Berth

Cysto-דיאתרמיה

מה זה?

טיפול פרטי

יש לך שתי כליות, אשר מסייעות להפוך שתן. הם שוכנים עמוקים בתוך גב ממש מול הצלעות הנמוכות ביותר שלך.

הכליות לייצר שתן אשר מנוקז דרך צינורית המכונה השופכן (אחד עבור כל כליה) בשלפוחית ​​השתן שלך.

שלפוחית ​​השתן שלך היא כמו בלון מרוקן גומי רך דרך צינורית (שופכה) קנס אשר יש פתח לתוך הפין או החלק הקדמי של הנרתיק.

הבדיקות היו לך עד כה צבע על-מפעל המים שלך (מערכת שתן) כגורם הבעיה שלך. יש צורך להסתכל בתוך מערכת השתן כדי לברר מה קורה.

טלסקופ מיוחד משמש כדי לראות, או לפעמים לקחת צילומי רנטגן. במקביל חלקים צרים ניתן להרחיב אבנים שהוצאו, חתיכות של הרירית נלקחות החוצה, וחלקים חולים שרופים לפי צורך.

המבצע

אתה יכול להיות בעל הרדמה כללית או שאתה יכול להיות מורדם מהמותניים ומטה עם זריקה בגב.

הבחירה תלויה בחלקה שעליה אתם מעדיפים, ובחלקו על מה המנתח או המרדים שלך חושב שזה הכי טוב.

לאחר הרדמה כללית אומר שאתה תהיה ישן לחלוטין במהלך המבצע. לאחר זריקה בגב אומר שאתה תהיה ער במהלך המבצע, אתה תרגיש שמשהו קורה באזור בו אתה מופעל על, אבל לא תוכל להרגיש כל כאב מהמותנים ומטה.

אם המנתח סבור כי הוא צריך רק להעיף מבט מעמיק ולקחת כמה צילומי רנטגן או לקחת שנתיים עד שלוש חתיכות של רקמות (ביופסיה) מן הציפוי הפנימי של מערכת השתן שלך כדי לעזור לו להבהיר את הבעיה, ייתכן שלא צריך הרדמה כללית או זריקת הרדמה בחלק האחורי.

כחלופת המנתח ניתן לרוקן כמה ג'לי הרדמה לתוך השופכה שלך (הצינור שמחבר שלפוחית ​​השתן שלך איתך פין או באזור בחלק הקדמי של הנרתיק שלך), כך יהיה לך אי נוחות מינימאלית רק כאשר הוא מעביר את הטלסקופ אל תוך שלפוחית ​​השתן שלך.

אם אתה ער במשך המבצע, תצטרך רגלי הרים ב ארכובות. אחות תהיה לשוחח איתך במהלך המבצע. צינור צר מועבר בתוך איבר המין, (או לתוך מעבר החזית אצל הנקבה), עד לתוך שלפוחית ​​השתן. המנתח ואז מחליק טלסקופ ומכשירים אחרים את הצינור הראשון.

ואז הוא מסתכל סביב, או לוקח צילומי רנטגן, או פועל כמתוכנן. לבסוף כל הציוד נלקח החוצה.

לאחר הניתוח לעיתים יש צורך להעביר צינור פלסטיק משובח (קטטר שתן) בחזרה אל תוך שלפוחית ​​השתן. זה יאפשר שתן כדי לנקז באופן חופשי לתוך שקית, שהוא יותר טוב בשבילך אם בשתן יש קרישי דם קטנים לאחר הניתוח. זה גם יאפשר הרופאים והאחיות כדי למדוד את כמות שתן שתבצע לאחר הניתוח.

יתרון נוסף שיש קטטר הוא כי היא תציע לך מעט נחמה על ידי ריקון השלפוחית ​​שלך לאחר הניתוח, במיוחד כאשר אחרי ניתוח זה לא יכול להיות קל זה בשבילך.

בדרך כלל אתה יכול ללכת הביתה באותו היום. אם יש בעיות כלשהן עם המבצע, תצטרך להישאר עוד. זה עשוי לקרות אם הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית, עם זריקת הרדמה בגב, או אם בשתן יש כמה כמויות קטנות של דם לאחר הניתוח. הרופאים ייאפשרו לך לדעת על זה בזמן.

חלופות כלשהן?

לעשות יותר צילומי רנטגן, סריקות ובדיקות אחרות לא יעזור לברר מה הבעיה. כדי לברר זאת, בשלב זה, יש צורך להעיף מבט בתוך שלפוחית ​​השתן יותר ויותר במעלה לעבר הכליות.

הצעד הפשוט ביותר הוא להחליק טלסקופים ומכשירים אחרים דרך מעבר החזית לתוך שלפוחית ​​השתן ומעבר. פעולות בגרו כמו למשל, לעבור טלסקופ דרך העור לתוך הכליה אינן נחוצות בשלב זה.

באותו אופן הטיפול יכול להיעשות על ידי תוואי זה. פעולות להרחיב אין צורך בשלב זה. אם יש צמיחה בשלפוחית, צריבה או חיתוך הרירית החולה משם על ידי שיטה זו היא בדרך כלל כל מה שצריך.

לפעמים טיפול תרופתי שטף לתוך שלפוחית ​​השתן מאוד עוזר. טיפול רנטגן בדרך כלל מוחזק בקרן.

אם תעשה שום דבר שאתה לא תגלה מה גורם לבעיה שלך. גם אתה לא מקבל את היתרון של טיפול מוקדם שתוואי זה גורם אשר במצבים מסוימים, כגון סרטן מתפתח, הוא חיוני, כדי לקבל אבחנה ולהתחיל טיפול מוקדם ככל האפשר. הבעיה תהיה בהתמדה תחמיר.

לפני הניתוח

להפסיק לעשן לרדת במשקל שלך אם אתם סובלים מעודף משקל.

אם אתה יודע שיש לך בעיות עם לחץ דם וללב, או הריאות שלך, לשאול רופא המשפחה שלך כדי לבדוק כי אלה נמצאים תחת שליטה.

בדוק את עצתו של החולים על לקחת את הגלולה או טיפול בתחליפי הורמונים (HRT).

בדוק שיש לך קרוב משפחה או חבר אשר יכול לבוא איתך לבית החולים, לקחת אותך הביתה, ולדאוג לך לאחר הניתוח. לברר כל לוחות, תרופות, משאפים כי אתה משתמש. שמור אותם בקופסות והשקיות המקוריות שלהם. תביא אותם לבית החולים איתך.

במחלקה, תוכלו להיבדק על מחלות העבר יצטרך בדיקות מיוחדות כדי לוודא שאתה מוכן היטב וכי אתה יכול לקבל את המבצע כמו בבטחה ככל האפשר. אנא ספר לאחיות של אלרגיות לטאבלטים, תרופות או תחבושות.

תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח. לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים. אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אשר אושרה על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אחרי - בבית החולים

ייתכן שיש לך צינורית דקה (קטטר) עוברת לתוך השלפוחית ​​דרך מעבר החזית. זה כל כך כי שתן יכול להתנקז לתוך שקית איסוף. זה יכול להרגיש שלא בנוח. לפעמים קטטר צריך להיות סמוק החוצה כדי לשמור השתן זורם כמו שצריך.

אתה יכול להינתן חמצן מסיכת פנים במשך כמה שעות אם יש לי בעיות בחזה בעבר, אתה מעשן או אתם סובלים מהשמנת יתר. ייתכנו כמה אי נוחות קלה שבו המכשירים כבר.

אתה לא יהיה בדרך כלל צריך משככי כאבים אבל אם אתה מרגיש לא נוח זה ניתן לשלוט בקלות על ידי לקיחת משככי כאבים. התחושה נעלמת לאחר יום או יומיים.

הרדמה כללית יגרום לך איטי, מסורבל שכחן במשך כ 24 שעות. האחיות תעזורנה לך כל מה שאתה צריך עד שאתה מסוגל לעשות דברים בעצמך. אל תקבלו החלטות חשובות, לנהוג במכונית, השתמש מכונות, או אפילו להרתיח מים בתקופה זו.

אם אין קטטר, אתה אמור להיות מסוגל לתת שתן לפני שאתה עוזב חולים. אם אינך יכול להטיל שתן, בואו הרופאים והאחיות יודעים. אם יש קטטר, בשתן מנקז החוצה באופן אוטומטי. קטטר יילקח החוצה כאשר השתן ברור מתי זה בטוח לעשות זאת. אחרי זה אתה תיבדק כדי לראות שאתה במתן שתן כמו שצריך.

זה רעיון טוב כדי לשתות חצי ליטר נוסף של מים, נוסף על מה שאתה עושה בדרך כלל לשתות בכל יום. לעשות את זה במשך שבוע לאחר הניתוח. זה יעזור לנקות את השתן.

יינתן לך פגישת המחלקת מחוץ לבית החולים, או תקבל תאריך לכל פעולה חוזרת. כמה בתי חולים לארגן המחאה עד כחודש אחרי שתעזבו חולים. אחרים לעזוב לבדוק קופצים אל הרופא הכללי. האחיות יעצו על הערות חולות, תעודות וכו '

אחרי - בבית

אתם עשויים להרגיש עייף במשך יום או יומיים לאחר הניתוח. אתה לא צריך לנהוג במשך 24 שעות לאחר ההרדמה.

אתה יכול להתחיל יחסי מין בתוך שבוע של המבצע.

אתה אמור להיות מסוגל לחזור לעבודה תוך יום או יומיים לעזוב החולים.

סיבוכים אפשריים

אם יש לך פעולה זו תחת הרדמה כללית, קיים סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים ללב ולריאות שלך.

הבדיקות כי תצטרך לפני המבצע יהיה לוודא כי אתה יכול לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרוב מאוד לאפס.

אם יש לך זריקת הרדמה בחלק האחורי, יש סיכוי קטן מאוד של קריש דם להרכיב על גבי עמוד השדרה שלך, מה שיכול להוביל לתחושת עקצוץ או נימול ברגליים.

רוב הזמן את הקריש מתמוסס מעצמו וזה פותר את הבעיה. מאוד נדיר, הזריקות יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לעמוד השדרה שלך.

סיבוכים הם יוצאי דופן, אבל מוכרים במהירות מטופל על ידי צוות הכירורגים וסיעוד. אם אתה חושב כי כל זה לא טוב, אנא תן הרופאים או יודעים האחיות.

זיהומים בחזה עלולים להתעורר, במיוחד אצל מעשנים או חולים הסובלים מהשמנת יתר. אל תעשן. יציאה מהמיטה כמה שיותר מהר, להיות כמו נייד ככל האפשר ולשתף פעולה עם פיזיותרפיסטים כדי לנקות את מעברי האוויר חשוב במניעת זיהום.

לפעמים יש דם בשתן ואם הרופאים מצפים קטטר זה בדרך כלל הוא לשים בעת המבצע. זה עלול לקחת כמה ימים כדי לנקות. אתה תצטרך להישאר בבית החולים עד שישתפר.

לפעמים אתה יכול לקבל זיהום אשר מותאם גם בזרם השתן שלך או מקבל לתוך זרם הדם. אם הזיהום הוא רק בשתן שלך, תינתן לך טבליות אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום.

אמנם נדיר, אם הזיהום הוא חמור יותר ומתפשט הדם שלך, תצטרך להישאר בבית חולים כל כך רופאים יכולים לתת לך אנטיביוטיקה תוך ורידית (דרך וריד באחד זרועותיך).

מאוד נדיר (במיוחד אם ביופסיות רבות נלקחות או יש הרבה צריבה) הטלסקופ או מכשירים אחרים המשמשים במהלך המבצע יכול ליצור חור (ניקוב) או שריטה נרחבת בתוך הבטנה של השופכה או בשלפוחית ​​השתן. בעיה זו בדרך כלל לתקן על ידי לשים קטטר בחזרה במשך שבועות אחד או שניים כדי לשחרר לחץ השלפוחית ​​לנקז את השתן עד החור או השריטה הגליד.

רק בנסיבות קיצוניות תצטרך ניתוח נוסף כדי לפתור את הבעיה.

עצה כללית

המבצע הוא בעיקר קל, פשוט ומהיר. אתה צריך להיות מוכן להישאר באשפוז זמן רב יותר במידת הצורך.

-דיאתרמיה Cysto. לאחר andndash; בבית חולים.
-דיאתרמיה Cysto. לאחר & ndash; בבית חולים.

הערות אלו תסייענה לכם דרך הפעולה שלך. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל.

כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת.

אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.