Berth

תרסיס לאף קדחת השחת Beconase (beclometasone)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
קדחת השחת Beclometasone dipropionate אומגה פארמה בע"מ

איך זה עובד?

תרסיס קדחת שחת אף Beconase מכיל את dipropionate המרכיב beclometasone הפעיל, שהוא סוג של רפואה המכונית קורטיקוסטרואיד (או סטרואידים). קורטיקוסטרואידים הם הורמונים המיוצרים באופן טבעי על ידי בלוטת יותרת הכליה ויש לי הרבה פונקציות חשובות, כולל שליטה של ​​תגובות דלקתיות.

Beclometasone הוא קורטיקוסטרואיד סינטטי משמש תרסיס לאף להפחית דלקת במעברי האף. תרסיס לאף Beclometasone זמין גם בלי שם המותג, כלומר כמו הגנרית רפואה.

אנשים הסובלים מאלרגיות האף (נזלת אלרגית) כגון קדחת השחת נוטים לחוות מגוון רחב של סימפטומים כתוצאה האלרגיה שלהם. אלה כוללים נזלת, מגרד או חסומה, התעטשות ואי נוחות סינוס. תסמינים אלה הם תוצאה של דלקת מעברי האף.

דלקת אף מתרחשת כאשר מעברי האף נחשפים חלקיקים זרים (אלרגנים), למשל, אבקה, קרדית אבק או פרווה לחיות מחמד. אלרגנים גורמים לתאים באף לשחרר כימיקלים המייצרים תגובות חיסוניות ואלרגיות. אלה לגרום דלקת במעברי האף ואת הסימפטומים של האלרגיה.

כאשר מנוהל לתוך האף, beclometasone נספג לתוך התאים של מעברי האף. אצלנו זה עובד על ידי מניעת התאים מלשחרר הכימיקלים המפעילים את התגובה האלרגית. זה עוצר את התגובה האלרגית מלקרות כך דלקת האף מצטמצמת ואת הסימפטומים קלים.

הספריי האף לא להקל על הסימפטומים של אלרגיות של האף מיד, והוא יכול לקחת יומיים שלושה להיות בתוקף מלא שלה. לכן יעיל ביותר להתחיל להשתמש התרסיס יומי שלוש לפני שאתה מצפה לקבל סימפטומים, למשל לפני תחילת עונת האבקה, או אם אתה יודע שאתה הולך להיות במגע עם חיות מחמד שנותנים לך אלרגיה. עבור תועלת מרבית הרסס אמור לשמש באופן קבוע כדי לשמור על דלקת האף תחת שליטה.

למה זה משמש?

 • טיפול ומניעה של אלרגיות של האף (נזלת אלרגית), כולל קדחת השחת, אלרגיות לחיות מחמד אלרגיה לקרדית האבק, אצל מבוגרים בגילאי 18 ומעלה.

תרסיס לאף Beclometasone אפשר לקנות גם חנויות כלליות כגון סופרמרקטים (כמו הקלה קדחת השחת Beconase למבוגרים תרסיס לאף), אבל זה מוצר יותר נרחב זמין מורשה רק במיוחד לטיפול קדחת השחת (נזלת אלרגית עונתית). תרסיס לאף Beclometasone יכול שייקבע גם על ידי הרופא שלך עבור אלה ושימושים אחרים. עיין דפי המידע המקושר בסוף בדף זה לקבלת מידע נוסף.

איך אני לוקח את זה?

 • תרופה זו מיועדת רק לשימוש האף ולא חייב להילקח דרך הפה. להימנע מקבלת הרסס בעיני.
 • פעל על פי ההוראות המצורפות תרסיס לאף. אתה צריך לנער את הבקבוק בעדינות לפני השימוש. הספריי צריך להיות דרוך לפני השימוש בו בפעם הראשונה. עושים זאת על ידי ריסוס אותו באוויר ממך כמה פעמים עד ערפל דק מיוצר. אם אינך משתמש תרסיס עבור יותר מכמה ימים אז תצטרך reprime זה לפני השימוש בו שוב, על ידי ריסוס אותו באוויר כמו קודם.
 • לפני השימוש בתרסיס כדאי לקנח את האף שלך ביסודיות.
 • להטות את הראש קדימה, להחזיק את הבקבוק זקוף והכנס את קצה הנחיר במלואו לתוך נחיר אחד. סגור את הנחיר השני עם האצבע ולאחר מכן לחץ על ריסוס למטה פעם אחת לרחרח בעדינות בעת ובעונה אחת. חזור על הנחיר השני. המינון המקובל הוא תרסיס אחד לתוך כל נחיר פעמיים ביום (בוקר וערב).
 • אתה רצוי להתחיל להשתמש באף זה לרסס שניים או שלושה ימים לפני אתה מצפה לבוא במגע עם האלרגן ולהמשיך להשתמש בו באופן קבוע כל הפעם שאתה נחשף לאלרגן. פעל על פי ההוראות שניתנו על ידי הרופא שלך.
 • זרבובית הפלסטיק של התרסיס לאף שלך יש לנקות לפחות פעם בשבוע או בתדירות גבוהה יותר אם ספריי לא עובדים כי זה הפך להיות חסום. מלאו אחר ההוראות המודפסות שמצורפות ספריי. לעולם אל תנסה לבטל את חסימת הנחיר או להגדיל את חור ספריי הזעיר עם סיכה או חפץ חד אחר, כי זה יהרוס את מנגנון ספריי.

אזהרה!

 • כל ספריי נותרים חייבים להיות מושלכים שלושה חודשים לאחר אתה פותח לראשונה את הבקבוק, כי זה עלול להיות מזוהם עם לכלוך או חיידקים. אתה עלול למצוא את זה מועיל לכתוב מועד הפתיחה הראשונה על הבקבוק כדי שתדע מתי לזרוק אותו. השלך בזהירות, רצוי על ידי החזרתו לבית מרקחת.
 • אם אתה חושב שאתה פתחת זיהום אף או גרון תוך שימוש בתרופה זו עליך להתייעץ עם הרופא שלך. ייתכן שיהיה עליך להפסיק את השימוש בתרופה זו באופן זמני, בזמן זיהום מטופל.
 • אם הסימפטומים שלך לא השתפרו לאחר 14 ימים של שימוש בתרופה זו כדאי לפנות לייעוץ רפואי מן הרוקח או הרופא שלך.
 • תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש ברציפות במשך יותר משלושה חודשים מבלי להיוועץ ברופא.
 • כאשר נלקח במינונים גבוהים עבור תקופות זמן ארוכות, קורטיקוסטרואידים יש פוטנציאל לגרום גלאוקומה, קטרקט, דילול של עצמות (אוסטאופורוזיס), האטה בצמיחה אצל ילדים ומתבגרים, וכדי להקטין את תפקוד בלוטת יותרת הכליה (בלוטות המייצרות טבעי הורמוני סטרואידים). תופעות לוואי אלה על תחומים אחרים של הגוף נקראות תופעות לוואי מערכתיות והם מאוד לא סביר להתרחש עם תרסיס לאף זה, משום שכמות beclometasone להיספג אל זרם הדם מהאף הוא נמוך מאוד. עם זאת, כאמצעי זהירות, אתה צריך להשתמש במינון היעיל הנמוך ביותר הדרוש כדי לשלוט בסימפטומים שלך. אין לעבור על המנה המומלצת.

השתמש בזהירות

 • אנשים שהיו להם לאחרונה כיבים במחיצת אף, ניתוח אף או פציעות אף. (תרופה זו יש להימנע עד אחרי האף הגליד).
 • אנשים עם זיהומים על ידי האף או הסינוסים. (יש להתייחס הזיהום).

לא לשמש

 • תרופה זו יש להימנע אצל אנשים עם שחפת המשפיעה על הריאות.
 • תרופה זו אינה מומלצת לילדים או מתבגרים מתחת לגיל 18 שנים של גיל, אלא אם שנקבעו על ידי רופא.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • אם הינך בהריון חשוב לפנות לייעוץ רפואי מהרופא שלך לפני השימוש בתכשיר. תרופה זו יש להשתמש בזהירות במהלך הריון, ורק אם התועלת הצפויה לאם היא גדולה יותר מכל סיכון אפשרי על התינוק המתפתח.
 • תרופה זו עלולה לעבור לחלב אם, אם כי לאחר יישום לתוך אף הסכום עובר לחלב אם הוא כנראה קטן מדי כדי להזיק לתינוק יונק. חשוב לפנות לייעוץ רפואי רחוק יותר מן הרופא שלך לפני השימוש בתרופה כאשר הינך מניקה.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • דימום מהאף (דימום מהאף).
 • יובש וגירוי של האף והגרון.
 • טעם או ריח לא נעים.
 • תגובות אלרגיות כגון פריחה, גרד או נפיחות של שפות, פנים או (אנגיואדמה) לשון.
 • ניקבוב של מחיצת האף (נדיר).
 • לחץ מוגבה בתוך העין או גלאוקומה (נדיר).
 • קטרקט (נדיר).
 • תופעות לוואי דומות לאלו הקשורים סטרואידים נלקח דרך הפה עלולה להתרחש אם תרופה זו נספג לזרם הדם. זה לא סביר אלא אם כן את התרופה משמשת במינונים גבוהים עבור פרק הזמן ממושך. עיין בסעיף האזהרה שלמעלה לקבלת פרטים נוספים.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

אם הינך נוטל טיפול בתרופה אחרת, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, אתה צריך לבדוק עם הרוקח שלכם לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. הדבר חשוב במיוחד אם אתה או לאחרונה כבר משתמש כל תרופות אחרות המכילות סטרואידים עבור טבליות לדוגמא, זריקות, טיפות עיניים או אף, קרמים, משאפים אסטמה, או תרסיסים לאף דומים אחרים. כמו כן, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני התחלת טיפול בתרופה חדשה בזמן שאתה משתמש זה.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

תרסיס לאף Beclometasone זמין גם מבתי מרקחת ועל מרשם ללא שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.