Berth

כריתת גנגליון - מפרק

מה זה?

טיפול פרטי

יש לך גנגליון על פרק כף היד. גנגליון היא נפיחות כי הוא מלא חומר דמוי ג'לי עבה. הם בדרך כלל מופיעים על גב של כף היד, אבל הם יכולים להתרחש ליד במפרקים אחרים או גידים ליד (ה 'מיתרים' המחברים את השרירים לעצמות).

הם מתרחשים בדרך כלל אצל אנשים צעירים. לא ידוע מדוע הן מתרחשות. אצל ילדים, ganglions חולפת בדרך כלל ללא כל טיפול. זה יכול להתרחש גם אצל מבוגרים.

המבצע

אתה יכול לתת מקומי או בהרדמה כללית. הבחירה תלויה בחלקה שעליה אתם מעדיפים, ובחלקו על מה המנתח שלך חושב שזה הכי טוב.

לאחר הרדמה כללית אומר שאתה תהיה ישן לחלוטין במהלך המבצע.

לאחר הרדמה מקומית אומר שאתה תהיה ער במהלך המבצע, אתה תרגיש קצת לחץ באזור של המבצע, אבל לא מרגיש שום כאב בשורש כף היד שלך.

רוב המנתחים לבצע פעולה זו בהרדמה מקומית.

חתך נעשה בעור כי הוא לפחות רחב ככל שהגוש. גנגליון מוסר מכן. פצע העור ואז סגור עם תפרים. אפשר להשתמש בתחבושת בדרך כלל לשים על התפרים.

על ידי בעל הפעולה על פרק היד אתה חייב להבין:

 • תצטרך צלקת במקום גנגליון.
 • גנגליון יחזור ב 1 מתוך 5 חולים.
 • אם יש לך כאב בשורש כף היד שלך, זה לא יכול להירפא על ידי הסרת גנגליון שלך.

חלופות כלשהן?

אתה יכול לעשות דבר ולהמתין לראות אם גנגליון שלך נעלם.

התכנים של גנגליון ניתן להסיר בעזרת מחט מזרק. זה נקרא שאיפה. זה מרפא 80 אחוזים מהחולים. גנגליון מחדש ממלא 20 אחוזים מהחולים.

גנגליון כריתה - שורש כף היד. לאחר andndash; בבית חולים.
גנגליון כריתה - שורש כף היד. לאחר & ndash; בבית חולים.

שאיפה של גנגליון שלך נעשית במחלקת אשפוז. העור מעל הגוש שלך הוא ניקה וחסר תחושה עם זריקת הרדמה מקומית קטנה. המנתח יינק בתור הרבה מן התוכן של גנגליון שלך ככל האפשר עם מחט גדולה, אשר מצורף מזרק. זה לא כואב.

טיח דביק הוא לשים מעל חור המחט. עליכם להסיר טיח זה לאחר שש שעות.

אם החולים ניסו ריפוי גנגליון שלך עם מחט ומזרק וזה חזר פעמים, כנראה את התכנית הטובה ביותר היא לעבור ניתוח.

לפני הניתוח

להפסיק לעשן לרדת במשקל שלך אם אתם סובלים מעודף משקל.

אם אתה יודע שיש לך בעיות עם לחץ דם וללב, או הריאות שלך, לשאול רופא המשפחה שלך כדי לבדוק כי אלה נמצאים תחת שליטה.

בדוק את עצתו של החולים על לקחת את הגלולה או טיפול בתחליפי הורמונים (HRT).

בדוק שיש לך קרוב משפחה או חבר אשר יכול לבוא איתך לבית החולים, לקחת אותך הביתה, ולדאוג לך במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח.

תביא את כל הטבליות והתרופות שלך איתך לבית החולים.

במחלקה, ייתכן להיבדק למחלות בעבר ועשויה יש בדיקות מיוחדות כדי לוודא שאתה מוכן היטב וכי אתה יכול לקבל את המבצע כמו בבטחה ככל האפשר.

תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח. לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים.

אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אשר אושרה על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אחרי - בבית החולים

בדרך כלל הפצע הוא ללא כאבים. אתם עשויים לחוש אי נוחות. תינתן לך משככי כאבים הלוח כדי לקחת הביתה. הם צריכים לשלוט בקלות אי נוחות זו.

אחרי - בבית

אחרי שעה או שעתיים במחלקה, אתה צריך להרגיש בכושר מספיק כדי ללכת הביתה. לפני שאתה הולך, יעזור בית-החולים:

 • לבדוק את הפצע הוא נוח.
 • לבדוק את הפצע אינו מדמם.
 • לבדוק שאין נפיחות.
 • לתת לך משככי כאב טבליות לקחת הביתה.
 • לתת לך תור מעקב עבור עשרה ימים בערך עבור הסרת לבדוק למעלה וסטיץ.
 • אתן לך פתק לתת הרופא הכללי שלך.
 • לתת לך אישור עבודה, פתק מחלה וכד
 • לבדוק שיש לך את מספר הטלפון במחלקה ודא קרוב משפחה או חבר יכול לקחת אותך הביתה.

אתה לא צריך להיות לבד במשך היום הראשון לאחר הניתוח שלך.

בבית, לנוח. היד שלך תהיה תחבושת מגושמת כשאתה הולך הביתה. היד שלך תהיה במתלה לצמצם את הנפיחות. ללבוש את המנשא שלך במשך 24 השעות הראשונות לאחר הניתוח שלך. התחבושת שלך תהיה המריאה והתפרים שלך נלקחים מתוך כ -10 ימים לאחר הניתוח. אתה לא צריך רוטב על הפצע לאחר מכן.

אתה עשוי להסיר את הקלע לשטוף. לשטוף סביב התחבושת במשך 10 הימים הראשונים. ניתן לשטוף את האזור סביב הפצע ברגע ההלבשה הוסרה, אבל לנסות ולשמור את הפצע יבש עד התפרים לצאת. סבון ומים ברז חם הם לחלוטין נאותים. מים מלוחים הוא לא הכרחי. אתה יכול להתקלח או לעשות אמבטיה לעתים קרובות ככל שתרצה.

היד שלך לא צריכה להכאיב הרבה 24 שעות לאחר הניתוח שלך. אם יש לך כאבים חזקים, טלפון במחלקה. אם אתה לא יכול לעבור למחלקה, ללכת מיד אל במחלקת המיון של בית החולים.

אתה חייב להזיז את האצבעות שלך על בסיס קבוע. אתה לא יכול לנהוג תוך היד נמצאת את התחבושת.

תוך כמה זמן אתה יכול לחזור לעבודה תלוי את העבודה שלך. אם אתה יכול לעבוד אחד העביר, ייתכן שתוכל לחזור לעבודה שניים או שלושה ימים לאחר הניתוח שלך. זה גם תלוי בך היכולת להגיע לעבודה.

אם העבודה שלך היא ידנית לא תוכל לעבוד במשך שבועיים עד שלושה שבועות.

ייתכן לשחות ולשחק ביותר ספורט פעם התפרים שלך בחוץ. כאשר אתה מתחיל לשחק, אתה לא תוכל לשחק כל עוד נורמלי ופרק כף היד שלך עשויה לכאוב בסוף המשחק.

סיבוכים אפשריים

כפי שהזכרנו, המבצע הזה הוא בעיקר להתבצע תחת הרדמה מקומית. אם יש לך את הניתוח בהרדמה כללית יש סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים הלב או הריאות.

הבדיקות כי תצטרך לפני המבצע יהיה לוודא כי אתה יכול לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרוב מאוד לאפס. סיבוכים הם נדירים ורציניים לעתים רחוקות.

אתה יכול להיות זיהום קטין בתחום הניתוח אשר ניתן ליישבם נטילת אנטיביוטיקה למשך מספר ימים. ניתן גם לחוות כמה חבורות מסביב לפצע אשר נעלם במהירות. גנגליון עשוי לחזור 1 מתוך 5 חולים.

העור סביב הצלקת עשוי להיות אדיש לצמיתות לאחר הניתוח שלך.

לעתים נדירות ביותר, העצבים או הגידים ליד גנגליון עלולים להיפגע במהלך המבצע. אם זה יקר, ייתכן שיהיה עליך פיזיותרפיה או ניתוח נוסף כדי לפתור את הבעיה.

עצה כללית

המבצע הינו קטין יחסית. אתה צריך לגמור עדיף לאחר הניתוח. אנו מקווים הערות אלו תעזורנה לך דרך הפעולה שלך. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל. כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת.

אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.