Berth

מעקף Femoro-popliteal

מה זה?

טיפול פרטי

העורק הראשי שנושא דם למטה הרגל שלך חסום בדיוק מעל הברך. העגל, רגל הידיים והרגליים הם מורעבים של דם. מצב זה גורם לכאב ויכול להוביל רציני זיהום (המכונה "נימק", שבו רקמת הרגל עוברת מתה) והפסד של האיבר.

חלק החסימה של העורק אפשר לעקוף כך שדם זורם כמו שצריך שוב.

המבצע

אתה כנראה צריך הרדמה כללית ויהיה ישן במשך כל המבצע. לפעמים אתה עלול להיות מורדם מהמותניים ומטה עם זריקה בגב או במפשעה שלך ( אפידורל ).

אם האחרון מתרחש, אתה תהיה ער לכך, אבל אתה לא צריך להרגיש שום כאב מהמותניים ומטה. עם זאת, אתה עלול להרגיש קצת משיכה באזור שאתה ומופעל על.

קיצוצים אחת או שניים נעשים את העור כלפי מטה את החלק הפנימי של הירך, כך העורק מעל ומתחת לחסום ניתן לראות.

צינור מעקף (שתל וסקולרית), עשוי וריד (צינור דם שטחי ניקוז-וריד שנמצא מתחת לעור, אשר, אם אפשר, נלקח מאחד הרגליים שלך באותו הזמן כמו ניתוח המעקפים) או פלסטיק מיוחד עורק מלאכותי (שתל סינטטי), הוא תפור לתוך העורק מעל ומתחת הבלוק.

הדם ואז זורם במורד מעקף בכיוון אצבעות הרגליים.

פצע העור אז הוא נסגר. בדרך כלל לאחר כשבוע תרגיש בכושר מספיק כדי להשאיר החולים, בתנאי שיש מישהו שיטפל בך והפצעים הם ריפוי היטב.

חלופות כלשהן?

אם אתה עושה דבר בעיות הגפיים התחתונים שלך תהיינה צפויות להחמיר. זריקה לתוך עצב גב שולט העורק לא יעזור. בעטיו של העורק החסום אינו מתאים coring החוצה באמצעות לייזרים או בלונים נשלט רנטגן.

אנטיביוטיקה ותרופות אחרות לא תעזורנה בכוחות עצמם. קטיעה היא לא משהו עשה במקום ניתוח המעקפים. עם זאת, רקמה מתה ייתכן שיהיה צורך גזוז משם לאחר ניתוח מעקפים.

לפני הניתוח

להפסיק לעשן ולנסות לרדת במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל. אם אתה יודע שיש לך בעיות עם לחץ דם, לב או ריאות, לשאול רופא המשפחה שלך כדי לבדוק כי אלה נמצאים תחת שליטה.

בדוק את עצתו של החולים על נטילת טיפול הורמונלי חלופי Pillor (HRT). בדוק שיש לך קרוב משפחה או חבר אשר יכול לבוא איתך לבית החולים, לקחת אותך הביתה, ולדאוג לך במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח. לברר כל לוחות, תרופות, משאפים כי אתה משתמש.

שמור אותם בקופסות והשקיות המקוריות שלהם ולהביא אותם לבית החולים איתך.

במחלקה, ייתכן להיבדק למחלות בעבר ויש לי בדיקות מיוחדות כדי לוודא שאתה מוכן היטב וכי אתה יכול לקבל את המבצע כמו בבטחה ככל האפשר. בבקשה תגיד הרופאים והאחיות של כל אלרגיות לטאבלטים, תרופות או תחבושות. תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח.

לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים.

אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין. כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אשר אושרה על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא. חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אחרי - בבית החולים

אתה יכול להינתן חמצן מסיכת פנים במשך כמה שעות אם יש לי בעיות בחזה בעבר. תצטרך צינורית פלסטיק בסדר, דקה עורק זרוע לתת לך עירוי של תמיסת דם או מלח.

ייתכנו כמה אי נוחות על נע ולא כאבים עזים. יינתן לך זריקות או טבליות לשליטה זו כנדרש. לבקש יותר אם הכאב אינו מבוקר היטב או אם זה מחמיר.

חולים רבים כיום באמצעות PCA (שיכוך כאבים בשליטת חולה). על ידי לחיצה על כפתור במכשיר ניתן להזריק משככי כאבים לתוך זרם הדם שלך דרך צינור פלסטיק דק מאוד כי נכנס אחד של כלי הדם הקטנים (ורידים) ביד שלך.

מחשב קטן שולט בכמות משכך כאבים כי הוא שוחרר ומונע כל יתר בשוגג.

לחלופין, ייתכן שיש לך צינורית דקה בגב שדרכו הקלה בכאב יכול להינתן שיקלו על הכאב. הרדמה כללית יגרום לך איטי, מסורבל שכחן במשך כ 24 שעות.

האחיות תעזורנה לך כל מה שאתה צריך עד שאתה מסוגל לעשות דברים בעצמך. אל תקבלו החלטות חשובות במהלך הזמן הזה. אתה כנראה להיות מסוגל לצאת מהמיטה בעזרת האחיות היום לאחר הניתוח אף חוסר הנוחות כמה. אתה לא תעשה את הפצע כל נזק, ואת המימוש יהיה טוב בשבילך.

אתה יכול להינתן בזריקת דם דלילה בעור שלך פעם ביום כדי למנוע קרישי דם ברגליים. זה יכול לקרות בימים הראשונים לאחר הניתוח עד שאתה יכול להסתובב קצת יותר.

קרישים אלה יכולים להיות מאוד מסוכנים כי הם יכולים "לנסוע צפונה" דרך זרם הדם אל הלב שלך ואת הריאות ולגרום מאוד בעיות חמורות ואף למוות.

היום השלישי לאחר הניתוח אתה אמור להיות מסוגל לבלות את רוב הזמן שלך מהמיטה בנוחות סבירה. אתה אמור להיות מסוגל ללכת לאט לאורך המסדרון. עד סוף השבוע הפצע צריך להיות כמעט ללא כאבים.

יהיה צינור פלסטיק משובח (קטטר) הכניס לתוך שלפוחית ​​השתן שלך כדי לאסוף שתן. זה עלול לגרום לך להרגיש כאילו אתה צריך לתת שתן כל הזמן, אבל זה אמור לעבור בקרוב.

קטטר שתן ייצא אחרי כמה ימים כאשר אתה מסוגל לנוע קצת יותר. כאשר הקטטר יוצא, לוודא כי אתם יכולים להעביר מים בנוחות. אם אתה לא יכול, וזה לפעמים יכול לקרות בימים הראשונים לאחר ניתוח, לתת הרופאים והאחיות יודעים.

זה יכול להיות שאתה צריך קטטר אחר לשים לתוך שלפוחית ​​השתן שלך למשך מספר ימים נוספים.

הפצע יש רוטב שעשוי להראות מכתים חלקם עם דם ישן ב -24 השעות הראשונות. אתה יכול לקחת את הרוטב מעל לאחר 48 שעות. אין צורך בחבישה אחרי זה, אלא אם הפצע כואב כאשר שפשף על ידי בגדים.

ייתכנו תפרים או קליפים בעור. הפצע (ים) ניתן להחזיק יחד מתחת לפני העור עם תפרים כי הם נמסים ואין צורך להסירו.

ייתכנו כמה חבורות סגולות מסביב לפצע המשתרע כלפי מטה על ידי כוח הכביד ומתפוגג לצבע צהוב אחרי ימי שלושה. זה צפוי ואתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. ייתכנו כמה נפיחות של העור שמסביב אשר משפר גם אחרי יומיים שלושה.

לאחר שבעה עד 10 ימים, קרומי קלה על הפצע תיפול. לפעמים שלפוחיות קטנות להיווצר על קו הפצע.

אלה להתיישב לאחר פריקת בועה של נוזל צהוב על יום או יומיים. ניתן לשטוף ברגע ההלבשה הוסרה. נסו לשמור על הפצע (ים) באזור יבש עד תפרים / קליפים לצאת, שהיא בדרך כלל 10 עד 14 ימים לאחר הניתוח.

מעקף Femoro-popliteal. לאחר andndash; בבית חולים.
מעקף Femoro-popliteal. לאחר & ndash; בבית חולים.

אם אתה רק צריך תפרים בתוך הפצע (ים), מנסה לשמור על יבש באזור במשך שבוע. סבון ומים מברז מספיקים לחלוטין; מים מלוחים הוא לא הכרחי. תינתן לך פגישה לבקר במחלקת אשפוז למשך חודש לבדוק למעלה על אחד אחרי שתעזוב החולים. האחיות יעצו על הערות חולות, תעודות, וכן הלאה.

אחרי - בבית

אתם תרגישו עייפים וצריכים לנוח שתיים או שלוש פעמים ביום במשך שבועיים או יותר. הפצע עשוי להיות לא נוח למדי עבור חודש בערך. אתה צריך לחזור לפעילות הרגילה שלך בתוך חודשיים. אם יש לך כבר זיהומים, כיבים או פסד של עור, בחלקים אלה עלולים לקחת חודשים או יותר כדי לרפא את. לפעמים פעולות נוספות נדרשות לקצץ אותם.

בשעת הנוחות הראשונה בתוך הפצע ימנע ממך הפגיעה בעצמך על ידי הרמת דברים שהם כבדים מדי. אחרי חודש אתה יכול להרים ככל השתמשת להרים לפני המבצע.

אין ערך בניסיון להאיץ את ההתאוששות של הפצע על ידי תרגילים מיוחדים לפני חודש הוא החוצה. אתה יכול לנהוג מהר ככל שאתה יכול לעשות עצירת חירום ללא אי-נוחות בתוך הפצע, אשר צריך להיות אחרי שבועיים בערך.

אתה יכול להפעיל מחדש יחסי מין בתוך שבוע או שבועיים, כאשר הפצע הוא נוח מספיק. אתה אמור להיות מסוגל לחזור לעבודה בתוך חודשיים בערך.

סיבוכים אפשריים

כמו עם כל מבצע אשר נעשה תחת הרדמה כללית, קיים סיכון לסיבוכים הקשורים ללב ולריאות שלך. הבדיקות כי תצטרך לפני המבצע יהיה לוודא כי אתה יכול לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר וכן תפחית את הסיכוי לסיבוכים כגון. חשוב לעבור את הניתוח בהקדם האפשרי.

אם לעכב דברים אז המצב של הרגל שלך ילך ויחמיר וזה עלול להפוך נימקים נגועים (ללכת מת). זה יכול לגרום לך חולה מאוד להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים לסיבוכים במהלך המבצע. סיבוכים מוכרים במהירות מטופל על ידי צוות כירורגי. אם אתה חושב כי כל זה לא טוב, אנא תן הרופאים והאחיות יודעים.

לפעמים יש קצת דימום תחת הפצעים שגורמים שטפי דם חמורים יותר. זה אמור להירגע. עם זאת, יש סיכוי קטן של דימום חמור בתחום הניתוח שעלול לדרוש ניתוח נוסף כדי לעצור את זה.

לפעמים דם קרישי צינור מעקף. זה בדרך כלל צריך ניתוח נוסף כדי לנקות את החסימה. לפעמים העורק בהמשך על רגליים אחד או שניהם לא יכול לקחת את זרימת תוספת של דם.

השלבים הבאים כדי להתמודד עם זה יידונו איתך. תרחיש המקרה הגרוע ביותר הוא המקום שבו זה לא יכל לשחזר אספקת דם לשביעות רצונה של הרגל ובמקרה כזה ייתכן שיהיה הצורך בקטיעה (הסרת החלק הפגוע של הרגל).

זיהום הפצע הוא לפעמים לראות. זה מתיישב עם אנטיביוטיקה בעוד שבוע או שניים. זה הרבה יותר רציני אם הזיהום מתפשט לתוך זרם הדם שלך, או אם יש לך צינור מעקף פלסטיק שמקבל נגוע.

אם זה המקרה תצטרך אנטיביוטיקה לעוד הרבה זמן וזה יכול להיות כי צינור מעקף הפלסטיק יש להסירו לאפשר הזיהום לנקות. זה בדרך כלל נרגע עם זמן, אבל אולי צריך להיות מנוקז.

הדבר נעשה על ידי ציור את זה עם מזרק, או אם יש כמות גדולה של נוזל, ייתכן שיהיה עליך לעבור עוד ניתוח. הפצע לפעמים פעור והוא איטי לרפא. זה נרגע בהדרגה.

כאבי דקירות יורגשו בתוך הפצע לתקופה של עד שישה חודשים. מדי פעם יש טלאים תחושה בעור סביב הפצע אשר להשתפר לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

הרגל עשויה להיות נפוחה עבור חודש עד חודשים, אבל זה צריך בהדרגה להשתפר. קרישה מאוחרת של השתל יכולה להתרחש כל כך יינתן לך טיפול כדי למנוע אותו מומלץ להימנע מסעות מכונת מטוס ארוכים ללא פעילות גופנית לשעה.

עצה כללית

הערות אלו תסייענה לך דרך ההליך שלך. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל.

כמו כן, כל בתי החולים והמנתחים להשתנות קצת. אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.

התוצאות הכוללות של פעולה זו הן מאוד טובות. אם צינור המעקפים הוא וריד, הוא יישאר פתוח ב -75 אחוזים של מקרים חמש שנים לאחר הניתוח. אם הצינור העוקף עשוי מפלסטיק, הוא יישאר פתוח ב -55 אחוזים של מקרים חמש שנים לאחר הניתוח וחולה ליהנות מאיכות חיים טובה.

המבצע הוא עניין שבשגרה בבתי חולים רבים. עם זאת, כמו כל פעולות כלי דם זה לא לזלזל. אסור לך לעשן, כי לכישלון השתל וסקולרית קרוב לוודאי אם אתה עושה.