Berth

אקזמה אינפנטילית

מהי אקזמה אינפנטילית?

כשהילד אחד ו וחצי עד שתי שנים, הפריחה תופיע מאחורי הברכיים של העיקולים של זרועות, שורש כף יד, קרסוליים וצוואר.

ילדים רבים בעולם המערבי סובלים אקזמה אינפנטילית או אטופיק דרמטיטיס, צורה של אקזמה (דלקת עור) כי לא יפסיק גירוד.

זה מאופיין תקופות ללא סימפטומים, ואחריו התפרצויות נוספות של שונות של חומרה.

ילדים הסובלים אקזמה אינפנטילית נוטים להיות בעלי עור יבש. יש להם גם רגישות גבוהה גירוד, יחד עם סיכון מוגבר לפתח מחלות אטופיות אחרות: אסטמה, קדחת השחת ו אלרגיה.

רוב הילדים להיגמל אקזמה האינפנטילית שלהם, בעוד שאחרים ממשיכים לסבול מהמחלה פחות או יותר למשך שארית חייהם.

איך הילד שלך לקבל אקזמה אינפנטילית?

אף אחד לא יודע מה הגורם למחלה. אבל במשך שלושה רבעים הסובלים אקזמה אינפנטילית, אסתמה או קדחת השחת לרוץ במשפחה.

זה נפוץ גם לילדים עם המחלה סובלים ברונכיטיס אסתמה, אסטמה, קדחת השחת או סוג אחר של מחלה אלרגית.

המחלה בדרך כלל מתברר לפני שהילד מגיע לגיל חמש, בתדירות הגבוהה ביותר מופיע כאשר הילד הוא בין שתיים לשש חודשים.

מהם התסמינים של אקזמה אינפנטילית?

תינוקות עם אקזמה אינפנטילית לפתח פריחה אדומה מגרדת, לעתים קרובות על לחייהם. זה מתפשט על פניו, לאורך הצוואר לאזור החיתול. אבל זה גם עשוי להופיע על הידיים והרגליים. בגלל הגירוד, הילד אולי נראה נסער או עצבני - במיוחד בלילה.

הפריחה היא בדרך כלל יבשה, אבל אם העור נגוע בחיידקים (אקזמה impetiginized) האקזמה תתחיל להתמגל (לייצר מוגלה). זהו איתות סכנה, כך עליך להתייעץ עם הרופא שלך או רופא עור אם זה קורה.

כשהילד אחד ו וחצי עד שתי שנים, המחלה תעבור דפוס אופייני יותר, עם הפריחה מופיעה מאחורי הברכיים של העיקולים של זרועות, שורש כף יד, קרסוליים וצוואר.

בקרב מבוגרים, התסמינים האופייניים הם גרסה של הדפוס שנמצא בילדים. האקזמה, היבשה על בסיס של עור מעובה, בדרך כלל מופיעה על פלג הגוף העליון, והוא נגוע לעתים קרובות עם חיידקי עור.

הרבה אנשים, הסובלים מנטייה תורשתית לפתח אלרגיות, גם להראות סימנים של סטיגמטה אטופית שנקראה: חושך מסביב לעיניים תלם כפול תחתם, סדקים ליד תנוכי אוזני גירוד כאשר לובשים בגדי צמר.

מי בסיכון גבוה במיוחד?

ילדים, גם מהוריו או אחים סובלים אחת המחלות 'אטופית' - קדחת השחת, אסטמה או אקזמה אינפנטילית.

עצה טובה

  • אם שותפים או שניהם במערכת יחסים הוא אטופית, זה רעיון טוב לדבר עם הרופא שלך או במומחה לאלרגיה לפני שאתם הופכים להורים. הם יוכלו לייעץ על דיאטה, אשר עשוי להפחית את הסיכון של הילד שלך לפתח אלרגיה ו, במידה מסוימת, אקזמה אינפנטילית.
  • תינוקות צריכים להיות בלעדיים יונק ולא נגמלו עד 5 עד 6 חודשים, עם החלב פרה לא הציג לפני 12 חודשים.
  • ודא כי ילד לובש בגדי כותנה - אינו עשוי מצמר או פריטים סינטטיים שיגרמו זעה וגירוי עור.
  • לשטוף בגדי סבון בושם חינם. אם המים שלך הוא קשה, להוסיף חומץ ביתי כאשר שטיפה.
  • החל שפע של קרם לחות מספר פעמים ביום. בקיץ, זה צריך להיות תחליב דק יחסית, ואילו בחורף קרם סמיך אמור לשמש. השתמש ניקוי שאינו מבוסס סבון בעת שטיפת העור, למשל קרם מימי.
  • כל אזורים החריגים של עור צפויים צריך משחת סטרואידים (ראה להלן).
  • אם אקזמה מתחיל להתמגל - בץ מוגלה - או שלפוחיות צהבהבות קטנות מופיעות אקזמה, להתייעץ עם רופא מייד. האקזמה הוא כנראה נגוע ויהיה צורך בתרופות.
  • אם ילדכם סובל מאלרגיות שונות: לוודא שאתה מקבל טיפול, ולנסות להימנע מדברים או מצבים שאתה יודע לעשות את האלרגיה גרועה. אלו יכולים לכלול קרדית אבק הבית, מזונות מסוימים (מוצרי חלב למשל) או מתח.

איך הרופא לקבוע את האבחנה?

האבחנה עשויה בדרך כלל על בסיס ההופעות החזותיות התבנית של המחלה.

מבט לעתיד

חשוב להבין שהמחלה לא יכולה להיעלם.

היא צריכה טיפול מתמיד עם לחות (עם או בלי משחת סטרואידים) - גם כאשר אין תסמינים. אבל עם skincare עקבי, מספר של סיבוכים חמורים יותר ניתן להימנע מכך.

אם ילדכם סובל אקזמה אינפנטילית, כדאי לציין כי אקזמה יכול להידבק עם מיקרואורגניזמים. זה מסוכן במיוחד אם הזיהום הוא מן הסוג הנגרמת על ידי נגיף הרפס סימפלקס, הגורם פצעים קרים.

איך יכול אקזמה אינפנטילית להיות מטופלים ומה תרופות משמש?

מטרת הטיפול היא לנסות ולהימנע טריגרים שמתחילים את הפריחה כדי לשמור על עור moisturised כדי לעזור להרגיע את הגרד ואת הדלקת.

אקזמה אינפנטילית. מה הוא אקזמה אינפנטילית?
אקזמה אינפנטילית. מהי אקזמה אינפנטילית?

מסיבה זו, היבט מרכזי הוא השימוש emollients (moisturisers כי לרכך את העור), במיוחד כתחליף לסבון. בדרך זו, המחלה יכולה לפעמים להיות נשלט.

אקזמה כי לא ניתן לשלוט, עם רק לחות, תהיה בדרך כלל זקוק לטיפול עם קרם סטרואידים. בעוד כמה קרמי סטרואידים קלים אפשר לקנות מבתי מרקחת, הם לא מורשים כדי לשמש על ילדים או על הפנים - מבלי להיועץ תחילה עם הרופא.

קרמי סטרואידים ניתנים על ידי הרופא שלך כדי להפחית את הדלקת בעור. הם בטוחים בעת שימוש נכון. חזק את השמנת ואת עוד זה נעשה שימוש, גבוה יותר את הסיכון הקטן של תופעות לוואי. אלה יש לדון עם רופא המשפחה שלך.

במקרים חמורים, את עזרתו של (מומחה עור) דרמטולוג עשויה להיות נחוצה. Antibacterials - או דרך פה או כקרם - נדרש לעתים קרובות כאשר התלקחויות מסובכות על ידי זיהומים.

טיפול אלטרנטיבי שעשוי להיחשב הוא קרם חדש יחסית שנקרא Elidel (pimecrolimus). זוהי תרופת מערכת חיסונית חלשה, מה שאומר שזה מודולציה או 'שינויים' את המערכת החיסונית של הגוף בדרך כלשהי.

זה מפחית דלקת, אך הוא לא סטרואיד. זה יכול לשמש לטיפול התלקחויות של קל עד בינוני אקזמה אצל ילדים בגילאי שנתיים ומעלה.

טיפול אקזמה אינפנטילית תמיד צריכה להתבצע תחת ההשגחה הצמודה של הרופא שלך. במקרים חמורים, או אם הילד שלך מפתחת דלקת עור רעה, אולי יצטרך להיות מטופלים במרפאת עור.