Berth

טיפול מיוחד לאחר לידה

הרוב המכריע של תינוקות הזקוקים להשגחה מיוחדת לבצע התאוששות מלאה

הולדת הילד שלך הוא תקופה מרגשת. לאחר הלידה, רוב התינוקות נבדקים על ידי המיילדת וחזר לאם כדי להתחמם, כדי להתחיל האכלה או פשוט להעריץ! אבל, לעתים, תינוק בן יומו עשוי צריך קצת טיפול נוסף, ולאחר בדיקה על ידי רופא ילדים מומחים, נקרא רופא ילדים, תינוקך עשוי להתקבל משתלת טיפול מיוחדת.

במקרה של לידה מוקדמת, ההורים יידעו מראש כי התינוק שלהם ילך במשתלה ולא להישאר עם האמא, אך במצבים אחרים ההורים לא יהיו מוכנים לכך.

מהו משתלה טיפול מיוחד?

כמעט כל מחלקת יולדות יש משתלה טיפול מיוחד. ברוב היחידות בינוניות וגדולות יהיו רמות שונות של טיפול זמינה בתוך המשתלה.

היחידה לטיפול נמרץ בילוד (בפגייה) הוא עבור תינוקות עם הכי הרבה בעיות, כגון תינוקות מאוד מוקדמת הנזקקים לעזרה עם הנשימה שלהם ממכשיר ההנשמה.

יחידת תינוק טיפול המיוחדת היא לתינוקות הדורשים רמה נמוכה יותר של טיפול, טיפול אנטיביוטי למשל עבור זיהומים, תצפית של נשימה והתנהגות, או טיפול לצהבת.

התינוקות ביחידת התלות הנמוכה (LDU) הם בדרך כלל אלה שהיו בעבר בפגייה או SCBU ו התאוששו מהמחלה שלהם ודורשים ההאכלה והתרופות שלהם שמר.

חלק בקורס הכנה ללידה לקחת נשים בהריון לבקר במשתלת הטיפול המיוחדת, אם אישה יודעת מראש כי התינוק שלה יצטרך להתאשפז, ואז הוא ובן הזוגה הוזמנו לראות את זה. הציוד הנלווה רב של העריסות אולי נראה מפחיד, אך חשוב לזכור כי המטרה של המנגנון הזה היא להבטיח כי תינוק מקבל את הטיפול הטוב ביותר.

מה עבודת מטה בהם?

האנשים לעבוד בחדר ילדי טיפול המיוחד כל מאומנים במיוחד כדי לטפל בתינוקות קטנים, חולים. הרופאים הבכירים נקראים רופאי ילדים יועצים שלוקחים אחריות כוללת על הטיפול של התינוקות. תחת פיקוחם הם רופאים מוסמכים שנקראים רשמים וקציני בית בכירים, התחייבות הכשרה נוספת בתחום זה של רפואה.

הצוות הסיעודי מורכב בעיקר מיילדות שגם התחייבו להתמחות. בנוסף, ישנם לעתים קרובות פיזיותרפיסטים לעזור עם בעיות נשימה ורוקחות לתת הדרכה על השימוש בתרופות בחדר הילדים.

אם התינוק שלך הוא הודה למשתלה טיפול מיוחד, תינתן לך את השמות של רופא ילדים יועץ ומיילדת או אחות אשר יהיה אחראי על תכנון הטיפול של התינוק שלך יספק לך את המידע הדרוש לך לגבי ההתקדמות של התינוק שלך.

למה תינוק הודה?

ישנן סיבות רבות מדוע תינוק ייתכן שיהיה הצורך הודה למשתלת הטיפול המיוחדת. בעיות נשימה הן אחת הנפוצה ביותר, שתראינה לרוב אצל תינוקות שנולדו בטרם עת.

טיפול מיוחד לאחר הלידה. מה הוא משתלה טיפול מיוחד?
טיפול מיוחד לאחר הלידה. מהו משתלה טיפול מיוחד?

לידה מוקדמת היא אחד שבו משלוח מתרחש לפני 37 שבועות (שלושה שבועות או יותר לפני שהתינוק היה צפוי להגיע). ככל שהמספר הנמוך של שבועות התינוק כבר ברחם לפני הלידה אז הגבוה יותר הוא הסיכוי לסבול מבעיות נשימה. יש תינוקות פשוט צריכים קצת חמצן נוסף, בעוד שאחרים יצטרכו להיות מחוברים למכונית לנשום עבורם עד שהריאות שלהם הבשילו. פעולה זו עשויה להימשך שעות, ימים או לפעמים שבועות.

תינוקות שאינם מוקדמים יכולים גם לפתח בעיות נשימה, כגון דלקות חזה (דלקת ריאות) או אם להם שאף מקוניום (חומר הירוק מלמטה של ​​התינוק כי הוא לפעמים נוכח משלוח).

סיבות נפוצות אחרות לקבלה הם:

  • התינוק האכלה גרוע.
  • התינוק מאוד מצהבת (צבע צהוב על העור והעיניים).
  • היו סימנים של מחסור בחמצן בעת ​​הלידה.
  • רופא הילדים חושד התינוק עלול להיוולד עם חריגות. אם אי נורמלי (האנומליה מולדת) חשוד, אז את הדעה של מומחה אחר עשויה להיות בקשה, למשל מומחה לב (קרדיולוג) או מנתח.

עד מתי התינוק שלך להתקבל?

לתינוקות רבים הביקור במשתלה הוא פשוט להסתכלות והם מוחזרים בקרוב אמם. אבל, עבור אחרים, שהייה ממושכת יותר נחוצה.

ביקור הסדרים להורים להשתנות אבל, באופן כללי, קרובי משפחה מוזמנים בכל עת. מבקרים אחרים מוזמנים, אבל יהיו הגבלות על קבלת פן המספר בכל ביקור ותמיד צריך להיות מלווה הוא על ידי אחד ההורים.

ילדים מתחת לגיל שנים של גיל לא יורשו לבקר, ואת של האחים ואחיות התינוק רק בדרך כלל מותר. כדי להגן על תינוקות מוגבלים מזיהומים מדבקים, אנשים עם שיעול, הצטננות, כאבי גרון או מחלות זיהומיות אחרות אינם מורשים לבקר.

מה אתה יכול לעשות כדי לעזור?

זה יכול להיות זמן מאוד מלחיץ כאשר התינוק שלך חולה בחדר הילדים טיפול מיוחד. עם זאת, מדבר עם הצוות הרפואי והסיעודי יכול להפחית דאגות "הורים רבים, כפי שהם לגלות ולהבין מה יקרה תינוקם. זה גם עוזר את הצוות אם אתם חולקים את החששות שלכם איתם.

רוב הנשים תוכלנה לספק את התינוקות שלהן עם חלב אם זה מועיל במיוחד פג. באמצעות משאבה מיוחדת, חלב אם ניתן לאחסן מוכנות כשהתינוק הוא מוכן להאכיל.

מהי התוצאה הסבירה?

עם התקדמות הטכנולוגיה הרפואית ומגוון גדול של טיפולים והבנה של מחלות של תינוקות שזה עתה נולדו, הרוב המכריע של התינוקות הזקוקים להשגחה מיוחדת לבצע התאוששות מלאה.