Berth

Over-the-counter תרופות במהלך ההריון

רוב הנשים מודעות לכך במהלך ההריון הוא צריך להימנע כמה שיותר תרופות שאינן חיוניות ככל האפשר.

עם זאת, נשיים אותם הם בדיוק כמו לסבול ממיחושים קלים כמו כל אחד אחר, כמו גם להיות יותר סיכוי לסבול מתסמינים הקשורים להריון כגון עצירות או צרבת.

אז אתה צריך צריך לחייך ולסבול אלה כאבי ראש, שיעול והצטננות? או האם יש Over-the-counter תרופות כי הם למעשה בטוחים לשימוש במהלך הריון?

הבעיה נגרמת על ידי תרופות שנקטו אמא היא כי הם יכולים לחצות את השליה ולהיכנס למחזור הדם של התינוק. הסיבה לכך היא כי חלקיקי הרפואה הם קטנים מספיק כדי לעבור את מחסום השליה יחד עם החומרים המזינים הדרושים לפיתוח של התינוק. השפעת כל יש תרופה על התינוק המתפתח תלוי התרופה עצמה ואת השליש של ההריון התרופה נלקחת ב.

איך תרופה להשפיע על התינוק המתפתח?

השליש של הריון הוא בדרך כלל מאוד חשוב. תרופות מסוימות יכולות להיות מסוכנות לקחת בשלושת החודשים הראשונים אבל בטוחות השני או שלישי, או להיפך.

 • השליש הראשון הוא תקופת הסיכון הגדול ביותר עבור התינוק. הסיבה לכך היא כי בשלב זה האיברים של התינוק מתפתחים. תרופות שצולמו במהלך הזמן הזה יש פוטנציאל להשפיע על התפתחות זו, אשר עלולה לגרום מומים או מומים מולדים. אם פגם מאוד חמור זה יכול לגרום להפלה.
 • במהלך תרופות השליש השניות יכולות להפריע להתפתחות של מערכת העצבים של התינוק, או עם הצמיחה של התינוק, וכתוצאה מכך משקל לידה נמוך. עם זאת, בדרך כלל, מומחים מאמינים כי השליש השני היא התקופה הבטוחה לקחת תרופות.
 • תרופות נלקחות הריון שלושה חודשים של הסופי יכולות לגרום לסיבוכים כגון קשיי נשימה לתינוק לאחר לידה. הסיבה לכך היא כי התרופה נשארת גופו של התינוק לאחר לידה, ואת התינוק הנולד לא תוכל להתמודד עם התרופה במחזור הדם שלה את האופן שבו האמא יכולה.

תרופות שנקטו אמא גם יכולות בעקיפין להשפיע על התינוק מפני שהם מתערבים עם הסביבה בתוך הרחם. תרופות מסוימות יכולות לגרום להתכווצויות של הרחם, ומקטינה את אספקת הדם אל התינוק, בעוד שאחרים עשויים לגרום מוקדם, מתעכבים או אפילו עבודה ממושכת, שכולן מהווה איום על התינוק.

איך אנחנו יודעים אילו תרופות בטוחות?

Over-the-counter תרופות במהלך ההריון. לזכור: תמיד להתייעץ עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופה במהלך ההריון.
Over-the-counter תרופות במהלך ההריון. זכור: תמיד להתייעץ עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופה במהלך ההריון.

התשובה היא, כי לעתים קרובות אנחנו לא. חברות תרופות לעתים רחוקות לבצע ניסויים קליניים או מחקרים בפועל של התרופות שלהם על נשים בהריון. כתוצאה מכך, כמה תרופות רישיון בפועל לשימוש במהלך ההריון.

רוב המידע שאנו מקבלים על בטיחות בהריון לעתים קרובות מגיע מניסיון מעשי עם התרופה לאורך זמן. לעתים קרובות, כאשר תרופה כבר בשימוש רחב במשך שנים רבות מבלי לגרום השפעות שליליות על הריונות, אנו יכולים להסיק כי זה לא מזיק. מידע גם יבוא מנשים שנחשפו בטעות תרופה במהלך ההריון ממחקרים בבעלי חיים.

אז כמה תרופות ידועות להיות בטוח בעוד שאחרים ידועים להיות בהחלט מזיק. אבל מספר גדול של המקרים אין שום ראיות מוצקות כדי להסיק בטיחות או סיכון. זה חל על כל התרופות, בין אם הם מרשם רופא בלבד או Over-the-counter.

אם ניקח כל תרופה במהלך ההריון הוא על כל לשקול את הבעד והנגד. ההחלטה צריכה, באופן אידיאלי, להתבצע על ידי הרופא, אשר תוכל לשקול את היתרונות של רפואה בפרט לאם מפני הסיכונים של אותה תרופה לתינוק. אם היתרונות עולים על הסיכונים, אז התרופה יכולה להינתן לאם. אם הסיכונים לתינוק גדולים מדי אפשרויות טיפול אלטרנטיבי צריכות לחפש. ההחלטה הסופית על לקיחת תרופה צריכה להיעשות יחד איתכם.

האם יש משהו שאני יכול לקחת לטיפול במחלות קטין?

הדרך הטובה ביותר כדי למזער את סיכונים עבור התינוק שלך היא למנוע את כל התרופות שאינן חיוניות, במיוחד בטרימסטר הראשון. עם זאת, מה להלן סקירה כללית של מה אתה יכול ולא יכול לקחת בבטחה לטפל במחלות קטין משותף. זכור: תמיד להתייעץ עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופה במהלך ההריון.

עצירות

 • נסה לנקוט באמצעים תזונתיים כגון שתייה יותר נוזלים ולאכול יותר סיבים ראשונים. אם אלה אינם יעילים, ישנם מעל לדלפק משלשלים שניתן לנקוט במהלך ההריון.
 • סוכני Bulking כגון ispaghula (Fybogel), methylcellulose, סובין sterculia בטוחים.
 • הסנה במשלשלים ו cascara הוא גם בטוחים.

צרבת עיכול

 • סותרי חומצה הם בדרך כלל בטוח, אם כי סודיום ביקרבונט נספג לזרם הדם ולכן יש להימנע במהלך ההריון, שכן צריכת הנתרן שלכם לא צריך להיות גבוה מדי.
 • תרופות כגון Gaviscon המכילים alginates בטוחים, והוא יכול להיות שימושי במיוחד עבור צרבת נגרמת על ידי הלחץ של התינוק על הבטן. הם יוצרים רפסודה על תוכן הקיבה ולמנוע מהם עוברים בחזרה במעלה צינור המזון.

כאב כגון כאב ראש או כאב גב

 • נסה שיטות סמים הלא ראשון. עיסוי ראש יכול לעזור להקל על כאב ראש, כאב גב בזמן ניתן להקל על ידי ביצוע מתיחות עדינות כדי להקל שרירים קצרים, או לטבול באמבט חם.
 • אקמול הוא נחשב בדרך כלל בטוח לשימוש לטווח קצר בכל השלושה הטרימסטר. זה נעשה שימוש נרחב בכל שלבי ההריון להקלה על הכאב והקטנת חום.
 • אספירין לא סטרואידיות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) כמו איבופרופן אינם מומלצים במהלך הריון, כפי שיש להם חלופות בטוחות יותר זמינות. הם יש להימנע במיוחד בטרימסטר האחרון, כי הם יכולים לעכב עבודה, להגדיל את האורך של סיבוכי עבודה ולגרום אצל תינוק שזה עתה נולד. מינונים משככי כאב של אספירין יכול גם להעלות את הסיכון לדימומים לאם ולתינוק אם נלקח בטרימסטר השלישי. ראיות עולות תרופות אלה צריכות להיות גם נמנעו בטרימסטר הראשון ועל ידי נשים שניסו להרות, כיוון שהם עלולים להגביר את הסיכון להפלה או מומים.
 • קודאין dihydrocodeine יכולים להשפיע על הנשימה של התינוק אם נלקחו בטרימסטר האחרון, או במהלך לידה בכמויות גדולות. שימוש כבד עלול גם הוא לגרום לתסמונת גמילה אצל תינוק שזה עתה נולד. עם זאת, במנות קטנות לתקופה קצרה של זמן על מנת לטפל בכאב ספציפי ניתן לקחת הטרימסטר הראשון ושני, אבל רק על פי עצת רופא. שימו לב כי חלק משככי כאבים מעל לדלפק מכילים קודאין או dihydrocodeine. התייעצו עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון.

חום ואלרגיות Hay

 • עבור קדחת השחת, לנסות תחילה ככל האפשר כדי להפחית את החשיפה לאלרגנים המפעילות את המודעה.
 • אם הדבר אינו אפשרי, ניתן להשתמש בתרסיס אף cromoglicate נתרן בבטחה או טיפות עיניים בכל שלושת הטרימסטר.
 • לחלופין, שימוש לטווח קצר של תרסיסים לאף המכיל סטרואידים כגון beclometasone סביר לגרום כל נזק. עם שימוש ארוך טווח מספיק יכול להיספג לפגוע בצמיחה של התינוק, ולכן אלו צריכות לשמש רק לאחר דיון כל סיכונים עם הרופא או הרוקח.
 • מוצרים המכילים אנטיהיסטמינים, כגון brompheniramine, meclozine, diphenhydramine, דוקסילאמין, cetirizine ו loratadine יש להימנע בדרך כלל, שכן קיים לגביו מידע מספיק לגבי הבטיחות שלהם. עם זאת, כלורפנירמין נחשב בדרך כלל בטוח לקחת במשך כל שלושת השלישים, אם הצעדים האמורים לעיל להיכשל. התייעצו עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון.
 • תרסיסים לאף היסטמין וטיפות עיניים יש להימנע.
 • חומרים נוגדי גודש באף, כגון פסאודואפדרין, phenylephrine, xylometazoline, אוקסימטזולין יש להימנע גם אין מספיק ראיות לביטחונם. אינהלציות אדים אמורות לספק הקלה מסוימת מן הגודש באף.

שיעול והצטננות

 • שיעול ותרופות קרות בדרך כלל מכילים שילוב של מספר מרכיבים, כוללים משככי כאבים, אנטיהיסטמינים חומרים נוגדים גודש (ראה לעיל), ולכן חשוב לוודא כי כל מרכיב הוא בטוח לפני לוקח אותם. התייעצו עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון.
 • מכייח שיעול גואיפנזין כדי לעזור לשחרר שיעול מתייהר יכול לשמש, אם כי שתיית הרבה מים זה יעיל באותה מידה עבור זה. אתה יכול גם לנסות להשתמש אינהלציות אדים לעזור ריר נזיל ולהקל להשתעל. תרופות נגד שיעול המכילות יוד כיחן יש להימנע, כמו יוד יכולה לפגוע בתפקוד של בלוטת התריס של התינוק.
 • חומר שמשמש מדכא שיעול כבר בשימוש נרחב ונחשב בדרך כלל בטוח לשימוש במהלך ההריון, מתן הוא נלקח רק לפרקי זמן קצרים ביותר, תוך שימוש במינון הקטן ביותר האפשרי. עם זאת, זה כנראה הכי טוב להימנע מכך בטרימסטר הראשון. מדכאי שיעול המכילים קודאין יש להימנע בטרימסטר השלישי.
 • תערובות שיעול מרגיעות כגון שיקוי פשוט, או מוצץ לכסניות המכילות דבש או גליצרול כדי לצפות את הגרון, הם האפשרות הבטוחה ביותר להפחית שיעול. התייעצו עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון.

שלשול

 • התקפים קצרים של שלשולים לא יעשו התינוק שלך כל ניזק, אבל השלשול נמשך זמן רב יותר מאשר כמה ימים יכולים לגרום להתייבשות. זה יכול להימנע על ידי לקיחת מלחים להחזרת נוזלים כגון Dioralyte, אשר בטוחים לשימוש בזמן הריון.
 • תערובת קאולין יכול לשמש גם כדי להגדיל את חלק הארי של הצואה.
 • Loperamide לעצור שלשול יש להימנע, שכן קיים לגביו מידע מספיק זמין להחליט אם זה בטוח או לא.

קיכלי נרתיקים

 • אין הרבה מידע זמין על תרופות נגד פטריות כגון clotrimazole (הפתילות "קאנסטן ואנס") או fluconazole (Diflucan 1). הם צריכים לשמש רק לאחר דיון של הסיכונים והיתרונות עם הרופא שלך.
 • אם מומלץ להשתמש בתכשיר וגינלי, לטפל עם אפליקטורים הנרתיק או להימנע משימוש בהם לגמרי.

אקזמה, דרמטיטיס ואלרגיות בעור

 • Moisturisers או מוצרים מרגיעים כגון קרם קלמין צריך להיות הנמל הראשון שלך של שיחה כפי אלו בטוחים לחלוטין.
 • קרמים סטרואידים כגון הידרוקורטיזון ניתן להשתמש במהלך ההריון, אך להימנע משימוש בהם על שטחים גדולים של העור, עבור תקופות זמן ארוכות, או תחת תחבושות, כמו כמויות משמעותיות יכול להיספג אל זרם הדם.

חומצה פולית

זוהי התרופה Over-the-counter רק כי הוא באמת חשוב לקחת, הן לפני ובמהלך ההריון. אחת 400 מיקרוגרם לוח צריך לקחת כל יום על ידי נשים שמתכננות הריון ובמשך 12 שבועות של הריון ראשון. זאת על מנת לסייע בפיתוח של חוט השדרה של התינוק ומערכת עצבים למנוע מומים בצינור עצביים כמו שדרה שסועה. נטילת חומצה פולית מדי יום גם עוזרת למנוע מומים מולדים כגון שפה שסועה ו חיך שסוע.

מנה יומית גבוהה (5 מ"ג) של חומצה פולית מומלצת אם אתה או השותף שלך יש ספינה ביפידה, או אם היה לך ילד קודם נולד עם מומים בצינור עצביים. לדון עם הרופא שלך.

לתרופות שאינן מכוסות כאן לשאול בעצה או הרוקח או הרופא שלך. הדרך הטובה ביותר כדי למזער את הסיכון היא למזער את צריכת כל התרופות המיותרות. זכור כי צמחי מרפא אינם בטוחים בהכרח הריון. בכל מקרה של ספק לשאול!

סיכום מהיר

 • האם אתה בהריון נטילת תרופות?
 • האם אי פעם אמרת את הרופא או הרוקח שאת בהריון?
 • אם הינך בהריון, אתם לוקחים טבליות חומצה פולית שלך?
 • באופן כללי, להימנע מכל תרופות במהלך ההריון במידת האפשר.
 • תמיד עליך להתייעץ עם רופא או רוקח אם אתה בהריון החל תרופה חדשה.
 • זכור כמה תרופות Over-the-counter ותרופות מהסופרמרקט יכול להזיק לתינוק שלך.
 • צמחי מרפא אינם בהכרח חלופות בטוחות. שאל את הרופא או הרוקח לקבלת ייעוץ על לקיחה אלה תוך מדי בהריון.
 • אם אתם חווים תופעות חריגות לאחר נטילת התרופה שלך, להודיע ​​על כך לרופא או לרוקח מייד.
 • הרופא שלך צריך לשקול את הסיכונים מול היתרונות של מתן תרופה במהלך ההריון.
 • כל אדם הוא שונה - אישה אחת יכולה לקחת תרופות מזיקות וללדת תינוק בריא ונשים אחרות עלולות לקחת תרופה בטוחה מה שנקרא בסופו של דבר ללדת ילד עם מום מולד.
 • מומים מולדים יכולים להתרחש באופן טבעי, גם אם אתה לא לוקח שום תרופות, ואף אחד לא באמת יכול להסביר מדוע הן מתרחשות.