Berth

תיקון בקע ברום הבטן - ילד

מה זה?

טיפול פרטי

בקע הוא חולשה בדופן הבטן.

בקע ברום הבטן הוא מקום או הפער חלש מעל טבורה. לפעמים קיר הבטן חלש ויש רק את העור המכסה את המעיים ואת האיברים האחרים הבטן. אזור הבקע מקבל נפוחות בגלל איברים בתוך הבטן שלנו דוחפים דרך הנקודה החלשה. זה עשוי לקבל גדול יותר או לתת כאב.

יתכן כי איברים כמה להילכד בפער ולא יכולים לחזור בקיבה. זה יכול להיות מאוד כואב ומסוכן מאוד. לפעמים יש יותר בקע אחד.

כהורה, לצערי אין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי למנוע זאת.

המבצע

הילד שלך יהיה הרדמה כללית, ויהיה ישן במשך כל המבצע.

חתך נעשה לתוך העור מעל טבורה. לא משנים מה איברים שלנו דוחפים דרך הנקודה החלשה משוחררים והנחתי בחזרה הבטן ואת המקום או הפער החלש סגור עם תפרים חזקים.

לפעמים כתם פלסטיק ניתן תפור על הפער כדי לסגור אותו. ניתן להשתמש בדרך זו של סגירת הפער על עצמו או בשילוב שלה עם תפרים חזקים. המנתח בדרך כלל מקבל החלטה בזמן המבצע. קיצוץ העור סגור עד אז.

בדרך כלל אתה יכול לקחת הביתה ילדכם יומי שלוש. אם הניתוח מתבצע באופן דחוף הבקע הפך כואב מאוד, הילד שלך עלול צריך להישאר בבית החולים למשך שלושה עד חמישה ימים.

חלופות כלשהן?

אם תשאיר את הדברים כפי שהם, הבקע יקבל יותר ויותר נוח. אמנם יש דבר הורה יכול לעשות כדי למנוע בקע מלפתח, מדבר עם רופא בהקדם הילד מתלונן על כאבים, או אם יש לך חשד כי ייתכן שהם צריכים בקע, הוא מאוד חשוב.

כריכת הבקע למטה או באמצעות קורות לא תעזורנה.

פעולות Keyhole הן ניסיוניות, ולהשאיר צלקת לא קטנה בהרבה מזו מתוכננת.

אם הבקע לא יתוקן, הסכנה הגדולה ביותר לילד היא אברי הבטן נלכדו בתוך הבקע. זה קורה בדרך כלל אחרי כמה פעילות גופנית עודפת וזה יכול להיות מאוד כואב. חמור מכך, האיברים כי להילכד הבקע יכול לקבל חנוק, את אספקת הדם אליהם יכול לעצור והם מקבלים נמקי (למות). מצב חמור זה נקרא בקע כלוא. אם זה קורה לילד חייב להילקח לבית החולים בדחיפות לניתוח חירום יהיה צורך לפתור את הבעיה.

אם ילדכם סובל מבקע, אתה צריך להיות ערני למצב פוטנציאל זה ולפנות לעזרה רפואית בדחיפות אם יש לך חשדות כי הילד שלך הוא מקבל לא נוח למדי או בסביבתו של הבקע. מסיבות אלו חשוב מאוד להמשיך עם תיקון בקע לפני שהילד חווה בעיות כאלה.

לפני הניתוח

הילד חייב לקבל שום דבר לאכול או לשתות במשך כשש שעות לפני הניתוח. משמעות הדבר היא אפילו לא לגימה של מים. הבטן של הילד שלך צריך להיות ריק כך ההרדמה יכולה להינתן בבטחה.

תיקון בקע ברום הבטן - ילד. לאחר andndash; בבית חולים.
תיקון בקע ברום הבטן - ילד. לאחר & ndash; בבית חולים.

אם ילדכם סובל מהצטננות בשבוע שלפני הכניסה לבית החולים, אנא טלפנו אל במחלקה ולתת האחות במחלקה יודע. הניתוח בד"כ יהיה צורך לדחות. לילדך יש להתגבר על הקור לפני הניתוח יכול להתבצע. לפי צורך הרדמה הקור יכול להפוך לזיהום חמור בחזה.

מיין את כל לוחות, תרופות, משאפים שילדכם משתמש. שמור אותם בקופסות והשקיות המקוריות שלהם. תביא אותם לבית החולים איתך.

במחלקה, הילד שלך ייבדק על מחלות העבר יצטרך בדיקות מיוחדות כדי לוודא שהוא או היא גם מוכנה ויכולה לעבור את הניתוח כמו בבטחה ככל האפשר. בבקשה תגיד הרופאים והאחיות של כל אלרגיות לטאבלטים, תרופות או תחבושות.

אתה וילדך תהיו את הניתוח הסביר לך ואתה תתבקש למלא טופס סכמת ניתוח. לפני שתחתום על טופס ההסכמה לתרומת הרשאה לפעולה ללכת קדימה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בריאותו של הילד שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים. אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה וביקור ילדכם במשך שעה או שתיים, כשבוע לפני המבצע עבור בדיקות אלה.

אחרי - בבית החולים

הילד שלך יהיה מנומנם לאחר הניתוח והוא צפוי לישון במשך שעה או יותר לאחר מכן.

התרופות שניתנו הרדמה כללית יגרום לילד שלך מגושם, איטי שכחן במשך כ 24 שעות. זה קורה גם אם ילדכם מרגיש די בסדר. אל תשאירו ילדכם בכוחות שלו או שלה או לתת לילד שלך להשתמש בכל מה חד או מסוכן.

הילד שלך יהיה קרוב לוודאי לא מבחין בשום כאבים בפרט. במידת הצורך ילדכם יכול לקחת משכך כאבים דרך הפה, כגון אקמול בצורת נוזל או טבליות. עד סוף השבוע הפצע צריך להיות כמעט ללא כאבים.

ייתכנו תפרים או קליפים בעור. לפעמים הפצע הוא החזיק יחד עם תפרים מתחת לעור כי להתמוסס ואינם צורך להסירו.

ייתכנו כמה נפיחות של העור שמסביב אשר משפר ב שניים עד שלושה ימים. זה צפוי ואתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. לאחר 7 עד 10 ימים, קרומי קלה על הפצע תיפול.

לפעמים קטין blebs בגודל matchhead (שלפוחיות) טופס בקו הפצע. אלה להתיישב לאחר פריקת בועה של נוזל צהוב על יום או יומיים.

ניתן לשטוף ילדכם אבל מנסה לשמור על יבש פצע באזור עד תפרים או קליפים לצאת או במשך כשבוע אם יש רק תפרים מתחת לעור. אמבטיות או מקלחות עם מים וסבון רגילים הן בסדר. מי מלח לא הכרחי.

חולים מסוימים לעזוב לבדוק קופצים אל הרופא הכללי. האחיות יעצו על הערות חולות, תעודות וכו '

אחרי - בבית

הילד שלך עשוי להזדקק ישן תכופות למשך יום או יומיים. למרות זאת הוא בדרך כלל קשה להגביל את מה שהוא עושה, מנסה לעזור לילדך להימנע מכל פעילות גופנית עודפת במשך ארבעה עד שישה שבועות לאחר הניתוח, במיוחד אם הוא או הוא מעל גיל חמש שנים.

כמו כן, חשוב עבור ארבעה עד שישה השבועות הראשונים כדי למנוע סריטות או טראומה על הפצע. הסיבה לכך היא כי מחמיר את הפצע עלול לגרום לדימום או זיהום יכול להחליש את התיקון של הבקע.

אם הילד שלך הולך לבית הספר הוא או היא יכולה לחזור שיעורים לאחר כ -10 ימים. הילד שלך יכול להפעיל מחדש בכל ענף ספורט שהוא בארבעה עד שישה שבועות.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל פעולה תחת הרדמה כללית, קיים סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים הלב והריאות.

הסיכונים של עליית ההרדמה אם הילד שלך הוא נתקל המבצע בדחיפות בקע כואב מאוד שבו איברים הפכו לכודים חנוק. הבדיקות שילדך יהיה לפני המבצע תהיינה לוודא כי הוא או היא יכולה לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרובים מאוד לאפס.

סיבוכים הם נדירים ורציניים לעתים רחוקות. אם אתה חושב שמשהו לא בסדר לתת הרופאים או יודעות האחיות.

לעתים קרובות יש קצת נפיחות ואפילו כמה אדמומיות מסביב לפצע. אלה בדרך כלל להסתפק בשלושה או ארבעה ימים.

זיהום הוא בעיה נדירה נרגע עם אנטיביוטיקה בעוד שבוע או שניים. זה מאוד נדיר עבור הבקע להקים שוב. הסיכון או ההישנות היא פחות מ 1 ב 100. זה נפוץ יותר אצל ילדים שיש להם זיהום פצע לאחר הניתוח או שאינו להימנע מכל פעילות גופנית עודפת של ארבעה עד שישה שבועות הראשונים.

עצה כללית

הערות אלו יעזרו לכם ולילדכם במהלך כל הניתוח. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל. כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת.

אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.