Berth

האם טלפון סלולרי מזיק לבריאות של הילד שלך?

עם כל כך הרבה עדיין לא ידוע, משרד הבריאות אומר ילדים צעירים צריכים להשתמש רק מוביילים במקרי חירום.

כמעט 9 מתוך 10 ילדים באירופה עכשיו יש טלפון סלולארי, וכן כל זמן שהם יכולים להועיל בסיוע לילדים לשמור על קשר עם הורים מודאגים, לטענת הבריאות היא לא כל כך ברורה.

מחקרים כיום אינם חד משמעיים בשאלות האם שימוש בקרב ילדים מובילים לבעיות בריאות לטווח ארוכות - במיוחד כאשר הרוב יהיה בסופו של דבר באמצעות מוביילים לאורך החיים שלהן.

עם כל כך הרבה עדיין לא ידוע, משרד הבריאות אומר ילדים צעירים צריכים להשתמש רק מוביילים במקרי חירום.

אנו מבקשים מומחים לשקול את הסכנות.

מה הבעיה עם טלפונים?

טלפונים ניידים נועדו לשדר גלי רדיו (צורה של קרינה בלתי מייננת) כדי למצוא אות, וגלים אלה לעבור במגוון כיוונים כוללים לכיוון הראש של המשתמש.

הבעיה היא שכאשר זה קורה הם נספגים לתוך הרקמות של הגוף, וזו הסיבה שמספר מחקרים הראו הם עלולים להגביר את הסיכון לחלות בסרטן המוח.

אז האם הם או לא הוא לגרום לסרטן?

דו"ח בשנת 2000 אמר כי ילדים לא צריכים להשתמש בטלפונים ניידים למעט במקרי חירום.

לקבלת בשנים האחרונות חלה ויכוחים רבים (ו כותרות מרעישות רבות) בשאלה האם טלפונים ניידים להגביר את הסיכון או לא. אבל עם כל כך הרבה מחקרים סותרים זה קשה לעשות מסקנות מוצקות.

מצד אחד, דיווח ב -2000 אמר כי ילדים לא צריכים להשתמש בטלפונים ניידים למעט במקרי חירום, וכן מחקר שבדי 2008 הזהיר כי ילדים אשר להשתמש מוביילים נוטים יותר לפתח גליומות, סרטן של תאי גלייה התומכים במערכת העצבים המרכזית.

מוקדם יותר השנה של ארגון הבריאות העולמי (WHO) אמר כי טלפונים ניידים 'עלולים לגרום לסרטן ".

עם זאת, מחקר בשנת 2006 המחקר הגדול ביותר עד כה, פורסם בחודש אוקטובר השנה, לא הראו כל קשר בין שימוש ארוך טווח של טלפונים ניידים וגידולים במוח או במערכת העצבים המרכזית.

המחקר האחרון, בראשותו של המכון לאפידמיולוגיה של הסרטן בדנמרק, לא מוצא כל ראיה כי הסיכון של גידולים במוח הוגדל על ידי שימוש בטלפון נייד.

המחקר עקב אחר 358,403 מנויי טלפון ניידים במשך תקופה של 18 שנים, והציע גם אלה שהשתמשו בטלפון נייד במשך 13 שנים או יותר לא נמצאת בסיכון מוגבר.

עם זאת, לסכנות לטווח ארוכות, בעיקר בקרב ילדים, עדיין לא ידועות (מחקר זה הביט למבוגרים בלבד), ואפילו מחברי המחקר הדני אמרו כי ניטור רציף עדיין יש צורך כי את הסיכון על פני תקופות ארוכות לא ניתן לשלול.

האם מדובר גם בילדים בסיכון גבוה יותר מאשר מבוגרים?

התשובה הקצרה היא כן.

על פי מחקר שפורסם בחודש אוקטובר בכתב העת לביולוגיה אלקטרומגנטית והרפואה, ילדים לספוג טלפון נייד באופן משמעותי יותר קרינה מאשר סברו עד כה.

הסיבה לכך היא כי יש ילדים קטנים ראשים וגולגלות רזה יותר מבוגרים, כלומר במח העצם שלהם יכול לספוג עד 10 פעמים הקרינה כי הכוח של מבוגר.

אמנם זה לא אומר לנו אם טלפונים הם יותר מסוכנים לילדים, זה מצביע על כך שיש צורך בזהירות עם ילדים לגבי שימוש בטלפון עד מחקר נוסף נעשה.

האם מחקרים לגבות את זה?

מחקר מ -2008 מן החולים האוניברסיטאי אורברו, שוודיה, מצא כי ילדים ובני נוער היו בסבירות גבוהה יותר לחלות בסרטן המוח אם הם משתמשים בטלפונים ניידים.

המחקר, אומרים מומחים, מעלה חששות כי הצעירים של היום עלול לסבול "מגיפה" של המחלה בשלב מאוחר יותר בחיים.

"אנשים שהתחילו את השימוש בטלפונים ניידים לפני גיל 20 היו יותר מחמש-פי הגידול גליומה," אומר פרופ 'לנרט הרדל שהוביל את המחקר.

כתוצאה מכך, פרופ 'הרדל מאמינה שילדים מתחת לגיל 12 לא צריכים להשתמש מוביילים למעט במקרי חירום ובני נוער מתחת לגיל 20 צריך להגביל את השימוש שלהם.

לאחר גיל זה, הסכנה פוחתת משום שהמוח כבר מפותח.

מה עמדת בריטניה?

עם זאת, כפי שאין לנו עדיין תשובות מחקרים ספציפיים הסתכלות שימוש בטלפונים נייד על ידי ילדים - אם כי המחקר נמצא בעיצומו - אנו ממליצים להורים לעודד את ילדיהם להגביל את זמן שיחת טלפון נייד ".

זהו גם בהמלצות דוח סטיוארט, אשר פורסם באפריל 2000.

דו"ח זה מומלץ כי פערים בידע הנוכחי שלנו אומר שאנחנו צריכים לקחת "גישת זהירות" כדי שימוש בטלפון בקרב ילדים, והוביל את מחלקת הבריאות ממליץ תחת-16s להשתמש בטלפונים שלהם עבור שיחות חיוניים בלבד.

מה הורים יכולים לעשות כדי להקטין את הסיכון?

79 אחוזים מהילדים בגילי 7 עד 11 שנים בעל טלפון נייד - והשיעור עם טלפונים חכמים כגון iPhone, בלקברי או מכשירי אנדרואיד גדל מהר (46 אחוזים מהילדים עכשיו יש טלפון חכם) - משתלם להיות זהיר.

העצה הטובה ביותר היא להגביל את כמות שעות ילדים מדברים בטלפון.

אם הילדים שלך מתעקשים שיש נייד, או שאתה מרגיש שהם צריכים אחד, לעודד אותם:

  • text / הודעה / דוא"ל, ולא להתקשר לחברים שלהם
  • להשתמש בהתקן דיבורית כשמתקשרים
  • להשתמש מוביילים במשורה או רק במקרה חירום
  • תמיד שימוש ברמקול, או להחזיק את הטלפון הרחק ראש כשאתה מדבר.

אנשים אחרים צפו:

עד כמה בטוח הם טלפונים ניידים: מה שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הסיכון?

לוח זמנים לשיניים: אנו מבקשים המומחים שיציינו את אבני הדרך שיניים.

ארוחות ילדים בריאים: אבני הבניין של קופסת אוכל בריא.