Berth

חומצה פולית 400 מיקרוגרם טבליות


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
מניעת מומים מולדים חומצה פולית 400 מיקרוגרם שאינה קניינית

איך זה עובד?

חומצה פולית היא ויטמין B כי הוא תנאי הכרחי של הגוף. הוא דרוש לייצור החומר הגנטי של התאים (DNA), ובכך לצמיחה והתפתחות. חומצה פולית חשובה במיוחד לשמירה על בריאות מערכת עצבים ואת ההיווצרות של כדוריות דם אדומות, נושאות חמצן ברחבי הגוף.

תוספת יומית של חומצה פולית צריכה להילקח על ידי כל הנשים שמנסים להרות. זה אמור להיות נמשך במהלך 12 השבועות הראשונים של הריון. זה חיוני לפיתוח של חוט השדרה של התינוק ומערכת עצבים, וכדי למנוע מומים מולדים המכונים מומים בצינור עצביים. אלה כוללים ביפידה ועיוותים ביפידה כגון חיך שסוע או שפה שסועה.

המינון המומלץ של חומצה פולית למטרה זו הוא 400 מיקרוגרם יומי, אלא אם כן יש לך סיכון גבוה להרות תינוק עם מומים בצינור עצביים (ראה אזהרה להלן).

נשים שלא נטלו תוספי חומצה פולית לחשוד שהן בהריון צריך להתחיל לקחת אותם בבת אחת וממשיכים עד שבוע שנים עשר של ההריון.

למה זה משמש?

אזהרה!

  • תרופה זו לא תהיה מתאימה לכל הנשים המעוניינים להפחית את הסיכון למומים מולדים. כמה נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר להרות ילד עם מום בצינור עצבי ותהיה צורך לקחת מנת חומצה פולית מדי יום גבוהה יותר נמצא בתרופה. אם אתה או השותף שלך, או מישהו שאתה או המשפחה של בן הזוג שלך, להיות בעל מום בצינור עצבי כגון הספינה ביפידה, אתה נופל לתוך קבוצת הסיכון גבוהה זו. אתה גם בסיכון גבוה יותר אם היה לך הריון קודם מושפע פגם בצינור עצבי, או אם אתם סובלים ממחלת הצליאק (או מדינה ספיגה אחרת), סוכרת, אנמיה חרמשית, או נוטל תרופות אנטי-אפילפטיות. נשים בקבוצות סיכון גבוהות אלו מומלץ לקחת מנה חמש מיליגרם של חומצה פולית מדי יום קודם יצירת הוולד ונמשכה עד שבוע שנים עשר של ההריון. מינון זה גבוה מזה כלול הלוחות האלה. אתה צריך לשאול את הרופא שלך להמשך ייעוץ אם כל האמור לעיל חל עליך.

לא לשמש

  • אנשים עם גידולים תלויים חומצה פולית לצמיחה.
  • חסר ויטמין B12 או אנמיה ממארת, אלא אם נלקח בשילוב עם ויטמין B12.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

  • תרופה זו מיועדת לשימוש לפני ובמהלך ההריון הוא בטוח לקחת במהלך ההריון.
  • חומצת פולית עוברת לחלב אם, אך אין לו כל השפעות מזיקות על התינוק היונק.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

  • נסער בטן קלה (לעתים רחוקות).

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים לקחת את התרופה הזו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך לקיחת אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

אתה צריך לפנות לעזרה רפואית מן הרופא לפני נטילת חומצה פולית אם יש לך אפילפסיה, כי נשים שנטלו תרופות אנטי-אפילפטיות מומלץ לקחת מנה יומית חמישה מיליגרם של חומצה פולית למניעת מומים מולדים. מינון זה גבוה מזו שנמצאה תרופה זו, או שניתן לקנות ללא מרשם.

בנוסף, חומצה פולית עשויה להפחית את רמות הדם של phenobarbital, פניטואין ו primidone תרופות אנטי-אפילפטיות. אם אתה לוקח חומצה פולית בשילוב עם אחד של תרופות אנטי-אפילפטיות אלה הרופא שלך ייתכן שיהיה צורך להעלות את המינון של אנטי-אפילפטיות לוודא התקפים שלך להישאר בשליטה.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

חומצה פולית 5 טבליות מיליגרם Folicare Lexpec
לחשוב מראש