Berth

טיפות עיניים פורטה Pred (פרדניזולון)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
דלקת עיניים אצטט פרדניזולון אלרגן

איך זה עובד?

טיפות עיניים פורטה Pred להכיל את פרדניזולון המרכיב הפעיל, שהוא סוג של תרופה בשם קורטיקוסטרואיד (או סטרואידים). קורטיקוסטרואידים משמשים להפחתת הדלקת. (הם לא צריכים להיות מבולבלים עם סוג אחר של סטרואידים, בשם סטרואידים אנבוליים, אשר זכה למוניטין בשל ההתעללות שלהם על ידי כמה ספורטאי בוני גוף.)

דלקת מתרחשת כתוצאה של אלרגיה או גירוי והיא נגרמת על ידי שחרור חומרים שחשובים במערכת החיסונית. חומרים אלה גורמים לכלי הדם להתרחב, וכתוצאה מכך את האזור הנגוע הופך אדום, נפוח, מגרד וכואב.

קורטיקוסטרואידים הם הורמונים המיוצרים באופן טבעי על ידי בלוטת יותרת הכליה שיש תפקידים חשובים רבים, כולל שליטה של ​​תגובות דלקתיות. הם עובדים על ידי מתנהגים בתוך תאים כדי להקטין את שחרורו של חומרים דלקתיים, ובכך להפחית נפיחות, אדמומיות וגירוי.

פרדניזולון הוא קורטיקוסטרואיד סינתטי שניתן adminstered לתוך העיניים כדי להקטין דלקת מקומית, למשל הנגרמת על ידי כימיקלים, חום, קרינה, אלרגיה, או חפצים זרים בעין. זה משמש לעתים לאחר ניתוח עיניים.

למה זה משמש?

 • טיפול לטווח קצר של מצבים דלקתיים של העיניים (אדומה, נפוח ועיניים כואבות).

אזהרה!

 • טיפות עיניים פורטה Pred מיועדות לשימוש העין בלבד ולא צריך להילקח דרך הפה.
 • טיפות אלה עשויים לגרום לראייה שלך לטשטש זמנית לאחר החלת אותם לתוך העין. אין לנהוג או להפעיל מכונות עד זה כבר לא משפיע.
 • אתה לא צריך להרכיב עדשות מגע רכות בעת השימוש אלו טיפות בתוך העין (ים). זה זה בגלל התרופה מכילה חומר משמר בשם בנזלקוניום כלוריד, אשר יכול להיספג על ידי עדשות מגע גירוי בעיניים הגורם.
 • במהלך היומיים הראשונים של הטיפול ייתכן שתתבקש ליישם עין אלה טיפות בתדירות של כל שעה. בצע את ההוראות שעל התווית המרשם שלך או שנתן הרופא שלך בזהירות. חשוב כי אתה לא משתמש עין אלה טיפות יותר או בתדירות נמוכה יותר, או לתקופה ארוכה יותר או קצר יותר של זמן, יותר ממה שאתה כבר אמר על ידי הרופא שלך.
 • התייעץ עם הרופא שלך אם אחרי שבעה ימים של טיפול בתרופה זו יש שיפור מועט, אם בכלל בתסמינים שלך.
 • טיפות אלה לא אמורות לשמש עבור יותר משבעה ימים, אלא אם כן תחת פיקוח מומחה. אם טיפול ממושך יש צורך, אתה צריך לבדוק קופצים קבועים עם הרופא שלך, כדי שיוכלו לנטר לך על תופעות לוואי.
 • יישום אינטנסיבי או ממושך בסטרואידים לעין עלול להוביל לעלייה בלחץ בתוך העין, גלאוקומה, פגיעה בעצב הראייה או היווצרות של קטרקט. מומחה העיניים שלך ירצה לך יש לבדוק קופצי עיניים תקופתיים כדי לפקח על סוגים אלה של תופעות לוואי אם אתה משתמש בתרופה לתקופות זמן ארוכות.
 • כל מיכל של תרופה זו צריכה מושלך ארבעה שבועות אחרי הפתיחה הראשונה, כי אחרי הפעם טיפות עשויים להיות מזוהמים עם חיידקים. אתה עלול למצוא את זה מועיל לכתוב מועד הפתיחה על החפיסה. השלך בזהירות, רצוי על ידי חזרה המרקחת שלך.

השתמש בזהירות

 • אנשים עם דילול של הקרנית או בלובן העין (הרקמות אשר מכסות את המשטח החיצוני של העין).

לא לשמש

 • מטופל חמור דלקות עיניים חיידקית.
 • זיהומים נגיפיים של העין, הרפס סימפלקס למשל.
 • זיהומים פטרייתיים של העין.
 • שחפת של העין.
 • גלאוקומה.
 • טיפות אלה לא אמורות לשמש לטיפול עיניים אדומות כי לא אובחנה על ידי רופא, כמו שימוש לא נכון יכול לגרום לעיוורון.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • הבטיחות של תרופה זו לשימוש במהלך הריון והנקה לא הוקמה. התרופה יכולה להיספג אל זרם הדם לאחר יישום לתוך העין. זה אינו מומלץ לשימוש במהלך הריון או הנקה אלא אם את היתרונות הפוטנציאליים של האמא להכריע כל סיכונים אפשריים כדי שהתינוק. התייעץ עם הרופא שלך להמשך ייעוץ.
 • אם הרופא שלך עושה לבקש ממך להשתמש בטיפות עיניים אלה תוך הינך בהריון או מניקה, אתה יכול להקטין את כמות התרופות כי נספג לזרם הדם ובכך עובר התינוק שלך, על ידי לחיצה על צינור הדמעות שלך תוך שימת בטיפות, ובמשך כמה דקות אחרי. צינור הדמעות הוא בפינת העין הקרובה לאף שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • ראייה מטושטשת זמנית לאחר לשים את הטיפין בעיניים (הים).
 • גירוי, גרד, עקצוץ או צריבה בעיניים (הים).
 • דילול של הקרנית או בלובן העין (הרקמות אשר מכסות את המשטח החיצוני של העין).
 • גידול הלחץ בתוך העין (גלאוקומה) דבר שעלול להוביל לבעיות עם הראייה שלך. אם אתם חווים תחושה של לחץ או כאב בעין שלך (ים) תוך שימוש בעין אלה טיפות אתה צריך לספר לרופא שלך מיד.
 • אם נעשה שימוש העין לעיתים קרובות או תקופה ארוכה של זמן, קורטיקוסטרואידים כגון זה יכול לגרום לאובדן חלקי של הראייה עקב עכירות של עדשת העין (קטרקט).

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר משתמש, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני שימוש תרופות חדשות תוך שימוש אחד זה, לוודא כי השילוב הוא בטוח.

אם אתה משתמש באביזרים אחרים של עין טיפה אתה צריך לנהל אותם לפחות בהפרש של חמש דקות, כדי למנוע את כביסת הירידה השנייה במרחק הראשון. השתמש ג'לים או משחות אחרונות.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

יש פרדניזולון שימושים רבים ושונים ומגיע בצורות שונות. דפי המידע להלן מכילים מידע אודות פרדניזולון בשימוש באזורים השונים של הגוף.

Deltacortril טבליות גסטרו עמידים הזרקת Deltastab Predenema
Predfoam טיפה, פק פרדניזולון טיפות אוזניים / עיניים Predsol
חוקן שמירת Predsol פתילות Predsol

טבליות פרדניזולון, טבליות טבליות מסיסות מצופים מעיים זמינות גם בלי שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.