Berth

שן יתרה - שורש

מה זה?

טיפול פרטי

שורש שן הוא חלק משובץ בעצמות הלסת העליונות או תחתונות. קיימים עד ארבעה שורשים לשן.

שורשי הצורך להסירו אם הם גורמים זיהומים בפה, גורמים כאב, ואם זה כבר לא ניתן לתקן אותם או לגרום להם זיהום חינם.

כנ"ל לגבי שן כי שהה עצם הלסת ללא גדל כמו שצריך - שן unerupted או מושפע.

שורשים או שיניים יכולים להתחיל לגרום לצרות של המסטיק לאחר ששכב רדום במשך שנים רבות. זה מתרחש לעיתים קרובות כאשר החולה כבר לא משפיע תותבת מעל לחניכיים באזור זה במשך זמן מה.

המבצע

יהיה לך הרדמה מקומית, הרדמה מקומית עם כמה הרגעה או הרדמה כללית.

כאשר יש לך הרדמה מקומית, באזור של הניתוח מורדם עם זריקת הרדמה. אתה לא מרגיש שום כאב אבל אתה תהיה ער ומודע ואתה תרגיש לחץ על האזור שאתה מופעל. תרופות ההרגעה לפעמים מתווספות בהרדמה המקומית כדי לעזור לך להירגע ולאפשר לך לעבור את הניתוח בצורה נוחה יותר.

אם אתה מסומם, אתה תהיה מודע במהלך המבצע, אך לא יהיה מודע למה שקורה.

לבסוף, אם יש לך הרדמה כללית יהיה ישן לחלוטין במהלך המבצע ואתה לא מרגיש שום כאב. ההחלטה על סוג ההרדמה תידון בינך לבין המנתח שלך.

למרות פעולות מסוג זה יכול להיעשות בבטחה ובנוחות רק עם הרדמה מקומית, עדיף לקבל קצת הרגעה או הרדמה כללית במידה שצפויה שהמבצע יהיה קשה, למשל, כאשר יש לך שן כי יש לא פרץ בכלל נמצא עמוק המסטיק שלך.

השורשיים ו / או השיניים יוסרו בתוך הפה. לעתים קרובות רק מלקחיים מיוחדים הם כל מה נחוצים. המסטיק ייתכן שיהיה צורך לחתוך מעט כדי להפוך את גישה אל שיניים / שורשים קלים.

כמות קטנה של עצם עשויה צריכה להילקח ממנו לשחרר את השן / root. השן / root ייתכן שיהיה צורך לחתוך לחתיכות אחד או יותר כדי לעזור הסרתו.

המסטיק יהיה תפור לאחר השן מוסרת, לעתים קרובות עם תפרים כי להתמוסס תוך 7 עד 10 ימים.

שן יתרה - שורש. לאחר andndash; בבית חולים.
שן יתרה - שורש. לאחר & ndash; בבית חולים.

רוב החולים יישלחו הביתה ביום הניתוח. אם יש לך רק הרדמה מקומית שאתה עושה בדרך כלל תלך הביתה שעות עד שלוש שעות לאחר הניתוח. אם יש לך את הניתוח בהרדמה כללית והשפעת ההרדמה אינה נעלמת במהירות לאחר הניתוח, ייתכן שיהיה עליך להישאר בבית החולים למשך הלילה.

חלופות כלשהן?

אם תשאיר את הדברים כפי שהם, הבעיה לא נפתרה. לא קיימים תחליפים משביעי רצון.

לפני הניתוח

אם אתה נתקל הרדמה כללית, להפסיק לעשן לרדת במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל.

אם אתה יודע שיש לך בעיות עם לחץ דם וללב, או הריאות שלך, לשאול רופא המשפחה שלך כדי לבדוק כי אלה נמצאים תחת שליטה.

בדוק את עצתו של החולים על לקחת את הגלולה או טיפול בתחליפי הורמונים (HRT).

בדוק שיש לך קרוב משפחה או חבר אשר יכול לבוא איתך לבית החולים, לקחת אותך הביתה, ולדאוג לך במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח.

לברר כל לוחות, תרופות, משאפים כי אתה משתמש. שמור אותם בקופסות והשקיות המקוריות שלהם. תביא אותם לבית החולים איתך.

במחלקה, תוכלו להיבדק על מחלות העבר יצטרך בדיקות מיוחדות כדי לוודא שאתה מוכן היטב וכי אתה יכול לקבל את המבצע כמו בבטחה ככל האפשר. אנא ספר לאחיות של אלרגיות לטאבלטים, תרופות או תחבושות

תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח.

לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים. אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אושרו על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אחרי - בבית החולים

הפה שלך ירגיש חבול ונפוח. הלסת שלך תהיה נוקשה מעט ובדרך כלל יש כמה קל עד בינוני נוחות. הלחיים שלך עשויים להתנפח קצת עם שטפי דם קלים של העור. משככי כאבים יינתנו לעזור עם כל אי נוחות.

הנפיחות, שטפי הדם והקשיחות של הלסת ייעלמו מעל שבוע עד 10 ימים.

הרדמה כללית יגרום לך איטי, מסורבל שכחן במשך כ 24 שעות. הדבר נכון גם בנוגע לתרופות אך במידה פחותה. האחיות תעזורנה לך כל מה שאתה צריך עד שאתה מסוגל לעשות דברים בעצמך. אל תקבלו החלטות חשובות, לנהוג במכונית, השתמש מכונות, או אפילו להרתיח מים בתקופה זו.

התפרים שאולי היה להכניס בדרך כלל לפזר אבל, אתה בדרך כלל מתבקש להשתתף ביקור במרפאות חוץ קצר כדי לבדוק ריפוי כשבועיים לאחר הניתוח שלך. התפרים ניתן להסיר במידת הצורך.

של אחרי הניתוח רנטגן ניתן לקחת אותו ביקור.

לפעמים ביקורים נוספים ניתן לתאם כדי לפקח על ההתקדמות שלך. חולים מסוימים לארגן לבדיקה בבית חולים. אחרים לעזוב לבדוק קופצים לרופא השיניים הרגילה שלך. האחיות יעצו על הערות חולות, תעודות וכו '

אחרי - בבית

אתה יכול להינתן 'חבילת סמים לקחת הביתה' קטנה המכילה מי פה חיטוי, משככי כאבים וכמה אנטיביוטיקה. יש לציין כי אנטיביוטיקה יכולה להמתיק את הגלולה למניעת ההריון פחות יעילה. לנקוט באמצעי זהירות אחרים מפני הריון בזמן נטילת אנטיביוטיקה במשך כשבוע לאחר שסיים את האנטיביוטיקה.

זה עלול להיות קשה ללעוס בדרך כלל במשך זמן מה, כך שאתה צריך לאכול תזונה רכה בתחילה להימנע מאוד מאכלים חריפים בחומץ. סיב יומי תוספת קטן בצורת דגני דייסה או סובין לעתים קרובות מסייע במניעת עצירות בזמן הדיאטה שלך משתנית באופן זמני.

חשוב לשמור על הפה שלך נקי מרגיל כדי למנוע הידבקות של הפצעים שלך. אמבטית פה מי מלח חמים, שלושה פעמים ביום (קורט המלח חצי ליטר של מים חמים), המשמשת דקה אחת בכל צד של הפה לאחר צחצוח שיניים לעתים קרובות מסייעות להרגיע את הפה.

מי הפה חיטוי שניתן לך אמור לשמש גם לאחר במי מלח למשך דקה אחת. אתה צריך לסיים את הקורס המלא של אנטיביוטיקה רק לקחת משככי כאבים על פי הנחיות.

אתם תהיו מודעים החור (ים) עזב לאחר הסרת שיניים / שורשיך במשך כמה שבועות, אבל העצם והחניכיים יהיה לעצב מחדש ואחרי חצי שנה זה יהיה קשה לספר לכם שעברו ניתוחים שם בכלל.

אתם עשויים להרגיש עייף למדי עבור שבוע עד שבועיים לאחר הניתוח שלך. אתה אמור להיות מסוגל לחזור לעבודה בתוך יום או יומיים.

סיבוכים אפשריים

אם יש לך פעולה זו תחת הרדמה כללית, קיים סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים ללב ולריאות שלך. הדבר נכון גם בנוגע לתרופות אך במידה פחותה.

הבדיקות כי תצטרך לפני המבצע יהיה לוודא כי אתה יכול לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרוב מאוד לאפס.

הסיבוכים הם נדירים.

דימום לאחר הניתוח מתרחש לעתים רחוקות, ובדרך כלל נפסק כאשר המנתח חל לחץ מסוים עם ספוג על השטח של המבצע. מאוד נדיר, תצטרך ניתוח נוסף כדי לעצור את הדימום.

אם אתם חווים כאבים עזים באזור של המבצע, אתה מרגיש כי הוא מקבל נפוחות יותר ויש לך חום, זה כנראה אומר כי האנטיביוטיקה שאתה ניתנת למנוע זיהום לא הייתה מספיקה וכי לאיזור הפעילות הפך נגוע.

לעתים נדירות ביותר, אם הזיהום הוא חמור יותר, תצטרך לחזור לבית החולים ויש להם את זה מטופל באמצעות אנטיביוטיקה תוך ורידית - דרך צינורית פלסטיק קטנה להציב וריד בזרוע.

בתוך מספר קטן מאוד של חולי הזיהום יכול להיות רע מאוד ולהוביל הצטברות של נוזל או מוגלה נגוע (מורסה) באזור של המבצע. במצב זה יצטרך ניתוח נוסף כדי לנקז את הנוזל או מוגלה הנגוע.

בעקבות הסרת שן מושפע, יש לך 5 עד 10 אחוזי סיכוי שנתקל בבעיה שנקרא 'שקע יבש ". זה קורה כי לאחר הסרת שן קריש לא נוצר באזור או השקע שבו השן הייתה אמור להיות או שזה עשה טופס אבל נעקר אז. זה יכול להיות כואב, ולעתים קרובות גורם עבירת ריח רע מפה וזה משהו שאתה בדרך כלל חווה ארבעה עד חמישה ימים לאחר הניתוח.

השקע צריך להיות ארוז עם כמה גזה תרופות אלו למשך כמה ימים כדי להקלה בתופעות עד לתהליך הריפוי מתקדם ומתחיל למלא את השקע. הגזה צריכה להיות שונה בכל יום אחר ורוב המטופלים לא צריכים יותר משני כדי שלושה שינויים עד שהם מרגישים הרבה יותר טובים והאריזה של השקע אינה נחוצה עוד.

הוא האמין כי חולים שמעשנים או נשים להשתמש בגלולות למניעת הריון נתקלו בבעיה זו לעתים קרובות יותר. למרות 'שקע יבש "יכול להיות מאוד מעצבן, עם טיפול נאות זה מתיישב לחלוטין, במהירות יחסית.

עצה כללית

רשימות אלה צריכות לעזור לך דרך הפעולה שלך. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל. כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת.

אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.