Berth

נגני MP3: לדחות את ההצעה או את העונש

הזינוק במכירות של נגני MP3 בשנים האחרונות יכול להיות יותר מאיתנו יפתח אובדן שמיעה. מומחים אומרים אם נפח מהאוזניות הוא גבוה מדי, קיים סיכון אמיתי של נזק בלתי הפיך לשמיעה. גבריאל קולט-לבן חוקר.

נגני MP3 יש מהפכה בדרך שבה אנו מאזינים למוסיקה.

נגני MP3, הכוללים האייפוד, חוללו מהפכה את הדרך בה אנו מאזינים למוסיקה. עכשיו אתה יכול להוריד את אוסף התקליטורים כולה שלך על פיסת ערכה בגודל של בול דואר.

משתמשים יכולים ליהנות שעות של האזנה רצופה וזה דיגיטלי כך שאין איבוד האיכות אפילו בעוצמות גבוהות. לא פלא יותר משמונה מיליון נגני MP3 נמכרו באירופה בשנה שעברה. אבל הם מכשירים אלה בטוחים?

נגני MP3 ושמיעה

ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי האזנה למוסיקה רועשת (מעל 85 דציבלים) באוזניות במשך יותר משעה בכל פעם יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לשמיעה.

נגני MP3 וליום מלא יש את היכולת לפוצץ 104 דציבלים (dB) ישר לתוך האוזניים. זה כמעט הכי חזק ליד מקדח פניאומטי (110dB).

למרבה הדאגה, המכון הלאומי המלכותי אנשי חרשים (RNID) מצא כי יותר משני שלישים של 18 עד 30 ילדים בגילאים להקשיב נגני MP3 שלהם בעוצמות גבוהות בצורה מסוכנת, ורוב אינם מודעים לסיכונים.

RNID הוא מודאג כל כך היא קוראת על יצרנים לספק אזהרות ברורות על האריזה על הסכנות.

מה גורם נזק?

אנשים עם שמיעה טובה יש תאי שיער זעירים המרפדים את האוזן הפנימית ואת אלה לשדר אותות אל המוח, אשר מתפרשים קול.

הרעידות התקיפות מפי רעש חזק לשטח שערות אלה. למרות שהם בדרך כלל באביב בחזרה למקומו, חשיפה חוזרת ונשנית עלולה לגרום בתאי השיער המצלמים. לאחר שבור, תאי שיער אלו אינם לגדול מחדש והנזק שמיעה המתקבל הוא קבע.

אמה הריסון, ראש מסעות פרסום שבחלק RNID אומר: "ייתכן שיהיה לב צלצול באוזניים (טינטון) וכן חירשות זמנית אחרי לילה בקונצרט או מועדון רועש או אחרי פגישה ארוכה על ה- MP3 שלכם.

"זהו סימן כי תאי השיער מנסים להתאושש אזהרה מוקדמת שאתה עלול לגרום נזק. אם תמשיך להפציץ אוזני, אובדן השמיעה יהפוך קבוע ואין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי להפוך אותו. "

איך אפשר להאזין לנגן ה- MP3 שלכם בבטחה?

"האתגר האמיתי הוא מודד מה רמת צליל היא גבוהה מדי", אומר ריסון, "הכלל הוא כי אם מישהו אחר יכול לשמוע את המוזיקה שלך כאשר אתה שם את האוזניות שלך, זה חזק מדי."

RNID גם ממליץ לקחת הפסקות רגילות. 'תן לעצמך לפחות לנוח חמש דקות עבור כל שעה שאתה מקשיב נגן ה- MP3 שלכם כדי לאפשר את האוזניים כדי להתאושש ", אומר ריסון.

נגני MP3: לדחות את ההצעה או את העונש. הזינוק במכירות של נגני mp3 בשנים האחרונות יכול להיות יותר מאיתנו יפתח אובדן שמיעה. מומחים אומרים אם נפח מהאוזניות הוא גבוה מדי, קיים סיכון אמיתי של נזק בלתי הפיך לשמיעה. גבריאלה חוקר קולט-לבן.
נגני MP3: לדחות את ההצעה או את העונש. הזינוק במכירות של נגני MP3 בשנים האחרונות יכול להיות יותר מאיתנו יפתח אובדן שמיעה. מומחים אומרים אם נפח מהאוזניות הוא גבוה מדי, קיים סיכון אמיתי של נזק בלתי הפיך לשמיעה. גבריאל קולט-לבן חוקר.

סוג של אוזניות אתה משתמש גם יכול לעשות את ההבדל. רעש ביטול אוזניות לסנן קולות חיצוניים, כך שאתה לא צריך להגביר את הווליום כדי לכסות את ההמולה של רחובות סואנים או תחבורה ציבורית.

Over-the האוזניות באוזן

אבל אם אתה רוצה להאזין ל- iPod שלך למשך זמן ארוך יותר, לכו על רטרו Over-the-אוזניים אוזניות ולא סגנונות earbud, אומרים מדענים אמריקנים.

הסיבה לכך היא כי האוזניות כי פשוט לשבת בתוך תעלת האוזן הם שישה עד תשעה דציבלים חזק - ההבדל בין הקשבה לטרטור של שואב אבק אופנוע מתניע.

אוזניות

אוזניות מבודדות אשר מיושבות בתוך האוזן והוציאו את כל רעשי הרקע ולהעביר את רמות הרעש הגבוהות ביותר, אבל זה לא בהכרח אומר שהם הם הגרועים ביותר.

"אין קבוצה אחת של אוזניות הוא מסוכן יותר אחר - זה תלוי איך אתה משתמש בהם," אומר החוקר אודיולוג ארה"ב קורי Portnuff.

"בעוד אוזניות בסגנון מבודד עלולות להיראות כמו יותר מסוכן כי הם מסוגלים לייצר רמות גבוהות יותר של צליל מאשר אוזניות, רוב האנשים משתמשים בם בווליום נמוך כי הם חוסמים את רעשי רקע."

נפח סופר מדי

חוקרים מאוניברסיטת קולורדו לשים מגבלה האזנה בטוח של 4.6 שעות ביום ב- iPod שיחק ב 70 נפח אחוזים באמצעות אוזניות iPod המניות. זה נופל בדיוק חמש דקות אם אתה לחסל את עוצמת הקול המרבית.

תוכנת הגבלת רעש

אובדן שמיעה?

כמה נגני MP3 יש אופציה של תוכנת הגבלת רעש כי תודיע לך כאשר הרמות שלך גבוהות מדי או אם היית מקשיב במשך זמן רב מדי. אבל כרגע זה מסתמך על שומע הורדת התוכנה מלכתחילה.

אפל לקחו את זה צעד אחד קדימה עיצב מכשיר מובנה בתוך iPod המנטרת רמות קול מתאים באופן אוטומטי את עוצמת הקול כדי למזער נזק לשמיעה.

הרעיון הוא תכונה זו יכולה להיות מופעלת על ידי משתמשים מודאגים או הורים מודאגים כדי להגן על השמיעה של הילד שלהם.

אפל נמצאת בתהליך של הגשת בקשה לרישום פטנט על המכשיר, כך שזה יהיה עוד זמן מה לפני האייפוד בטוח אלה זמינים בחנויות.

בינתיים העצה היא פשוטה - להנמיך את עוצמת הקול ולקחת הפסקות רגילות. אם העצות הבאות, אין שום סיבה למה אתה לא יכול ליהנות נגן MP3 שלך בבטחה ולשמור לשמיעה חדה, מדי.

אנשים אחרים גם לקרוא:

האם ליידי גאגא הורס השמיעה שלך?: שאנחנו יכולים לעשות הרבה נזק השמיעה שלנו.

טינטון: ניתן לטפל זה?

מחלת מנייר: היא המחלה ניתנת לריפוי?