Berth

ניתוחים קוסמטיים

עבור סנדרה סמל במתיחת פנים לא היה שונה כדי שיהיה פנים. "הייתי הולך ומכוני יופי במשך כ -10 שנים," אומר בן 55 מ Rode הית ליד Alsager בצ'שייר. "אבל עד ה -50 שלי, קו הלסת שלי היה נפול ואיפור ובגדים לא יכולים להחביא זאת. הניתוח שינה את כל זה. אני מרגישה 10 שנים צעירה יותר. אני יכול ללבוש את בגדים אופנתיים ויש תסרוקות אופנתיות. הייתי ממליץ על זה לאף אחד. "

גברת סמל הוא אחד יותר מ -60,000 נשים - ומספר גדל והולך של גברים - שעברו ניתוח מדי שנה במטרה לשפר את המראה שלהם. הפופולריות של ניתוחים קוסמטיים גדלה במהירות כמו מחירים נופלים וטכניקות חדשות מתפרסמות. שחדל להיות נחלתו של העם סופר עשיר, רגילים, בעיקר נשים בשנות ה -50 לחייהם, הם שעברו ניתוח פשוט כי הם אומרים שהם רוצים "להיראות נורמלי '. לעתים קרובות הוא לחסוך עד לניתוח כדי "לטפל בעצמם". רוב מרוצים לגמרי מהתוצאות, אך יש שמוצאים את חייהם השתנו לגמרי במפתיע.

צלקת עמוקה

במקרים הנדירים כי איילין הרחף הולכים בפאב המקומי שלה בנוטינגהם, היא יושבת בפינה חוששת להתערבב במקרה אנשים לבהות. סיבת אגורפוביה שלה היא צלקת עמוקה המשתרעת לכל אורך אפה. "כשאחותי הראשונה ראתה את זה חשבתי שהייתי בתאונת דרכים," היא אומרת. "הוא לא האמין כשאמרתי לה שזאת התוצאה של ניתוח פלסטי באף."

שבעות ושלוש שנה, גברת רחף הוא אחת של נשים רבות אשר הפכו תלונות רשמיות על המנתח הפלסטי דוד הרברט למועצת הרפואה הכללית (GMC), הארגון כי רושם מסדיר רופאים. מר הרברט, שעבד במרפאות פרטיות Huntingdon, פרסטון, נוטינגהם צ'סטר, זכה לכינוי "הדוקטור המעופף 'עבור פעולות השלמת שמועה, אשר ייקחו עמיתים עד ארבע שעות, רק 40 דקות.

אימון מומחה

מנתחים פלסטיים HNFA, שסיימו שש שנים של אימונים מומחים, שייכים האגודה האירופית לניתוחים פלסטיים (BAPS). רוב לפעול על נפגעי תאונות או בעלי מומים מולדים אבל כמה גם לבצע ניתוחים קוסמטיים והם רשומים עם האגודה האירופית לניתוחים פלסטיים אסתטיים (BAAPS).

נשיא BAAPS בארי ג'ונס הוא מודאג כי עמיתיו מייצגים רק קומץ של העוסקים כפי מנתחים פלסטיים. "רב מן המרפאות הפרטיות להעסיק רופאים שנשרו של מומחה הדרכה," הוא אומר. "הם מתפרסמים כבעל אחוות הקולג 'המלכותי של המנתחים (FRCS) ההסמכה אבל זה חסר משמעות מבחינת התמחות.'

כדי להוסיף על הבלבול, רופאים מכל מומחיות רפואית יכולים לבצע ניתוחים קוסמטיים. מר ג'ונס מסביר: "לדוגמה, רופא המתמחה אף אוזן גרון (א.א.) בעיות העלולים באופן סביר לבצע rhinoplasties (ניתוחי אף). ' עם זאת, הוא לא ידע לומר אם הם פחות או יותר מוסמך לבצע ניתוחים קוסמטיים מאשר חברי BAAPS. והוא מודה שזה קשה לחולים לבדוק רקע של מנתח, כמו רופא הפועל באופן פרטי אינו מחויב לרשום המומחיות שלהם עם GMC.

כסף לפני אתיקה

מרפאות חלק גם להעסיק 'יועצים כירורגית', שאין להם שום הכשרה רפואית, לייעץ ללקוחות. לתבוע סטודנט 42 בן מ צ'שייר, ראה 'יועץ' שהיה למעשה מנהל המרפאה. "הוא שכנע אותי שיש העפעפיים העליונים שלי נעשו כאשר הייתי רק רוצה שתוצאנה השקיות התחתונות שלי," היא נזכרת. "אני לא מבין את זה היה נפילה במכירות. הוא אמר שהוא עמד-ב על מבצעים, כך הנחתי שהוא היה חובש. "

צדקתי שמירת הפנים, אילו מסעות הפרסום עבור אנשים הושחתו, אמר בית הוועדה הנבחרת הבריאות "נבחר כי חלק מהחולים מאמינים שהם מרומים לתוך ניתוחים קוסמטיים כאשר כל מה שהם באמת צריכים זה ייעוץ. הבמאי של הצדקה ג'יימס פרטרידג אומר חולים מתלוננים שלא מספרים את כל האפשרויות. הצדקה היא עכשיו קוראה ללקוחות לבדוק עם יועץ מיומן אם הניתוח הוא מתאים.

מר ג'ונס רוצה 'שכב יועצים' אסר ואומר כל המרפאות הפרטיות ובתי החולים צריכות למנות מועצה מייעצת רפואית מורכבת מאנשים רפואיים ולהניח. "זה יספק בדיקה אתית על התמריצים הכספיים שלהם לפעול," הוא אומר. נשיא BAAPS גם רוצה וארגוני הביטחון הרפואיים, אשר לבטח רופאים, לסגת כיסוי עבור אלה ללא הכשרה מומחית. "זה יכול לעצור את נוהג עניי לילה," הוא טוען.

רפורמה

התקני טיפול החדש ביל צריך גם לעזור לשפר את המצב. הצעת חוק קימת ועדת התקני הטיפול לאומית, אשר תבטיח את כל המרפאות הפרטיות רשומות מרכזי פיקוח.

זה לא מספיק עבור מטופלים רבים לא מרוצים. טינה מ אסקס, מי נשאר מצולק על ידי ניתוח על עפעפיה, אומרת שהיא יודעת כמה נשים הושחתו על ידי חברי BAAPS. "אני חושב שהם מנסים להיות נסיכים-של-כל-עסקאות, מוסמך או לא," היא אומרת. "הם עשויים להיות טוב ניתוחי אף אבל לא מתיחת פנים."

ניתוחים קוסמטיים. ייעוץ עבור אלה שוקלים ניתוח קוסמטי.
ניתוחים קוסמטיים. עצות אלה שוקלים ניתוח קוסמטי.

"הייתי רוצה לראות מנתחים מוגבלים לתרגל סוגים אחד או שתיים פעולה. אתה אמור להיות מסוגל לבדוק את עבודת עברם עם GMC ולהיות מסוגלים לראות תמונות של מטופלים לשעבר. אם הייתי רואה מה המנתח שלי עשה לפני, בחיים לא הייתי נותן לו לגעת בי. "

BOX FACT

ניתוחים קוסמטיים באזור אירופה.

 • התעשייה שווה 158.6 מיליון £.
 • בשנת 1999 65,000 ניתוחים בוצעו.
 • מספר פשיטות עלה ב -50 אחוזים בשנים האחרונות.

(מקור: מגזין הוא)

מקרה אחד

התוכניות של קרסטן בראיינט לחופשה חלומית בדרום אפריקה היו scuppered ידי פעולות טאק ו שאיבת שומן בטן אסון בספטמבר 1998. היא קיוותה הניתוח נתן לה ללבוש בגד ים נחמד אבל במקום זה הוא נותר עם חור פעור בבטנה.

The-בת 56 מסנט Neots ב קיימברידג'שייר, שילם 3,400 £ לקבל את פעולות במרפאת קרומוול ב Huntingdon, שבו דייוויד הרברט עבד כיועץ.

"התעוררתי מכאבים ובקושי יכולתי ללכת או לעמוד על השבוע הבא", נזכר הגברת בראיינט.

כשגברת בראיינט חזר לראות את מר הרברט, הוא אמר לה שהיא סובלת מזיהום ונתן לה משחה. אבל כעבור שלושה שבועות היא אושפזה בבית חולים.

"הייתי צריך השתלה כזאת, כמו העור סביב הצלקת שלי נפטר [נימק]. זה נראה כמו נשיכת כריש. מאוחר יותר, לחרדתי, גיליתי שאני לא היה צריך את הניתוח מכל מה שידעתי ניתוח בכיס מרת כריתת רחם.

"זה הרס לי את החיים שלי," אומר הגברת בראיינט. "שקלתי התאבדות. חיי המין שלי ירדו לטמיון. אני לא אתפשט מול הבעלים. אני לא מרגיש כמו אישה יותר. "

קרסטן בראיינט נמצאת בתהליך של תובע דוד הרברט.

מחקר ושתיים Case

סנדרה סמל, מ Rode הית ליד Alsagers בצ'שייר, אומר שהיא מרגישה נפלאה מאז שיש מתיחת פנים בפברואר.

"היו לי פנים במשך כ -10 שנים," היא אומרת. "אבל קו הלסת שלי היה מתחיל לשקוע ואיפור ובגדים לא לגרום לזה להיראות יותר טוב."

The-בן 55 שילם 4,700 £ לעבור את הניתוח במרפאה פרטית של Transform במנצ'סטר.

"המנתח, מר מסגרוב, דיבר איתי על ההליך מראש. הוא אמר שאני גם צריך שאיבת שומן מתחת לסנטר וזהיר היה סיכון קל של הצטלקות. '

למרות שהיא חשה בחילה וכואבת לאחר הניתוח, גברת סמל הושלמה מרוצה. "כאשר את התחבושות למחרת בעליי ואני נדהמתי. לאחר שהנפיחות ירדה הסתכלתי גדול. "

גברת הסמל אומר שהיא מרגישה הרבה יותר בטוחה. "התחזית שלי על החיים היא שונה. אני מרגיש על 10 שנים צעיר יותר. אני לובש בגדים אופנתיים. הייתי ממליץ על זה לאף אחד. "

עצה למי ניתוחים קוסמטיים בהתחשב

לעשות

 • ליתר דיוק על מה אתה רוצה להשיג.
 • בחר רופא מנתח אשר הינו חבר BAAPS.
 • נסו לקבל המלצה אישית ממישהו שאתה סומך עליו - חבר או GP.
 • בקש לראות CV שלהם כדי לבדוק איך נוכחי הכשרה הוא.
 • ראה יועץ מוסמך כראוי או המנתח לפני הניתוח.
 • ודא ההליך מוסבר במלואו אליך ואתה מבין.
 • קבל חוות דעת שנייה אם יש לך ספקות.
 • ודא שאתה מבוטח.
 • הרופא מבוטח להילחם תביעות.
 • להיות מוכן כמה חבורות ואי נוחות לאחר הניתוח.

DO NOT

 • בחר מרפא על בסיס הפרסומות המבריקות שלה.
 • תאמין רופא מנתח אשר מבטיח ניסים, או לצפות אותם בעצמך.

אנשי קשר

האגודה האירופית לניתוחים פלסטיים אסתטיים (BAAPS): הקולג 'המלכותי של המנתחים, 35 שדות לינקולן, תל 3PN WC2A בלונדון. (020) אתר אינטרנט 74052234.: www.baaps.org.uk.

המועצה רפואית כללית הרשמה מומחית (GMC): טל. (020) אתר אינטרנט 79153638.: www.gmc-uk.org.

האגודה האירופית של מנתחים פלסטיים www.baps.co.uk.