Berth

סרטן הקיבה

מהו סרטן הקיבה?

בכל שנה, כ -8,000 בני אדם באירופה לפתח סרטן הקיבה.

סרטן הקיבה, הידוע גם בשם סרטן קיבה, הוא התוצאה של שינויי תא רירית הקיבה. באזור אירופה, סרטן הקיבה הוא הרבה פחות נפוץ מאשר זה היה אמור להיות - מספר מקרי מחלה החדשה בכל שנה חצויה לאורך 30 השנים האחרונות.

מיקומו של גידולים בתוך הבטן השתנה גם. זה היה אמור להיות כי ברוב הגידולים אותרו סומכים למקום שבו הבטן מצטרפת המעי הדק; עכשיו באתר הנפוץ ביותר הוא קרוב לצומת עם הוושט (ושט).

סרטן הקיבה נפוץ מאוד ביפן היפנים פיתחו גישה אינטנסיבית ויעילה בדיקות סקר לאיתור סרטן הקיבה.

מה גורם לסרטן הקיבה?

הגורם לסרטן הקיבה ממשיך להתווכח. שילוב של תורשה (הגנים בירושה מההורים שלך) וסביבתית (תזונה, עישון, וכו ') גורמים נחשבים כל לשחק חלק.

חלב, ירקות טריים, ויטמין C ומזון קפוא מופיעים כולם להפחית את הסיכון לחלות בסרטן הקיבה. כל סוג של מזון כי כבר מעושן, כבושים או מלוחים שכנראה מגביר את הסיכון.

גורמי סיכון אחרים שהוצעו כוללים היותו דם הקבוצה שיש את חיידק ההליקובקטור פילורי בקיבה.

סרטן הקיבה שכיח יותר אצל גברים מאשר נשים, ויש לו טווח הגילים לשיאה בין 40 ל -60 שנים.

מהם התסמינים של סרטן הקיבה?

ירידה לא מוסברת במשקל יכולה להיות סימפטום של סרטן הקיבה ורגש "למעלה מלא" או נפוח לאחר אכילת כמות קטנה בלבד של מזון יכול להיות גם בעיה הקשורה עם גידול בקיבה.

סרטן הקיבה יכול לגרום צרבת, אבל זה גורם נדיר של תופעה נפוצה מאוד זה.

במידה והגידול חוסם את המעבר למזון ואז הקאות עלולות להתרחש. לפעמים גידולים יכולים לגרום לחסימת לשקע של הקיבה, והעלאת כמויות גדולות של מזון לא מעוכל ארוך לאחר האכילה היא סימפטום אופייני של מצב עניינים זה.

עצה טובה

גיהוק מופרז יכול להיות צעיר, ומביך, סימפטום. זה עלול להתפתח תחושה של אי נוחות מעורפלת ואחריו כאב אם הגידול גדל דרך קיר הבטן.

חולי סלים עשויים להיות מודעים גוש בחלק העליון של הבטן ממש מתחת לקצה התחתון של עצם החזה.

סרטן הקיבה יכול לגדול לאט מורגש. לפעמים סימפטומים יפתחו רק לאחר והמחלה התפשטה אל מעבר לקיבה, למשל לערב את הכבד. במקרה זה, תופעות תהיינה אלה של הסרטן מעורב הכבדה.

יתכנה דימום פנימי מופיע בתור דם הבקיא, או שחור, דמוי זפת, צואה, או הדימום עלול להיות כל כך קל כמו לעבור מבלי שיבחין, אם זה המקרה החולה הולך לרופא כי הם עייפים וחיוורים אז הם מצאו יש אנמיה מחוסר ברזל.

כמו סרטן של הוושט, זה עלול לקחת זמן רב, לעתים קרובות חודשים רבים, מהרגע שהתסמינים מופיעים לראשונה לחולה המבקשים ייעוץ רפואי. עיכוב זה עלול לאפשר זמן הגידול להתפשט ולהתקדם מלהיות לריפוי פוטנציאל להיות שמיש.

איך הקיבה סרטן מאובחן?

סרטן הקיבה. מהו סרטן הקיבה?
סרטן הקיבה. מהו סרטן הקיבה?

ישנן שתי חקירות עיקריות לסרטן הקיבה.

  • רנטגן בדיקה, במקרה זה ארוחת בריום. זה כרוך בליעת נוזל לבן, גירים ויש להם סדרה של צילומי רנטגן הנלקחים של אזור הבטן.
  • גסטרוסקופיה. במהלך גסטרוסקופיה, הרופא בוחן את החלק הפנימי של הקיבה באמצעות מצלמה מחוברת צינורית גמישה, והוא מסוגל לקחת דגימה מן הגידול עבור ביופסיה במיקרוסקופ.

איך הקיבה סרטן מטופל?

הטיפול היעיל ביותר הוא ניתוח וכמה שיותר מהר המחלה מתגלה, כך יגברו הסיכויים של התאוששות מלאה. שיעור הריפוי לאחר הניתוח הוא כ -30 אחוזים.

ביפן, שבה סרטן הקיבה מזוהה הרבה יותר מוקדם במהלך המחלה, שיעורי הישרדות גבוהים יותר מאשר באירופה. זה מראה את החשיבות של אבחון מוקדם.

למרבה הצער, חולים רבים באירופה לא מבין את המשמעות של הסימפטומים שלהם עד לשלבים המאוחרים יותר של המחלה וזה מפחית באופן משמעותי את סיכויי הריפוי.

כימותרפיה, לעתים בשילוב עם הקרנות, לאחרונה הוכחה כאפקטיבית ביותר נגד צורות מסוימות של סרטן הקיבה עשויה לעזור להמיר גידול שמיש לתוך אחד נתיח. המשטר בשימוש הוא רעיל ומסובך, למרבה הצער, רק מיעוט מהחולים הם בכושר מספיק כדי להיות מטופלים בדרך זו.

התייחסות

http://info.cancerresearchuk.org/cancerstats/types/stomach/?a=5441