Berth

Vivadone (הופסק בבריטניה)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
בחילה והקאה דומפרידון LEXON בבריטניה

איך זה עובד?

Vivadone טבליות מכילות את דומפרידון המרכיב הפעיל, שהוא סוג של תרופה בשם נוגד דופאמין. זהו רפואת antisickness, והוא יכול לשמש גם כדי להקל על סימפטומים נוחים של נפיחות בבטן, מלא ריפלוקס במבוגרים.

דומפרידון עובד בעיקר על ידי חסימת קולטני דופאמין נמצא בקצה העליון של מערכת העיכול. זה גורם הידוק של שרירי בכניסה אל הקיבה, הרפיה של שרירי ביציאה של הקיבה התכווצות מוגברת של שרירי הקיבה עצמה. פעולות אלה להאיץ את מעבר המזון דרך הקיבה אל המעי, אשר פיזית מסייע במניעת הקאות ומפחית הרגשת בחילה, נפיחות ומלאות. זה גם מונע מזון מן הזרם בכיוון הלא הנכון דרך הקיבה ולכן מונע רפלוקס (regurgitation של תוכן הקיבה אל תוך foodpipe).

דומפרידון גם קולטני דופאמין חוסם נמצא על שטח של המוח המכונה אזור ההדק chemoreceptor (CTZ). CTZ מופעל על ידי מסרים עצביים מהבטן כאשר מגרה הוא ההווה. כמו כן הוא מופעל ישירות על ידי סוכנים במחזור הדם, תרופות כימותרפיה למשל. הופעל פעם אחת, הוא שולח הודעות לאזור אחר של המוח, במרכז הקאות, אשר בתורו שולח מסרים במעיים, בגרימת רפלקס הקאה. חסימת קולטנים הדופמין CTZ מונעת הודעות בחילות משליחה במרכז ההקאות. פעולה זו מפחיתה את תחושת בחילה הקאה ומונעת.

שתי הפעולות להפוך דומפרידון יעיל בטיפול בחילות והקאות כתוצאה מגורמים רבים, כולל כימותרפיה נגד סרטן, אמצעי מניעה הורמונליים חירום במיגרנה. דומפרידון משמש גם כדי למנוע בחילות והקאות שיכולות להיגרם על ידי תרופות לטיפול במחלת הפרקינסון, כגון levodopa, bromocriptine ו הידרוכלורידי.

למה זה משמש?

 • עצירה הרגישה בחילה (בחילות) ולהיות חולות (הקאות) אצל מבוגרים וילדים.
 • אי נוחות בבטן להקלה, מלא או נפיחות regurgitation של תוכן קיבה (ריפלוקס או צרבת) במבוגרים.

אזהרה!

 • מומלץ Vivadone טבליות נלקחות לפני ארוחות, כי הם יכולים להימשך זמן רב יותר לעבוד אם הם נלקחים לאחר ארוחות.

השתמש בזהירות

 • ילדים.
 • ירידה בתפקוד הכליה.

לא לשמש

 • סרטן של בלוטת יותרת המוח וכתוצאה מכך הייצור מעל של ההורמון פרולקטין (פרולקטינומה).
 • התנאים שבהם מגרה התנועה דרך הקיבה עלול לגרום נזק, למשל אם יש דימום, חור לא נורמלי (ניקוב) או סתימה בקיבה או במעיים.
 • ירידה בתפקוד הכבד.
 • Vivadone טבליות אינן מתאימות לילדים במשקל תחת 35kg.
 • Vivadone טבליות מכילות לקטוז יכול להיות מתאים לאנשים עם אי סבילות ללקטוז, גלוקוז / ספיגה גלקטוז או הפרעה גנטית המובילה להצטברות של גלקטוז בדם (galactosaemia).

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • הבטיחות של תרופה זו לשימוש במהלך ההריון לא הוקמה. זה לא אמור לשמש בנשים הרות, אלא אם כן את היתרונות הפוטנציאליים של האמא להכריע כל סיכוני התינוק המתפתח. זה אמור לשמש רק אם התרופה נתפס כהכרחי על ידי הרופא שלך. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.
 • תרופה זו עוברת לחלב אם בכמויות קטנות מאוד, כי לא צפויה להזיק לתינוק יונק. עם זאת, התרופה אינה מומלצת לשימוש אצל נשים מניקות אלא אם התועלת הפוטנציאלית לאם גוברים על כל סיכונים לתינוק היונק. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

נדירים (להשפיע בין 1 בשנת 1000 ו 1 ל -10,000 אנשים)

 • רמה מוגברת של פרולקטין (הורמון ייצור החלב) בדם (יתר פרולקטין בדם). לפעמים זה יכול לגרום לתסמינים כגון הגדלה חריגה של השדיים אצל גברים (gynaecomastia), ייצור לא תקין של חלב השד אצל גברים ונשים, או הפסקת המחזור אצל נשים.
 • ירידה בדחף המיני אצל גברים.

נדיר מאוד (להשפיע פחות מ -1 ל -10,000 אנשים)

 • כאבי בטן.
 • שלשול.
 • סרפדת מהסוג מגרדת (אורטיקריה).
 • תנועות לא תקינים או לא מבוקרת של ידיים, רגליים, פנים, עיניים, צוואר או הלשון, עבור רעד למשל, עוויתות או קשיחות (תופעות של מערכת העצבים המרכזית). להתייעץ עם רופא מייד אם אתה מבחין כל סימפטומים כזה.
 • תגובה אלרגית.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך שימוש אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

דומפרידון עלול להגביר את קצב הקליטה של ​​תרופות מסוימות מהבטן, עבור אקמול למשל. השפעה זו יכולה להיות שימושית מיגרנה.

דומפרידון יהיה רשאי להתנגד ההשפעה ממתנת-פרולקטין של bromocriptine.

Ketoconazole רפואת הפטריות עשוי להפחית את התפלגות דומפרידון על ידי הכבד. זה יכול להגדיל את כמות דומפרידון בזרם הדם ומכאן להגדיל את הסיכון של תופעות הלוואי שלה. כמו כן יכול להיות סיכון מוגבר של קצב לב לא סדיר אם תרופות אלה משמשות ביחד. היצרן ממליץ זהירות אם תרופה זו משמשת בשילוב עם אריתרומיצין או ritonavir מאותן הסיבות.

התרופות הבאות עשויות להתנגד ההשפעה הממריצה של דומפרידון לפעולת המעיים ולכן יכולות לעשות את זה פחות יעיל:

 • תרופות antimuscarinic, כגון antispasmodics (למשל אטרופין, והיוסצין, propantheline), תרופות עבור בריחת שתן (למשל oxybutynin, flavoxate, tolterodine, propiverine, trospium), או antimuscarinics לפרקינסון (למשל procyclidine, trihexyphenidyl, orphenadrine)
 • משככי כאבים אופיואידים חזקים, למשל מורפין, קודאין.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

Motilium Motilium 10

טבליות ההשעיה דומפרידון זמינים גם בלי שם המותג, כלומר כמו תרופות גנריות.