Berth

דלקת פרקים

מהי דלקת מפרקים?

דלקת מפרקים שגרונית (RA) מתחילה לעיתים קרובות כאבים במפרקים של הידיים, במיוחד מפרקי האצבעות, שורש כף היד, ולעיתים קרובות שתי הידיים ביחד.

דלקת פרקים פשוט אומר מצב כואב של המפרקים.

ישנם סוגים שונים של המחלה - רבים דלקתיות, דלקת פרקים שגרונית, למשל (RA), ואחרים יותר ניווניות בטבע, למשל דלקת מפרקים ניוונית (OA).

איך זה מרגיש להיות דלקת פרקים?

דלקת פרקים יכולים להיות קדמו או מלווה תקופה של עייפות ותחושה של נוקשות. זה מופיע יותר דלקת מפרקים שגרונית מאשר דלקת מפרקים ניוונית.

כאבים במפרקים דלקת מפרקים שגרונית כמעט תמיד מתחיל בידיים, במיוחד למפרקים, ולעתים קרובות בשתי ידיים בו זמנית, כמו אחד הסוגים הנפוצים ביותר של דלקת מפרקים דלקתיות.

  • בגלל התגובה הדלקתית, המפרקים להתנפח ולהיות אדום, נוקשים וכואבים.
  • הבעיה היא יותר גרועה בבוקר מאשר בשעות היום.
  • לא יכול להיות תקופות של שיפור, אשר עשוי להיות מלווה להרע.

דלקת פרקים יכולים להשפיע על כל המפרקים בגוף, ואי אפשר לחזות אילו או כמה מפרקים יותקפו.

מי נמצא בסיכון מיוחד?

אנחנו לא יודעים את הסיבה של דלקת פרקים. בשנת דלקת מפרקים שגרונית, את התיאוריה כי היא מופעלת על ידי זיהום מעולם לא הוכח. אפשר שזו אחת הסיבות תורשתי, וזה קורה שלוש פעמים בתדירות בנשים כמו בגברים.

כל קבוצות הגיל יכול לפתח דלקת מפרקים - ילדים אפילו - אבל בדרך כלל דלקת מפרקים שגרונית מופיע בין הגילאים 30 ו -35.

איך מפרקים מטופל?

המחלה היא בלתי צפויה ואת הטיפול קשה. אבל ישנם מספר תרופות רפואי כי שניהם יכולים להקל על הכאב ועל להאט את התפשטות המחלה ואת הנזק שהיא גורמת.

  • התרופה חייבת להיות מותאם מעת לעת, כלומר חשוב לבקר את הרופא שלך באופן קבוע.
  • לטיפול בדלקת מפרקים לוקח חוויה נהדרת, שכן הוא לא יפתח באותו אופן מאדם אחד למשנהו. זה לעתים קרובות צריך להיות מטופל על ידי רופא מומחה (ראומטולוג).
  • כירורגיה יכול להיות מוגש אם לעיוות בלתי הפיך של המפרקים מפתחת, למרות טיפול תרופתי וטיפול פיזיותרפי.

מבט לעתיד

יש רופאים עשויים להמליץ ​​על דיאטה, אבל אין ראיות לכך שינויים תזונתיים לבד יכולים להקל או להפסיק את הפיתוח של דלקת פרקים.

משככי כאבים פשוטים יכולים לעזור. כאשר להשתמש בזהירות, לא סטרואידיות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) יכול לספק הקלה מכאב, כמו גם נוקשות. אלה ניתנות לעתים קרובות יותר מאשר דלקת מפרקים שגרונית דלקת מפרקים ניוונית ב.

חולים הסובלים מעודף משקל צריכים לשאוף להפחית במשקל עם מתאים דיאטה ו תרגיל.

חשוב עבור חולים עם דלקת מפרקים להשיג עזרה כדי לשמור על השרירים ומפרקים פעילים וכדי להיות נתמכים לנהל חיים נורמלים.

פיזיותרפיסטים, אשר מאומנים לשמור על היכולת הגופנית של המטופל להקל על הכאב, ומרפאים בעיסוק, אשר להעריך את היכולת הגופנית לספק עזרה ועזרים כולל ייעוץ, לשחק חלק גדול בהפיכת החיים נסבלים עבור לסובלים מדלקת פרקים.

בשנים האחרונות, חלה התקדמות גדולה בטיפול בדלקת מפרקים - במיוחד עם השימוש של מפרקים מלאכותיים. אנשים עדיין צריכים לחיות עם הכאב של המחלה כי לא כל המפרקים יכולים להיות מוחלפים באופן כירורגי.

מחקרים הראו כי סולפט גלוקוזאמין הטיפול הטבעי, נלקח במינון יומי של 1500mg, הוא יעיל בהקלת תסמיני דלקת מפרקים - במיוחד של המפרקים בברך בחולים עם דלקת מפרקים ניוונית ולא דלקת מפרקים שגרוניים.

דלקת פרקים. איך ההרגשה להיות דלקת פרקים?
דלקת פרקים. איך זה מרגיש להיות דלקת פרקים?

בחולי דלקת מפרקים שגרוניים ליהנות מתרופות שינוי מחלה, כגון sulphasalazine ו- methotrexate, או אפילו טיפולים הביולוגיים האחרונים מי להיכשל עם סמים שיגרתי (תרופות אנטי TNF ואחרים ( rituximab ).

חנות רפואית

Tenscare i-כפפה: כאשר בשימוש עם TENS מומלץ או יחידת EMS נותן הקלה בכאבים אל היד כולה עם ניידות משופרת. יחידות TENS מומלץ הם i-Touch קל Plus או מגע TENS. מידה אחת מתאימה לכולם. מתאים הידיים על ימין ועל שמאל. פינוקים דלקת ביד, בפגיעות מאמץ חוזרת ונשנית, ותנאי כאב כרוניים אחרים.

פותחן רב: הפותחן הרב-התכליתי הוא עזר למטבח שימושי עבור אלה עם כשרון מוגבל. יש לו להקת פלדה מתכווננת אשר מלחציים סביב עליון צנצנת או בקבוק משלב גם פותחן עליון בקבוק טבעת יכולים למשוך.