Berth

הרדמה

מהי הרדמה?

הרדמה משמש כדי להפחית או לקחת תחושה זמנית, בדרך כלל, כך אחרת הליכים מכאיבים או הניתוח יכול להתבצע.

ישנם שני סוגים של הרדמה:

  • בכלל, ההופך את החולה מחוסר הכרה.
  • מקומיים, אשר להרדים את חלק הגוף שאחרת מרגיש כאב.

אלחוש-induced לישון הוא לא אותו הדבר כמו שינה רגילה אלא צורה של חוסר הכרה זמנית נשלטת בקפידה על ידי הרופא המרדים. זה כרוך מתן בכמות הנכונה של הרדמה עבור כל סוג של פעולה. לאורך כל ההליך, סוגים שונים של תרופות מתווספות או להעבירם להקל על הכאב ולשמר את הרמה הנכונה של חוסר הכרה.

הרדמה. מה הוא מרדים?
הרדמה. מהי הרדמה?

עבור פעולות מסוימות, האפשרות הטובה ביותר היא לשלב הרדמה מקומית כגון שדרה או הרדמה אפידורלית עם תרופות כדי להפוך את המטופל מנומנם. המרדים יכול להסביר את הפרטים האישיים מראש.

מי המרדים?

מרדים יועץ הוא רופא מומחה אשר, לאחר במוקדמות ברפואה, מבלה כ הכשרות שש שנתי המומחיות של הרדמה. Anaesthetists לראות חולים תוך הכשרה, אבל יועץ מפקח עליהן במהלך כל ההליכים.

מה עושה הרופא המרדים?

המרדים לוקח בחינה יסודית בתולדות הבריאות הכללית של המטופל ומשתמש במידע זה כדי להחליט מהי הדרך הטובה ביותר להציע טיפול. האפשרויות השונות יידונו עם המטופל לפני הניתוח; חולים נקראים לשאול שאלות ולדבר על דאגות שיתעוררו. במהלך המבצע, המרדים נשאר עם המטופל בכל העת כדי לוודא שהם נוחים ובטוחים. זה כולל שליטה בכאב, החלפת נוזלי גוף מדידה ובקרה כל הפונקציות החיוניות של הגוף כגון דופק הלב, לחץ הדם ואת המוח ותפקודו כליות. תהליך זה נמשך לאחר הניתוח, כאשר המרדים יארגן את השליטה של ​​כאב או מחלה ולייעץ על מתי זה בטוח לאכול ולשתות שוב.

מדוע אוכלים ושותים אסור לפני ניתוח?

אם יש אוכל ושתייה בבטן, החולה עלול להיות חולה כשהיה תחת הרדמה. הקיא יכול לעבור לריאות אבל הגוף, אשר הוא מדוכא על ידי התרופה, מאבד את יכולתה להשתעל אותו. זה יכול לגרום נזק ריאות חמורה. אכילה היא בדרך כלל אסור משש שעות לפני הניתוח אך במקרים מסוימים בנוזל שקוף ניתן לקחת עד שעתיים לפני כן.

מה לגבי כתרי שיניים רופפות?

במהלך המבצע, זה לעתים קרובות יש צורך לעבור צינור לתוך הגרון להתיר נשימה רגילה. המכשיר משמש להעביר הצינור הזה לתוך בית הבליעה יכול לפגוע שיניים רופפות בקלות כתרים, אז המרדים ישאל אם יש לך כל כך כי טיפול נוסף שניתן לנקוט כדי להימנע מהם. אותה הבעיה חלה על תותבות, אשר יוסרו כדי למנוע מהם להפריע לנשימה.

האם הרדמה בטוחה?

תכשירים ותרופות משככי כאבים כמעט לחלוטין בטוחות, אבל כל מבצע טומן בחובו סיכון מאוד קל. סקר שנערך לאחרונה בבית באירופה הראה כי מוות עקב הרדמה התרחש כחמש בכל מ'הרדמה הנתונה. אנשים שנמצאים במצב בריאותי ירוד לרוץ סיכון גבוה יותר מאשר אלו אשר נמצאים בכושר טוב. זה ניתן לדון עם הרופא המרדים.

מהו 'premed'?

בזמן ההמתנה להפעלתן, המטופלים מקבלים תרופה המכונה 'premed' כדי להפוך אותם להם להרגיש מעט מנומנם ולעצור אותם להיות חרד. אולי הם אפילו לא זוכרים שהלכו לחדר הניתוח או שמשכיבים לישון.

איפה ואיך המטופל ללכת לישון?

מטופלים מקבלים זריקה קטנה ביד כדי לגרום להם ללכת לישון. זה בדרך כלל מתרחש בחדר הסמוך לחדר הניתוח. חלק מהחולים - במיוחד ילדים - יש קרם הרדמה שפשף על העור לפני כן, כך שהם אפילו לא מרגישים את הזריקה. אחרים מקבלים תערובת של גזים לשים אותם לישון מהר מאוד.

חולים לגופו יום נלקחים בדרך כלל ישר לחדר הניתוח. הורים מוזמנים להישאר עם ילדיהם עד שהם ישנים.

איך ואיפה החולה מתעורר?

אחרי הניתוח, המרדים מפסיק לתת את התרופות שהיו שמירת החולה מחוסר הכרה והוא או היא נלקחה לחדר התאוששות שבו יש צוות מיומן במיוחד. ככל פעולה, ככל שנדרש כדי להתעורר. כאשר החולה התעורר לגמרי, הם נלקחים בחזרה למחלקה. לפעמים, אנשים להתאושש תודעה בחדר הניתוח פעם הפעולה שלהם היא מעל. זה די בטוח.

איך אנשים מרגישים כאשר הם מתעוררים?

חולים לעתים קרובות מרגישים קרים מעט מבולבל. הם עשויים להיות כאב או מרגישים קצת חולה, אבל התופעות הללו ניתן לטפל כאשר המרדים מבקר חולים כדי לבדוק שהם בסדר.

מה זה כמו לאחר הניתוח?

איך אנשים מרגישים לאחר הניתוח תלוי בסוג הניתוח להן בחיים. הם יהיו מעודדים לצאת מהמיטה בהקדם האפשרי ויהיה בדרך כלל יורשה לאכול ולשתות בשעות הראשונות לאחר ניתוח קטן.