Berth

הפלה

מה ניתן לעשות על הריון לא רצוי?

סיום הריון היא החלטה חשובה וכן אחד קשה מאוד לעשות. רצוי שהאישה דנה חששותיה עם מישהו לסגור מי היא יכולה לסמוך.

למשל, זה בדרך כלל רעיון טוב להתייעץ הרופא שלך אם אתה בהריון ואת לא רוצה להמשיך עם ההריון.

הפלה. מה ניתן לעשות על הריון לא רצוי?
הפלה. מה ניתן לעשות על הריון לא רצוי?

לחלופין, ישנם שירותי ייעוץ שונים, כגון שירות מייעצת הריון אירופאי (BPAS), מארי סטופס וחיים.

באזור אירופה הוא חוקי להפסקה להתבצע עד 24 שבועות של הריון, אך רוב החולים ובמרפאות לא לשקול הפסקה מעבר בין 18 ל -20 שבועות. מסיבה זו בלבד, אם אישה שוקלת סיום, אז היא צריכה לדון במצב עם רופא במוקדם ולא במאוחר.

כמו כן, לפי המוקדם הסיום מתבצע, אני בטוח יותר עבור האישה.

החוק קובע כי שני רופאים צריכים להסכים כי ההפלה יכולה להתבצע. הם יגיעו להחלטה זו אם הם מאמינים קיים סיכון גדול יותר לבריאותו הגופנית או הנפשית של האישה אם היא ממשיכה עם ההריון מאשר אם יש לה הפלה. הרופא יכול גם לקחת נסיבות חברתיות בחשבון בעת ​​קבלת החלטה זו.

למעשה, תכונה מוזרה בנוסח של חוק ההפלה 1967 כלומר כמעט כל אישה יכולה להשיג הפסקה חוקית, אם היא רוצה.

הרופא אז בדרך כלל לבחון את האישה כדי לקבוע כמה זמן היא כבר בהריון, וגם לספר לה על האפשרויות העומדות בפני סיום ואת הסיכונים הכרוכים בו. הרופא ישלח את הבקשה הזו אל בית חולים או מרפאה, אשר לאחר מכן תקבע עבורו תור להפסקת להתבצע. יש חולים רבים כיום מרפאות בתחילת הריון מסיבה זו, מאוישות על ידי אחיות ורופאים אשר יעסקו בבעיות ברגישות.

איזה סוג של בדיקה יהפוך את הרופא?

הרופא יבצע בדיקה גניקולוגית כדי לקבוע את אורך ההריון. במהלך בדיקה זו הרופא עשוי גם לקחת דגימה מהנרתיק כדי לבדוק חיידק שנקרא כלמידיה. אם המבחן הזה הוא חיובי, הן האישה ובן זוגה צריך לעבור טיפול.

סריקת אולטרסאונד עשוי לשמש גם על ידי בית החולים או המרפאה כדי להיות בטוחה של אורך ההריון.

מהן השיטות השונות להפסקת הריון?

ישנן שתי שיטות נפוצות.

  1. גלולת ההפלה. זה מיועד הריונות עד כתשעה שבועות ולא נטילת שתי תרופות - בשם mifepristone ו פרוסטגלנדין - מזה 48 שעות. יש את אלה ההשפעה גורם לרחם להתכווץ לשפוך בטנה שלה כך העובר הולך לאיבוד דרך הנרתיק. זה יכול להיות כואב וכמה נשים להרגיש חולות או יש הקאות ושלשולים עם תרופות אלו.
  2. סיום כירורגים יכול להתבצע עד 13 שבועות. זו עשויה להתבצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. צינור סטרילי מוחדר לרחם דרך צוואר הרחם. יניקה מוחלת דרך הצינור ואת ההריון הסתיים. רוב הנשים לעזוב חולים באותו היום. בין 14 ל -19 שבועות הטכניקה היא מעט שונה, כי ידוע בתור רחבה כירורגית ופינוי שבו צוואר הרחם נמתח פתוח על מנת לאפשר מלקחיים כדי להסיר את העובר.
  3. סיום רפואי ניתן לבצע עד 24 שבועות - אם כי הפלות מאוחרות כאלה הן עכשיו מאוד נדירות. זה כרוך מתן המטופל קורס של שני סוגים שונים של רפואה. התרופה הראשונה ( mifepristone ) נלקח דרך הפה בבית החולים או במרפאה, עם האישה חוזרים מאוחר 48 שעות. אז היא תינתן תרופה הנקראת פרוסטגלנדין, או דרך הפה או בתור pessary הנרתיק. סיומו מתרחש בדרך כלל תוך 12 שעות של זה כאשר האישה עוברת הריון בלידה נרתיקית. כאב, חווה לעתים קרובות אבל הקלה בכאב תמיד תהיה זמינה. (סיום כירורגי גם מבוצע מדי פעם בשלב 20-24 בשבוע אם כי זה יותר מסובך ודורש תהליך דו שלבים. בשלב הראשון מדובר לעצור את הלב של העובר וריכוך צוואר הרחם, והשלב השני מתרחש למחרת על ידי פינוי כירורגית.)

הסוג של סיום אישה מוצעת יהיה תלוי באורך של הריונה, המתקנים הזמינים גם ההעדפה האישית שלה.

אילו סיבוכים עלולים לנבוע סיום?

הסיבוכים הם נדירים אם ההריון הסתיים בתוך 10 שבועות. לכן, אם אישה חושדת כי היא בהריון, ואינו רוצה להמשיך עם ההריון, היא צריכה לפנות לרופא או למרפאה בהקדם האפשרי.

אין דבר כזה ניתוח או הליך זה ללא סיכון לחלוטין. הפסקת הריון, אם רפואיים או כירורגיים, הוא הליך בטוח אבל סיבוכים אפשריים.

הסיבוכים הנפוצים ביותר מתוארים להלן.

מדמם

אחרי ההפלה זה נורמלי לדמם במשך כמה ימים. לאחר מכן, את הדימום יקטן במשך כמה שבועות. תקופה תהיה, ברוב המקרים, מתרחשת לאחר חמישה עד שישה שבועות. אם האישה מדממת כבד יותר מאשר היא עושה בדרך כלל, זה יכול להיות בגלל הרחם שלה לא כבר התרוקן לחלוטין. אם זה המקרה היא צריכה לשאול רופא לבדוק אותה. סיבוך זה חל על שני הפסקות רפואיות וכירורגי.

מחלה דלקתית של אגן

אם אשת מפתחת הפרשות מנרתיק נעימה, טמפרטורה וכאבי בטן, היא צריכה לפנות לרופא. דלקת יכולה להתרחש אם ברחם שלא בוצע ריקון כראוי, או אם חיידקים נכנסו לזה במהלך המבצע. דלקת מטופל באנטיביוטיקה. אם רקמת כמה עדיין ברחם, זה עשוי להיות נחוץ כדי להסיר אותו עם פינוי חדש של הרחם.

כאב

זה נורמלי יש כאבים קלים על פני הבטן התחתונה עבור בימים הראשונים לאחר סיום. אם הכאב אינו מופחת על ידי משככי כאבים רגילים האישה צריכה לפנות לרופא.

נקר של הרחם

במהלך סיום כירורגית, החדרת מכשיר היניקה עלולה מדי פעם לעשות חור הרחם. אם הרופא חושד זו, הפעולה יופסק והמטופל יישמר בבית החולים לצורך השגחה. סיבוך זה נדיר לא קורה הפסקות רפואיות.

הפלה יכולה להוביל לאי פוריות?

פוריות כתוצאה של סיום משפטי המתנהל על ידי רופא מיומן נדירה.

דלקת של הצינורות ושחלות חצוצרה הנגרמת על ידי אורגניזם כלמידיה היא הגורם השכיח ביותר של פוריות לאחר הפלה. בחינה עבור כלמידיה כיום שגרתי ברוב בתי חולים ומרפאות, במידת הצורך, המטופל יטופלו לפני ההפלה מתבצעת.

כיצד להגן מפני הריון לאחר הפלה

חשוב שהאישה מדברת לרופא או למרפאה על אמצעי מניעה כדי למנוע הריון לא רצוי אחר. היא עשויה להתחיל מבייצת (ייצור ביצים) לפני המחזור שלה לחזור, כדי שהיא תוכל להיכנס להריון שוב לפני שהיה לה בתקופה הבאה שלה.

אפשר להתחיל לקחת גלולות למניעה באותו היום כמו ההפלה, אשר ברוב המקרים תיתן הגנה מיידית. סליל למניעת הריון יכול להיות מצויד במהלך המבצע. יכול להיות מוכנס זריקה למניעת הריון יכולה להינתן גם, או שתל מניעה בזרוע. אתה צריך לדון באפשרויות עם הרופא או המרפאה.