Berth

טיפות עיניים הידרוקורטיזון משחה


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
דלקת עיניים אצטט הידרוקורטיזון שאינה קניינית

איך זה עובד?

טיפות משחת עיניים הידרוקורטיזון להכיל את הידרוקורטיזון המרכיב הפעיל, שהוא סוג של תרופה בשם קורטיקוסטרואיד.

קורטיקוסטרואידים הם הורמונים המיוצרים באופן טבעי על ידי בלוטת יותרת הכליה שיש תפקידים חשובים רבים, כולל שליטה של ​​תגובות דלקתיות. הידרוקורטיזון הוא קורטיקוסטרואיד סינטטי שיכול להינתן לתוך העיניים כדי להקטין דלקת.

דלקת מתרחשת כתוצאה של אלרגיה או גירוי והיא נגרמת על ידי שחרור חומרים שחשובים במערכת החיסונית. חומרים אלה גורמים לכלי הדם להתרחב, וכתוצאה מכך את האזור הנגוע הופך אדום, נפוח, מגרד וכואב. קורטיקוסטרואידים עבודה באמצעות פעולה בתוך התאים כדי להקטין את שחרורו של חומרים אלה באזור מסוים, ובכך להפחית נפיחות, אדמומיות וגירוד.

למה זה משמש?

 • טיפול לטווח קצר של מצבים דלקתיים של העיניים (אדומה, נפוח ועיניים כואבות).
 • צמצום דלקת עיניים לאחר ניתוח עיניים.

איך אוכל להשתמש בו?

 • שטוף את ידיך לפני השימוש בטיפות עיניים או משחת עיניים.
 • בקישור זה לקבלת ייעוץ על אופן השימוש בטיפות עיניים או כיצד להשתמש משחת עיניים.
 • חשוב לבצע את ההוראות שניתנו על ידי הרופא שלך עבור באיזו תדירות להשתמש טיפות או משחה ובמשך כמה זמן. אלה צריכים להיות מודפסים על גבי התווית מהחלק כי רוקח יש לשים על התרופה. אם אתה לא ברור על כמה פעמים להשתמש התרופה שאתה צריך לשאול מומחה רוקח או העין. המינון המקובל למבוגרים הוא טיפות אחד או שתיים לתוך העין הפגועה (ים) כל 30 עד 60 דקות עבור 24 עד 48 השעות הראשונות. לאחר דלקת נשלטת זה עשוי להיות מופחת טיפה אחת כל ארבע שעות למשך שארית הטיפול. המשחה מיושמת בדרך כלל לתוך העין הפגועה (ים) פעמים עד ארבעה פעמים ביום, או בלילה אם להשתמש בשילוב עם טיפות עיניים.
 • המשך באמצעות טיפות או משחה כל עוד הרופא שלך ייעץ. עם זאת, עין בסטרואידי טיפות ומשחות לא אמורות לשמש למשך זמן ארוך יותר מאשר בשבוע אחד, אלא אם כן אתה במעקב סדיר על ידי מומחה עיניים עם בדיקות תקופתיות של לחץ גלגל העין שלך.
 • אם אתם מרכיבים עדשות מגע רכות עליך להסיר אותם לפני שמכניסים ברפואה זו. הסיבה לכך היא כי חומר משמר של טיפות עיניים יכולות להיספג על ידי עדשות מגע רכות ועלולים לטשטש את העדשות או לגרום לגירוי בעיניים.
 • בעת שימוש בטיפות עיניים או משחה אתה צריך לדאוג לא לגעת קצה הטפטפת על משטח כלשהו, ​​או ממה שאתה רואה, על מנת למנוע זיהום את התרופה עם חיידקים שעלולים לגרום לדלקות עיניים.

אזהרה!

 • טיפות עיניים הידרוקורטיזון משחה הם לשימוש העין בלבד ולא חייב להילקח דרך הפה.
 • תרופה זו עלולה לגרום לראייה שלך לטשטש זמנית אחרי שיש לך לשים אותו לתוך העין (ים). אין לנהוג או להפעיל מכונות עד זה כבר לא משפיע.
 • תרופה זו אינה צריכה לשמש יותר משבעה ימים, אלא אם כן תחת פיקוח מומחה. אם טיפול ממושך יש צורך, אתה צריך לבדוק קופצים קבועים עם הרופא שלך, כדי שיוכלו לנטר לך על תופעות לוואי.
 • יישום אינטנסיבי או ממושך בסטרואידים לעין עלול להוביל לעלייה בלחץ בתוך העין, גלאוקומה, פגיעה בעצב הראייה או היווצרות של קטרקט. מומחה העיניים שלך ירצה לך יש לבדוק קופצי עיניים תקופתיים כדי לפקח על סוגים אלה של תופעות לוואי, אם אתה צריך להשתמש בתרופה זו במשך תקופות ארוכות של זמן.
 • כל מכל של תרופה זו צריך מושלך ארבעה שבועות אחרי הפתיחה הראשונה, כי אחרי פעם התרופה עשויה להיות מזוהמת עם חיידקים שעלולות לגרום לדלקות עיניים. אתה עלול למצוא את זה מועיל לכתוב מועד הפתיחה על החפיסה. השלך בזהירות, רצוי על ידי חזרה המרקחת שלך.

לא לשמש

 • חיידקי מטופל, פטרייתי או זיהומים נגיפיים של העין.
 • טיפות אלה לא אמורות לשמש לטיפול עיניים אדומות כי לא אובחנה על ידי רופא, כמו שימוש לא נכון יכול לגרום לעיוורון.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • הבטיחות של תרופה זו לשימוש במהלך הריון והנקה לא הוקמה. התרופה יכולה להיספג אל זרם הדם לאחר יישום לתוך העין יכלה לחצות את השליה או לעבור לחלב אם. יש להשתמש בזהירות במהלך הריון או הנקה ורק אם היתרונות לאם להכריע כל סיכונים אפשריים כדי שהתינוק. התייעץ עם הרופא שלך להמשך ייעוץ.
 • אם הרופא שלך עושה לבקש ממך להשתמש בטיפות עיניים אלה תוך הינך בהריון או מניקה, אתה יכול להקטין את כמות התרופות כי נספג לזרם הדם ובכך עובר התינוק שלך על ידי לחיצה על צינור הדמעות שלך תוך שימת בטיפות, ו במשך כמה דקות לאחר מכן. צינור הדמעות הוא בפינת העין הקרובה לאף שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • ראייה מטושטשת לאחר מכניס את טיפות או משחה.
 • חוסר נוחות בעין (ים).
 • שריפת מיתון או תחושות עקצוץ בעיניים.
 • יישום אינטנסיבי או ממושך בסטרואידים לעין עלול להוביל הרזיה של הקרנית (החלק הקדמי של גלגל העין), גלאוקומה, נזק לעצב הראייה, התפתחות דלקות עיניים, או היווצרות של קטרקט. מומחה העיניים שלך ירצה לך יש לבדוק קופצי עיניים תקופתיים כדי לפקח על סוגים אלה של תופעות לוואי אם אתה משתמש בתרופה למשך זמן ארוך יותר משבוע.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

אין מחקרים ספציפיים בוצעו על ידי היצרן כדי לקבוע אם תרופה זו אינטראקציה עם כל האחרים. לא ידוע עד כמה, אם בכלל, של תרופה זו נספג לזרם הדם לאחר מנוהל לתוך העין, מה שהופך את זה קשה לחזות אינטראקציות שעלולות להתרחש. אתה צריך להגיד את הרופא או הרוקח שאתה משתמש בתרופה לפני השימוש אחר.

אם אתה משתמש יותר מסוג אחד של עין טיפה אתה צריך לנהל אותם לפחות בהפרש של חמש דקות, כדי למנוע הטיפין לאחר השטיפה הראשונה. השתמש ג'ל עיניים או משחות אחרונות.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

טיפות עיניים הידרוקורטיזון זמינים רק הגנרי (כלומר ללא שם מותג).