Berth

אקזמה מגע מגרה

פריטים ביתיים רבים כגון חומרי ניקוי, חומרי ניקוי אקונומיקה הם בדיוק כמו מזיקים.

אקזמה מגע מגרה (או דרמטיטיס) היא הרבה יותר נפוצה מאשר אקזמה אלרגית ממגע. זה הגורם השני בשכיחותו בעיות בריאות תעסוקתית הקשורות, לאחר שרירים כאבי פרקים ופציעות.

כמעט כל משלחי יד בהם העור (בדרך כלל על הידיים) נעשית רטובה שוב ושוב המשויכים דרמטיטיס מגע מגרה. מספרות, שואבים, עובדים קייטרינג, מעבדי מזון מטפלי דגים הם עיסוקים שבו מים הם סוכן ההרטבה.

מגע ממושך עם מים מתנפח התאים פני העור ומשבש את הדוק בדרך כלל מצטרף ביניהם, לחשוף רבדים עמוקים יותר פגיעים יותר. בהנדסת מתכת, שמני מכונת אור הם בדרך כלל במגע עם העור, רבים ככל מחצית העובדים בענף זה יש אקזמה מגע מגרה. רבים פשוט לקבל את זה כמו חלק מהעבודה.

לאחר הסוג של אחד אקזמה יכולה להגביר את הסיכון של אדם אחר, כך שאנשים עם היסטורית רקע של אקזמה אטופית נוטים במיוחד לפתח את סוג מגע מגרה.

זה לא רק הסביבה התעשייתית שבה סוכני עור-ידידותי ניתן למצוא. פריטים ביתיים רבים כגון חומרי ניקוי, חומרי ניקוי אקונומיקה הם בדיוק כמו מזיקים. אינטרסי תחביב או תשוקת DIY יכולים להוביל מגע עם עור תכוף עם דבקים, צבע, שמנים ומלט.

אבחון

אקזמה מגע מגרה. סוגים אחרים של אקזמה.
אקזמה מגע מגרה. סוגים אחרים של אקזמה.

אקזמה מגע מגרה נראית אותו הדבר כמו סוגים אחרים של אקזמה.

הקשר עם סביבת העבודה עשוי להיות ברור אם יש קשר שיגרתי עם מטרד ידוע או את העבודה היא סוג של עבודה רטובה ". אחרת, זה עלול לקחת זמן כדי לקבוע, כי העור מגיב נגד מגרה.

לכן אקזמה מגע מגרה תלויה לאבחון על היסטוריה טובה של חשיפה לעבודה קשה ולידע של סוכני בעיה סביר. כמו כן, שלילי בדיקת תיקון תוצאה יכולה להיות שימושית כדי לא לכלול לתגובה אלרגית.

יחס

הסרה ממגע עם החומר הפוגע צריכה להיות האידאל, אבל זה בדרך כלל לא מעשי.

בנסיבות אלה, עם זאת, המטרות של הטיפול יכול להיות רק כדי להפחית את הסימפטומים. למרבה הצער, חומרים מגרים מסוימים לגרום תגובת העור אפילו עם חשיפה קטנה.

איפה קשר הוא בלתי נמנע, כפפות מגן חיוניות. מאז לטכס או גומי כפפות יכול לגרום או להחמיר אקזמה, כמה אנשים מוצאים את זה מועיל להשתמש בכפפות מרופד כותנה או כפפות פנימיות כותנה נפרדת כדי להפחית את מידת מגע עם עור ישיר.

תכופה לחות חיונית, במיוחד בעבודות רטובה-עבודה. קרמים מכשול יכול להיות של כמה נהנים, אבל הם עשויים להיות נגד פרודוקטיבי אם הם מעודדים עובדים לטפל פחות, חושב את השמנת מחסום לבד ומגן עליהם. קרמים אנטי-דלקתיים (סטרואידים) הם עמוד התווך של טיפול אקזמה מגרה.

בעיות תעסוקה

מעסיק יש חובה להגן על עובדיהם נגד סיכון מקצועי. בדומה לכך, יש עובדי חובה לעשות שימוש באמצעי ההגנה מוצע על ידי המעסיק שלהם.

כמו בכל אקזמה, קשר הסיבה ותוצאה בין הסוכן לבין תגובת העור קל יותר להסביר מאשר לזהות.

במקרים רבים של אקזמה מגע מגרה ניתן למנוע לחלוטין על ידי השימוש באמצעי הימנעות שליטה פשוטים.

חברות גדולות באזורי סיכון ידועים תעסוקה כנראה תעשינה שימוש רופא בריאות תעסוקתי או אחות שיכולה להעריך את הבעיה ולייעץ על צעדים מתקנים. רוב העובדים הם לא כל כך ברי מזל.

סוגיות פיצויים יכול מצבים שבהם המעסיק לא מצליחה לספק אמצעי הגנה מספיק או אזהרות לגבי האפשרות של אקזמה הנובעת. אולם, הוכחה במקרים כאלה הוא תהליך ארוך ויקר שאינו בדרך כלל מוצלח.

זה הרבה יותר טוב כדי להיות מודעים לאפשרות של קשר בין תגובות עוריות וכיבוש שלך לקחת כמה שיותר צעדים מעשיים ככל האפשר, כדי להימנע מהתנגשות צרות.

סוגים אחרים של אקזמה