Berth

הנקה

איך להתחיל

הנקה היא החלטה אישית לאם לעשות.

הצעד הראשון לקראת הנקה מוצלחת הוא לקבל את ההחלטה לפני שתלד את התינוק שלך. זה רעיון טוב לדבר עם מישהו עם ניסיון, לחפש מידע, לקרוא ספרים וכתבי עת או לגלוש באינטרנט.

הנקה יכולה להתחיל מיד לאחר שהתינוק נולד. ברוב יולדות תינוקות מוכנסים על בטנה של אמם ישר לאחר הלידה.

בקשר הדוק ראשון זה מקדם הנקה מאוד. מייד לאחר הלידה, התינוק הוא לעתים קרובות ער. היא מחפשת בשקיקה השד ורוצה לינוק.

התינוק יכול להיות עזר בקפידה על ידי התומכים בו תחת כפות הרגליים שלה, כך שהוא יכול לזחול או לדחוף את עצמו מן הבטן ואת כל הדרך אל השד. זה יחפש את השד ולהתחיל יונק ברגע שהוא שם.

חשוב כי השדיים הם מגורה, בהקדם האפשרי, כי הכמות של חלב חלקית תלוי באיזו תדירות שהתינוק יונק.

איך התינוק מושם על השד?

ראשית, האם צריך לשבת בתנוחה נוחה ככל האפשר, כך שהחלק האחורי והזרועות נתמכות היטב, למשל עם כריות behing הגב.

ואז התינוק צריך להיות מונח קרוב לאמא. התינוק צריך להיות מונח עם הבטן שלה מול הבטן של אמא שלה, עם הראש שלה התכופף קצת אחורה. האף הזה דרכה ללא תשלום אוטומטי של השד. התינוק יכול להיות נתמך על כרית כשהיא מונחת 'בטן אל בטן ", כך התינוק כי הוא רמה עם השדיים ולא מתאמץ להגיע לפטמה.

כיצד להביא את התינוק לינוק

רוב התינוקות להוטים לינוק, ברגע שהם מרגישים הפטמה נגד הלחי שלהם.

אם התינוק אינו מגיב, או מדי ישנוני, רפלקס לינוק יכול להיות מגורה בעדינות על ידי מלטפת את הלחי שפתי התינוק עם קצות האצבעות. התינוק לאחר מכן לסובב את הראש שלה ולחפש את הפטמה עם פה פעור. האם לא שבץ שני הלחיים כי זה יבלבל את התינוק!

אותו סוג של גירוי יכול לשמש אם אתה מוצא כי התינוק או שתיית לאט או להירדם על השד.

ישנם שני סוגים של חלב אם: החלב המימי הדק שמספק את הצמא של התינוק - ואז אחרי כמה דקות של משחק, העשיר, השמנת, החלב עשיר בחלבון מגיע דרך.

הנקה. איך הוא הניח את התינוק על השד?
הנקה. איך התינוק מושם על השד?

התינוק צריך שני סוגי החלב, כדי שהתינוק צריך להיות שד אחד במשך זמן סביר לפני על מנת להזיז את השד השני. אנשים רבים אומרים כי 20 דקות זה מספיק זמן לפני מעבר צדדים.

האם התינוק יונק כמו שצריך?

לתינוק לינוק כראוי, הפטמה צריכה להיות גם בתוך הפה של התינוק. הפטמה כולה, ומעגל החום שלה, צריך להיעלם לתוך פיו של התינוק, או שהתינוק לא יהיה מסוגל ליצור ואקום בין הלשון שלה ואת החלק האחורי הרך של החיך שלה.

אם התינוק יונק רק קצה הפטמה, זה לא לרוקן את השד והפטמות תהפוכנה כואבות. בזהירות לשים את קצה הזרת בפינה של הפה שלה. ואז התינוק ירפה של הפטמה והאכלה יכולה להתחיל מחדש.

תנו לתינוק לפתוח את הפה שלה רחב (ללטף את הלחי שלה) כדי להתחיל יונק. נכון זה 'להתלבש' על 'הכי חשוב האכלה מוצלחת, אז אל להתמיד ולבקש עזרה, אם אתה נאבק.

איך אתה משיג את התינוק להרפות של הפטמה?

אם אתה לא מרוצה כי התינוק כהלכה 'נצמד', עם השלם של הפטמה וסביבתה היטב לפה שלה - אל תפחדו לקחת בעדינות את התינוקת ונסה שוב.

אם התינוק היא התרחקה באמצע ההאכלה, הפטמות של האמא תהפוכנה פצע די מהר. במקום זאת, הכניס את קצה הזרת בפינה של הפה של התינוק והוא או היא אוטומטית יפתח את הפה שלו או שלה. זה ישבור את הוואקום שהתינוק יוצר בפה שלה לינוק.

איך מפעיל את החלב לקבל מיוצר?

כמות החלב המיוצר תלוי באיזו תדירות שהתינוק יונק.

כאשר מאכיל את התינוק, את ההצעה היונקת גורם הורמונים להשתחרר למחזור הדם שלך מבלוטת יותרת המוח שלך. ההורמונים שפורסמו הם אוקסיטוצין ופרולקטין.

אוקסיטוצין גורם בלוטות החלב בשד 'האמהות להתכווץ, כך חלב משוחרר וזורם אל התינוק. נשים רבות לחוות את זה כתחושה מושכת או עקצוץ של השדיים, כאשר התינוק מתחיל יונק. פרולקטין שולט בכמות חלב המיוצרת.

באיזו תדירות תינוקך יונק בקרות את כמות החלב המיוצר, אבל זה לוקח כמה שבועות להתיישב.

בתחילת שנות שבועות, זה יכול להרגיש כאילו יש לך יותר מדי או מעט מדי חלב. זוהי תופעה רגילה אם התינוק מותר לינוק באופן קבוע, המערכה 'ההיצע וביקוש' 'תירגע, עד שהגוף שלך הוא לייצר בדיוק את הכמות הנכונה של חלב עבור התינוק שלך.

איך אתה יודע אם התינוק מקבל מספיק חלב?

רמזים טובים להיות מודעים כולל:

  • התינוק מרטיב שישה עד שמונה חיתולים ביום.
  • התינוק מקבל 100 עד 200 גרם כל שבוע (סביב 400 עד 800g בכל חודש).
  • התינוק נראה נורמלי, יש צבע יפה ועור רך, מגיב בדרך כלל, הוא חזק ונע בדרך כלל.

אם התינוק עולה במשקל כראוי ומרטיב את המספר הנכון של חיתולים כל יום, אין צורך לדאוג - גם אם הוא או היא רוצה שיאכיל לעתים קרובות. כל התינוקות הם שונים ויש לי קצת צורך גדול יותר האכלה ומגע.

רבי אמהות טריות מודאגות במקרה אין להם מספיק חלב.

כמות החלב אינה תלויה בגודל של השדיים שלך, כמו שני השדיים קטנים וגדולים מכילים כמעט את אותה כמות של בלוטות חלב. רק רקמת שומן משתנה.

מצד שני, חשוב להאמין בעצמך וכדי רוצה להאכיל. הגוף שלך את היכולת להאכיל, כך שאם ההאכלה קשה, לא מוותר. להיות בטוח כי עם תמיכה, אתה יכול להתגבר על כל גורמים מחוץ גרימת קשיים.

זכור לאכול תזונה מאוזנת היטב את עצמך, לעשות את חלב האיכות הטובה ביותר עבור התינוק שלך.

ארוחת צהריים טובה היא חשובה במיוחד: בשר רזה, לחמים מקמח מלא או פסטה, פירות וירקות, מוצרי חלב והרבה מים והרבה מנוחה.

מה אם התינוק ישנוני ואינו רוצה לשתות?

חלק מהתינוקות רוצים לישון כל היום. הם שותים קצת בכל פעם, לא לעתים קרובות מאוד. אם התינוק אינו במשקל אינו מרטיב שישה עד שמונה חיתולים ביום, לדון באפשרויות עם המיילדת או הרופא.

שנה את השד כל 20 דקות כדי לשמור על האינטרס של התינוק כדי לגרום להם לשתות כמה שיותר. זה עוזר להחזיק את התינוק הרבה, שבץ הגוף שלה ולעסות אותו או אותה בעדינות. מלטפת או מדבר תינוקך מגרה אותם להתעורר.