Berth

Becodisks


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
אסתמה Beclometasone dipropionate Allen & Hanburys

איך זה עובד?

Becodisks להכיל את dipropionate beclometasone החומר הפעיל (beclomethasone כוסמין בעבר בבריטניה), שהוא סוג של רפואה המכונה קורטיקוסטרואיד. (NB. משאפים Beclometasone זמינים גם בלי שם המותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.)

קורטיקוסטרואידים הם הורמונים המיוצרים באופן טבעי על ידי בלוטת יותרת הכליה. יש להם תפקידים חשובים רבים, כולל שליטה של ​​תגובות דלקתיות. Beclometasone הוא קורטיקוסטרואיד סינתטי והוא משמש להפחתת דלקת הריאות. (NB. קורטיקוסטרואידים הם לעתים קרובות פשוט נקרא סטרואידים, אבל זה יצוין, כי הם שונים מאוד מקבוצה אחרת של סטרואידים, בשם סטרואידים אנבוליים, אשר זכה למוניטין בשל התעללות על ידי כמה ספורטאים בוני הגוף.)

כאשר beclometasone נשאף לריאות הוא נספג לתוך התאים של הריאות ודרכי הנשימה. אצלנו זה עובד על ידי מניעת שחרור של כימיקלים מסוימים מהתאים. כימיקלים אלה חשובים במערכת החיסונית מעורבים בדרך כלל בייצור תגובות חיסוניות ואלרגיות שתוצאתן דלקת. על ידי הפחתת שחרור כימיקלים אלה הריאות ודרכי הנשימה, דלקת מצטמצם.

באסתמה, דרכי הנשימה להדק בשל דלקת ניתן לחסום גם על ידי ריר. זה מקשה על האוויר להיכנס ולצאת של הריאות. על ידי מניעת דלקת היווצרות ליחה, beclometasone מקל לנשום ועוזר למנוע התקפי אסטמה.

Beclometasone נלקחת באמצעות מכשיר משאף לטיפול באסטמה. שאיפת התרופה מאפשרת לו לפעול ישירות לריאות במקום בו היא נדרשת ביותר. זה גם מקטין את הפוטנציאל לתופעות לוואי המתרחשות בחלקים אחרים של הגוף, כמו הכמות נספגה אל הדם דרך הריאות היא נמוכה יותר מאשר אם הוא נלקח דרך פה. Becodisks משמשים עם התקן משאף שנקרא diskhaler.

Beclometasone שנקטה משאף שמכונית מונע. הסיבה לכך היא כי הוא נלקח באופן קבוע כדי להפחית את דלקת הריאות ולמנוע התקפי אסטמה. התסמינים בדרך כלל מתחילים להשתפר בין שלושה עד שבעה ימים לאחר התחלת הטיפול. עם זאת, חשוב להמשיך להשתמש בתרופה באופן קבוע, גם לאחר תסמיני האסתמה שלך השתפרו, על מנת למנוע אותם חוזרים.

למה זה משמש?

אזהרה!

 • Becodisks הם לשימוש diskhaler בלבד. הם לא צריכים להילקח דרך הפה.
 • תרופה זו ידועה בתור מונע וזה צריך להילקח באופן קבוע כדי למנוע התקפי אסטמה. זה לא אמור לשמש כדי להקל על התקף אסטמה, כמו שזה לא יעבוד למטרה זו. התקף אסטמה צריך להיות מטופל עם תרופה במהירות פותחת את דרכי הנשימה, כגון salbutamol או terbutaline. אלה ידועים כמו משככים, ואתה צריך לוודא שאתה סוחב במשאף להקלה איתך בכל העת כדי להקל על התקף אסטמה אם זה יקר. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה צריך להשתמש משכך שלך בתדירות גבוהה מהרגיל, או אם הוא הופך להיות פחות יעיל התקפות בטיפול, כמו זה עשוי להצביע על כך אסטמה שלך מחמיר הרופא שלך ייתכן שיהיה צורך לרשום לך תרופה אחרת.
 • אין לעבור על המינון של התרופה הזאת כי הרופא רשם בשבילך.
 • אתה לא צריך לעצור פתאום נטילת התרופה אלא אם הרופא שלך אומר לך אחרת, כמו תסמיני האסתמה שלך צפויים לחזור.
 • אינהלציה עלולה להביא לגידול לא צפוי צפצופים וקשיי נשימה (סימפונות פרדוקסליים) ישר לאחר השימוש בם. אם זה יקרה, לא להשתמש במשאף שוב, להשתמש במשאף להקלה לפתוח דרכי הנשימה שלך להתייעץ עם הרופא מיד.
 • סטרואידים בשאיפה יכול לפעמים לגרום זיהום פטרייתי בפה נקרא קיכלי הפה. כדי למזער את הסיכוי לכך אתה צריך לשטוף את הפה עם מים או לנקות את השיניים לאחר ששאף כל מנה. באמצעות spacer המכשיר גם יכול לעזור למנוע את הבעיה הזו.
 • יש סטרואידים בשאיפה משמעותית פחות תופעות לוואי מאשר סטרואידים נלקחים דרך פה. עם זאת, כאשר נלקחו לתקופות זמן ארוכות במינונים גבוהים, סטרואידים בשאיפה יש את הפוטנציאל לגרום לתופעות לוואי כגון גלאוקומה, קטרקט, הדילול של העצמות ( אוסטאופורוזיס ), האטה בצמיחה אצל ילדים ומתבגרים, וכדי לדכא את התפקוד של בלוטת יותרת הכליה (בלוטות מייצרות הורמוני סטרואידים טבעיים). מסיבה זו הרופא ירשום את המינון היעיל הנמוך ביותר כדי לשלוט בסימפטומים שלך, ולבחון את תופעות הלוואי הללו. אין לעבור על המינון של התרופה הזאת כי הרופא רשם בשבילך. מומלץ בילדים המקבלים טיפול ארוך טווח בסטרואידים יש פיקוח הצמיחה שלהם. אם הצמיחה של ילד שנראה האטה הרופא עשוי להפנות אותם רופא ילדים. לפרטים נוספים שוחחו עם הרופא או הרוקח.
 • אנשים עם אסתמה חמורה צריכים בדיקות דם סדירות כדי לפקח על כמות אשלגן בדם שלהם. הסיבה לכך היא כי רמות חמצן נמוכות בדם (היפוקסיה) ותרופות אסטמה שונות יכולים להוריד את רמות האשלגן בדם.

השתמש בזהירות

לא לשמש

 • ידועה רגישות או אלרגיה לכל מרכיב.
 • כוחו 400 מיקרוגרם של Becodisks אינו מומלץ לילדים.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • תרופה זו יש להשתמש בזהירות במהלך ההיריון. עם זאת, חשוב כי אסטמה נשלטת היטב בנשים הרות. בכל מקום אפשרי, תרופות אסטמה צריך להילקח על ידי משאף, כמו זו מקטינה את כמות התרופות כי נכנס לזרם הדם וחוצה את השיליה של התינוק. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.
 • באופן כללי, כמות סטרואידים שעוברת לתוך החלב אם לאחר השימוש במשאף היא זניחה וכנראה קטנה מדי כדי להזיק לתינוק. עם זאת, כדאי לפנות לייעוץ רפואי מהרופא שלך לפני ההנקה תוך שימוש בתרופה זו.

אזהרות לייבל

 • אין להפסיק לקחת את התרופה מלבד בעצת הרופא שלך.
 • מלאו אחר ההוראות המודפסות ניתן לך עם תרופה זו.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • זיהום שמרים של הפה (קיכלי בעל פה)
 • גירוי בגרון
 • צרידות
 • שיעול (אם משאף זה גורם לך להשתעל, באמצעות במשאף להקלה לפני השימוש הזה יכול לעזור)
 • היצרות בלתי צפוי של דרכי הנשימה (סימפונות פרדוקסלי)
 • תופעות מערכתיות (למשל, תסמונת קושינג, דיכוי האדרנל, האטה בצמיחה אצל ילדים ומתבגרים, ירד צפיפות מינרלים בעצמות, קטרקט וגלאוקומה) עלולה להתרחש לאחר מינונים גבוהים לתקופות ממושכות - ראה אזהרה לעיל.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

תגיד את הרופא או הרוקח מה תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך לקיחת אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

Beclometasone פוטנציאלי עלול להקטין את כמות האשלגן בדם. אם הוא נלקח בשילוב עם כל אחת התרופות הבאות, אשר יכול גם אשלגן נמוך בדם, את הסיכון של רמת אשלגן נמוך בדם (היפוקלמיה) הוא גדל:

 • נגזרים xanthine, כגון תאופילין או aminophylline
 • סטרואידים דרך הפה, כגון prednisolone
 • אגוניסטים בטא 2, כגון salbutamol, Salmeterol
 • תרופות משתנות, כגון bendroflumethiazide ו furosemide.

רמת אשלגן נמוכה בדם יכולה להיות השפעה רצינית, ולכן אנשים הסובלים מאסטמה חמורה, אשר עשוי להיות מומלץ מאוד לבצע מספר של תרופות אלה, צריכים רמת אשלגן בדם שלהם לעקוב באופן קבוע.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

AeroBec clickhaler Asmabec Beclazone
Becloforte Becotide Clenil modulite
Filair משאף beclometasone Pulvinal Qvar

משאפי אירוסול Beclometasone ו משאפי אבקה יבשים זמינים גם בלי שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.