Berth

טיפולים חדשים יותר

מעכבי calcineurin

שני טיפולי מרשם בלבד חדשים עבור אקזמה אטופית הושקו לשוק אירופה בשנת 2002. הם שמנת Elidel, המכילים את החומר הפעיל pimecrolimus, ואת משחת Protopic, המכילים את החומר הפעיל tacrolimus.

Pimecrolimus ו tacrolimus שייכים לסוג חדש של תרופות המכונות immunomodulators האקטואלי. הם אינם סטרואידים, אבל הן להפחית את הדלקת בעור משמשים לשליטה התלקחויות של אקזמה אטופית.

תרופות אלה שתי לעבוד בצורה שונה מכל הטיפולים המבוגרים עבור אקזמה הן התפתחות חשובה לטיפול במצב זה.

שניהם עובדים על ידי עצירת תאי דם לבנים בעור, המכונה T-תאי, מלייצר כימיקלים דלקתיים בשם ציטוקינים.

תרופות ללא סטרואידים חדשים אלה אינם טיפולים רגילים, אך משמשים לשליטה התלקחויות של אקזמה אטופית כפי וכאשר הם מתרחשים.

במה הם שונים מן סטרואידים?

תרופות אלה אינם נספגים באופן משמעותי דרך העור אל תוך זרם הדם, מה שהופך אותם הרבה פחות סביר מאשר סטרואידים לגרום תופעות לוואי על שאר הגוף.

בשל המבנה שלה, pimecrolimus נספג פחות tacrolimus. ומכיוון שהם אינם משפיעים הקולגן בעור כמו סטרואידים מקומיים יכולים, הם לא לגרום לדילול עור המקומי שיכול להיות קשור עם סטרואידים.

שני גורמים אלו מתכוונים תרופות אלה ניתן ליישם באזורים העדינים של עור, כגון הפנים, עפעפיים, צוואר קפלי עור בלי בעיות.

טיפול עם תרופות אלה יש ליזום רק על ידי רופאי עור רופאים בעלי ניסיון באבחון ובטיפול אקזמה אטופית.

באמצעות משחות אלה

pimecrolimus

Pimecrolimus מורשה לטיפול קל עד בינוני אקזמה אטופית אצל מבוגרים וילדים בגילאי שנתיים ומעלה, כאשר אקזמה טרם בשליטת טיפול בקורטיקוסטרואידים אקטואלי, או אם קיים סיכון של תופעות לוואי סטרואידים.

הקרם צריך להיות מוחל על ההופעה הראשונה של סימפטומי אקזמה, אדמומיות וגרד למשל, כדי למנוע תופעות אלו והתגברו שממשיכים התלקחות.

אם אין שיפור לאחר שישה שבועות של טיפול, או אקזמה יחמיר, טיפול עם pimecrolimus צריך להיפסק. שימוש ארוך טווח רציף של השמנת יש להימנע.

tacrolimus

Tacrolimus מגיע בשתי עוצמות. 0.1 אחוזים ו 0.03 נקודות חוזק סנאט מורשים למבוגרים.

כוחו סנט 0.03 החלשות מורשה גם לטיפול בינוני עד אקזמה אטופית חמורה בילדים בגילאי שנתיים ומעלה אשר לא הגיבו כראוי לטיפולים קונבנציונליים.

Tacrolimus משמש להקלה קצרת טווח של תסמינים אקזמה, וכתוצאה טיפול לסירוגין בניהול לטווח ארוך של אקזמה.

המשחה יש להחיל על הסימנים הראשונים של התלקחות של אקזמה (אדמומיות וגרד של העור), כמו זה יכול לעזור למנוע התקדמות התלקחויות חמורות יותר.

אם אין שיפור לאחר שבועיים של טיפול, או אקזמה יחמיר, טיפול עם tacrolimus צריך להיפסק. שימוש ארוך טווח רציף של המשחה יש להימנע.

  • שני התרופות צריכות להיות מיושמות דק על האזורים הנגועים של עור בלבד.
  • להימנע מקבלת תרופות אלה בעיניך ולהימנע ממגע עם אזורים של עור בטנת החללים בגוף (ריריות), למשל בתוך הפה והאף. אם תרופות אלה באות בטעות במגע עם אזורים אלה הם צריכים להימחק ביסודיות את ו / או שטפו עם מים.
  • כמו בכל תרופות שאתה מחיל על העור שלך, אתה צריך לשטוף ידיים ביסודיות לאחר החלת אותם, אלא אם כן בידי מטופלים באזור.
  • תחבושות אטומות (הידוע גם בשם תחבושות occlusive, וכוללים חיתולים לתינוקות) אין להחיל על גבי העור שטופל או pimecrolimus או tacrolimus, כיוון שהם עלולים להגביר את ספיגת תרופות אלה לתוך הגוף.

מהן תופעות הלוואי האפשריות?

pimecrolimus

תופעת הלוואי הנפוצה ביותר של pimecrolimus הוא צריבה באתר היישום. זהו בדרך כלל מיתון קצר מועד (מספר ימים). אם תחושת הצריבה נמשכת לאחר שבוע יש להפסיק את הטיפול.

אם אתם חווים תגובה חמורה יותר לאחר החלת הקרם, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך.

תופעות לוואי נפוץ אחר הוא גירוי, גירוד או אדמומיות על היישומים ואתרי דלקות עור (פרונקלים).

תופעות לוואי נדירות של pimecrolimus כוללים דלקות עור אחרים כגון יבלות, שחין, זיהומים חיידקיים ( אימפטיגו ), שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר), פצעים קר (הרפס סימפלקס) או herpeticum אקזמה בשם זיהום הרפס סימפלקס חמורה.

פרעות אתר Application, כגון פריחה, כאב, סיכות תחושת מחטים, יובש, נפיחות החרפת אקזמה, הם גם נדירות.

במקרים נדירים, אנשים באמצעות קרם pimecrolimus חוו תסמינים כגון שטיפת עור, פריחה, צריבה, גרד או נפיחות זמן קצר לאחר שתיית אלכוהול.

זה לא אמור להיות בשימוש על ידי אנשים אלרגיים macrolactam תרכובות, הכוללות tacrolimus, sirolimus ו ציקלוספורין.

Pimecrolimus אין להחיל לאקזמה כי הוא נגוע, או על עור מושפע זיהומים נגיפיים כגון הרפס סימפלקס (פצעים קרים) או הרפס זוסטר ( אבעבועות רוח ), כי זה עלול לגרום זיהומים אלה גרועים.

זה מומלץ כי הקרם הזה צריך להיות מיושם לסירוגין, לאזורים הפעילים של אקזמה בלבד, וחולים צריכים להגביל חשיפה לשמש, על מנת לצמצם את פוטנציאל סרטן עור סיכון.

tacrolimus

עם tacrolimus הנפוצים ביותר תופעות הלוואי הן תחושת צריבה, גרד או אדמומיות באתר היישום. אלה הם קלים עד בינוניים בחומרתו נוטים לפתור בתוך שבוע מתחילת טיפול. אם הם לא פתרו, יש להפסיק טיפול.

תופעות לוואי נפוץ אחר כולל תחושה של חמימות, כאב, סיכות ומחטים או פריחה באתר היישום.

טיפולים חדשים יותר. מעכבי calcineurin.
טיפולים חדשים יותר. Calcineurin inhibitors.

רגישות עור מוגבר, במיוחד חמות וקרות, דלקות עור כגון פרונקלים, אקנה, הרפס, פצעים קרים או herpeticum אקזמה גם בדרך כלל מתרחשת.

אם אתם צורכים אלכוהול בזמן השימוש משחת tacrolimus זה נפוץ גורם לתגובות כגון הסמקה פנים או גירוי בעור.

בלוטות לימפה נפוחות, בדרך כלל עקב זיהומים, דווחו באנשים באמצעות משחת tacrolimus או קרם pimecrolimus. כדאי להתייעץ עם הרופא אם אתם חווים בזמן הזה באמצעות אחת התרופות האלה.

זה לא אמור להיות בשימוש על ידי אנשים אלרגיים תרופות macrolide מסוג הכוללים האנטיביוטיקה אריתרומיצין, clarithromycin ו azithromycin.

Tacrolimus לא צריך להיות מיושם על אקזמה כי הוא נגוע, או על עור מושפע זיהומים נגיפיים כגון הרפס סימפלקס (פצעים קרים) או הרפס זוסטר (אבעבועות רוח), כי זה עלול לגרום זיהומים אלה גרועים.

Tacrolimus לא צריך להיות בשימוש על ידי נשים בהריון, אלא אם כן נתפס כהכרחי על ידי רופא.

זה אינו מומלץ מניקות נשים, וצריך להשתמש בו בזהירות אצל אנשים שיש להם אי ספיקת כבד.

זה מומלץ כי הקרם הזה צריך להיות מיושם לסירוגין, לאזורים הפעילים של אקזמה בלבד, וחולים צריכים להגביל חשיפה לשמש, על מנת לצמצם את סיכון לסרטן העור פוטנציאלי.

אנשים אחרים גם לקרוא:

אקזמה: מהי אקזמה?

סבוריאה דרמטיטיס: מה הם הסימפטומים?

חיתול פריחה: מה שאתה יכול לעשות בקשר פריחת חיתול?