Berth

Senokot (סנה)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
עצירות סנה רקיט בנקיזר בריאות

איך זה עובד?

טבליות Senokot, טבליות חוזק מרבי וסירופ כל להכיל את סנה המרכיב הפעיל, שהוא סוג של תרופה בשם משלשל ממריץ. הוא משמש לטיפול בעצירות. (NB. סנה זמין גם בלי שם המותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.).

סנה עובד על ידי גירוי קצות העצבים בקירות של המעי הגס (קולון) ופי הטבעת. זה גורם שריר בדופן המעי להתכווץ בתדירות גבוהה יותר ועם כוח מוגבר. כאשר השרירים מתכווצים אלה (תהליך המכונה תנועה פריסטלטית), זה מעביר את תוכן המעי דרך המעי הגס פי הטבעת כך המעי יכול לרוקן. זה מקל על עצירות.

הסנה מכיל sennosides אשר מופעלים על ידי החיידקים הטבעיים הנמצאים במעי הגס, כך שזה לא להתחיל לעבוד עד שהוא מגיע החלק הזה של המעי. כמו סנה מגביר את הפעילות של השריר במעיים זה יכול לגרום כאבי בטן.

טבליות Senokot וסירופ להתחיל לעבוד שמונה עד תריסר שעות אחרי שאתה לוקח אותם. המינון המומלץ צריך לקחת בלילה כדי לייצר לשחרור מעצירות למחרת בבוקר.

למה זה משמש?

אזהרה!

 • אתה לא צריך לקחת תרופה זו אם יש לך כאב בטן קשה יחד עם בחילה והקאות, כמו זה יכול להצביע על כך יש לך מצב חמור יותר, כי צריך לחקור. התייעץ עם הרופא שלך במקום.
 • אתה צריך לוודא שאתה לשתות הרבה נוזלים בזמן נטילת התרופה, כמו זה גם יעזור עצירות.
 • אם אין לך פעולת מעיים לאחר שלושה ימים של נטילת תרופה כדאי להתייעץ עם הרופא שלך. אם אתה מוצא אתה צריך להשתמש משלשל כל יום אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך, כך הגורם העצירות יכול להיחקר. משלשלים לא אמורים לשמש על בסיס מתמשך למשך זמן ארוך יותר משבעה ימים ללא התייעצות עם הרופא.
 • שימוש ממושך, מוגזם של משלשלים יכול לגרום לשלשול כרוני, רמות אשלגן נמוכות בדם (היפוקלמיה) וחוסר איזון בסך של נוזלים ומלחים (אלקטרוליטים) בגוף שלך, במיוחד אם אתה גם לוקח תרופות משתן או סטרואידים. זה יכול לגרום לבעיות בכליות, בין יתר. שימוש ממושך, מופרז עלול גם לגרום לעצירות גרועה לטווח הארוך, כמו במעי יכול להיות סומך על המשלשל.

השתמש בזהירות

 • אנשים שיש להם עבר ניתוח לאחרונה על המעי.

לא לשמש

 • אנשים עם חסימה במעיים (חסימת מעיים).
 • אנשים עם קולוסטומיה או ileostomy.
 • אנשים עם כל מדמם מהבטן או המעי.
 • טבליות Senokot אינן מומלצות לילדים מתחת לגיל שש שנים של גיל. סירופ Senokot אסור להשתמש בילדים מתחת לגיל שנתיים, אלא אם כן על פי עצת רופא. (NB. כאשר מטפלים בעצירות אצל ילדים גדולים יותר מזה אתה תמיד צריך לחפש את העצה של רופא ראשון.)

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • תרופה זו אינה ידועה כמסוכנת אם נלקחה במהלך הריון. עם זאת, כמו כל התרופות, כדאי לפנות לייעוץ רפואי מהרופא שלך לפני נטילת התרופה אם הינך בהריון, במיוחד אם אתם נמצאים בשליש הראשון שלך. שיטות אחרות של עצירות להקלה יכולות להיות יותר מתאימות לך.
 • אין השפעות מזיקות ידועות מתי בתרופה משמשת מניקות.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • כאב כאבי בטן.
 • שימוש מופרז עלול לגרום לשלשולים ורמות נמוכות של אשלגן בדם (ראה אזהרה לעיל). אתה לא צריך לעבור על המנה המומלצת.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

תרופה זו אינה ידועה להשפיע תרופות אחרות. עם זאת, אם אתה כבר לוקח טיפול בתרופה אחרת, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, אתה צריך לשאול את הרוקח עבור ייעוץ לפני נטילת אחד זה גם כן.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

טבליות וסירופ סנה זמינים גם בלי שם המותג, כלומר כמו תרופות גנריות.