Berth

קטיה (אתיניל-אסטרדיול ו gestodene)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
מניעת הריון אתיניל-אסטרדיול 30 מיקרוגרם, gestodene 75 מיקרוגרם Stragen אירופה בע"מ

למה זה משמש?

 • מניעת הריון.

איך זה עובד?

טבליות קטיה הן סוג של אמצעי מניעה הורמונליים הידוע בכינויו 'את הגלולה "או גלולה למניעת היריון. קטיה טבליות מכילות שני מרכיבים, אתיניל-אסטרדיול ו gestodene פעיל. אלו הן הגירסות סינטטיות של הורמוני מין נשיים באופן טבעי, אסטרוגן ופרוגסטרון. אתיניל-אסטרדיול היא גרסה מלאכותית של אסטרוגן gestodene הוא 'דור שלישי' צורה סינטתית של פרוגסטרון.

גלולות למניעת הריון בשילוב כמו קטיה לעבוד ידי יתר רכיבת מחזור הווסת הרגיל. במחזור החודשי הרגיל של אישה, רמות הורמוני המין לשנות במהלך כל חודש. ההורמונים לגרום ביצה להשתחרר מן השחלות (הביוץ) ולהכין את רירית הרחם עבור הריון אפשרי. בסוף כל מחזור, אם הביצית לא הופרתה רמות ההורמונים לנפול ולגרום רירית הרחם להישפך כתקופה חודשית.

המינון היומי של הורמונים נלקחו בעבודת הגלולה בעיקר על ידי הטעיית הגוף שלך לחשוב ביוץ שכבר קרה. הדבר מונע ביצה מהבשיל ו ששוחרר מן השחלות בכל חודש.

ההורמונים גם להגדיל את העובי של הריר הטבעי בצוואר הרחם, אשר מקשה על מעבר הזרע לחצות מהנרתיק אל הרחם ולהגיע ביצה. הם גם לשנות את איכות רירית הרחם (האנדומטריום), ותפחיתו את הסיכוי כי ביצית מופרה יכולה להשתיל שם.

משתמשת בגלולה למניעת הריון גורמת בדרך כלל, מצית פחות כואב ויותר רגיל דימום וסתי. משמעות הדבר היא לפעמים גם שנקבע נשים שיש להם בעיות עם במיוחד כבד תקופות, כואב או לא סדיר.

איך אני לוקח את זה?

קטיה היא גלולה monophasic. משמעות הדבר היא כי כל טבליה יש את אותו מינון של הורמונים בו. טבליה אחת נלקחת כל יום במשך 21 ימים ואתה אז יש הפסקה של שבעה ימים מן לקיחת הגלולה. במהלך שבעת ימי ההפסקה שלך, את רמות הורמוני טיפת הדם שלך, שתוצאתה נסיגה לדמם דומת התקופה הנורמלית שלך. אתה מתחיל את החבילה הבאה לאחר השבעה הימים ללא גלולה, אפילו אם אתה עדיין מדמם.

הלוחות מגיעים במארז לוח שנה מסומן ימות השבוע כדי לעזור לך לזכור לקחת גלולה כל יום במשך שלושה שבועות, ואחריו שבוע חופש. אתה עדיין יהיה מוגן מפני הריון בשבוע הגלול ללא שלך, בתנאי שאתה לקחת את כל הכדורים כראוי, אתה מתחיל את המנה הבאה בזמן ושום דבר אחר לא קרה שיכול להמתיק את הגלולה פחות יעיל (למשל מחלה, שלשול, או לקחת מסוימים אחרים תרופות - ראה להלן).

מתי אוכל להתחיל לקחת את זה?

באופן אידיאלי, אתה צריך להתחיל לקחת את הגלולה הזאת ביום אחד של המחזור החודשי שלך (ביום הראשון של המחזור שלך). זה מגן עליך מפני הריון מייד ואתה לא צריך להשתמש בכל שיטות נוספות למניעת הריון. במידת הצורך, אתה יכול גם להתחיל לקחת את זה עד היום חמישה המחזור שלך ללא צורך להשתמש באמצעי מניעה נוסף כשאתה מתחיל. עם זאת, אם יש לך מחזור חודשי קצר (עם המחזור שלך מגיע כל 23 ימים או פחות), החל מאוחר ככל ביום החמישי של המחזור שלך לא יכול לספק לך עם הגנה מניעה מיידית. אתה צריך לדבר עם הרופא או האחות על זה והאם אתה צריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף במשך שבעת הימים הראשונים.

אתה יכול גם להתחיל לקחת את הגלולה הזאת בכל עת אחרת במחזור שלך אם הרופא שלך הוא סביר בטוח שאתה לא בהריון. עם זאת, אם אתה להתחיל לקחת את הגלולה הזאת בכל עת אחרת במחזור שלך, אתה לא יהיה מוגן מפני הריון מייד ואתה תצטרך להשתמש באמצעי מניעה נוספת, קונדומים למשל (או לא לקיים יחסי מין) עבור שבעה ימי הגלולה הראשונים לקיחה.

אם נתת לידה ואינו הנקה, אתה יכול להתחיל לקחת את הגלולה הזאת ביום 21 לאחר הלידה. אתה תהיה מוגן מפני הריון מיד ולא צריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף. אם להתחיל לקחת את זה יאוחר מ -21 ימים לאחר הלידה, תצטרך להשתמש באמצעי מניעה נוסף במשך שבעת הימים הראשונים.

אם אתה מתחיל הגלולה זאת מייד אחרי הפלה או הפלה בבית תחת 24 שבועות, תוכלו מוגן מפני הריון מיד. אם להתחיל לקחת את זה יותר משבעה ימים לאחר ההפלה, אתה צריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף עבור לקיחת שבעה הימים של הגלולה הראשונה.

מה עליי לעשות אם אני מתגעגע גלול?

אתה צריך לנסות לקחת את הגלולה שלך באותו זמן בכל יום כדי לעזור לך לזכור לקחת את זה.

גלולה אחת החמיץ

אם שכחת ליטול ONE גלולה, או להתחיל החפיסה החדשה שלך בסוף היום אחד, אתה צריך לקחת את הגלולה פספסת בהקדם האפשרי, ולאחר מכן להמשיך לקחת את שאר חברי הלהקה כרגיל. אתה עדיין יהיה מוגן מפני הריון ואתה לא צריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף.

שניים או יותר כדורים החמיצו

אם אתה שוכח לקחת שתיים או יותר גלול, או להתחיל החפיסה החדשה שלך ימים או יותר מאוחר, אתה לא יהיה מוגן מפני הריון. אתה צריך לקחת את הגלולה האחרונה פספסת בהקדם האפשרי, לשכוח את האחרים שלא נענו ואז להמשיך לקחת את הכדורים שלך, אחד בכל יום, כרגיל. אתה צריך גם לא לקיים יחסי מין, או להשתמש בשיטת מחסום נוסף של אמצעי מניעה, קונדומים למשל, במשך שבעת הימים הקרובים.

אם היה לך יחסי מין לא מוגן בשבעה הימים לפני שאתה גלול החמיץ, ייתכן שיהיה עליך מניעת חירום (גלולת הבוקר שאחרי). שאל לייעוץ רפואי.

אם יש פחות משבעה כדורים עזבו במארז שלך אחרי הגלולה החמיצה האחרונה שלך, אתה צריך לסיים את החבילה ולאחר מכן להתחיל חפיסה חדשה מייד ללא הפסקה. משמעות הדבר היא דילוג בשבוע הגלולה ללא שלך.

אם ישנם שבעה או יותר כדורים עזבו במארז שלך אחרי הגלולה החמיצה האחרונה שלך, אתה צריך לסיים את החבילה ויש לי ההפסקה של שבעה הימים כרגיל לפני שמתחיל את החבילה הבאה.

אם אתה מבולבל לגבי כל זה, אתה יכול לקבל ייעוץ פרטני לנסיבות שלך מהרופא שלך, הרוקח, במרפאה לתכנון משפחה מקומית, או על ידי קורא את קו סיוע FPA על 0845 122 8690.

אזהרה!

 • אם להקיא בתוך שעות של נטילת גלולה, זה לא יכול היה נקלט במלואו לתוך זרם הדם שלך. אתה צריך לקחת עוד כדור ברגע שאתה מרגיש מספיק טוב ולקחת הגלולה הבאה שלך בשעה הקבועה שלך. אתה עדיין צריך להיות מוגן מפני הריון. עם זאת, אם הקאות נמשכות למעלה מ -24 שעות, זה עשוי להפוך את הגלולה שלך פחות יעילה. אתה צריך להמשיך לקחת את הגלולה שלך בשלב הרגיל שלך, אבל להתייחס לכל יום שיש לך הקאות כאילו אתה שכחת לקחת גלולה פעלה לפי ההנחיות בקטע "מה עליי לעשות אם אני מתגעגע גלול" לעיל.
 • אם יש לך מאוד חמור שלשול במשך יותר מ -24 שעות, זה עשוי להפוך את הגלולה שלך פחות יעיל. אתה צריך להמשיך לקחת את הגלולה שלך בשלב הרגיל שלך, אבל להתייחס לכל יום שיש לך שלשול חמור כאילו אתה שכחת לקחת גלולה פעלה לפי ההנחיות בקטע "מה עליי לעשות אם אני מתגעגע גלול" לעיל.
 • גלולה למניעת הריון זה לא תגן עליך מפני מחלות המועברות במגע מיני, כך שאתה יכול עדיין צריך להשתמש בקונדומים גם כן.
 • נשים באמצעות מניעה זה בפעם הראשונה עלולות להיתקל אי סדירות מחזור חודשיות, כגון תצפית, פריצת דרך דימום או איחור בוסת. התייעץ עם הרופא שלך אם בכלל דימום פריצת דרך נמשך. אם אין לך לדמם נסיגה במשך חודשים רצופים שאתה צריך לעשות בדיקת הריון לפני תחילת מחזור המניעה של החודש הבא.
 • חשוב להיות מודעים לכך, בהשוואה לנשים שלא להשתמש באמצעי מניעה אלה, נשים שנטלו את הגלולה המשולבת נראה שיש עלייה קטנה בסיכון לפתח קריש דם בתוך וריד, למשל ברגלו ( פקקת ורידים עמוקה ) או בתוך הריאות ( תסחיף ריאתי ), או קריש דם בעורק, למשל גרימת שבץ או התקף לב. סיכון זה בא יותר בקבוצות מסוימות של נשים, במיוחד מעשן ונשים הסובלות מהשמנת יתר - לראות מזהיר ולא לשמש בהמשך). הסיכון לקרישי דם בוורידים הוא מעט גדול עם 'הדור השלישי' גלולות כגון זה, המכילים desogestrel או gestodene, מאשר עם גלולות אחרות. עם זאת, הריון טומן בחובו סיכון גבוה בהרבה של קרישי דם מכל גלולה, ולכן הסיכון הפוטנציאלי חייב להישקל מול היתרונות של ההריון. אתה צריך לדון על כך עם הרופא שלך.
 • הסיכון לקרישי דם להרכיב בתוך הוורידים (thromboembolism ורידים) בעת נטילת הגלולה ניתן להעלות באופן זמני אם הם נייחים לתקופות ממושכות של זמן, למשל אם יש לך תאונה חמורה או ניתוח גדול. מסיבה זו, הרופא שלך יהיה בדרך כלל ממליץ להפסיק לקחת את הגלולה הזאת לתקופה של זמן (בדרך כלל ארבעה עד שישה שבועות) לפני כל ניתוח מתוכנן, במיוחד ניתוח בטן או ניתוח אורטופדי על הגפיים התחתונים (אבל לא לפני ניתוחים קלים כמו מיצוי שיניים). אתה גם צריך להפסיק לקחת את הגלולה הזאת אם אתה הולך להיות תנועה במשך תקופות ארוכות, למשל בגלל שאתה מרותק למיטה או יש רגל מגובסת. אתה לא צריך להתחיל לקחת את הגלולה שוב עד לפחות שבועות אחרי שאתה נייד מלא. כמו כן יכול להיות סיכון מוגבר לקרישי דם בוורידים אם אתם נוסעים לתקופות ארוכות של זמן שבו אתה תהיה ישב עדיין (למעלה מחמש שעות). הסיכון לקרישי דם במהלך מסעות ארוכים עשוי להיות מופחת על ידי פעילות גופנית מתאימה במהלך המסע ואולי על ידי לבישת גרביים אלסטיות. לדון עם הרופא שלך.
 • חשוב להיות מודעים לכך נשים המשתמשות באמצעי מניעה הורמונליים נראה שיש עלייה קטנה בסיכון שאובחן עם סרטן השד, לעומת נשים שלא להשתמש באמצעי מניעה אלה. נשים להשתמש גלולות למניעת הריון במשך יותר מחמש שנים יכול להיות גם עלייה קטנה בסיכון שאובחן עם סרטן צוואר הרחם. עם זאת, סיכונים אלה חייבת להישקל מול היתרונות שבשימוש באמצעי מניעה, הכוללים ירידה בסיכון לסרטן השחלות ורירית הרחם (רחם). אתה צריך לדון את הסיכונים והיתרונות של הגלולה עם הרופא לפני שאתם מתחילים לקחת את זה.
 • להפסיק לקחת את התרופה הזו ולהודיע ​​לרופא באופן מיידי אם אתה מקבל באחת מהתופעות הבאות בזמן נטילת התרופה: כאבי דקירה ו / או נפיחות חריגת רגל אחת, כאב בנשימה או שיעול, שיעול עם דם, קוצרים נשימה פתאומית, כאבים בחזה חמורים פתאומיים, מיגרנה או חמורה, הפרעה פתאומית בראיה, שמיעה או דיבור, חולשה או חוסר תחושה פתאומית בצד אחד של הגוף, התעלפות, ההתמוטטות, התקף אפילפטי, עלייה משמעותית בלחץ דם, גירוד של הגוף כולו, הצהבה של העור או בלובן העיניים (צהבת), כאבי בטן עזים, דיכאון חמור, או אם אתה חושב שאתה יכול להיות בהריון.

לא לשמש

 • ידועים או חשודים ההריון.
 • הנקה (עד הגמילה או במשך שישה חודשים לאחר הלידה).
 • נשים עם היסטוריה אישית או משפחתית של קריש דם בתוך וריד (thromboembolism ורידי), למשל ברגלו ( פקקת ורידים עמוקה ) או בתוך הריאות ( תסחיף ריאתי ).
 • הפרעות דם המגבירים את הסיכון להיווצרות קרישי דם בוורידים, למשל תסמונת antiphospholipid או ליידן V גורם.
 • מצב ארוך טווח בשם זאבת אדמנתית מערכתית (לופוס).
 • עודף אוריאה בדם גורמת נזק תאי דם אדומים (תסמונת uraemic המוליטית).
 • נשים עם שניים או יותר גורמי סיכון אחרים מקבל קריש דם בתוך וריד, למשל השמנה, דליות, חוסר תנועה לטווח ארוך.
 • נשים שיש להם אי פעם היה קריש דם בעורק, למשל שבץ או פעימות מיניות שנגרמו על ידי קריש דם, או התקף לב.
 • אנגינה.
 • מחלת שסתום לב.
 • קצב לב לא סדיר נגרם על ידי התכווצות מהירה מאוד של שני תאים העליונים של הלב (פרפור פרוזדורים).
 • מתון עד חמור לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם).
 • חמורה סוכרת עם סיבוכים, למשל המשפיעים על עיניים, כליות או עצבים.
 • נשים מעשנות יותר מ -40 סיגריות ביום.
 • נשים מעל גיל 50 שנים של גיל.
 • נשים עם שניים או יותר גורמי סיכון אחרים מקבל קריש דם בעורק, למשל היסטוריה משפחתית של התקף לב או שבץ לפני גיל 45 (הורה, אח או אחות), סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, לחץ דם גבוה, עישון, גיל מעל 35 שנים, השמנת יתר, מיגרנות.
 • נשים שמקבלות מיגרנות עם אאורה, מיגרנות קשות שנמשכות בקביעות במשך 72 שעות למרות טיפול, או מיגרנות כי מטופלים עם נגזרי ergot.
 • היסטוריה של סרטן השד.
 • הסרטן המעורב בדרכי המין.
 • דימום וגינאלי שמקורה לא ידוע.
 • מחלה כבדה חמורה, סרטן כבד למשל, צהבת.
 • ההיסטוריה של מחלה כבדה כאשר תפקודים כבדים לא חזרה למסלולם.
 • הפרעות של הפרשת מרה הגורמות צהבת (למשל דובין-ג'ונסון או תסמונת רוטור).
 • אבני מרה (cholelithiasis).
 • ההיסטוריה של צהבת, גרד חמור, שמיעת otosclerosis שנקרא הפרעה, או פריחה שנקראת gestationis pemphigoid במהלך הריון קודם, או שימוש קודם של הורמוני מין.
 • מחלות דם תורשתיות המכונות פורפיריה.
 • בעיות תורשתיות נדירות של סובלנות גלקטוז, חסר לקטאז לאפ, ספיגה או אי סבילות פרוקטוז וגלקטוז-גלוקוז (טבליות קטיה מכילים לקטוז וסוכרוז).

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

השתמש בזהירות

 • נשים מעל גיל 35 שנים.
 • נשים אשר הורה, אח או אחות עבר שבץ שנגרם על ידי קריש דם או התקף לב לפני גיל 45.
 • השמנה.
 • מעשנים.
 • סוכרת.
 • לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם).
 • דליות.
 • ההיסטוריה של דלקת של וריד הנגרם על ידי קריש דם שטחי (thrombophlebitis).
 • נשים להשתמש בכיסא גלגלים.
 • אנמיה הנגרמת על ידי מחלת דם תורשתית שבו המוגלובין נורמלי מיוצר (אנמיה חרמשית).
 • ההיסטוריה של חמור דיכאון.
 • היסטוריה של מיגרנות.
 • מחלות מעי דלקתיות, כגון מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית.
 • ההיסטוריה של מחלה כבדה.
 • ירידה בתפקוד הכליה.
 • אי ספיקת לב.
 • היסטוריה אישית או משפחתית של רמות שומני הרים שנקראת וטריגליצרידים בדם (היפרטריגליצרידמיה).
 • היסטוריה של אבני מרה.
 • היסטוריה משפחתית הקרובה של סרטן השד (אמא למשל או אחות צופה מחלה), או נשים עם מוטציות גנטיות הקשורות בסרטן השד, BRCA1 למשל.
 • ההיסטוריה של כתמים חומים סדירים המופיעים על העור, בדרך כלל של פן, במהלך הריון או השימוש קודם של גלולה למניעת הריון (Chloasma). נשים עם נטייה מצב זה צריך למזער את חשיפתם לאור השמש או UV תוך מניעה זו.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • תרופה זו משמשת למניעת הריון ולא צריך לקחת במהלך ההריון. עם זאת, אם את הגלולה נכשלה או פספסת גלולות ואתה עושה להיכנס להריון בזמן הנטילה זה, אין ראיות המצביעות על כך את הכדורים כבר שצלמתם יפגעו התינוק. אם אתה חושב שאתה יכול להיות בהריון בזמן נטילת הגלולה הזו אתה צריך להפסיק לקחת אותו להתייעץ עם הרופא מיד.
 • ההורמונים בגלולות זה יכול להפחית את ייצור החלב בשד. מסיבה זו, לא מומלץ לנשים אשר הנקה. זה לא אמור לשמש עד גמילה, או לפחות שישה חודשים לאחר הלידה. שיטות אחרות של מניעה מתאימות יותר לנשים מניקות. שאל את הרופא שלך לקבלת ייעוץ.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

גראונד (להשפיע בין 1 ל 10 ו 1 ב 100 אנשים)

 • Heachache / מיגרנה.
 • עצבנות / עצבנות.
 • בחילה.
 • Steepening עקמומיות קרנית אשר עלול לגרום עדשות מגע נוחות.
 • אקנה.
 • עלייה במשקל.
 • שייר של מים ברקמות הגוף (צבירת נוזלים).
 • מחזור לא סדיר, תקופות מציתות, או שמחזור הפסיקו לגמרי.
 • ירידה בדחף המיני.
 • רגישות בשדיים.
 • דכאון.

נדיר (להשפיע בין 1 ב 100 ו 1 בשנת 1000 אנשים)

 • הקאה.
 • לעלייה בלחץ הדם.
 • רמות גבוהות של שומנים (ליפידים) כמו כולסטרול וטריגליצרידים בדם (שומנים).

נדירים (להשפיע בין 1 בשנת 1000 ו 1 ל -10,000 אנשים)

 • שינויים הפרשות מהנרתיק.
 • כתמים חומים סדיר על העור, בדרך כלל של הפנים (Chloasma).
 • אבני מרה.
 • הפרעה בתפקוד הכבד.
 • הפרעות שמיעה (otosclerosis).
 • קרישי דם בכלי הדם (למשל, DVT, תסחיף ריאתי, התקף לב, שבץ - ראו אזהרות לעיל).
 • מחלה דלקתית כרונית אשר משפיעה על העור ואיברים פנימיים שונים (זאבת אדמנתית מערכתית).

נדיר מאד (משפיע על פחות מ 1 ל -10,000 אנשים)

 • דלקת של הלבלב (פנקראטיטיס).

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים לקחת מניעה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך שימוש אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

את התרופות הבאות לזרז את התפלגות הורמוני הריון זה על ידי הכבד, מה שהופך אותו פחות יעיל הריון ומניעה:

 • aprepitant
 • bosentan
 • ברביטורטים
 • קרבמזפין
 • eslicarbazepine
 • modafinil
 • nevirapine
 • oxcarbazepine
 • phenobarbital
 • פניטואין
 • primidone
 • ריפמפיצין
 • rifabutin
 • ritonavir
 • תרופת צמחים היפריקום (Hypericum perforatum)
 • topiramate.

אם לוקחים בקביעות כל התרופות הללו הם צפויים לעשות מניעה זה לא יעיל במניעת הריון. חשוב כי אתה מדבר עם הרופא לגבי זה. הרופא עשוי להמליץ ​​לך להשתמש בצורה אחרת של אמצעי מניעה לגמרי. עם זאת, אם אתה רוצה להשתמש את הגלולה (ואתה לא לוקח ריפמפיצין או rifabutin - ראה להלן), הרופא יכול לרשום לך גלולה נוספת לקחת בשילוב עם זה, אשר ייתן לך מינון גבוה יותר של הורמונים. (זהו ללא רישיון). אם תעשה זאת, הרופא גם יבקש ממך לקחת שלוש מנות גב אל גב ללא הפסקה, יש רק הפסקה גלולה ללא ארבעה ימים ולאחר מכן לקחת שלוש מנות גב אל גב שוב. (זה נקרא tricycling והוא גם ללא רישיון.) המטרה של זה היא להפחית את מספר ומשך תקופות חינם הורמון שבו הביוץ יכול לקרות על עצמה ובכך להקטין את סיכויי כישלון הגלולה.

אם אתה שנקבעת קורס קצר (עד חודשים) של כל התרופות הנ"ל אלא גם מצליח לעורר מניעה זה פחות יעיל. הרופא שלך כנראה ימליץ לך להשתמש באופן זמני צורה אחרת של אמצעי מניעה כדי למנוע הריון, או גלולה אחרת המכילה מינון גבוה יותר של הורמונים. אתה גם צריך להשתמש שיטה נוספת של אמצעי מניעה (קונדומים למשל), בזמן שאתה לוקח את התרופה להשפיע-כבד לפחות ארבעה שבועות לאחר הפסקתו. לחלופין, הרופא שלך יכול לרשום גלולה נוספת לקחת בשילוב עם זה אחד, כנ"ל. מומלץ להתייעץ עם הרופא שלך.

אם אתה שנקבעת ריפמפיצין או rifabutin, שיטה חלופית של מניעה תמיד תומלץ, כי לשני סוגי אנטיביוטיקה אלה להמתיק את הגלולה כל כך יעילה.

בעבר, אם אתה קבלת מרשם אחר אנטיביוטיקה מאשר ריפמפיצין או rifabutin (למשל אמוקסיצילין, אריתרומיצין, דוקסיציקלין) בעת נטילת הגלולה, העצה הייתה אמורה להיות כי אתה משתמש בשיטה נוספת של אמצעי מניעה (כגון קונדומים) בזמן שהיית לוקח את אנטיביוטיקה במשך שבעה ימים לאחר סיום הקורס. עם זאת, העצה הזו השתנתה עכשיו. אתה כבר לא צריך להשתמש בשיטת תוספת של אמצעי מניעה עם הגלולה בזמן שאתה לוקח קורס של אנטיביוטיקה. שינוי זה בייעוץ מגיע כי עד כה אין ראיות כדי להוכיח כי אנטיביוטיקה (למעט ריפמפיצין או rifabutin) להשפיע על הגלולה. זהו ההדרכה האחרונה מפקולטת פוריות ומין הבריאות. עם זאת, אם אתם חווים הקאות או שלשולים כתוצאה של לקיחת אנטיביוטיקה עליך לבצע את ההוראות עבור הקאות ושלשולים המתואר בסעיף האזהרה לעיל.

Ulipristal גלולת היום שאחרי (Ellaone) יש את הפוטנציאל להפוך את הגלולה פחות יעיל. אם אתה לוקח Ellaone כמו גלולת היום שאחרי בזמן שאתה לוקח קטיה, עליך להשתמש בשיטה נוספת מניעה כגון קונדומים למשך 14 יום אחרי שאתה לוקח את זה.

Orlistat הרפואה הרזיה (לרכוש אותה ללא מרשם כמו Alli ורשם כמו Xenical) יכול לגרום לשלשולים חריפים. אם אתה לוקח גם תרופות אלה תוך לקיחת קטיה ולקבל שלשול שנמשך יותר מ -24 שעות, אתה צריך לבצע את ההוראות עבור גלולות החמיצו שתוארו לעיל.

הגלולה עשויה להרגיז את אפקט הורדת סוכר בדם של תרופות לטיפול בסוכרת. אם אתם סובלים מסוכרת עליך לנטר את רמת הסוכר בדם שלך להתייעץ עם הרופא או הרוקח אם רמת הסוכר בדם שלך נראית להשתנות לאחר תחילת הריון זה.

הגלולה עלולה לעורר התנגדות השפעת התרופות בשימוש להורדת לחץ דם גבוה. לחץ הדם שלך יהיה בדרך כלל להיבדק באופן תקופתי בזמן שאתה לוקח את הגלולה, אבל זה חשוב במיוחד אם אתה גם לוקח תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה.

הגלולה עשויה גם להרגיז את ההשפעה לאבד-נוזל של תרופות משתן.

אם יש לך בלוטת התריס (היפותירואידיזם) ייתכן שתזדקק מינון מוגבר של הורמוני בלוטת התריס שלך בזמן נטילת הגלולה. רמות הורמון בלוטת התריס שלך צריכות להיבדק באופן קבוע.

הגלולה עשויה להפחית את סכום lamotrigine הרפואה אנטי-אפילפטיות בדם. כמו זו עלולה להגדיל את הסיכון להתקפים חוזרים או מחמיר, את הגלולה לא מומלץ לנשים שדואגים lamotrigine מעצמו לאפילפסיה.

הגלולה עשויה להגדיל את רמות הדם של התרופות הבאות וזה יכול להגביר את הסיכון של תופעות הלוואי שלהם:

 • מלטונין
 • selegiline (יש להימנע בצירוף הגלולה)
 • tacrolimus
 • תאופילין (במינון של תאופילין מופחת עשוי להיות נחוץ)
 • tizanidine
 • voriconazole.

תרופות אחרות המכילות את אותם מרכיבים פעילים

Femodene Femodene ED Femodette
Millinette Sunya Triadene