Berth

איך אוכל לתמוך בעלה המדוכא שלי?

שאלה

אמא הגיסה שלי יש מסוף סרטן ריאות. היא גרה בדרום אירופה אז אנחנו כבר בקרנו אותה רק פעם אחת (במשך חודש) אבל בשל החשבון אין באפשרותנו ללכת לעתים קרובות יותר.

הרבה פעמים אני לא יודע איך לתמוך בו, או מה לומר לו כדי לעזור. הבעלים נתנו את כל חבריו ובני משפחתו לבוא לבריטניה גרים איתי. אין לו חברים כאן, והוא די ביישן.

אני חושב הבעיות האלה עושות אותו מדוכא למרות שהוא מנסה לא להראות את זה. אמש היינו דנים הבאת ילדים לעולם בעתיד והוא אמר לי שככל שהוא מרוויח פחות כסף ממה שאני עושה, הוא מרגיש לא מספיק ולא מסוגל לפרנס משפחה כך לעת עתה הוא לא רוצה ילדים.

יש לו מטרות לעתיד אבל אני חושב בשל דיכאון הוא חסר אנרגיה ואני מרגיש שאני דוחף או לנדנד אם אני מנסה לעזור לו לגייס את האנרגיה.

יש לנו חיי מין טובים מאוד באופן כללי אבל אני חושש של בעיותיו האישיות והמצב הכספי שלנו (לא גדול כרגע) היחסים שלנו סובל. אני אעריך כמה עצות על איך לעזור לו לעזור לעצמו ומה לעשות / לומר וכו לגבי מחלתה של אמו, משכורתו, וכו '

תשובה

דוד כותב:

צר לי לשמוע על זה. אתה לא אומר מה המדינה בעלך בא, אבל ככל הנראה הוא מדרום אירופה - ולכן מדבר או פורטוגזית או ספרדית היא קתולית. אז, להיות בדבון הוא כנראה די 'הלם תרבות "בשבילו. והתיאור שלך הסימפטומים שלו אין המליץ ​​כי הוא סובל מדיכאון קליני.

לכן, אני חושב שאתה צריך לקחת אותו לרופא שלך. אם הרופא מסכים כי הגבר שלך הוא מדוכא, היא תשים אותו על תרופות נוגדות דיכאון ו (עם קצת מזל) לנסות ולסדר קצת ייעוץ בשבילו.

זה יכול להיות גם כי הכנסייה שלו יכולה לעזור עם ייעוץ.

בינתיים, אני לא חושב שאתה צריך למהר עם החשק המיני שלו. נראה שאתה רומז שזה נפגע. אבל זה יהיה לשחזר כאשר הוא פחות מדוכא.

כפי לאמו: אני חושש כי אם בכלל יש לה סרטן הריאות, התחזית לא יכולה להיות טובה, אז שניכם חייבים להכין את עצמכם להתמודדות עם מותה (לוויה) במדינה רחוקה.

כריסטין מוסיף:

אני מסכים שבעלך הוא כנראה מדוכא כי הוא צריך לראות את GP. אני גם רוצה לומר כי אני מרגיש שהוא צריך יותר חברים סביבו. למרות שיש לא יכול להיות יותר מדי אנשים מדרום אירופה בדבון, בטח יש. ובטח יהיו כמה דוברי ספרדית או פורטוגזית של איפשהו דרום מערב.

אולי תוכל לחקור איזה סוג של מועדונים, אגודות וכו עשויות לספק עבור אנשים כאלה, בתקווה להסתבך בעלך. קרוב לוודאי, כנסייה קתולית תהיה נקודת התחלה טובה.

אני גם חושב שהוא יכול לקבל קצת עזרה מאחד קבוצות התמיכה המסייעת למשפחות של חולי סרטן - למרות שהאמא שלו לא ממש במדינה הזאת. Cancerbackup יהיה אחד טוב.

לבסוף, הייתי אומר שזה עשוי לעזור לו כדי להיות מסוגל לחזור לדרום אירופה לבד - אם שניכם לא יכולים לממן טיול משותף. אני מבין שזה יהיה קשה בשבילך. אבל עד שמישהו מאיתנו להתמודד עם מוות של הורה, אין לנו מושג באמת איך זה הולך להכות בנו.

הוא עשוי גם להיות עובר הרבה אשמה על כך שהם לא עם אמא שלו עכשיו ואם היא מתה לפני שהוא רואה אותה שוב הוא עלול למצוא את זה קשה להתמודד עם האשמה שלו כמו גם את צערו.

כמובן היא עשויה לחיות על די הרבה זמן, אבל אולי הוא יכול לקבל מושג כלשהו על הפרוגנוזה ולקבל החלטה על ביקור נוסף על בסיס מה שיגידו לו.

מותו של הורה הוא רגע מכריע עבור מישהו - ומנסה להתמודד עם זה כל כך הרבה אלפי קילומטרים בטח נורא קשה.