ד. אגודת שד המידע שתל 1084, מתחם, סארי CR4 4ZU. טלפון: 07,041 471,225.