Berth

לטיפול בחולי דיכאון

דיכאון יכול לגעת בכל אחד מאיתנו

משהו כמו אחד מכל חמישה מבוגרים יסבול מזה במהלך חייהם.

דיכאון הוא הפרעה עד להפתיע. משהו כמו אחד מכל חמישה מבוגרים יסבול מזה במהלך חייהם. שני מיליון מקרים חדשים מאובחנים מדי שנה באירופה.

המצב משפיע על כל קבוצות הגיל, אם כי נשים הם בסיכוי גבוה פי שניים לחוות אותה כמו גברים.

יש גם עדויות כי הדיכאון הפך נפוץ יותר בשנים האחרונות בעיקר בשל הגדלת הרמות של מתח כי אנחנו כל התעמתנו עם על בסיס יומי.

גורמים רבים תורמים להופעת דיכאון קליני אמיתי. אבל לא משנה מה הסיבה, זה הכל מסתכם זו: באיזשהו שלב, ובמידה מסוימת, אתה, באופן אישי, הם כנראה הולכים צריך לטפל במישהו קרוב אליך עם דיכאון, גם אם אתה בר מזל מספיק כדי לא לסבול ממנה עצמך.

אכפתיות היא תפקיד חיוני

זה רחוק מלהיות קל לטפל אדם מדוכא. התוצאות וההטבות בטווח הארוך הן בדרך כלל נפלאות, אבל בשלבים הראשונים היא לעתים קרובות משימה במעלה הר וכפויה טובה.

התפקיד שלך בתור מטפל דורש סבלנות עצומה והתמדה, אבל בסופו של דבר זה יכול להוכיח חיוני להתאוששות של אדם ואף יכול להציל את חייו של מישהו.

עם זאת סימפתי עדכני הרופאים והאחיות יכולים להיות, הם פשוט לא יכולים להיות שם 24 שעות ביממה כדי לצפות בכל שינוי קטן בהתנהגות או במצב הרוח של מישהו. אבל זה המקום שבו אתה, בתור המטפל, יכול לעזור.

מחסומים

דיכאון הוא שונה מרוב מצבים רפואיים באותה חולים עם דיכאון לעתים רחוקות לחפש או תמיכה בברכה.

אופייני של ההפרעה היא רשעה של אשמה שוא, עניי הערכה עצמית ואדיש.

יחד עם חוסר תחושה רגשי, שמבלי ו דכדוך מתפשט, מצבו הנפשי של האדם המדוכא מאוד קשה להשיג בטלפון; אתה עלול למצוא את זה קשה להתקבל הצעות לעזרה ותמיכה שלך.

יתר על כן, דיכאון, למרבה הצער, נשאר סטיגמות על ידי החברה.

נראה מושלם מקובל להיות עבודה לסרוגין נכה על ידי רגל שבורה, אבל לא עם דיכאון.

לטיפול בחולי דיכאון. דיכאון יכול לגעת בכל אחד מאיתנו.
לטיפול בחולי דיכאון. דיכאון יכול לגעת בכל אחד מאיתנו.

אבל אם המטפל יש הבנה טובה של הסימפטומים של דיכאון קלסי ויודע מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד איתם כשאף אחד אחר לא רוצה לדעת, רבי המחסומים אשר דיכאון erects לנוכח סיוע ניתן להתגבר.

דיכאון הכרה

דיכאון מופיע בצורות שונות.

לפעמים הוא תגובה לאיזה אירוע חיים פתאומי ובלתי צפוי (דיכאון חריף), אבל זה גם יכול לבוא על בהדרגה בלי סיבה נראית לעין.

בשני סוגי סימפטומים מסוימים ניכרים. נמוך, מצבי רוח נטייה לבכי מיואשים נפוצות.

יש אובדן כללי של עניין בעבודה, בתחביבים הבילויים. רגשות הם קהה והחיים לא נראים שווים לחיות. הריכוז שלהם עשוי להיות עני וזכרם לא אמין. חרדה וחוסר מנוחה נפוצה.

במקרים חמורים ייתכנו הזיות, הזיות ומחשבות אובדניות או דחפים.

מבחינה פיזית, מתעורר באמצע הלילה או מוקדם בבוקר אופייני.

ייתכנו אובדן תיאבון ומשקל, עייפות מתמדת, היפוכונדריה ואת ליבידו מופחת.

בשנת בדיכאון דו קוטבי, הידוע גם בשם מאניה דיפרסיה, הסימפטומים הדיכאוניים חלופית עם מאניה - שבו מצבי רוח גבוהה, התרגשות והתעלות לתת לסובלים עודף אנרגיה, דיבור מהיר, צורך פחות לשינה ופרוע, מחשבות ודחפים מירוץ.

בשנת דיכאון אחרי לידה, אשר משפיע על עד 15 אחוזים של נשים עד שנתיים לאחר הלידה, רגשות עזים של בידוד, חוסר יכולת, תשישות וניכור תינוקם נפוצים.

מה לא לומר

הכוונה טובה הערות כמו 'אתה לא יכול להיות עצוב, יש לך מה ששווה לחיות בשבילו' ואת אלה בוטים כגון "יתעשתו 'ו' לצאת מזה 'הם לחלוטין לא מסייע.

אדם מדוכא אין את היכולת "לצאת מזה".

אף אחד לא בוחר להיות מדוכא או רווחי דבר מן הסימפטומים, ואם הם רק יכולים פשוט 'לצאת מזה' הם בהחלט. רגישות וסבלנות הן עליונים.

תמיכה מציעה

התחל בשיחה עם האדם מדוכא על הבעיות והרגשות שלהם. להתקרב אליו באהדה ולהקשיב בתשומת לב גם אם מה שהם אומרים לך הוא בעליל לא נכון או בכאב מוטעה.

נסו לא להציע עידוד תפל, מופרכות או לדרבן-of-the-רגע ייעוץ, ולעודד אותם לדבר GP שלהם. קבל את הדרך בה הם רואים את העולם כיום - אתה לא תוכל לשנות את מצב הרוח שלהם באמצעות טיעון לוגי, כמה שאתה אולי כדאי.

להרגיע אותם, עם זאת, טיפול רפואי יעיל מאוד וכי באמת יש אור בקצה המנהרה. לאחר ששוחחת, לשמור על קשר קבוע, להיות זמין ולראות אם יש עזרה מעשית אתה יכול לספק כרגע.

להתלוות אליהם אל הפגישה אצל הרופא אם זה עוזר, אבל לא להתפתות להשתלט לחלוטין - אדם עם דיכאון הולך צריך לקבל החלטות עבור עצמם שוב בהקדם האפשרי.

התקדמות ניטור

זכור כי זה הולך לקחת רק כל עוד עבור המטופל להבריא שוב כמו זה נמשך אולי להיות מדוכא בהדרגה. אז לפקוח עין על אותם לעתים קרובות להעריך את ההתקדמות.

אם אתם מודאגים שהם תפנית לרעה, להתקשר לרופא שלהם.

בנוסף, אתם יכולים להיות בעמדה טובה לקבוע פגישות נוספות, לאסוף ולמסור מרשמים, צלח את המספר הנכון של טבליות, לקיים כל תופעות לוואי ולחזק כל פסיכותרפיה מתמשך.

בעוד טיפול רפואי מוטב להשאיר הרופאים, אין שום סיבה מדוע המטפל לא יכול להציג למטופל משלימה טיפולים אם מתאים.

היפריקום הוא אחד צמחי מרפא הנחקר הטוב ביותר, עם כמה ראיות סבירות התומכות בשימוש שלה בדיכאון. עם זאת הנחיות נייס נוכחיות לא ממליצות שימוש בו בשל חששות מתמשכים אלה על מינונים מתאימים, משך ההשפעה, וריאציה בהכנות ופוטנציאל תרופתי רצינית.

Pet טיפול, רפלקסולוגיה וארומתרפיה למשל הם כולם דרכים נהדרות כדי להירגע, כמו גם להיות עדין ובטוח.

איומים של פגיעה עצמית או התאבדות

כ -3000 התאבדויות לשנה להתרחש באנגליה ובוויילס כתוצאה דיכאון, כך בשום אופן אין ליטול מחוות או מחשבות אובדניות בקלילות.

ניסיונות רבים פגיעה עצמית מכוונת הם פשוט זעקה לעזרה אך לעתים קרובות הם מסמנים דיכאון רציני צריך יופנו עזרה מקצועית דחופה.

אם האדם האמור מצביע על כך שהם אי פעם אני חושב רק 'מסתיים זאת, ולא דיברתי אתה על איך הם יכולים לעשות זאת, אתה לא יכול לקחת על עצמו את האחריות הזו לבד. אתה צריך לקבל עזרה מיידית.

חירום ומשבר

חיים יכולים להיות מלאים של דופק חזק לא צפוי לכולם; עבור אדם מדוכא, זה לא תמיד צריך הרבה כדי לדחוף אותם ממש מעבר לקצה.

במצב חירום, קוראים GP שלהם, השומרונים (08457 90 90 90) או לקחת אותם במחלקת המיון הקרוב.

לפעמים אחות או רופא פסיכיאטרי יכול גם לבקר אותם בבית, במיוחד אם הם כבר מקבלים טיפול מתוך צוות בית החולים.

יש כמה בתי חולים מרכזי ניהול משברים בכוננות מתמדת רק עבור אלה מיני מצבים.

הצרכים שלך

לטיפול בחולי דיכאון יכול להיות מתגמל אבל זה גם מפרך מפרך. מטפל מסור יכול להישאב בקלות לתוך המצב, עד כדי כך הבריאות והרווחה שלהם מתחילות לסבול.

אז, צעד אחורה להאציל חלק התמיכה לאחרים. אם אינך לדאוג לעצמך תוכל להיות מסוגל בקרוב להשגיח 'החולה' שלך, כך מקבל מותש עוזר לאף אחד.

ודא שינה, מנוחה ופעילות גופנית נאותה פנו לאנשי מקצוע בכל זמן ומקום ראויים.

מקורות אחרים של עזרה

ישנם מקורות רבים של עזרה ותמיכה עבור אנשים מדוכאים ואלה שאכפת להם, עם כמה מן הבולטים להיות השומרונים, MIND והטיפול שכול פך.

מטפל, בשילוב עם צדקה אלה, רופאים ואחיות, ניתן לשלב כדי לתרום תרומה חיונית לעזור לאדם מדוכא להתגבר על ההפרעה שלהם ולהרגיש טוב שוב.

אנשים אחרים גם לקרוא:

בשיחה עם רופא המשפחה שלך על דיכאון: למה אתה צריך לראות רופא המשפחה שלי.

דיכאון טיפול על HNFA: אילו סוגים של טיפול יש?

איך לבחור מטפל אישי: איפה אתה מתחיל?