Berth

סיגמואיד-כריתת מעי גס

מה זה?

טיפול פרטי

המעי הוא צינור של המעי אשר פועל מהבטן למעבר בחזרה. החצי התחתון של המעי נקרא המעי הגס. הנקודות שיוצאות בצד ימין של מותן, עד הצלעות התקינות, לולאות לאורך החלק העליון של הבטן ומעבירות מסירות נא באגף השמאלי. הנה זה פועל אחורה לתוך האגן (החלק התחתון של הבטן), כפי שמעידה הפסקה בחזרה, שם הוא נקרא בפי הטבעת.

במקרה שלך, הבעיה נעוצה בצד השמאלי של המעי הגס או פי הטבעת העליונה. הצד השמאלי של המעי הגס הוא נלקח החוצה, ואת הקצוות התחברו בכל הזדמנות אפשרית.

המבצע

יהיה לך הרדמה כללית, ויהיה ישן במשך כל המבצע.

חתך נעשה בעור בחלק האמצעי התחתון של הבטן כ 40 סנטימטר (15 אינץ ') ארוכה. הצד השמאלי של לולאת המעי הגס והחלחולת העליון משוחררים החלק הפנימי של הבטן. החלק הנגוע הוא לגזור ובדרך כלל מסתיים הם חברו יחד. לפעמים זה יותר בטוח אם את הקצוות אינם חברו יחדיו. ואז פסולת המעי מתועלת דרך המעי אשר פותח בחלק הקדמי של הבטן (ניתוח של מעי גס), ואתה צריך להשתמש בשקית. זה נראה כמו פטם גדול של מעי ורוד נדבק לעור הבטן. בדרך כלל הקצוות התחברו במועד מאוחר יותר.

לפעמים הקצוות התחברו על הפעולה הראשונה, אבל ניתוח של מעי גס בטווח קצר עשוי גם כן. זה שומר את כל הפסולת במעי הרחק להצטרף בזמן שהוא מחלים עד.

עליך לתכנן לעזוב חולים שבועיים לאחר הניתוח.

לעתים נדירות ביותר, אם באזור הבעיה היא בחלק התחתון של הרקטום, בשעה המבצע, במסדרון האחורי ייתכן שיהיה צורך יוסרו גם כן. אתה תהיה הזהרת על זה לפני הניתוח.

חלופות כלשהן?

כל שעליך לעשות הוא לחכות ולראות אינה תוכנית טובה. הצרה אתה נתקל עם המעי פשוט תחמיר ועלולה גם לגרום לבעיות חמורות מאוד. טבליות ותרופות לא תהיינה מועילות, לא טיפול רצון רנטגן ליזר.

לפני הניתוח

להפסיק לעשן לרדת במשקל שלך אם אתם סובלים מעודף משקל.

אם אתה יודע שיש לך בעיות עם לחץ דם וללב, או הריאות שלך, לשאול רופא המשפחה שלך כדי לבדוק כי אלה נמצאים תחת שליטה.

בדוק את עצתו של החולים על לקחת את הגלולה או טיפול בתחליפי הורמונים (HRT).

בדוק שיש לך קרוב משפחה או חבר אשר יכול לבוא איתך לבית החולים, לקחת אותך הביתה, ולדאוג לך במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח.

תביא את כל הטבליות והתרופות שלך איתך לבית החולים. במחלקה, תוכלו להיבדק על מחלות העבר יצטרך בדיקות מיוחדות כדי לוודא שאתה מוכן היטב וכי אתה יכול לקבל את המבצע כמו בבטחה ככל האפשר.

אתה תתבקש למלא טופס סכמת ניתוח. תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח.

לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים. אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אשר אושרה על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אחרי - בבית החולים

תצטרך ככל הנראה צינור פלסטיק משובח יוצא האף ומחובר עוד שקית פלסטיק לנקז את הבטן. זאת על מנת לשחרר לחץ הבטן אשר, יחד עם המעי, עשוי לחוש נרפים אחרי ניתוח. בליעה עלולה להיות קצת לא נוחה.

אתה תהיה הלבשה על הפצע שלך צינור ניקוז סמוך, מחובר עוד שקית פלסטיק. זאת על מנת לנקז דם שיורית מאזור הניתוח. ייתכן שיש לך קולוסטומיה.

הפצע כואב ואתה תינתן זריקות, מאוחר יותר, טבליות לשליטה זו. לבקש יותר אם הכאב אינו נשלט או מחמיר.

חולים רבים כיום באמצעות מה שמכונה PCA (שיכוך כאבים בשליטת חולה). על ידי לחיצה על כפתור במכשיר ניתן להזריק משככי כאבים לתוך זרם הדם שלך דרך צינור פלסטיק דק מאוד כי נכנס אחד של כלי הדם הקטנים (ורידים) ביד שלך. מחשב קטן שולט בכמות משכך כאבים כי הוא שוחרר ומונע כל יתר בשוגג.

לחלופין, ייתכן שיש לך צינורית דקה בגב שדרכו הקלה בכאב יכול להינתן שיקלו על הכאב.

אתה כנראה להיות מסוגל לצאת מהמיטה בעזרת האחיות היום לאחר הניתוח אף חוסר הנוחות כמה. אתה לא תעשה את הפצע בזה שום נזק, התרגיל הוא מאוד מועיל עבורך. היום השני לאחר הניתוח אתה אמור להיות מסוגל לבלות שעה או שעתיים מהמיטה.

אתה יכול להינתן הזרקת דם דליל בעור שלך פעם ביום כדי למנוע קרישי דם ברגליים. זה יכול לקרות בימים הראשונים לאחר הניתוח עד שאתה יכול להסתובב קצת יותר. קרישים אלה יכולים להיות מאוד מסוכנים כי הם יכולים "לנסוע צפונה" דרך זרם הדם אל הלב שלך ואת הריאות ולגרום מאוד בעיות חמורות ואף למוות.

עד סוף ארבעה ימים אתה צריך מעט כאב.

הרדמה כללית יגרום לך איטי, מסורבל שכחן במשך כ 24 שעות. האחיות תעזורנה לך כל מה שאתה צריך עד שאתה מסוגל לעשות דברים בעצמך. אל תקבלו החלטות חשובות במהלך הזמן הזה.

אתה כנראה צריך צינור ניקוז בסדר בפין או מעבר החזית לנקז את השתן משלפוחית ​​השתן עד שאתה מסוגל לצאת מהמיטה בקלות. ודא שאתה מסוגל להעביר מים בנוחות לאחר קטטר מוסר. אם אתה לא יכול, זה יכול לפעמים לקרות בקרוב לאחר ניתוח, ולתת לרופא או האחיות יודעות. זה יכול להיות שאתה צריך קטטר (צינורית ניקוז פלסטיק משובחת) לשים שלפוחית ​​השתן שלך למשך מספר ימים נוספים.

אתה צריך לאכול ולשתות כרגיל אחרי כארבעה ימים.

הפצע יהיה הלבשה אשר עשוי להראות מכתים חלקם עם דם ישן ב -24 השעות הראשונות. ייתכנו תפרים או קליפים בעור. לפעמים שבעה או שמונה תפרים מוכנסים על פני הפצע כדי להוסיף כוח. תפרים וסרטונים יוסרו לאחר כ 7 עד 10 ימים.

צינור הניקוז יוסר לאחר ארבעה ימים או משהו כזה.

אתה יכול להתקלח באמבטיה באותה תדירות כמו שאתה רוצה אבל מנסה לשמור על יבש הפצע באזור עד התפרים לצאת.

אם יש לך קולוסטומיה, אחיות מיוחדות נראות לכם כיצד לנהל אותו.

תינתן לך פגישה לבקר במחלקת אשפוז למשך חודש לבדוק למעלה על אחד אחרי שתעזוב החולים. אתה תדע את תוצאות הבדיקה של המעי עד אז. האחיות יעצו על הערות חולות, תעודות וכו '

אחרי - בבית

אתם נוטים להרגיש עייפים מאוד וצריכים לנוח שתיים או שלוש פעמים ביום במשך חודש או יותר. אתה בהדרגה תשפר כך שעד שלושה חודשים עברו תוכל לחזור לחלוטין רמת פעילות הרגילה שלכם.

אתה יכול לנהוג מהר ככל שאתה יכול לעשות עצירת חירום ללא אי-נוחות בתוך הפצע, כלומר לאחר כשלושה שבועות.

אתה יכול להפעיל מחדש יחסי מין בתוך שניים או שלושה שבועות, כאשר הפצע הוא נוח מספיק. לפעמים הפעולה תשנה לרעה את העצבים השולטים המין אצל הגבר. זה שכיח יותר (כמה מחקרים מראים עד 50 אחוזים מהמקרים) אם במהלך הניתוח המנתח סבור כי המעבר הגב (פי הטבעת) יש להסירו. המנתח ידון זה איתך.

אתה אמור להיות מסוגל לחזור לעבודת אור לאחר כשישה שבועות וכל עבודה כבדה בתוך 12 שבועות.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל פעולה תחת הרדמה כללית, קיים סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים ללב ולריאות שלך.

הבדיקות כי תצטרך לפני המבצע יהיה לוודא כי אתה יכול לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרוב מאוד לאפס.

סיבוכים הם יוצאי דופן, אלא מוכרים במהירות מטופל על ידי צוות כירורגי. אם אתה חושב כי כל זה לא טוב, בוא הרופאים או יודעים האחיות.

זיהומים בחזה עלולים להתעורר, במיוחד אצל מעשנים או חולים הסובלים מהשמנת יתר. יציאה מהמיטה כמה שיותר מהר, להיות כמו נייד ככל האפשר ולשתף פעולה עם פיזיותרפיסטים כדי לנקות את מעברי האוויר חשוב במניעת זיהום. אל תעשן.

לפעמים המעי איטי כדי להתחיל לעבוד שוב. זה דורש סבלנות. צריכת המזון ומים שלך תמשיך דרך וריד הצינורות שלך עד שתעבור רוח או לפתוח המעיים שלך.

לפעמים יש כמה פטורים מן לטמיון בשל הפציעה. זיהום הפצע הוא לפעמים לראות. זה קורה בתדירות גבוהה יותר יחסית בכל מבצע מעי לעומת פעולות 'נקיות' אחרות כגון הוצאת כיס המרה שלך ואת הסיבה היא כי המעי יש באגים רבים שיכולים לגרום לזיהום. הזיהום נרגע עם אנטיביוטיקה בעוד שבוע של השני.

סיגמואיד-כריתת מעי גס. לאחר andndash; בבית חולים.
סיגמואיד-כריתת מעי גס. לאחר & ndash; בבית חולים.

לעתים נדיר ביותר, במהלך המבצע, בחלק אחר של המעי שלך, שלפוחית ​​השתן שלך או כלי דם עלול להיפגע וזה עשוי לדרוש ניתוח נוסף כדי להתמודד עם הבעיה. סיבוך גדול פוטנציאל אחת הוא דליפה מהאזור שבו שני חלקי המעי שלך היו להרכיב בחזרה.

הסיכוי של דליפה הוא עד 15 אחוזים ו שכיח יותר בחולים אשר פצעים לקחת יותר זמן להחלים כגון קשישים, חולי סוכרת וחולים הסובלים מסרטן.

אם דליפה קורית לך תפסיק אכילה ושתייה במשך כמה ימים, עד ששבר המעי לחלוטין. בינתיים תינתן לך את כל האוכל והמים אתה צריך דרך קטטר באחד הוורידים שלך. זו פותרת בדרך כלל את הבעיה אבל לפעמים ניתוח נוסף נדרש כדי לשלוט הדליפה.

כאבי דקירות יורגשו בתוך הפצע לתקופה של עד שישה חודשים.

מדי פעם יש טלאים תחושה בעור סביב הפצע אשר להשתפר לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

אם יש לך קולוסטומיה, יינתן לך עזרה וייעוץ מן האחיות הסטומה.

עצה כללית

המבצע הוא אחד גדול, אבל היא עניין שבשגרה עבור רוב החולים. חלק מהחולים מופתעים כמה לאט הוא להחזיר הסיבולת הרגילה שלהם - אבל כמעט כל החולים בחזרה עושים חובות הרגילים שלהם בתוך שלושה חודשים.

אנו מקווים הערות אלו תעזורנה לך דרך הפעולה שלך. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל.

כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת. אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.