Berth

BCG חיסון SSI


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
מניעת שחפת BCG Mycobacterium בוביס Statens סרום Institut

איך זה עובד?

חיסון BCG מכיל צורה לחיות אך נחלש של Mycobacterium בוביס, המהווה את החיידק הגורם לשחפת (TB). (החיסון המכונה BCG כי זן של החיידק המכונה Bacillus Calmette-גרן משמש). החיסון משמש למניעה שחפת, ועובד על ידי גירוי התגובה החיסונית של הגוף של החיידקים, מבלי לגרום למחלה.

כאשר הגוף נחשף אורגניזמים זרים, כגון חיידקים ווירוסים, מערכת החיסון מייצרת נוגדנים נגדם. נוגדנים לעזור לגוף להכיר ולהרוג אורגניזמים זרים. הנוגדנים נשארים בגוף כדי לסייע בהגנה על הגוף מפני זיהומים בעתיד עם אותו אורגניזם. תופעה זו ידועה בשם חסינות פעיל.

המערכת החיסונית מייצרת נוגדנים שונים עבור כל אורגניזם זר שהוא פוגש. פעולה זו יוצרת מאגר של נוגדנים המסייע להגן על הגוף מפני מחלות שונות.

חיסונים מכילים תמציות או צורות מומתות של חיידקים או נגיפים הגורמים למחלות. צורות שינו אלה של אורגניזמים לעורר את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים נגד, אבל לא באמת לגרום למחלות עצמם. הנוגדנים המיוצרים נשארים בגוף כך שאם האורגניזם הוא נתקל באופן טבעי, את המערכת החיסונית יכולה לזהות אותו ולתקוף אותו. זה מונע את גורמי מחלות.

כל חיידק או וירוס מעורר את המערכת החיסונית לייצר סוג מסוים של נוגדן, וזה אומר כי חיסונים שונים נדרשים כדי למנוע מחלות שונות.

חיסון BCG מעורר את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים כנגד חיידקי שחפת Mycobacterium. זה מעניק חסינות נגד שחפת. החיסון ניתן כמו מנה אחת בזריקה לתוך העור של הזרוע העליונה. משך הזמן כי החסינות נמשכת אינו ידועה, אך revaccination אינו מומלץ.

החיסון כבר לא ניתן לכל הילדים במסגרת תכנית חיסוני ספר. במקום יש כיום תוכנית משופרת של חיסון ממוקד עבור אותם אנשים הנמצאים בסיכון הגדול ביותר להידבקות במחלה. קבוצות הסיכון העיקריות הן תינוקות מתחת לגיל שנה אחת של החיים בגיל באזורים בהם שכיחות השחפת 40 מקרים לכל 100,000 אנשים ומעלה, תינוקות מתחת לגיל שנה אחת בגיל שהוריהם או סביהם נולדו במדינה עם היארעות של TB של 40 מקרים לכל 100,000 אנשים ומעלה, ועולים חדשים ממדינות עם שכיחות גבוהה של שחפת שלא חוסנו כבר.

ילדים שהיו בעבר חוסנו באמצעות תוכנית בתי הספר יוקרן החברה לגורמי סיכון עבור TB ורק בהתחשב חיסון אם הם נמצאים בסיכון. קבוצות בסיכון גבוה אחרות אשר מומלץ חיסון הן: קשר של אנשים הנושאים שחפת; עובדי בריאות; עובד וטרינרי אחרים שמטפלים בחיות רגישות שחפת; צוות העובדים בבתי כלא, בבתי מגורים והן אכסניות לפליטים חסרי בית; ואנשים מתוך כוונה להישאר במשך יותר מחודש במדינות עם שכיחות גבוהה של שחפת.

בדיקת עור עשויה להתבצע לפני ניתן החיסון לבדוק כי אין לך כבר נוגדני חיידקי שהחפת, בין אם באמצעות חיסון קודם או כתוצאה מהחשיפה קודמת למחלה. בדיקה זו משתמשת PPD טוברקולין והוא נקרא מבחן מנטו. לקבלת מידע נוסף ראה PPD טוברקולין דף המידע.

לילדים עד שש שנים של גיל, המבחן מנטו אינו נדרש לפני החיסון ניתן, ובלבד שהילד לא חי או שוהה במשך יותר מחודש אחד במדינה עם היארעות TB שנתיות של 40 לכל 100,000 אנשים או יותר והם לא היו במגע עם אדם עם שחפת ידוע. כל אנשים אחרים צריכים להיות מבחן מנטו לפני מתן החיסון.

למה זה משמש?

 • מניעת שחפת

אזהרה!

 • חיסון BCG בדרך כלל גורם נגע מוקשה שעשויות ליצור פצע ולפרוק מדי פעם. זה מרפא על פני מספר שבועות או חודשים משאיר צלקת שטוח קטנה. אתה צריך לשמור על יבש באזור כדי לאפשר לו להחלים, אבל זה לא הכרחי כדי להגן עליו מפני מים במהלך כביסה או רחצה. הימנע ומכסה אותו עמידות למים (אטום) תחבושות או בגדים צמודים, אלא לתקופות קצרות כגון במהלך השחייה. אם הכיב מתחיל לטפטף אתה יכול לכסות את זה עם רוטב יבש עד להיווצרות גלד, אבל אתה עדיין צריך לאפשר באוויר כדי להגיע אליו. תחבושות אטומות עשויות לעכב את הריפוי של הכיב ולגרום צלקת גדולה. אם אתה מקבל תגובה חמורה יותר או הכיב נמשך לייעוץ רפואי מהרופא שלך.

השתמש בזהירות

 • אקזמה (העור במקום ההזרקה צריך להיות מוגן מפני אקזמה)

לא לשמש

 • קדחת (pyrexia)
 • מחלות עור Generalised נגועות
 • אנשים שהיו להם שחפת
 • אנשים עם תגובת עור חיובית טוברקולין (מבחן מנטו)
 • ילדים יילוד בבית שבו מקרה שחפת פעילה חשוד או אישר
 • הידבקות ב- HIV
 • תינוקות שנולדו לאמהות נשאיות
 • תנאים ממאירים כגון לוקמיה ולימפומה
 • אנשים הם או שלאחרונה קיבלו טיפול מדכא את פעילות המערכת החיסונית, סטרואידים דרך הפה לטווח ארוך למשל, כימותרפיה, הקרנות, תרופות למניעת דחיית שתל
 • אנשים המקבלים תרופות מניעות נגד שהחוף
 • אנשים עם גינות ירד מפני מחלות או זיהום (תגובה חיסונית לקויה) עקב מחלה או טיפול

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • חיסון זה לא צריך להיות נתון במהלך הריון או הנקה אלא אם נתפס כהכרחי על ידי הרופא שלך. לייעוץ רפואי.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • כאב ראש
 • קדחת (pyrexia)
 • התקשות של עור במקום הזרקה, ואחריו נגע שעשוי ליצור פצע ולרפא מעל כמה חודשים, משאיר צלקת שטוח קטן
 • נפיחות של בלוטות הלימפה ליד הזריקה
 • לפעמים, תגובה מוגזמת לחיסון וכתוצאה מכך כיב ופריק

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חיסונים אחרים, כוללים חיסוני חיים אחרים, יכולים להינתן באותו הזמן כמו חיסון BCG, אבל צריך להינתן לתוך זרוע שונה.

חיסונים חיים אחרים שאינן ניתנות בו זמנית כמו חיסון BCG אסור להינתן עד ארבעה שבועות לפחות לאחר חיסון BCG. חיסוני חיים אחרים כוללים את הפעולות הבאות: קדחת צהובה; חצבת, חזרת, אדמת (MMR); אוראלי; טיפוס אוראלי.

אין חיסונים אחרים צריכים להינתן בתוך הזרוע המשמש חיסון BCG במשך שלושה חודשים לאחר BCG. הסיבה לכך היא כי זה יכול לגרום לנפיחות painfull של בלוטות הלימפה (בלוטת לשד) בתחום שהזרוע.

חיסונים חיים כגון זה אחד לא צריכים לתת לאנשים המקבלים טיפול המדכא את מערכת החיסון, למשל, מינונים גבוהים של סטרואידים נלקחים דרך פה או בזריקה, תרופות לדיכוי מערכת חיסוניות למניעת דחייה של השתלות איברים, כימותרפיה, הקרנות או.

חיסון BCG לא צריך לתת לאנשים הנוטלים תרופות אנטי-שחוף מונעת עבור איזוניאזיד למשל, ריפמפיצין, pyrazinamide.