Berth

פציעות ברך - רצועות בטחונות

אילו סוגים של פציעות בברך יש?

בברך, ישנם מספר מבנים: הרצועות בטחונות, המניסקוס, רצועות צולבות ואת במפרק סחוסים (משותפים). אם יש פגיעה בברך, יתכן כי אחד או יותר של מבנים אלה עלולים להיפצע בעת ובעונה אחת.

מהן הרצועות בטחונות?

פציעות ברך - רצועות בטחונות. אילו סוגים של פציעות בברך יש?
פציעות ברך - רצועות בטחונות. אילו סוגים של פציעות בברך יש?

הרצועות בטחונות נמצאים בתוך ומחוץ של מפרק הברך.

יכולה להיקרע רצועה בטחונות חלקית זה מזה ובכל זאת הברך עדיין עשויה להישאר יציבה למדי. הסיבה לכך היא רצועה בטחונות אינה רצועה אחת, רזה, אבל מורכב רצועות קטין רבות בכיוונים ושכבות שונים, אשר רשת יחד לתוך רצועה חזקה אחת.

איך פציעות ברצועות בטחונות מתרחשות?

פציעה ברצועות עלולה להתרחש כאשר הברך היא מתוחה מבפנים, אך לעתים קרובות יותר מאשר לא, זה יהיה נגרם על ידי זן מבחוץ. לדוגמה, תוך כדי משחק כדורגל, החלק החיצוני של הברך עלולים להיפגע או בעט בעוצמה רבה על ידי שחקן יריב. כפי הברך נלחצה יחד בצד החיצוני והכריחה לגזרים מבפנים, הרצועות בצד הפנימי של הברך תיפגענה.

פציעה ברצועות עלולים להתרחש גם בקשר עם טוויסט בתוך מפרק הברך עצמו ללא כל לחץ חיצוני מיושמת.

כאשר רצועה בטחונות פגומה, היקף הניזק עשוי להשתנות מן רק סדק קטן באחד הרצועות הקטנות לקרע מוחלט של הרצועה בטחונות החיצונית או פנימית.

פציעה ברצועות עלולה להיות מלווה הנפיחות גדולה או קטנה של מפרק הברך.

מה צריך לעשות אם ברכו מתרחשת?

פציעות מסוג זה צריך לקבל טיפול עזרה ראשונה בעקבות העיקרון RICE אשר מייצג R est, אני CE, C ו- E ompression levation. קירור הפציעה מהר ככל האפשר תפחית את הנפיחות והכאב.

מנוחה

הברך נפצעה חייבת להיות נחה עבור 24 עד 48 השעות הראשונות כדי למנוע פגיעה נוספת.

קרח

את האזור הפגוע חייב להיות מקורר באמצעות קרח-Pack או חפיסת אפונה קפואה. הקרח לא חייב לבוא ישירות במגע עם העור או המטופל יכול לקבל כוויות קור.

בד צריך להיות ממוקם בין הקרח והעור. קרח יכול להיות מונח על האזור הפגוע למשך עד 20 דקות בכל שעה, אך לא יותר משלוש שעות בכל.

טיפול קרח כבר ידוע כיעיל עבור עד 24 שעות לאחר הפציעה התרחשה.

דחיסה

תחבושת אלסטית תמיכה נועדה למטרה זו. הדחיסה חייבת להיות תקיפה אבל לא כל כך חזקה, כי זה משבש את זרימת הדם.

גובה

הרגל חייב להיות מורם מעל פני לב במידת האפשר. זה הכי נוח לשכב ולרומם את האיבר עם כמה כריות. אם אתה יושב למטה, הרגל ניתן להעלות על כיסא או שולחן. גובה זה צריך להישמר ככל האפשר במשך כמה ימים.

איך מפעילים את הרופא לאבחן פציעות רצועה?

הרופא יבדוק אם הברך נפוחה. ההיקף והמהירות של נפיחות משותפת עשויים להצביע על חומרת הפציעה. הרופא גם יבדוק אם כאב לאורך הרצועות בטחונות או לאן הם מחוברים לעצם.

הרופא אז לבדוק היטב עבור רפיון לרוחב ידי הזזת הברך בעדינות מצד לצד, הוא כאשר הברך כפופה וישרה. כאשר הברך היא ישר לגמרי, לא אמור להיות שום רפיון כלשהו.

אם הפגיעה היא חריפה, הברך עשויה להיות כואבת מדי כדי לבחון ביסודיות. במקרה זה, הרופא עשוי גם להחיל הרדמה מקומית עד הברך או לשים סד על הברך לבחון מחדש את זה אחרי 8 עד 10 ימים. כמו רצועות לא להופיע על צילומי רנטגן, רנטגן יידרש רק כדי לשלול את האפשרות של פגיעה עד העצם.

איך הוא פציעות רצועת מטופל?

במקרה של פציעה קלה, הטיפול היחיד הנדרש עשויים להיות חובש תחבושת דחיסה לתמוך הברך.

במקרה של פציעות חמורות יותר, החולה עלול להידרש ללבוש סד על הברך במשך חמישה עד שישה שבועות. הסד יאפשר הברך להיות כפוף או מורחבת, אבל פלטתי את הסד ימנע הברך לנוע מצד לצד.

לעתים רחוקות פציעות אלה דורשים ניתוח.

פיזיותרפיה לממש את השרירים לעבוד על האיזון עשוי להיות נחוץ.

חשוב לא לחדש פעילות גופנית מאומצת עד הברך כבר לא כואבת וזה מרגיש לגמרי יציב.