Berth

מעכבי מונואמין אוקסידאז

מעכבי מונואמין אוקסידאז (MAOIs) הם אחד השיעורים הבכור של תרופות נוגדות דיכאון ו משמשים בדרך כלל כאשר תרופות נוגדות דיכאון אחרות לא היו יעילים. הם משמשים בתדירות נמוכה יותר משום שהם לעתים קרובות אינטראקציה עם מזונות מסוימים דורשים הגבלות תזונה קפדניות. MAOIs יכול גם לגרום לתופעות לוואי חמורות אם נלקח עם תרופות רבות אחרות, כוללים כמה שיעול Over-the-counter תרופות קרות. MAOIs משמש בעיקר עבור דיכאון לא טיפוסי.

סוג חדש של MAOI שנקרא moclobemide שונה מעט MAOIs המבוגר. זה נחשב בחירה בטוחה יותר מאשר MAOIs המבוגר, כפי שהוא דורש הגבלות תזונתיות פחות ויש לו פחות אינטראקציות משמעותיות עם תרופות אחרות. Moclobemide נחשב כטיפול קו-שני לע דיכאון.

איך MAOIs עובד?

הוא חשב כי דיכאון עשוי להיות קשור לחוסר איזון של כימיקלים במוח.

בתוך המוח ישנם שליחים כימיים או נוירוטרנסמיטרים, שנקרא מונו-אמינים. דוגמאות אלה הן נוראדרנלין וסרוטונין.

מעכבי מונואמין אוקסידאז. כמה זמן MAOIs לקחת לעבודה?
מעכבי מונואמין אוקסידאז. כמה זמן MAOIs לקחת לעבודה?

נוירוטרנסמיטרים מעורבים שליטה או ויסות תפקודי הגוף, ונוראדרנלין וסרוטונין מעורבים בבקרה ופיקוח על מצב הרוח.

כאשר הדיכאון מתרחשת, ייתכנו ירידה בסך של מונו-אמינים שוחרר מתאי העצב במוח. מונו-אמינים מפורקים על ידי חומר כימי (אנזים), בשם מונואמין אוקסידאז.

MAOIs למנוע מונואמין אוקסידאז לפרוץ את מונו-אמינים. התוצאה היא כמות מוגברת של מונו-אמינים פעילים במוח.

על ידי הגדלת כמות של מונו-אמינים במוח, חוסר איזון של כימיקלים, חשבתי להיות חשוב בגרימת דיכאון, משתנה. זה עוזר להקל על הסימפטומים של דיכאון.

Moclobemide הוא סוג סלקטיבי יותר של MAOI, שנקרא מעכב הפיך של סוג מונואמין אוקסידאז (רימא). זה עובד באופן ספציפי על סוג מונואמין אוקסידאז, המקנה לו שלה פרופיל שונה במקצת.

כמה זמן MAOIs לקחת לעבודה?

MAOIs יכול לקחת הרבה זמן יש השפעה אז אתה לא יכול להרגיש טוב יותר באופן מיידי כאשר אתה מתחיל טיפול עם אחד.

ייתכן שתיתקל השפעה על מצב הרוח שלך בתוך שבועיים, עם זאת, את מלוא היתרונות של טיפול עם MAOIs עשויים שלא להתרחש במשך שבועיים עד ארבעה שבועות נוספים. חשוב להמשיך לקחת את התרופה גם אם אתה חושב שזה פשוט לא עובד בהתחלה.

אם אתם חשים הדיכאון שלך נעשה קשה יותר, או אם יש לך מחשבות מטרידות או רגשות השבועות הראשונים האלה, אז אתה צריך לדבר עם הרופא שלך.

כמה זמן אני צריך לקחת אותם?

MAOIs בדרך כלל לעזור רוח לשפר במשך מספר שבועות או חודשים. אפילו כשהמצב לקדמותו, אתה צריך להמשיך לקחת אותם במשך שישה חודשים נוספים כדי להקטין את הסיכוי של הדיכאון חוזר.

האם הם ממכרים?

מס זה אפשרי עבור MAOIs לייצר תסמיני גמילה לא נעימים (המכונה לעתים תסמונת הפסקה) כאשר הם נעצרים. אבל זה זמני, אינו כרוך כמיהת התרופה, ובדרך כלל ניתן להימנע אם התרופה התפוגגה ולא עצרה לפתע. זה לא התמכרות.

תסמיני גמילה עשויים לכלול בחילות, כאבי ראש, נדודי שינה, סחרחורת, נטייה לחלומות ערים, חרדה ועצבנות. אלה יכולים לפעמים להתרחש אם אתה מתגעגע מנה של תרופות נוגדות דיכאון, וזו הסיבה שזה חשוב לקחת אותם לפי הוראות הרופא שלך.

כאשר תסמיני גמילה הפסקת הטיפול ניתן למזער או להימנע אם המינון של MAOI הוא ירד בהדרגה על פני תקופה של כמה שבועות. הרופא שלך יעזור לך לעשות זאת.

איזה מהם הוא הכי טוב בשבילי?

ישנם שלושה מבוגרים, הלא סלקטיבי MAOIs; isocarboxazid, phenelzine ו tranylcypromine. יש אלה אזהרות דומות פרופיל תופעות לוואי, אם כי tranylcypromine משמש המעטה בתדירות של שלוש כי יש לו פעולה ממריץ זה עושה את זה יותר מסוכנים ככל הנראה כדי לגרום לתסמיני גמילה על הפסקת הטיפול.

MAOIs לא אמור לשמש במהלך ההריון ולא חייב להינתן באותו זמן כמו תרופות נוגדות דיכאון אחרות, כמו זה יכול לגרום לתופעות לוואי חמורות.

אנשים הנוטלים MAOIs חייב להימנע מצריכת מזונות המכילים רמות גבוהות של טירמין חומצות אמיניות, כמו זה יכול לגרום לעלייה מסוכנת בלחץ הדם. אין מידע נוסף על דפי המידע על MAOIs הפרט מהקישור הבא, אבל כמה דוגמאות של מזונות צריכות להימנע בעת לקיחת תרופות אלה הן גבינות בשלה, דג מלוח, תרמילי שעועית רחבים, תמצית סויה מותססת, תמצית שמרים, בווךיל למשל, Oxo, מרמייט ורוב משקאות אלכוהוליים או אלכוהול נמוך.

תרופות מסוימות, במיוחד Over-the-counter שיעול ותרופות קרות, צריכות להימנע בעת לקיחת MAOI, ויש הרבה בעיות בטיחות אחרות אתה צריך להיות מודע המתייחס למצבים אחרים שאולי יש לך או תרופות ייתכן שאתה לוקח.

לקבלת מידע מפורט יותר על MAOIs הספציפי ללחוץ על הקישורים הרלוונטיים להלן. המעכב ההפיך מסוג A מונואמין אוקסידאז, moclobemide, סביר יותר לשמש מאשר MAOIs הללו הישנים, כי הוא האמין כדי לגרום לבעיות אינטראקצית מזון ותרופות פחות. עם זאת, כמו MAOIs קצת זהירות עדיין נדרשת עם מזונות טירמין המכיל תרופות מסוימות, במיוחד Over-the-counter שיעול ותרופות קרות.

Moclobemide משמש כטיפול קו שני עבור דיכאון מג'ורי גם לטיפול חרדה חברתית. יש מידע מפורט יותר על דפי המידע מהקישור הבא.

MAOIs

Rimas