Berth

טוברקולין purifed נגזרת חלבון (PPD)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
בדיקה לחשיפת שחפת קודמת טוברקולין נגזר חלבון מטוהר (PPD) מכון סרום Statens

איך זה עובד?

טוברקולין נגזר חלבון מטוהר (PPD) הוא תמצית של שחפת Mycobacterium, החיידקים שגורמים שחפת אצל בני אדם. הוא משמש כדי לבדוק אם אדם נחשף טוברקולין חלבון, בין אם באמצעות חיסון שחפת קודם, או כתוצאה מחשיפת השפעה סביבתית שלילי על החיידקים.

כאשר הגוף נחשף אורגניזמים זרים, כגון חיידקים ווירוסים, מערכת החיסון מייצרת נוגדנים נגדם. נוגדנים לעזור לגוף להכיר ולהרוג אורגניזמים זרים. הנוגדנים נשארים בגוף כדי לסייע בהגנה על הגוף מפני זיהומים בעתיד עם אותו אורגניזם. תופעה זו ידועה בשם חסינות פעיל.

טוברקולין מוזרק מתחת לעור כדי לבדוק אם לאדם יש כבר נוגדנים לחיידק שחפת. טוברקולין יהיה להזריק מתחת לעור של האמה, שבו הוא יוצר גוש חיוור כמה מילימטרים בקוטר. זה נקרא מבחן מנטו. תתבקש לחזור לרופא שלך 48 עד 72 שעות לאחר הבדיקה ולכן התוצאות ניתן לקרוא.

אם כבר יש לך נוגדנים לשחפת, הם יכירו ולתקוף את טוברקולין מתחת לעור. במהלך 48 עד 72 שעות זה יגרום תגובת עור של Wheal קשה, צפוף, הרים (לא תמיד גלוי). הרופא ימדוד את גודל כל תגובת העור.

אם העור מראה תגובה חזקה, זה אומר כי חל חשיפה קודמת לחיידק שחפת. זה יכול להיות בגלל חיסון קודם נגד שחפת (BCG), חשיפה סביבתית החיידקים, או זיהום שחפת נוכחי. הגודל של התגובה ומידע רלוונטי נוסף, כגון אם היית לאחרונה במגע עם מישהו עם שחפת, אם יש לך סיכון תעסוקתי גבוה להידבקות במחלה, או אם אתם גרים או בקרתם במדינה שבה קיים שכיחות גבוהה של מחלה זו, יעזור לרופא להחליט על דרך הפעולה המתאימה.

למה זה משמש?

אזהרה!

 • אתה עלול להיתקל גירוד עדין, נפיחות, או גירוי באתר של בדיקת העור. אלו הן תגובות נורמליות שאינן דורשות כל טיפול. נסו להימנע מגרד את האתר. שמור את האתר נקי ולהימנע לשים משחות, קרמים, או תחבושות דבקות על זה.
 • התגובה שלך במבחן עור טוברקולין עשוי להיות מופחתת על ידי טיפול בסטרואידים, מחלות או טיפולים להפחית את הפעילות של המערכת החיסונית (למשל לוקמיה, לימפומה, HIV, כימותרפיה, כשמה כן ), חיסוני ויראלי חיים (קדחת צהובה למשל, MMR), בלוטות חום, סרקואידוזיס וזיהומים ויראליים, כולל אלה של דרכי הנשימה העליונות כגון שפעת. יש לומר לרופא אם עברת לאחרונה, או יש כיום כל אחד מאלה, לפני שיש לך בדיקת העור. טוברקולין בדיקה לא אמורה להתבצע אם היה לך חיסון ויראלי חי בארבעת השבועות האחרונים.
 • אנשים שיש להם תגובה שלילית טוברקולין (לא מראים תגובת עור) ומי היה יכולה להיות דרך נשימה או זיהום ויראלי אחר בעת הבדיקה, צריך להיות שוב נבדק שבועות עד שלושה שבועות לאחר שהם להתאושש מן הזיהום, לפני תנתן לו חיסון BCG. אם מבחן טוברקולין שני יש צורך זה צריך להתבצע על הזרוע השנייה.

לא לשמש

 • אנשים שאינם אלרגיים לכל מרכיב.
 • אנשים שהיו להם בעבר תגובה חמורה בדיקות עור עם PPD טוברקולין (עבור נמק בעור למשל, שלפוחיות או כיב, או הלם אנפילקטי).

בדיקת עור זה לא צריכה להיות נתון אם אתה או ילדך אלרגי לאחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את רופא או אחות אם אתה או ילדך חווית בעבר אלרגיה כאלה.

אם אתה מרגיש שאתה או ילדך חווית תגובה אלרגית לאחר בדיקה זו, להודיע ​​על כך לרופא או לרוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • טוברקולין PPD אינו גורם מידבק. משמעות דבר היא שאין סיכון ללקות TB מצורך בדיקת העור ואין סיכון של זיהום על תינוק מתפתח. בדיקות עור טוברקולין נחשבות בטוחות לנהל במהלך הריון. הריון אינו משנה את התוצאות או פרשנות של בדיקות טוברקולין. שאל את הרופא שלך לקבלת ייעוץ רפואי נוסף.
 • בדיקות עור טוברקולין נחשבות בטוחות גם לנהל לאמהות מניקות. זה לא ידוע אם טוברקולין PPD עוברת לחלב אם, לעומת זאת שכן הוא לא גורם מידבק זה לא יכול לגרום זיהום על תינוק יונק. שאל את הרופא שלך לקבלת ייעוץ רפואי נוסף.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל האנשים שיש בדיקת עור זה חווים כי או כל תופעת לוואי.

גראונד (להשפיע בין 1 ל 10 ו 1 ב 100 אנשים)

 • כאב במקום ההזרקה.
 • גירוד או גירוי סביב אזור ההזרקה - ראה אזהרה בסעיף לעיל.

נדיר (להשפיע בין 1 ב 100 ו 1 בשנת 1000 אנשים)

 • בלוטות לימפה נפוחות באזור של הזריקה.
 • כאב ראש.
 • קדחת.

נדירים (להשפיע בין 1 בשנת 1000 ו 1 ל -10,000 אנשים)

 • Blistering באזור הזריקה.
 • סרפדת דמוי מגרד (אורטיקריה).

נדיר מאוד (להשפיע פחות מ -1 ל -10,000 אנשים)

 • תגובות אלרגיות, כולל אנפילקסיס.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

יבחין עור טוברקולין אינו משפיע תרופות אחרות. עם זאת, חשוב לומר לרופא או לאחות אשר מבצע את בדיקת העור אם אתה או לאחרונה כבר לוקח טיפול בתרופה אחרת, בגלל כמה תרופות יכולות לעשות את המבחן הזה לא אמין. אלה כוללים את התרופות הבאות, המקטינות את התגובה החיסונית שהגוף מייצר בתגובת בדיקת העור:

 • כימותרפיה
 • סטרואידים, כגון פרדניזולון, הידרוקורטיזון או dexamethasone
 • תרופות לדיכוי מערכת החיסון, למשל אלה המשמשים למניעת דחיית שתל כגון ציקלוספורין או tacrolimus.

חיסוני ויראלי חיים יכולים גם לבצע בדיקות עור טוברקולין אמינות. תבחיני עור טוברקולין לא צריך להתבצע אם היה לך חיסון ויראלי חי בארבעת השבועות האחרונים. חיסונים ויראלי חי לכלול חצבת, חזרת ואדמת (MMR), האוראלי, אדמת וחיסונים קדחת צהובה.