Berth

אקזמה אטופית

הגדרות

אקזמה אטופית משפיעה על 15 אחוזים מהילדים ועד 5 אחוזים מהמבוגרים אירופה.

אטופיה הוא המונח הרפואי הכלל תנאים אלרגיים, כגון קדחת שחת, אסטמה או סוג זה של אקזמה. אנשים עם נטייה לסבול מבעיות אלרגיות אמורים להיות אטופית.

כ -15 אחוזים מן האוכלוסייה מושפעים תנאים אטופית אחד או יותר. אקזמה אטופית משפיעה על 15 אחוזים מהילדים ועד 5 אחוזים מהמבוגרים אירופה.

המערכת החיסונית של אנשים עם אקזמה אטופית פעילה בצורה מסוימת. הם במיוחד להפוך כמויות גדולות של חלבון הנקרא IgE.

IgE הוא אחד מקומץ של חלבונים הנקראים נוגדנים או נוגדנים - שתכליתו הן לפעול כזרזים עבור התאים המגנים של מערכת החיסון לזהות לנעול על למרכיבי החלבון של פולשים זרים.

IgE קיים בכמויות קטנות כולם. עם זאת, ב אקזמה אטופית יותר מופק בגלל רגישות מוגברת לחומרים נשאפים או אכלו, או חומרים במגע עם העור.

אלה יכולים להיות קשקשים של בעלי חיים, מזון, קרדית אבק הבית, או חיידקים או שמרים שחיים על העור אצל כולם בדרך כלל לגרום שום בעיות. רוב האנשים עם אקזמה אטופית להגיב לכל הדברים האלה בדרגות שונות.

ההבחנה בין אקזמה אטופית, אקזמה אלרגית ממגע ( "דרמטיטיס") ו אקזמה מגע מגרה היא כי שני ראשוני התגובה החיסונית יושבת באמצע וקובעת האם אדם יהיה או לא להגיב.

ב אקזמה מגע מגרה, מערכת נוגדן-אנטיגן נעקפת ותגובת העור מתרחשת כתוצאה ישירה של ההשפעות הכימיות של חומר המגרה על העור.

ב אקזמה אלרגית ממגע, האדם לאט מפתחת תגובת העור לחומר ספציפי כי כבר במגע עם העור שלהם.

תכונות של אקזמה אטופית

למרות הפרק הראשון של אקזמה אטופית יכול להתעכב עד בגרות, רוב האנשים יש היסטוריה שהולכת אחורה עד ילדותם.

כמחצית ילדים מושפעים להראות שיפור עד גיל שש ו -85 אחוזים עד תחילת גיל התבגרות הזמן.

כ -70 אחוזים של אנשים בעלי היסטוריה משפחתית של לפחות אחד מהתנאים אטופית. דבר זה מצביע על קשרים גנטיים כדי אטופיה, אבל הקשר הוא מורכב.

שילוב של גנטיקה וגורמים סביבתיים כנראה לקבוע אם אדם מפתח אקזמה אטופית, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מה ההשפעות החשובות ביותר הן.

התסמין העיקרי, כמו עם כל סוגי אקזמה, הוא גירוד. באופן כללי העור יבש אבל העור המושפע ביותר נראה אדום, עם מורם מעט אבל שהגדרתה שולית כאשר אקזמה פעיל.

גושים או שלפוחיות, כמה ונזילה נוזל ממשטח העור ומדרוג של העור, הם כל התכונות של התלקחויות.

אחרי הפארקים החריפים בעור יירגע למראה לטווח ארוך פעיל פחות, וזה קצת פחות כועס מחפש אך מראה יותר בדרך של עיבוי, בקיע מחשיך של העור שם הוא גרד ביותר.

אצל תינוקות וילדים, העור מושפע בעיקר בפנים כפי שהם מקבלים קצת יותר מבוגר הפריחה מתפשטת הגוף והגפיים. אזור מפית בדרך כלל הוא חסך, למרות שהיא עשויה להיות מודלקת מההשפעה שתן או היתר של אורגניזמים שמרימים על העור (קיכלי).

ילדים לבנים נוטים לקבל את הטרחה ביותר על 'flexures' - את הקמטים בעור על משטחי הפגישה של המפרקים. מרפקים, מפרקי, מאחורי הברכיים חזיתות של הקרסוליים אופייניים.

ילדים שחורים ואסייתים נוטים להיפגע בצד הנגדי של המפרקים, כגון נקודת המרפק או מול הברכיים. מבוגרים להראות יותר מעורבות של הפנים והגו שוב.

אקזמה אטופית. תכונות של אקזמה אטופית.
אקזמה אטופית. תכונות של אקזמה אטופית.

זיהום שטחי של גורמי העור גדל אדמומי וחום, בכי ואולי ייבוש. שלפוחיות קטנות עשויות להכיל מוגלה.

אקזמה אינפקטד לא כוללת בדרך כלל סימני זיהום כללי, כגון טמפרטורה העלתה.

בדיקות

האבחנה של אקזמה אטופית היא בדרך כלל די פשוט על בסיס של סימפטומים, המראה והיסטוריה משפחתית חיובית של אטופיה. למרות בדיקות דם תהיינה צפויות להראות רמות הרים בדרך כלל של נוגדן IgE זה אינו כשלעצמו או נחוץ או יסייע לרופא.

מבחן IgE RAST (בדיקת דם) מסתכל על יותר ספציפי אלרגנים כגון קבוצות מזון כלליות, קרדית אבק בית קשקשים של בעלי חיים. עם זאת, אלה יש לפרש בזהירות ויכולים להיות רק שימושי עבור חלקם של אנשים עם אקזמה. הרופא עשוי לבצע מגוון של אחרים בדיקות אלרגיה אם הוא או היא מאמינה להם להיות מועילה.

יחס

להלן סקירה של טיפולים.

הימנע מגרים

קל לומר מאשר לעשות, במיוחד כאשר ייתכנו רבים אלרגנים אפשריים, כאשר הם פריטים משותפים שקשה להימנע או כאשר לא ידוע מה האלרגנים החשובים ביותר הם.

באופן כללי: כותנת בגדים הם פחות מעצבנים, קשקשים של בעלי חיים, כגון מחתולים וכלבים, יש להימנע ככל צעדים אפשריים וסבירים יש לנקוט על חשבון הבית כדי להפחית אבק כללי ורמות קרדית אבק הבית.

הכללות של מזונות הן לעתים רחוק מסייעות כיום מעט משתמשים בדרך כלל בטיפול.

ללחלח את העור

אקזמה היא מחלת עור יבש, ואת הלחות (emollients) עדיין עמוד התווך של הטיפול.

הבעיות של שימוש בקרם לחות מספיק הם אלה מעשיים בעיקר. העור עדיין מתייבש במהלך היום, כך מחדש היישום הוא הכרחי אך הוא לעתים קרובות לא נוח לעשות.

שטיפת ידות מסיר שמני לחות מהעור, כך שלא צריך תמיד להיות מקור של לחות ליד הכיור (גם כמנקת יד שאינה מבוססת סבון כמו קרם מימי או משחת מתחלב ).

מרשמי לחות צריכים להיות של סכומים מספיקים כדי לאפשר השימוש הליברלי שלהם.

זיהום treat

זה נורמלי לחלוטין עבור חיידקים להיות נוכחים על פני השטח של העור שלנו. אבל אקזמה הגנות העור נחלשות, ופלישת החיידקים של הרבדים העמוקים יותר מתרחשת, מפעילה תגובה חיסונית.

התלקחויות של אקזמה הן לעתים קרובות עקב זיהום וזקוקות לטיפול באנטיביוטיקה.

קרמים אנטיביוטיים הם בעלי ערך מוגבל כי הם נספגים היטב אבל יכולים להיות מועילים בטווח הקצר עבור התלקחויות קלות, בדרך כלל בשילוב עם קרם סטרואידים.

עוד אקזמה פעילה צריכה אנטיביוטיקה דרך פה במשך קורס של שבוע עד 10 ימים ארוכים.

להפחית את הדלקת

קרמים סטרואידים הם טיפול אנטי דלקתי הראשי מיוצרים בצורות שונות, עם דרגות שונות של עוצמה.

אמנם, זה נכון כי שימוש יתר של סטרואידים יכולים לגרום לבעיות עור, כגון דילול ואדמומיות קבעו, חשוב לשמור את הבעיה הזו בפרספקטיבה.

שימוש זהיר של הסכום ואת העצמה המינימאלי הוא בטוח גם בטווח הארוך. הבעיות של תחת שטופלו אקזמה, עם כל תוצאות-לוואי העולות ממנו, הם הרבה יותר גרוע מאלה משימוש בקרמים סטרואידים כדי לקבל את זה תחת שליטה.

זה נכון במיוחד של ילדים שבהם רתיעה להשתמש בסטרואידים מובנת, אבל מזיק הטיפול בהם.

מעכבי calcineurin משמשים יותר ויותר כחלופת סטרואידי קרמים ויכולים להפחית את הצורך בשימוש בסטרואידים חזקים לתקופות ארוכות, במיוחד על הפנים.

הם צריכים לשמש לסירוגין ויישומים רק לאזורים של אקזמה הפעילה. חשיפה לשמש צריכה להיות מוגבלת, כדי לצמצם סיכונים פוטנציאליים כל סרטן העור מפני שימוש לטווח ארוך.

טיפולים אחרים

טיפולים אחרים משמשים אקזמה שקשה במיוחד לשלוט.

בזהירות מבוקרת טיפול באור אולטרה סגול יכול להיות שימושי, אבל צריך להיות קיצוב להגביל את הסיכון לתחלואה בסרטן העור בטווח הארוך.

תרופות דרך פה, אשר לדכא את המערכת החיסונית, הם הטיפולים העיקריים אקזמה חמורה וניתן להשתמש במדיום כדי לטווח ארוך, בתנאי שהם מנוטרים להתרחשות של תופעות לוואי. זה בדרך כלל ניתן לעשות זאת על ידי תקופתי בדיקות דם.

קורסים קצרים של סטרואידים דרך הפה במינון גבוה למדי משמשים לעתים גם להביא אקזמה פעיל תחת שליטה.

כמוסות שמן או חומצת נר הלילה gamolenic עכשיו כבר הופסקו כטיפול אקזמה כי לא חלו כל ראיות משכנעות כי זה עובד.

טיפול מרפא הסיני בעייתי גם פוטנציאל מסיבות שונות. למרות כמה צלחות לכאורה, את האופן שבו זה עובד אינו ברור.

חלק ממוצרי מרפא סיניים נמצאו מכילים סטרואידים הוסיף, ואין תקנה שליטה או את שלומם של מוצרים כאלה או הכישורים של אלה מרשם אותם. לכן, ברגע אחד לא יכול להמליץ ​​להם ולו שמץ של ביטחון.

סוגים אחרים של אקזמה