Berth

Panadol (אקמול)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
כאב, חום אקמול GlaxoSmithKline לצרכן בריאות

איך זה עובד?

קפסולות Panadol, טבליות טבליות מסיסות טבליות Panadol ActiFast כל להכיל את אקמול חומר הפעיל, אשר הוא תרופה לשיכוך כאבים פשוט להשתמש כדי להקל קל עד בינוני כאבים וחומים. (NB. אקמול זמין גם בלי שם המותג, כלומר כמו תרופות גנריות.)

למרות השימוש הנרחב שלה במשך 100 שנים, אנחנו עדיין לא מבינים לחלוטין כיצד אקמול עובד כדי להקל על הכאב ולהפחית חום. עם זאת, הוא עכשיו חשבתי שזה עובד על ידי הקטנת הייצור של פרוסטגלנדינים במוח ובחוט השדרה.

הפרוסטגלנדינים מיוצרים על ידי הגוף בתגובה לפציעה ומחלות מסוימות. אחת הפעולות שלהם הוא רגישות קצות העצבים, כך שכאשר הפגיעה מגורה זה גורם לכאב (ככל הנראה כדי למנוע מאיתנו גרימת נזק נוסף לאזור). כמו אקמול מפחיתה את ייצור הפרוסטגלנדינים רגישות העצבים האלה הוא חשב שהוא עשוי להגדיל את סף הכאב שלנו, כך שלמרות הפגיעה נשאר, אנחנו יכולים להרגיש את זה פחות.

הוא חשב אקמול מפחית חום על ידי המשפיע על שטח של המוח המווסת את טמפרטורת הגוף שלנו (במרכז ויסות חום ההיפותלמוס).

אקמול הוא כ יעיל כמו אספירין להקלה קלה עד מתונה כאב והפחתת חום, אבל שלא כמו אספירין אין לו השפעה אנטי-דלקתית.

אקמול יכול לשמש כדי להקל קלה עד מתונה כאב הקשורים למצבים כגון כאבי ראש, מיגרנה, כאב שיניים, צמיחת שיניים, הצטננות ושפעת. זה גם שימושי עבור הפחתת חום ואי נוחות כרוכה הצטננות ושפעת.

טבליות Panadol מסיסות טבליות Panadol ActiFast לעבוד מהר יותר מאשר טבליות או כמוסות אקמול רגילות.

למה זה משמש?

 • קלה עד מתונה כאב כגון כאב ראש, מיגרנה, עצבים, כאבי שיניים, כאבי גרון, כאבי מחזור וכאבים ראומטיים וכאבים.
 • קדחת (pyrexia).
 • להקלת כאבים, כאבים וחום הקשורים הצטננות ושפעת.

אזהרה!

 • אין לקחת תרופה זו ביחד עם מוצרים המכילים פאראצטמול אחרים.
 • אין לעבור על המינון שנקבע עלון המידע שסופק עם תרופה זו.
 • מנת יתר של אקמול מסוכן המסוגל לגרום נזק חמור בכבד ובכליות. אתה אף פעם לא צריך לעבור על המנה נאמר בעלון המידע שסופק עם התרופה. ייעוץ רפואי מיידי יש לפנות במקרה של מנת יתר בתרופה זו, אפילו אם אתה מרגיש טוב, בגלל הסיכון של עיכוב, נזק כבד חמורות.
 • אלכוהול מעלה את הסיכון לנזק לכבד שיכול להתרחש אם ממנת יתר של אקמול נלקח. הסכנות של מינון יתר גדול יותר שתיינים כבדים ועקביים אצל אנשים עם מחלה כבדה אלכוהולית.
 • אם התופעות נמשכות להתייעץ עם הרופא שלך.
 • התייעץ עם הרופא שלך אם כאבי הראש שלך להיות מתמשכים. לקיחת משכך כאבים לכאבי ראש או מיגרנות לעיתים קרובות מדי או יותר מדי זמן באמת יכול לגרום כאבי ראש גרוע.

השתמש בזהירות

 • ירידה בתפקוד הכליה.
 • ירידה בתפקוד הכבד.

לא לשמש

 • ידועה רגישות או אלרגיה לכל מרכיב.
 • קפסולות Panadol וטאבלטים Panadol ActiFast אינם מתאימים לילדים מתחת לגיל 12 שנים של גיל. טבליות Panadol וטאבלטים מסיסים אינם מומלצים לילדים מתחת לגיל שש שנים של גיל. צורות אחרות של אקמול מתאימים יותר בקבוצת גיל זו (ראה דפי מידע מקושר בסוף עמוד זה).
 • טבליות Panadol מסיסים טבליות Panadol ActiFast שניהם מכילים נתרן, ועשוי שלא להיות מתאים לאנשים בדיאטה נתרן נמוכה.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • אין השפעות מזיקות ידועות מתי בתרופה משמשת במהלך הריון.
 • כמויות קטנות של תרופה זו עלולה לעבור לחלב אם, לעומת זאת אין השפעות מזיקות ידוע מתי נעשה בו שימוש על ידי מניקות.

אזהרות לייבל

 • אין להשתמש בתרופה זו עם כל מוצרים אחרים המכילים פאראצטמול.
 • עיין בהוראות המודפסות עבור צריכה יומית המקסימלית.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • פריחה בעור.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

אתה לא צריך לקחת תרופות אחרות המכילות אקמול בשילוב עם תרופה זו, כמו זה יכול לגרום בקלות העולה על המינון היומי המומלץ המרבי של אקמול. רבי תרופות הצטננות והשפעה ו Over-the-counter משככי כאבים המכילים אקמול כדי להיות בטוח כדי לבדוק את המרכיבים של כל תרופה אחרת לפני לוקח אותם בשילוב עם זה אחד, או לשאול את הרוקח עבור ייעוץ.

כולסטיראמין מפחית את ספיגת אקמול מהבטן. זה לא צריך לקחת כשעה לאחר נטילת אקמול או השפעת אקמול יופחת.

Metoclopramide ו דומפרידון עלול להגביר את הספיגה של פרצטאמול מהבטן.

לטווח ארוך או שימוש קבוע של אקמול עשוי להגביר את האפקט האנטי-קרישת הדם של קומדין ותרופות נוגדות קרישה אחרות, מה שמביא לעלייה בסיכון לדימום מוגבר. מעקב שוטף פעמי קרישת דם צריך להתבצע אם אקמול משמש באופן קבוע עם תרופות אלה. השפעה זו אינה מתרחשת עם מינוני משכחי כאבים מדי פעם.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

פתילות Alvedon אקמול Anadin Calpol
Disprol אבקות הקירור של Fennings ילדים Hedex
מדינול עירוי Perfalgan

טבליות אקמול, כמוסות, קפליות, טבליות מסיסות, השעית פתילות זמינות גם נרחב ללא שמות מותג, כלומר כמו התרופות גנריות.

הכמות והעוצמה של אקמול מסופק במיכל או מנות יקבע אם זה אפשר לקנות רק מבתי מרקחת, או משקעי קמעונאיות אחרות כגון סופרמרקטים ומוסכים.

NB. אקמול שמכונה האצטמינופן אירופה ועוד כמה מדינות אחרות.