Berth

Questran אור (colestyramine)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
רמות כולסטרול גבוה Colestyramine בריסטול-מאיירס סקוויב

איך זה עובד?

שקיות אור Questran להכיל את colestyramine החומר הפעיל (כולסטיראמין כוסמין בעבר בבריטניה), שהוא סוג של רפואה הנקראת sequestrant חומצות מרה. (NB. Colestyramine זמין גם בלי שם המותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.)

Colestyramine אינו נספג לזרם הדם. זה עובד במעיים, שם הוא נקשר למרר חומצות.

המרה היא נוזל כי הוא מיוצר על ידי הכבד. הוא משתחרר אל תוך המעי דרך צינור המרה כחלק העיכול. מרה מכילה חומרים הנקראים חומצות מרות, אשר בכבד עושה מן הכולסטרול בדם. חומצות מרות לסייע לעיכול השומנים הנצרכת בתפריט. בעקבות עיכול, החומצות המרות הן נספגות מחדש לתוך זרם הדם ולאחר מכן מוחזר אל הכבד.

Colestyramine נקשר לחומצות מרה במעי ומונע מהם להיות reabsorbed לתוך זרם הדם. במקום זאת, הם עוברים דרך המעי עם colestyramine, ומופרשים בצואה. זה מעורר את הכבד לייצר חומצות מרה יותר מן הכולסטרול בדם, אשר מורידה את רמת הכולסטרול בדם.

רמות כולסטרול גבוהות להגביר את הסיכון למחלות לב על ידי סתימת וצמצום העורקים (טרשת עורקים). Colestyramine משמש רמות כולסטרול נמוכות יותר ובכך להפחית את הסיכון של התקשות העורקים ואת בעיות זה יכול לגרום. זה יכול לשמש בפני עצמו, או בשילוב עם תרופות להורדת כולסטרול אחרות.

תרופות המשמשות להורדת רמות כולסטרול גבוהות כאשר דיאטה דלת כולסטרול משטר פעילות גופני לא עשו את זה מספיק. עם זאת, חשוב להמשיך לעקוב להורדת הכולסטרול בתזונה בזמן נטילת התרופה. לדון עם הרופא שלך.

Colestyramine משמש גם לטיפול באנשים שיש להם חסימה של צינור המרה, או צורה של מחלה כבדה לערב את צינורות המרה. סתימה בצינור המרה יכולה לגרום חומצות מרות להצטבר בדם ואז יופקד בעור. זה יכול להפוך את העור מגרד. Colestyramine מפחית את רמות חומצות מרות בדם וכך מקטין את כמות חומצות מרות עודפות שהופקדו העור. זה עוצר את הגרד הקשורים למצבים אלה.

אחד משימושים נוספים של colestyramine הוא בהקלה במקרים של שלשולים הקשורים למצבים שונים המתוארים להלן, שבו חומצות מרות אינן נספגים כראוי מהמעי. Colestyramine מקל על שלשולים ידי קשירה של חומצות מרה unabsorbed.

למה זה משמש?

 • רמות כולסטרול גבוהות בדם (יתר כולסטרול בדם).
 • מניעת מחלת לב כלילית בגברים בגילים 35 עד 59 שנים שיש להם רמות כולסטרול גבוהות בדם (יתר כולסטרול בדם ראשוני) לא הגיבה דיאטה להורדת כולסטרול או אמצעים אחרים.
 • להקלה גירוד נגרמת על ידי חסימה חלקית של (חסימה של דרכי המרה) בדרכי המרה, או צורה של מחלת כבד לערב את צינורות המרה ( שחמת ראשונית של המרה ).
 • להקלת שלשולים קשורים: - מחלת קרוהן; הסרה כירורגית של חלק מהמעי (כריתה ileal); הסרת אספקת החוצפה במעיים (vagotomy); ירד היצע החוצפה במעיים כתוצאה מסוכרת (נוירופתיה סוכרתית מחנק); או טיפול קרינתי.

אזהרה!

 • Questran אור אבקה לא צריכה לקחת בצורה היבשה שלה. התכולים כל שקית צריך להיות מעורבב עם מים או נוזלים מתאימים אחרים, כגון מיץ פרות, חלב רזה או מרקים דקים. היא עשויה גם להיות מעורבת עם פרותי עיסה עם תכולת לחות גבוהה, תפוח מבושל למשל.
 • תופעת לוואי נפוצה הקשורות בתרופה היא עצירות. אם אתם חווים עצירות כי מחמיר או שאינו חולף כדאי להתייעץ עם הרופא שלך.
 • תרופה זו עלולה להפריע בספיגת ויטמינים מסיסי שומן כגון A, D ו- K מהבטן. תוספי ויטמינים אלה ניתן לדרוש במהלך טיפול במינון גבוה ממושך. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.

השתמש בזהירות

 • ילדים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם בירושה (יתר כולסטרול בדם בצורה משפחתית).
 • הפרעת בירושה של פנילקטונוריה שנקרא חילוף החומרים של חלבונים (שקיות אור Questran המכילים אספרטיים, שהוא מקור של פנילאלנין).

לא לשמש

 • חסימה מוחלטת של צינור המרה (חסימה של דרכי המרה בסך הכל).
 • תרופה זו אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל שש שנים של גיל.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • הבטיחות של תרופה זו לשימוש במהלך הריון או הנקה לא הוקמה. התרופה אינה נספגת לתוך זרם הדם, אך הוא עלול לגרום התורפה בויטמינים מסיסי שומן עם שימוש ממושך. מסיבה זו, ולכן יש להשתמש בו בזהירות אצל נשים בהריון או מניקה, ורק אם התועלת הפוטנציאלית לאם גוברת על כל סיכונים אפשריים כדי שהתינוק. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.

אזהרות לייבל

 • ממיסים או לערבב תרופות עם מים לפני נטילת התרופה.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • עצירות.
 • שלשול.
 • רמות גבוהות של כלור בדם וכתוצאה מכך רמות חומציות גבוהה בדם (חמצת hyperchloraemic).
 • נטייה מוגברת לדמם עקב מחסור ויטמין K.
 • חסימה (חסימה) של המעיים.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך לקיחת אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

Colestyramine עלול להפריע בספיגת תרופות אחרות מהבטן אם הם נלקחים בעת ובעונה אחת על תרופה זו. כדי למנוע זאת, תרופות אחרות יש לקחת לפחות שעה אחת לפני או ארבע עד שש שעות לאחר נטילת colestyramine.

אם הינך נוטל של התרופות הבאות הטיפול צריך להיות תחת פיקוח, כפי colestyramine עשוי לשנות את ההשפעות של תרופות אלה, גם אם העצה הנ"ל לגבי העיתוי של מינונים אחריו:

 • acarbose
 • amiodarone
 • תרופות נגד קרישת דם, למשל קומדין
 • glipizide.

Colestyramine מפחיתה משמעותית את השפעת leflunomide ולא צריך לתת אותו לאנשים לקחת leflunomide אלא אם כן יש צורך לשטוף-את leflunomide.

Colestyramine אינו מומלץ לשימוש בשילוב עם רלוקסיפן.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

Questran

שקיות Colestyramine זמינות גם בלי שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.