Berth

תיוג מרכיב

הבנת תיוג על אריזות מזון יכולה להיות מבלבלת.

עם כל התוויות על אריזות מזון, להבין מה המשמעות של כל זה יכול להיות מבלבל.

אבל מקבל את זה נכון יכול להיות שאתה יכול לקבל את ההחלטות הבריאות ביותר בתזונה. אנחנו מדברים עם מדען מומחה תזונה הלן ריילי על איך לנווט את דרכך במבוך התווית.

"אנשים משתמשים תיוג מזון לבצע בחירות מזון טובות," אומרת הלן ריילי.

"הם יכולים להיות באמת מועילים במצבים מסוימים, במיוחד עם מזון מעובד - כמו דגנים, מוכנות ארוחות, ביסקוויטים, קרקרים ועוד.

"היכולת להבין מה המרכיב ואת החומרים המזינים נמצאים במה אתה קונה אמצעי שאנשים יכולים לקבל החלטות מושכלות, ואם הם רוצים לכרות בכוחות המלח, סוכר, או שומן תוכן, או לחפש מוצרים עשירים וחומרים מזינים אחרים, הם יכולים להשוות מוצרים בקלות רבה יותר. "

אבל, יש מלכודות, וזה לא תמיד חתיכת העוגה כדי להבין מה כל התוויות מתכוונות.

"יש הרבה מידע שם בחוץ, וכן כל זמן שהיא שם כדי לעזור, לפעמים אתה צריך כמה עצות כדי לעזור לך לדעת מה כל זה אומר," מוסיפה הלן ריילי.

תווית: תוויות הרמזור

מה זה אומר לך: תוויות אלה מכסות חסרונות מזינים משותפים - שומן, שומן רווי, סוכר ותוכן מלח - ולהגיד לך אם המוצר יש גבוה (אדום), בינוני (ענבר), או נמוך (ירוקה) רמות של כל אחד.

הם באמת שם כדי לעזור לך להשוות בין מוצרים דומים ומעלה דגל כשיש במיוחד כמויות גבוהות של חומרים מזינים מסוימים.

ייעוץ מומחה: "לעיתים קרובות אתה תמצא שמוצר יש קצת ירקות, קצת ambers וכמה האדומים," אומרת הלן ריילי.

תיוג מרכיב. כל עם התיוג על אריזות מזון, להבין מה המשמעות של כל זה יכול להיות מבלבלת.
תיוג מרכיב. עם כל התוויות על אריזות מזון, להבין מה המשמעות של כל זה יכול להיות מבלבל.

'זה לא תמיד על לגמרי הימנעות אדום' אורות '. אבל מנסה לבחור את האופציה הבריאה יותר כאשר יש לך שני מוצרים דומים. אם אתה הולך לאכול משהו באופן קבוע, אתה צריך לנסות לחפש מוצרים עם בעיקר ירקות. אבל אם זה חד פעמי או פינוק מיוחד, אתה יכול לתת אמבר או תלוש אדום דרך, "היא אומרת.

התווית: כמויות יומי מנחה (gdas)

הנחית כמויות יומיות (GDAs) לסייע לצרכנים להבין את מידע התזונה מסופק על תוויות מזון.

מה זה אומר לך: GDAs לכסות את האזורים הזהים תוויות הרמזור, אך הם כוללים גם קלוריות למנה.

הם עובדים על הבסיס של כמות יומית בריאה הוקמה של כל חומר מזין ואז להגיד לך כמה המוצר (או מנה אחת של המוצר) כוללת של המזין.

אז, קערת קורנפלקס שאולי יש 113 קלוריות (6 אחוזים של הכמות היומית המנחה שלך), 2.5G של סוכר (3 אחוזים של כמות מנחה), 0.4g של מלח (7 אחוזים של כמות מנחה).

ייעוץ מומחה: "אלה עוזרים כי הרבה אנשים לא יודעים אם 2.5G סוכר היה הרבה או מעט, כך שיש אחוז מסייע לאנשים לתפוס את הכמות טובה יותר," אומרת הלן ריילי.

"עם זאת, אנשים שונים זה מזה מבחינת גודל, מטבוליזם, ופעילות גופנית - כך שכמות המנחה לא עובדת עבור כולם, ואתה צריך לדעת את הגבולות שלך גם כן."

התווית: מספרי E

מה זה אומר לך: מספרי E הם תוספי מזון המשמשים כדי לעזור לשמר, להוסיף צבע, או לשמור על העקביות של מוצר מזון. מספר E כלומר התוסף אושר על פי תקנות אירופאיות.

ייעוץ מומחה: "הבנה מה מספר E אומר באמת יכול להיות מסובך, כי בעוד לפעמים בשם כתוסף מוצג יחד עם מספר E, זה לא חובה," אומרת הלן ריילי.

"אם אתה רוצה לראות מה כל מספר E אומר שאתה יכול ללכת סוכנות לתקני מזון באתר כדי לראות את הרשימה המלאה שלהם מספרי E," היא אומרת.

התווית: נתרן מלח

בממוצע אנחנו אוכלים 9g של מלח ליום. ככל מלח אתם אוכלים, את לחץ הדם שלך גבוה.

מה זה אומר לך: מלח תוכן קשור לבעיות בריאות, כגון לחץ דם גבוה ומחלות לב וכלי דם, ויש כוננים רבים כדי לגרום לאנשים להיות מודעים יותר את צריכת המלח שלהם.

ייעוץ מומחה: "תוויות מלח ונתרן יכול להיות מבלבל, כי הם לא מכוונים לאותו הדבר," אומרת הלן ריילי.

"אם האריזה רק יש את כמות הנתרן, אתה יכול לחשב את תוכן המלח על ידי הכפלת דמות נתרן ב -2.5. אז 1G של נתרן הוא 2.5G של מלח. הנחיות לומר כי על 1.5g של מלח (סביב 0.6g נתרן) לכל 100 גרם של מזון הוא גבוה. "

התווית: אור לייט

מה זה אומר לך: אל תלך שולל על ידי איות, באור השונה lite אומר את אותו הדבר - כי המוצר יש 30 אחוזים פחות מאשר הרמה הכללית עבור מזין במיוחד.

ייעוץ מומחה: "עם אור או מוצרי לייט, לחפש מה המוצר הוא אור או lite ב," אומרת הלן ריילי.

"אם זה מה שהופך את הטענה הזו, ליצרן יש לומר מה זה אומר בדיוק - אם יש לו תכולה נמוכה של קלוריות, שומן, סוכר, וכו '," היא אומרת.

התווית: להשתמש-ידי והטוב ביותר-לפני

תוויות אלו הן שם כדי להודיע ​​לך אם מוצר הוא טרי או אפילו אכיל.

מה זה אומר לך: תוויות אלה נמצאים שם כדי להודיע לך אם מוצר הוא טרי או אפילו אכיל. אבל הם לא מכוונים לאותו דבר.

ייעוץ מומחה: "אחד החשובים באמת הוא 'להשתמש-ידי' כה, כי לאחר מועד זה שאתה לוקח סיכון לאכול את המוצר," אומרת הלן ריילי.

'' טוב ביותר לפני 'התאריך נמצא בדרך כלל על מזון שאינו מתקלקל והאמצעים כי לאחר מועד זה האוכל פשוט לא יהיה טרי כמו שזה צריך להיות, אבל זה עדיין יהיה אכיל, "היא אומרת.

פענוח הסמלים
אורגני: איחוד אירופאי, SOPA (איגוד מפיקים אורגני סקוטי), OFF (פדרצית מזון אורגנית), וסמלים אגודי קרקע, כמו גם שימוש במונח 'האורגני' אומרים כי 95 אחוזים או יותר של המרכיבים גדלים באופן אורגני.
ללא גלוטן: גלוטן, שנמצא בחיטה ודגנים אחרים, הוא לא מתאים לאנשים עם מחלת הצליאק וכמה צורות של דרמטיטיס. הסמל הוא בדרך כלל ראש פגע-דרך של חיטה.
חלב נמוכה: עבור אנשים שיש להם מעט אי סבילות ללקטוז, יש כמה מוצרי חלב 'לקטוז מופחת ". עם זאת, לבדוק את המרכיבים בזהירות כי הכללים אינם חקוקים בסלע. אחרת, חלופות חלב כגון סויה, מוצרי אורז או שיבולת שועל הן אופציה, ולעתים קרובות תגיד 'ללא לקטוז ".