Berth

הורמונים נשיים

ההורמונים שלנו יש ללא ספק השפעה עצומה על חיינו.

אחת השקפות סטריאוטיפיות של נשים מגלמות את כולנו כיצורים לחסדי ההורמונים שלנו. 'כדורים (או שמא זה יהיה השחלות?) לזה! " אני אומר.

יש ההורמונים שלנו ללא ספק השפעה עצומה על חיינו, אבל אין שום סיבה למה אנחנו צריכים להיות עבדים להם.

ככל שנבין איך הורמונים יכול להשפיע על הגוף, הנפש והרגשות נקבה - יכולת טובה יותר נהיה כדי למזער את ההשפעות השליליות שלהם ולשפר חיוביות שלהם.

ינקות

למרות שאנו נוטים לחשוב על הורמונים ובועטים בגיל ההתבגרות, הם משפיעים על הגוף שלנו אפילו בילדות מוקדמת.

תינוקות בני יומם (בנים וכן בנות) אולי הגדלה של אחד או שני השדיים, לפעמים מלווה בהפקה מעט חלב.

זה כבר זמן רב כי התפתחות השד הזה ביילודים נובעת הורמונים נשיים (אסטרוגנים) בגוף האם של עוברים דרך השליה במהלך הריון המרצת התפתחות שד אצל התינוק.

הצעה נוספת היא כי ירידת המפלס של אסטרוגנים האמא בדמו התינוק לגרום למוח של התינוק לייצר פרולקטין נקרא הורמון אשר יכול לייצר מידה מסוימת של הגדלת חזה.

זה בדרך כלל נעלם לאחר מספר שבועות, אך הוא עשוי להימשך זמן רב יותר אם רקמת השד מגורה, למשל על ידי כיווץ השד לנסות לבטא את פרשות חלב.

אצל בנות תינוק הגדלת חזה קלה עלולה להופיע שוב מתישהו בשנים הראשונות, פעם בשל הורמונים של הילד עצמו המשפיעים רקמת שד.

הגדלת חזה זה עשוי שעווה לדעוך שוב ושוב במשך חודשים או אפילו שנים, ונעלמו במהלך הילדות.

גיל ההתבגרות

בשעת גיל התבגרות, הורמונים יתחילו לעשות גדולים, שינויי קיימא הגוף של ילדה.

שדיה תקבל גדולה לקחת על עצם את הצורה של השדיים של אישה בוגרת. היא תתפתח השחי ושיער ערווה תקבל גבוה במידה ניכרת כמו פרץ גדילה משמעותי מתרחש.

בסופו של דבר המחזור שלה יתחיל, בדרך כלל כמו קפיצת הגדילה מתחילה להאט. מהתחלה ועד הסוף, את תהליך ההתבגרות בדרך כלל לוקח לפחות ארבע שנים. באופן לא מפתיע, כמה בנות לחוות קשיים בהסתגלות הגוף המשתנה שלהם, מיניות מתעוררות, על תחילתה של פוריות ומידה של מערבולת רגשית, כשהם עוברים מיילדות עד גיל התבגרות.

כל הציוד הדרוש עובר גיל ההתבגרות הוא נוכח בלידה, אבל הגוף שומר אותו כבוי במשך שנים רבות.

בסופו של דבר, את המנגנון שמונע התבגרות הרוחות למטה, והורמונים כי בעבר נערכו בדיקה יכולים להתחיל להפעיל את השפיע על הגוף.

חלק במוח הנקרא היפותלמוס מתחיל לשחרר פולסים גדולים ותכופים יותר ויותר של הורמון הנקרא gonadotrophin-שחרור הורמון (GnRH).

זה מגרה את בלוטת יותרת המוח (גם במוח) לייצר הורמון מחלמן (LH) והורמון מגרה זקיק (FSH), אשר בתורו לגרום השחלות של הילדה להתחיל לייצר הורמונים אחרים.

הורמוני מין נקבה

ההורמונים החשובים ביותר שבוצעו על ידי השחלות ידועים כמו הורמוני מין נשיים (סטרואידי מין) - ואת שני העיקריים הם אסטרוגן ופרוגסטרון. השחלות גם לייצר כמה הורמון המין הגברי, טסטוסטרון.

במהלך גיל ההתבגרות, אסטרוגן ממריץ התפתחות השד וגורם הנרתיק, הרחם (רחם) והחצוצרות (שנושאים ביצים אל הרחם) להבשיל.

זה גם משחק תפקיד פרץ גדילה ומשנה את פיזור השומן על גוף של ילדה, בדרך כלל וכתוצאה מכך יותר בכך שיופקדו סביב המותניים, הישבן והירכיים. טסטוסטרון עוזר לקדם שרירי צמיחת עצם.

מ ההתבגרות ואילך, LH, FSH, אסטרוגן ופרוגסטרון כל תפקיד חיוני בהסדרת המחזור החודשי של האישה, שתוצאתה המחזור שלה.

כל הורמון פרט כדלקמן דפוס משלו, עולה ויורדים בנקודות שונות במחזור, אבל יחד הם מייצרים שרשרת צפויה של אירועים.

ביצה אחת (מתוך כמה מאה אלף בכל השחלה) הופכת 'בשלים' (בוגרים), והוא שוחרר מן השחלה כדי להתחיל את המסע שלו לאורך החצוצרה אל הרחם.

אם כי הביצית לא מופרית, רמות אסטרוגן ופרוגסטרון המיוצר על ידי השחלה מתחילים ליפול. ללא פעולה בתמיכה של הורמונים אלה, רירית הרחם, שהוא מלא דם, מזיל, וכתוצאה מכך תקופה.

הריון

אם הביצית שוחרר מהשחלה מופרית וכן ההריון תוצאות, הורמונים של אישה לשנות באופן דרמטי.

הנפילה כרגיל אסטרוגן ופרוגסטרון בסוף המחזור החודשי אינה מתרחשת, כך ללא תקופת נתפסת.

הורמון חדש, HCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי), המיוצר על ידי השליה מתפתחת, מגרה את השחלות לייצר רמות גבוהות יותר של אסטרוגן ופרוגסטרון כי יש צורך לקיים הריון.

רוב הערכות לבדיקת ההריון נועדו כדי לאתר HCG בתוך השתן של אישה, ורבים יכולים להרים אפילו כמויות קטנות רק יום או ימים אחרי האיחור בווסת הראשון שלה.

עד החודש הרביעי של ההריון, השליה משתלטת מן השחלות כמו המפיק הראשי של אסטרוגן ופרוגסטרון. הורמונים אלה גורמים לרירית הרחם להתעבות, להגדיל את נפח הדם במחזור (בפרט בין ההיצע הרחם והשדיים), ולהרפות את שרירי הרחם מספיק כדי לפנות מקום עבור התינוק הגדל.

פרוגסטרון הורמון נוסף, relaxin, לעודד הרפיה של הרצועות והשרירים. תנועת מפרקים רבתית של מחוך האגן יכולה להגדיל את הקיבולת של האגן כהכנה לקראת התינוק לעבור את זה במהלך לידה.

בערך בזמן המסירה, הורמונים אחרים נכנסים לשחק המסייעים הרחם להתכווץ במהלך ואחרי העבודה, כמו גם לעורר את ייצור ושחרור של חלב אם.

אחרי הלידה

לאחר הלידה, מה אז?

רמות של אסטרוגן, פרוגסטרון והורמונים אחרים ליפול בחדות, מה שגרם למספר שינויים פיזיים.

הרחם מתכווץ חזרה לגודל שאינו בהריון, טונוס שרירי רצפת אגן משפר את נפח הדם הזורם במחזוריות הגוף חוזר לקדמותו.

השינויים הדרמטיים רמות הורמון עשוי גם לשחק חלק בגרימת דיכאון אחרי לידה, אם כי אין הבדלים של ממש כבר נמצא משינויים הורמונאליים של נשים לעשות, ולעשות לא, לקבל דיכאון אחרי לידה. יתכן שחלק נשים מושפעות יותר בקלות על ידי תנודות הורמונליות אלה יותר מאחרים.

ואם כבר מדברים על תנודות הורמונליות, למרות שהם כבר נכתבו תלי תלים של המחקר במשך שנים רבות, אנחנו עדיין לא יודעים אם הם אחראים מגוון רחב של סימפטומים פיזיים ופסיכולוגיים שאנו מכנים כיום תסמונת טרום וסת או PMS.

אף אחד לא מטיל ספק שנשים רבות חוות מכרז שדיות, נפיחות בבטן, עצבנות, מצב רוח ירודה ותסמינים אחרים ביתרון עד לתקופה אבל אם אלה בשל תנודות הורמונים, שינויים בחומרים כימיים במוח, בעיות חברתיות ורגשיות או שילוב של כל השלושה הוא עניין של ויכוח.

גיל המעבר

השינוי ההורמונלי הבא המשמעותי עבור רוב הנשים מתרחש בערך בזמן של התקופה האחרונה.

אישה הוא אמר הגיעה לגיל המעבר כשהיא לא הייתה תקופה לתקופה של שנה אחת.

באזור אירופה, הגיל הממוצע של אישה להגיע לגיל המעבר הוא 52. אם גיל המעבר מתרחש מתחת לגיל 40 שנים של גיל, זה נקרא גיל מעבר מוקדם.

ההערכה היא כי גיל מעבר מוקדם משפיע 1 אחוזים מהנשים מתחת לגיל 40 ו -0.1 אחוזים מהנשים מתחת לגיל 30.

במהלך חמש עד עשר שנים שקדמו לתקופה האחרונה של האשה, על תפקוד תקין של השחלות שלה מתחיל להתדרדר. זה יכול לגרום המחזור החודשי שלה להפוך קצר או ארוך, ולפעמים הוא הופך להיות די יציב. תקופות עלולות להיות מוגברות או מוחלשות.

הורמונים נשיים. אנשים אחרים גם לקרוא.
הורמונים נשיים. אנשים אחרים גם לקרוא.

בסופו של דבר, את השחלות לייצר כל כך מעט אסטרוגן כי רירית הרחם אינה לעבות וכך הווסת." לגמרי.

למרות שזה נדיר עבור אישה להרות לאחר גיל המעבר זה יכול, ועושה, יקר ולכן העצה הרגילה היא להמשיך להשתמש באמצעי מניעה במשך שנים אחרי התקופה האחרונה שלך אם אתה מתחת לגיל 50 ובמשך שנה אחת, אם אתה מעל 50.

במשך רוב חייה של אישה, אסטרוגן מסייע להגן על הלב והעצמות, וכן שמירה על השדיים, הרחם, הנרתיק ושלפוחית ​​השתן במצב בריאות שלהם.

ההפסד הניכר של אסטרוגן בגוף של אישה המתרחש סביב, ואחרי, גיל המעבר יכול, אם כן, יש השפעות מזיקות על הבריאות שלה; כמו גם גורמים לתסמינים לא נוח, כגון גלי חום והזעות לילה, חוסר אסטרוגן עלול להגביר את הסיכון למחלות לב ואת עצם הפרעת אוסטאופורוזיס.

בעיות נוספות כוללות יובש בנרתיק, אי נוחות במהלך קיום יחסי מין, זיהומים בשתן חוזרים בריחה?

היא עשויה גם לתרום דיכאון, עצבנות וריכוז עניים אשר כמה נשים לאחר גיל המעבר לחוות.

אבל גיל המעבר לא חייב להיות הרה אסון לנשים - אם רמות הורמון מופחתים לעשות לגרום לתסמינים לא נעימים, טיפולים כגון טיפול הורמונלי חלופי (HRT) הם בדרך כלל מאוד יעילים.

HRT וסוגים אחרים של תרופה יכולים לשמש גם כדי למנוע בעיות בריאות, למשל אם לאישה יש עלייה משמעותית בסיכון לפתח אוסטאופורוזיס בעתיד.

אז, מן העריסה ועד לקבר, הורמונים משחקים תפקיד חשוב בחיי כל אישה. הם מעצבים את גופנו (תרתי משמע), כמו גם כמה מן האירועים החשובים ביותר שאנו חווים, מפני הריון ולידה על גיל המעבר.

ייתכנו מקרים שבהם אתה מקלל הורמונים של הגוף, אבל לנחם את עצמכם במחשבה שהחיים בלעדיהם יהיה הרבה פחות מעניין!

אנשים אחרים גם לקרוא:

בני נוער בגיל ההתבגרות: גיל ההתבגרות - ילד או מבוגר?

המחזור החודשי: מה גורם תקופות כואבות?

תרגילי רצפת אגן: לגלות עד כמה הם יעילים.

שתלים הריון: לקבל עצות על מה שתל עושה.