Berth

Aranesp (דרבופואטין אלפא)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
אנמיה עקב אי ספיקת כליות דרבופואטין אלפא Amgen

איך זה עובד?

הזרקת Aranesp מכילה את המרכיב הפעיל darbepoetin alfa, המהווה גרסה מלאכותית של אריתרופואטין ההורמון הטבעי. אריתרופויטין מופק על ידי כליות בריאות. זה מגרה את מח העצם לייצר תאי דם אדומים, הנושאים חמצן ברחבי הגוף.

Darbepoetin אלפא משמש לטיפול באנמיה אצל אנשים עם אי ספיקת כליות כרונית אשר עוברים דיאליזה, וכן אצל אנשים עם תפקוד לקוי של הכליות שאינם עדיין צריך לעבור דיאליזה. אנשים אלה מייצרים אריתרופואטין מעט מאוד כתוצאה של מחלת כליות שלהם, כך מספר כדוריות הדם האדומות בדם שלהם הוא נמוך (אנמיה). כאשר דרבופואטין אלפא מוזרק, זה מגרה את מח העצם לייצר יותר כדוריות דם אדומות, וזה מתקן את אנמיה.

Darbepoetin אלפא משמש גם לטיפול באנמיה אצל מבוגרים עם סרטן המקבלים כימותרפיה. כימותרפיה בדרך כלל הורגת תאים נורמלים בריאים כמו כדוריות דם אדומות, כמו גם את תאי הסרטן. Darbepoetin אלפא המגרה את מח העצם לייצר יותר כדוריות דם אדומות וזה מתייחס אנמיה ומקטין את הסיכוי להזדקק לעירוי דם.

Aranesp ניתנת בזריקה לווריד (תוך-ורידית) לטיפול באנמיה אצל אנשים שיש לדיאליזה. הזריקה ניתן מתחת לעור (תת-עורית) לטיפול באנמיה בחולי סרטן וחולי כליות שאינם שיש דיאליזה.

הרופא עשוי גם להתנות את תוספות ברזל בזמן שאתה מקבל את התרופה הזו, כך שהגוף יש מאגרי ברזל נאותים לייצור תאי דם אדומים חדשים.

למה זה משמש?

 • טיפול באנמיה (מספרים נמוכים של כדוריות דם אדומות), כי היא גורמת לתסמינים אצל מבוגרים וילדים עם אי ספיקת כליות כרונית.
 • טיפול באנמיה שגורם הסימפטומים אצל מבוגרים עם סרטן (לא מיאלואידית) שטופלו בכימותרפיה.

אזהרה!

 • כל הגורמים האחרים של אנמיה, מחסור בברזל למשל, מחסור בוויטמין B12 או מחסור בחומצה פולית, צריך להיחשב על ידי הרופא שלך והתייחסו במידת הצורך, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו.
 • בזמן קבלת הטיפול בתרופה אתה צריך רגיל בדיקות דם כדי לנטר את רמות של מלחים (אלקטרוליטים כגון אשלגן), המוגלובין ותאי דם בדם.
 • לחץ הדם שלך צריך להיות במעקב קבוע ואילו אתה מטופל בתרופה זו. אם לחץ הדם שלכם עולה גבוה מדי אתה יכול שתיקבע תרופה כדי להורידו.
 • יש לומר לרופא אם אתם חווים כאבי ראש מיגרנה דמוי דקירה פתאומית בעת קבלת התרופה, מכיוון שהדבר עלול להיות סימן אזהרה אפשרי כי לחץ הדם שלכם גבוה מדי.
 • במקרים נדירים מאוד, אנשים שקיבלו טיפול בתרופות אריתרופואטין סינתטי כגון אחד זה הניבו נוגדנים מנטרלים נגד אריתרופואטין. זה יכול לעצור את התרופה הזו מעבודה ויכול לגרום לגוף להפסיק פתאום או להפחית את ייצור תאי הדם האדומים (מצב הנקרא aplasia תא אדום טהור). זה גורם אנמיה חמורה, סימפטומים של שתכלול עייפות יוצאת דופן וחוסר אנרגיה. אם אתם חווים תסמינים אלו עליך לפנות לרופא שלך. אם הגוף שלך מייצר נוגדנים מנטרלים, הרופא שלך יהיה צורך להפסיק את הטיפול בתרופה זו ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר לטיפול באנמיה שלך.
 • Aranesp יש לאחסן במקרר ב C ° 2 עד 8. אל תקפא. שמור את מכל הקרטון החיצוני, על מנת להגן מפני אור.

השתמש בזהירות

לא לשמש

 • גרוע מבוקר לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם).
 • אנשים שחוו ירידה פתאומית בייצור תאי דם אדומים (aplasia תא אדום טהור) במהלך הטיפול הקודם עם אריתרופואטין סינתטי.
 • הנקה.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • הבטיחות של תרופה זו לשימוש במהלך ההריון לא הוקמה. יש להשתמש בזהירות במהלך הריון רק אם היתרונות הפוטנציאליים להכריע כל סיכונים אפשריים על התינוק המתפתח. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.
 • זה לא ידוע אם תרופה זו עוברת לחלב אם. זה לא אמור להיות בשימוש על ידי מניקות. אמהות זקוקות לטיפול בתרופה זו אסור להיניק. לייעוץ רפואי נוסף מהרופא שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • כאב במקום ההזרקה.
 • כאב ראש.
 • לעלייה בלחץ הדם.
 • כאבים במפרקים בחולי סרטן.
 • נפיחות של הרגליים או הקרסוליים (בצקת פריפריה) בקרב חולי סרטן.
 • סיכון מוגבר לקרישי דם בכלי הדם, למשל בתוך וריד של הרגל (פקק ורידים עמוקים) או בתוך הריאות (תסחיף ריאתי) בקרב חולי סרטן.
 • עוויתות בחולי אי-ספיקת כליות.
 • תגובות אלרגיות, כולל קוצר נשימה ופריחה בעור שלפוחיות מגרדות.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

תרופה זו אינה ידועה להשפיע תרופות אחרות. עם זאת, חשוב לומר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. בדומה לכך, תמיד לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות בעוד אתה מטופל עם זה אחד, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

תרופה זו עלולה תיאורטית להשפיע על רמת הדם של ציקלוספורין תרופות לדיכוי מערכת החיסון ו tacrolimus.

אם אתה נתקל המודיאליזה לטיפול אי ספיקת כליות ייתכן שיזדקק מינון מוגבר של הפרין תוך שימוש בתרופה זו. הסיבה לכך היא כי darbepoetin מגדיל את נפח תאים בדם ולכן עשוי להגביר את הסיכון של קרישת דם במערכת הדיאליזה.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

כרגע אין תרופות אחרות הזמינים באירופה המכילות דרבופואטין אלפא כמרכיב הפעיל.