Berth

דיכאון בילדות ובגיל ההתבגרות

מהו דיכאון ילדות?

צעירים הסובלים מדיכאון מתקשים בזיהוי רגשותיהם

כמה תסמינים של דיכאון, כגון מרגיש נמוך מדי פעם במצב רוח, עצוב ודומע, שכיחים אצל אנשים צעירים הם זמניים.

מחלה דיכאון שונה בקנה מידה, עם תופעות כאלה המתרחשים רוב הזמן, במשך רוב ימי ולאורך מספר שבועות.

זה לעתים קרובות מלווה בסימפטומים אחרים, כגון:

 • לאבד עניין ומוטיבציה לעשות דברים כי היה אמור להיות מהנה
 • נסיגה חברתית ולא רוצה לראות אנשים
 • מתקשה להתרכז בלימודים, שמוביל ציונים נופלים
 • עייפות, כאבים ומכאובים
 • שינויי דפוס שינה (קושי להירדם או לישון יותר מרגיל)
 • שינויים בתיאבון ובמשקל (מרגיש יותר רעב או פחות רעב)
 • מרגיש חסר תועלת, חסר ערך, לא אהוב
 • מחשבות שחורות, פסימיות לגבי העתיד
 • מחשבות על מוות ומעשי של פגיעה עצמית.

סימפטומים אלו יכולים לגרום למצוקה, או קושי להתמודד עם שיעורי בית או להשפיע על היחסים עם חברים ובני משפחה.

דיכאון בילדות ובגיל ההתבגרות. מהו דיכאון ילדות?
דיכאון בילדות ובגיל ההתבגרות. מהו דיכאון ילדות?

אנשים אחרים בדרך כלל להבחין האדם הצעיר אינו עצמי הרגיל שלהם, אם כי הורים הם תמיד לא מודעים לאופן שבו ברע ילדם הוא - לעתים קרובות מתבגר יפתח לחברים ראשונים.

אחרי גיל כשמונה שנים, דפוסי סימפטום של דיכאון דומים לאלה של מבוגרים וכוללים רבים או רוב הסימפטומים שתוארו לעיל. עם זאת, ילדים ובני נוער אולי נראים עצבניים ולא עצוב, אשר יכול להיות מבלבל, במיוחד אם האדם הצעיר ייסוג וסוגר על עצמאותן.

תסמיני דיכאון יכול להתרחש גם כחלק הפרעות פסיכיאטריות אחרות, או מחלה גופנית. יש ילדים ומתבגרים מדוכאים לעתים קרובות בעיות פסיכיאטריות אחרות, כמו גם, כגון בעיות התנהגות או חרדה, אשר עשוי להסוות את הדיכאון הבסיסי.

האדם הצעיר עשוי גם זקוק לעזרה עבור הבעיות הללו, כמו גם לטיפול בדיכאון. אם הורה הוא גם בדיכאון, זה חיוני כי הם מקבלים את העזרה המתאימה ואם יש קונפליקטי שורות הטיפול המשפחתי, המשפחה או הייעוץ עשוי להיות מועיל.

צעירים אחדים, בעיקר בנים, להכחיש מרגיש עצוב; התלונה ניתן לראות רק תהיה של עצבנות, דכדוך ושעמום.

כתוצאה מכך, הם עשויים לקבל בקטטות או צר אחרים בבית הספר, אינטראקציה פחות חברתי ולאבד חברים. הם יכולים גם 'פועלים מתוך "רגשות אובדניים, למשל על ידי חיתוך עצמם, אשר ניתן שלא כהלכה על ידי הורים ומורים כמו מניפולטיבי ולא כתקשורת מצוקה. כל הדברים האלה יכולים להחמיר שהיו בדיכאון.

כמה נפוץ דיכאון ילדות?

 • הרופאים ומחלת הדיכאון, או מה שנקרא הפרעת דיכאון מג'ורי, מתרחשת ב 2 עד 4 אחוזים של ילדים, אם כי היא נדירה מתחת לגיל שמונה.
 • זה הופך נפוץ יותר לאחר גיל ההתבגרות, ועלה ל 4 עד 8 אחוזים של מתבגרים.
 • במתבגרים, דיכאון שכיח יותר אצל בנות.
 • מספר הילדים והמתבגרים שאובחן עם מחלה דיכאונית גוברת. זה יכול להיות בגלל התקדמות בתחום בריאות נפש עם התסמינים שיזהו קודם לכן, או שזה יכול להיות המחלה היא בעצם מתרחשת מוקדם יותר לעומת הדור הקודם.

מי מקבל מדוכא ומדוע?

הנטייה לפתח מחלה דיכאונית ובה תערובת מורכבת של גורמים, כגון בירושה (גנטיים) גורמים וחוויות חיים.

ילדים ובני נוער אשר נכנסו לדיכאון לעתים קרובות היו חוויות שליליות. ישנן עדויות כי חוויה שלילית מוקדם, למשל אובדן הורה או התעללות כילד, מעלה את הסיכון לדיכאון בהמשך.

אחרונים אירועי חיים לעתים קרובות לזרז אפיזודה של דיכאון. קשיי ידידות ואכזבות הם גורמים נפוצים עבור דיכאון בקרב ילדים ובני נוער.

היסטוריה משפחתית של דיכאון יכולה גם לשים אנשים בסיכון גבוה יותר, כי יש כמה תרומתו גנטית לדיכאון.

למרות שאין הוכחות לכך קשיים המשפחה למעשה לגרום לדיכאון, כשיש הרבה סכסוך משפחתי, זה יכול להפריע להתאוששות של אדם.

מ ההתבגרות ואילך, דיכאון שכיח יותר אצל בנות. הבדלים בין מינים זהו ככל הנראה בשל מגוון סיבות, כגון ביולוגיים (למשל שינויים הורמונליים), פסיכולוגיות וגורמים חברתיים.

כמה זמן זה יימשך?

רוב אפיזודות של דיכאון אצל ילדים ומתבגרים להימשך פחות מתשעה חודשים. לאחר שנה אחת, 70 עד 80 אחוזים מהילדים יהיו התאוששו, אבל 1: 10 נותר מדוכא בהתמדה. כמחצית צעירה תהיה להרע, הדיכאון יהיה חוזר, תוך חודשים משתפר.

Ddepression הקלינית חוזרת (כלומר הם מקבלים התקף חדש של דיכאון) ב 70 אחוזים של ילדים ומתבגרים overafter חמש שנים. כשליש מהילדים והמתבגרים שיש להם מחלות דיכאון יצטרכו אירועים חוזרים, אפילו בבגרותם. מופע חוזר של דיכאון הוא סביר יותר מוקדם בחיים זה מתחיל, פעמים יותר זה חוזר וככל חמור זה.

עד 30 אחוזים של ילדים ומתבגרים שיש להם מחלה דיכאונית תמשיך לקבל את קישור הפרעה אפקטיבי דו-קוטבי, אם כי זה עלול לקחת בין 5 ל -10 שנים לפני זה מתבהר.

ייתכנו מספר סוגים שונים של דיכאון בתחילת החיים, רק שחלקם מקושרים חזק כדי דיכאון מחלה בבגרות.

מתבגרים הסובלים מדיכאון הם בדיוק כמו סיכוי לפתח דיכאון חוזר ונשנה כמבוגר שרויה בדיכאון - אבל 10 עד 20 שנים מוקדם יותר בחיים שלהם.

גרוע מכך, אפיזודות דיכאון עשויות לקבל עוד ועוד חמור עם הישנויות. זה יכול לגרום לשיבוש ענק חיי החברה של הצעירים והשכלה, ויש סיכון של התאבדות. זה חיוני כי מתבגרים הסובלים מדיכאון לקבל טיפול כמו שצריך והם עזרו להבריא ולהישאר היטב.

מה כדאי לעשות אם ילד או נער במשפחה נראה מדוכא?

אם אתה מודאג כי הילד או המתבגר במשפחה שלך עלול להיות מחלה דיכאונית, להתייעץ GP ולבקש הפניה ילד מקומי ושירות בריאות הנפש מתבגרים כי אלה הם המקור העיקרי של הטיפול.

מדריכים בבית הספר יכולים גם לייעץ לאדם צעיר, שחושב שהם עלולים להיות מדוכאים, על איך לקבל עזרה.

הדבר החשוב ביותר לאדם צעיר לעשות הוא לספר למישהו כמה נמוך הם מרגישים, רצוי איש מקצוע כגון יועץ GP או בבית הספר.

איך דיכאון מאובחן?

אין בדיקת דם או בדיקת אבחון אחרת לדיכאון.

האבחנה היא הוקמה כאשר בעל מקצוע מיומן (בדרך כלל פסיכיאטר ילדים או פסיכולוג קליני) ראיונות האדם הצעיר ומדבר להוריהם.

זה לא נדיר עבור ההורים להיות מודעים עד כמה מדוכא ילדם הוא.

איך דיכאון מטופל?

חינוך, טיפולים מדברים פרט (פסיכותרפיה), וטיפולים משפחתיים וטיפולי סמים משמשים כל, תלויים איך הם התסמינים חמורים ואת גיל הילד והתפתחותו.

הפרעות פסיכיאטריות אחרות אצל הילד או במשפחה תצטרך להיות מנוהל כמו גם.

מאחר שילדים מדוכאים לעתים קרובות יש בעיות מרובות, מספר מצבי הטיפול עשויים להיות נחוצים.

פסיכותרפיה

הבחירה הראשונה עבור בדיכאון קל עד בינוני (שם יש רק כמה סימפטומים) הוא מדבר טיפולים, מתוך פסיכיאטר, פסיכולוג או יועץ או שירותי בריאות נפש מתבגרים (CAMHS) עובד הרואה את האדם הצעיר בכוחות עצמם.

חינוך האדם הצעיר ובני משפחתם על מחלתו הוא גם חלק חשוב של טיפול. הפסיכיאטר או מטפלת בילדים יכול לעזור לחנך הורים ומורים על מחלה דיכאונית, כך הם יהיו מצוידים טוב יותר כדי לנהל לעזור לאדם צעיר.

הראיה החזקה ביותר היא עבור טיפול התנהגותי קוגניטיבי, אך סוגים אחרים של טיפול וייעוץ עשויים להיות מועילים מדי.

אם הדיכאון הוא באמת חמור (עם הפרעות שינה רעות, ירידה במשקל או רעיונות אובדניים מתמשכים), טיפול עם תרופות נוגדות דיכאון עשוי להיות מועיל.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא הטוב ביותר למד של הטיפולים הפסיכולוגיים לילד ודיכאון מתבגר. CBT באה לטפל חשיבה השלילית שעשויה לשמור דיכאון.

CBT עבור ילדים ובני נוער ניתן בדרך כלל בקורסים של 8 עד 12 מפגשים שבועיים בודדים שכל אחד מהם נמשכים 50 דקות, כולל 10 דקות אחרונות עם הורים. CBT יכול גם להינתן בקבוצות.

תרופות נוגדות דיכאון

טיפול עם תרופות נוגדות דיכאון מומלץ עבור מחלה דיכאונית חמורה או שבה דיכאון אינו מגיב לנהל משפט נאות מדבר טיפול. זה לא אמור להיות סוג של טיפול בלבד.

מעכבי reputake סרוטונין (SSRI) כמו fluoxetine (למשל פרוזאק), פרוקסטין (סרוקסט) ו סרטרלין (ממרקים) היו הבחירה הראשונה לטיפול בילדות לדיכאון בגיל ההתבגרות במשך מספר שנים.

עם זאת, הוועדה לבטיחות בתרופות, הגוף המייעץ על בטיחות התרופה באירופה, מתוקנת המלצותיהם על השימוש בתרופות אלו בילדות ובגיל ההתבגרות בדצמבר 2003.

לסיכום, העצה של CSM הוא fluoxetine כי (למשל פרוזאק) הוא כיום נגד דיכאון מסוג SSRI רק שחומר הראיות לגביהם תועלת עולה על הסכנות האפשריות משימוש קבוצה זו של תרופות.

הסוג הישן יותר של תרופות נוגדות דיכאון, שנקרא תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות, אינם מושפע על ידי הייעוץ של CSM על SSRIs כך הם עדיין זמינים עבור מרשם.

עם זאת, הם באופן משמעותי יותר עלולים לגרום תופעות לוואי וכל יכול להיות רעיל ממנת יתר. האפשרויות עבור טיפול תרופתי בדיכאון בילדות ובגיל ההתבגרות ולכן הפכו באופן משמעותי יותר מוגבלת.

לא משנה מה הבחירה של התרופה, יש כל נוגדי הדיכאון בפיגור של שבועיים לפחות (ועד שישה שבועות) לפני שהם מתחילים לעבוד.

בשלב מוקדם זה כאשר כל תופעות לוואי הן חזקות ביותר, לכן חשוב להתמיד עם טיפול, בתנאי תופעות הלוואי הם נסבלות. אם הדיכאון הראשון אינו הולם את האדם הצעיר, אחד אחר הוא שווה לנסות.

כל התרופות נוגדות הדיכאון יש להתחיל בהדרגה, מובן לפחות קורס של שישה חודשים ומסוגר מאוד לאט במשך שישה שבועות כאשר מן ראוי לעשות כן.

מה ניתן לעשות כדי למנוע דיכאון חוזר?

בשל הסיכון להשנות הגבוה במהלך החודשים הראשונים של התאוששות ממחלה דיכאונית, זה רעיון טוב כדי לשמור על קשר עם שירותי טיפול במשך כמה חודשים לאחר שחש טוב יותר.

מתבגרים אשר היו שניים או שלושה פרקים של דיכאון צריכים להישאר על טיפול כלשהו במשך לפחות שנה אחת לאחר שחש טוב יותר.

חשוב להיות מודעים לסימנים המוקדמים של הישנות, כך עזרה יכולה להינתן מוקדם (בעיות שינה במשך כמה ימים יכול להיות סימן אזהרה מוקדם). אם אתה חושב דיכאון עלול להיות חוזר לתת רופא או מטפל יודע מייד.