Berth

הורות ו- ADHD

סגנון ההורות שלך ישפיע ההתנהגות של ילדכם.

יש הורות לילד עם ADHD יותר חסרונות מאשר ההורות לילד הרגיל.

תצטרך להתנסות כדי לגלות מה עובד הכי טוב עבור הילד שלך. כמו כן, בגלל ילד עם ADHD הוא בלתי צפוי, מה עובד יום אחד אולי צריך גישה שונה למשנהו.

אתה וילדך

סגנון ההורות שלכם משפיע על ההתנהגות של הילד שלך. כשם הרגלים טובים ניתן ללמוד, יש דברים שיכולים להגדיל את הסבירות של התנהגות פסולה.

 • הניסיון שלך כילד. אם נאמר את כל הזמן כמו ילד, אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם הילדים שלך - או ללכת בכיוון ההפוך ולא לספר אותם.
 • הורי הסכמה על כללים. זה מבלבל ילדכם, אשר לא יודע מה הוא אמור לעשות כך התנהגותו תדרדר. אתה גם הגדרת את עצמך על "הפרד ומשול", שבו אם אחד ההורים אומר לא, הוא ישאל את האחר לפעול על 'כן'.
 • חוסר אנרגיה. אם היה לך יום קשה בעבודה, אתה מרגיש נמוך, אתה לא מקבל מספיק עזרה או שאתה יורד עם באג, זה קל להפליט משמעת. הזדמנויות חד פעמי לא יכאב, אבל אם זה נמשך זמן רב, הילד שלך יכול להתחיל מתנהג רע כדי לקבל קצת תשומת לב ממך.
הורות ו- ADHD. החוויה שלך כילד.
הורות ו- ADHD. הניסיון שלך כילד.

עם בעיות התנהגות, יש גם הרבה פוטנציאל שורות. אתה יכול להרגיש שאתה מבלה את כל זמנך לנדנד ילדכם, אז אתה צריך לוודא שיש לך זמנים טובים יחד.

הגדרת זמנים מיוחדים לבלות עם הדברים עושים הילד שלך אתה נהנה ביחד ופשוט לשחק.

חוקים והורות

חוקים וגבולות חשובים מכיוון שהם עוזרים לנו להסתדר עם אנשים אחרים. אם כולם יודעים מה מקובל, ומה לא ואת ההשלכות של עושה משהו לא מקובל, כולם יקבלו על.

לדוגמה, אם ילד יודע שהוא חייב לשמור את הידיים שלו לעצמו, הוא לא יהיה אגרוף או מכה ילדים אחרים בגן השעשועים. אם הוא לא יודע את הכלל או מתעלם ממנה, ילדים אחרים לא ייפגעו והם להתחמק ממנו. הוא עשוי גם בסופו של דבר להיפגע.

תקשורת כללית

זה היה אמור להיות מחשבה שילדים לא צריכים לדבר, וזה היה בסדר להכות אותם כשהם שברו כלל.

כיום אנשים מבינים כי ילדים מגיבים טובים יותר אם אתה גורם להם להרגיש אהוב, מוגן וחשוב, ואתה נותן להם את תשומת לב כאשר התנהגותו טובה. אם הילדים רק לקבל את תשומת הלב כשהם מתנהגים לא יפה, הם מתנהגים גרוע יותר כדי לקבל יותר תשומת לב.

עבור ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, עדיף לשבח את ההתנהגות הטובה (כלומר אחד אתה רוצה לראות יותר של) ולהתעלם ההתנהגות הרעה ככל שאתה יכול. משא ומתן כללים עם ילדים גדולים יותר, כך שיהיה להם מה לומר במה שקורה.

כשמדובר כללים, אתה צריך להיות עקבי בגישה שלך.

 1. יש לציין את הכלל: שיעורי בית לפני הטלוויזיה.
 2. זכר לילד שלך השלטון כשהוא מאתגר זה, ומה ההשלכות תהיינה: שיעורי הבית ראשון או לא טלביזיה למשך שארית הערב.
 3. לאכוף אותו: לקחת את הפתיל מתוך התקע, אם יש לך!

דרכים לעודד התנהגות טובה

 • למשוך את תשומת לבו. השתמש בשם שלו, אז הוא יודע שאתה מדבר איתו ולא מוכן לכבות. נסה לשמור על קשר עין, אבל לא לכפות את זה.
 • תן הוראות פשוטות, ספציפית. להיות ברור וחיובי. תגיד לילד שלך מה אתה רוצה שהוא יעשה, ולא מה שאתה עושה לא, למשל "לשמור את הידיים בכיסים שלך 'במקום' לא לגעת בדברים". תהיה ספציפי, למשל "להישאר לידי בחנות ', ולא מעורפל' להיות טוב '. שמור את זה קצר, או מנגינת רצון ילד שלך החוצה. תן הוראות באזור שקט שבו אין סח דעת.
 • תן שבח ספציפי. כאשר אתה תופס אותו עושה את הדברים הנכונים, תגיד לו שאתה מרוצה.
 • גבולות קבע. היה ברור על מה מקובל ומה לא, למשל כמה טלוויזיה הוא יכול לצפות. היה עקבי.
 • יש רוטינות ברורות. הילד שלך אז ידע למה לצפות. תגיד לילד שלך כשמשהו הולך להשתנות ולתת אזהרות, למשל "אנחנו הולכים לצאת בשלוש דקות... בתוך דקה אחת... עכשיו '. תכנן ימיך אז אתה עושה משהו רועש, משהו אנרגטי משהו שקט.
 • שחקו עם ילדכם. הוא יגיב לידיעה.
 • השתמש rewards. ודאו הם קטנים ומיידי - ילדים עם ADHD לא יכולים לחכות לדברים לעלות למעלה! Rewards לא צריך להיות מהותי, למשל חיבוק או נשיקה, סיפור לפני שינה נוסף או תוספת זמן עושה משהו שהם אוהבים. תרשימי כוכב הם טובים ביותר לכל היותר שלושה דברים שאתה יכול למדוד בקלות, אבל ילדים עם ADHD במהירות לאבד עניין אותם.
 • נסו להימנע עונשים כגון אובדן של הרשאות. אם אתה משתמש עונש, דאגת שיהיה קצר ובשעה בפרופורציה מן הכלל הוא שבור.
 • תראה מה באמת חשוב. שמור את הקרבות על הדברים הגדולים.
 • תנו לילדכם בחירה. זה עוזר להם להיות אחראי להתנהגות שלהם. תגיד מה שאתה רוצה שהוא יעשה: 'אם אתה עושה את זה, זה יקר; אם תבחר שלא לעשות את זה, זה יקרה "- ולהיות עקבי על זה.
 • הישארו רגועים. השתמש בטכניקות הספירה: להצהיר הכלל, לספור בשקט עד חמש, ואז פעל. לנצל את הזמן: או אתה או ילדך ללכת לחדר אחר למשך 5 או 10 דקות - טיימר גלוי עוזר. להפחית את רמת הרעש.

מקורות עזרה

ישנם אנשים שונים שיכול לעזור בנושאי התנהגות.

 • מבקר בריאותך או GP יכול להציע טכניקות. אם הדברים לא השתפרו, למשל, שלושה חודשים, הם יכולים להפנות אותך מומחים לבריאות הנפש ילד יוכלו להציע חלופות.
 • המורים של הילד שלך - הם כבר עסקו בבעיות דומות בבית הספר וייתכן שיש כמה הצעות. אם אתה יכול להסכים יחד על איך להתמודד עם בעיות התנהגות, גישה עקבית בבית הספר תסייע לילדכם.
 • קבוצות תמיכה כגון Parentline פלוס, ADDISS או יידרס.