Berth

מהו ריינו של?

שאלה

אני אובחנתי עם התופעות של רנו.

הרופא שלי לא אמר לי הרבה על מצבו חוץ מזה יש לי יותר סכום ממוצע של תאים לבנים בדם שלי; גם אמרתי שיש לי במחזור 'איטי'.

המצב גורם הידיים והרגליים שלי להיות קר כל הזמן. בחורף המצב מחמיר ולפעמים אני מוצא כי הידיים שלי להתאבן. הרופא שלי אמר לי שאני לא יכול לקחת כל תרופה למצב אלא אם החמיר

. הייתי רוצה לדעת יותר על מצבו; מה זה, וכל סעד על הסימפטומים.

תשובה

כלי דם אינם צינורות נוקשים סטטי. אלה המספקים דם לרקמות (העורקים) יש קירות שרירים המסוגלים הצרת (vasoconstricting) ומרגיעה (vasodilating) לשנות בקוטר שלהם.

זה מאפשר לגוף לשלוט על זרימת דם לאיברים והגפיים שלה כאשר הסתגלות לשינויים בנסיבות פיסיות, את יציבה ואת טמפרטורת הסביבה.

תנודות אלו בזרימת דם הם בולטים ביותר בעור. אנחנו לשטוף ורוד כאשר זרימת הדם של העור היא גבוהה, כפי שקורה לשפוך חום או בזמנים של התרגשות, ולהחוויר כאשר הזרימה מוגבלת כדי לשמר את חום גוף ליבה או כדי לשמור על לחץ דם בזמנים של מתח.

הגבלת זרימת הדם עקב כיווץ כלי דם לעתים קרובות ניתן לראות את אצבעות הידיים והרגליים מדי. רוב עממי לב זה בימים קרים, אלא המידה שבה זה קורה נראית להשתנות בין יחידים.

מחלת ריינו היא מצב שבו זרימת הדם אל האצבעות מוגבלות על ידי כיווץ כלי דם מופרז, בלתי הולם, עם פרובוקציה קטנה.

הגורם המדויק אינו מובן, אבל ההשפעה היא קרות, אצבעות לבנות עם סיכות ומחטים, וחוסר תחושה. בסופו של דבר הם להכחיל, אז אדום, והם לפעמים די כואב. במקרים הגרועים ביותר זרימת הדם המופחתת יכולה להוביל עור פגוע על קצות האצבעות.

לפעמים, לעתים רחוקות יותר, היא נגרמת על ידי מצב אחר ובהקשר זה הוא מתואר "תופעת רנו". ישנם תנאים רבים המפעילים את המודעה, אבל רובם הם נדירים.

הם בדרך כלל מחלות בהן מערכת החיסון פגום ונוטים לתקוף רקמות משלה (מחלה אוטו-אימונית), כגון דלקת מפרקים שגרונית, erythematosis אדמנתית מערכתית (לופוס) ו סקלרודרמה, או מחלות להכשיל וכלי דם נזק ישיר.

ככל הנראה, גם בלוטת תריס קשה יכולה להיות אחראית.

ברור כל תנאים בסיסיים צריכים להיות מזוהים ומטופלים, אבל הם נדירים. אם אתה גם מבחין אחר, אז בתנאים כאלה הם מאוד לא סבירים.

טיפול בבעיה עצמה באמת כרוך בשמירה על הגפיים חמים מנסה למנוע את התנאים שהופכים את המצב; כמו דפיקות ורעידות קרות, פיסיות.

מזעור מתח נפשי יש השפעה מועילה משמעותית מדי. חשוב להימנע מתרופות שידועות כי הם להגביל את כלי דם.

אלה כוללים חוסמי בטא (המשמש לחץ דם גבוה ואנגינה), ארגוטמין (לטיפול מיגרנה ), ועבור חלק, הגלולה למניעת הריון.

עישון יש להימנע כי הניקוטין עצמו יש השפעה vasoconstricting ישיר על כלי הדם.

קיימות תרופות להירגע השרירים בקירות העורקים נגד כל הגבלה של זרימת הדם (מרחיבי כלי דם). אלה הם בטוחים יחסית והוא יכול להיות די יעיל.

חוסמי תעלות סידן, כגון nifedipine נמצאים בשימוש נפוץ. התופעות האחרות שלהם כוללות הפחתת לחץ דם, עצירות וקרסוליים נפוחים, אבל בדרך כלל אלה הם קלים הפיכים - אז אם אתה לוקח אותם או לא תלוי את הרמה הכללית של תועלת.

ישנן תרופות אחרות ואפילו פעולות שניתן ניסו במקרים חמורים. העצב הסימפתטי היא הליך כירורגי שחותך את העצבים המעבירים מסרים vasoconstriction כדי איבר. זה מאוד יעיל, אבל לא בהכרח לנצח ונחשב רק במקרים חמורים מאוד.

נתתי לך את מלוא הספקטרום של טיפולים, אבל ייאמר שהרבה אנשים עוברים מושפעים במתינות רק מקפידים לשמירה על חום וגינת הספרות שלהם בסביבות קר או פיזי.

אז זה יהיה שווה מכניס את עצמך כמה כפפות חמות טובים, גרביים ונעליים.

אתה צריך לתת GP שלך יודע אם הסימפטומים שלך להחמיר או אינם מתאימים עם דפוס שתיארתי. אני לא ברור מדוע יש לך יותר מהסכום הממוצע של תאים לבנים בדם שלך, אם כי הסיבה השכיחה ביותר לכך תהיה זיהום חולף (אולי אפילו קר).