Berth

האם אתה יכול לספר לי על מחלת ריינו?

שאלה

אני כבר אובחנה אצלי מחלת ריינו והגיע באתר לקבלת מידע נוסף, אך לא הצלחתי למצוא שום דבר.

הסימפטומים שלי כוללות להיות קר רוב הזמן, ובעיקר הידיים, כפות הרגליים והאף שלי. אני חייב ללבוש גרביים במיטה! בחורף שעבר ידיי היו קרות אפילו עם שני זוגות של כפפות.

האצבעות שלי יכולות להיות די כואבות אפילו רק להרים מזון קר מן המדפים בסופרמרקט (גדל בדרך כלל על ידי מה הוא לי מיזוג אוויר פרוע) גרימת אצבעותיי להאדים לבן ובהיר בקצותיהן.

לאחר מכן הם להתנפח מכן כאשר חממו; הטיפים אפילו השחירו אם אני במצב שבו אני לא יכול לחמם אותן במהירות. אני כבר מומלץ לקחת תרופה כדי לעזור עם המחזור, vasilator, אבל דואג כל תופעות לוואי.

כמו כן, הוא להיות בדרך כלל קר כל הזמן, צורך שכבה נוספת כשאחרים בסדר בחולצת טריקו, סימפטום אופייני של ריינו של?

אם אתה יכול לתת לי כל מידע או משאבים נוספים אני יכול להשתמש כדי לקבל מידע נוסף זה יהיה מוערך מאוד.

אני תוהה אם אפשר גם שיידע כאמור להיכלל ברשימת המחלות באתר זה.

תשובה

כלי דם אינם צינורות נוקשים סטטי.

אלה המספקים דם לרקמות (העורקים) יש קירות שרירים המסוגלים הצרת (vasoconstricting) ומרגיעה (vasodilating) לשנות בקוטר שלהם.

זה מאפשר לגוף לשלוט על זרימת דם לאיברים והגפיים שלה כאשר הסתגלות לשינויים בנסיבות פיסיות, את יציבה ואת טמפרטורת הסביבה.

תנודות אלו בזרימת דם הם בולטים ביותר בעור. אנחנו לשטוף ורוד כאשר זרימת הדם של העור היא גבוהה, כפי שקורה לשפוך חום או בזמנים של התרגשות, ולהחוויר כאשר הזרימה מוגבלת כדי לשמר את חום גוף ליבה או כדי לשמור על לחץ דם בזמנים של מתח.

הגבלת זרימת הדם עקב כיווץ כלי דם לעתים קרובות ניתן לראות את אצבעות הידיים והרגליים מדי. רוב עממי לב זה בימים קרים, אלא המידה שבה זה קורה נראית להשתנות בין יחידים.

מחלת ריינו היא מצב שבו זרימת הדם אל האצבעות מוגבלות על ידי כיווץ כלי דם מופרז, בלתי הולם, עם פרובוקציה קטנה.

הגורם המדויק אינו מובן, אבל ההשפעה היא כפי שתיארת אותו; אצבעות קרות, לבנות, כי בסופו של דבר להכחיל ואז אדום עם סיכות ומחטים, כאב וחוסר תחושה. במקרים הגרועים ביותר זה יכול להוביל עור פגוע על קצות האצבעות וזה כבר ידוע להשפיע על קצה האף מדי.

לפעמים זה קורה כתוצאה של מצב אחר ובהקשר זה הוא מתואר תופעת רנו. ישנם מצבים רבים שיכולים לגרום את זה, אבל רובם הם נדירים.

הם בדרך כלל מחלות בהן מערכת החיסון פגום ונוטים לתקוף רקמות משלה (מחלה אוטואימונית), כגון מפרקים שגרונית דלקת מפרקים, erythematosis אדמנתית מערכתית (לופוס) ו סקלרודרמה, או מחלות להכשיל וכלי דם נזק ישיר.

ככל הנראה, גם בלוטת תריס קשה יכולה להיות אחראית. ברור כל תנאים בסיסיים צריכים להיות מזוהים ומטופלים.

טיפול בבעיה עצמה באמת כרוך בשמירה על הגפיים חמים מנסה למנוע את התנאים שהופכים את המצב; כמו דפיקות ורעידות קרות, פיסיות.

מזעור מתח נפשי יש השפעה מועילה משמעותית מדי. חשוב להימנע מתרופות שידועות כי הם להגביל את כלי דם.

אלה כוללים חוסמי בטא (המשמש לחץ דם גבוה ואנגינה), ארגוטמין (טיפול למיגרנה), ועבור חלק, הגלולה למניעת הריון. עישון יש להימנע כי הניקוטין עצמו יש השפעה vasoconstricting ישיר על כלי הדם.

קיימות תרופות להירגע השרירים בקירות העורקים נגד כל הגבלה של זרימת הדם (מרחיבי כלי דם). אלה הם בטוחים יחסית והוא יכול להיות די יעיל, nifedipine הוא תרופה אחת כי הוא נפוץ.

התופעות האחרות שלהם כוללות הפחתת לחץ דם, עצירות וקרסוליים נפוחים, אבל בדרך כלל אלה הם קלים הפיכים - אז אם אתה לוקח אותם או לא תלוי את הרמה הכללית של תועלת.

ישנן תרופות אחרות ואפילו פעולות שניתן ניסו במקרים חמורים. העצב הסימפתטי היא הליך זה חותך את העצבים האלה המאותתים כלי הדם בתוך איבר vasoconstrict. זה מאוד יעיל, אבל לא בהכרח לנצח.

באופן כללי, סוג של הסימפטומים שאת מתארת ​​ייחקר כרגיל. Feeling "גוף קר 'לא בהכרח ללכת עם המחלה וזה פשוט מעלה לי את האפשרות כי מצב בסיסי צריך להיות מחוץ קבע.

כל מטופל הוא שונה וזה חשוב כדי לשמור על קשר עם רופא המשפחה או רופא מומחה משלך לגבי הסימפטומים שלך. בחורף זה שאתה הולך צריך כפפות חמות טובות וכפפות, גרביים ומגפיים.