Berth

סירופ Salapin


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
אסתמה salbutamol עץ אורן

איך זה עובד?

סירופ Salapin מכיל את salbutamol המרכיב הפעיל, שהוא סוג של התרופה הידועה בתור אגוניסט בטא 2 קצרת טווח. (NB. Salbutamol זמין גם בלי שם המותג, כלומר כמו תרופות גנריות.)

Salbutamol עובד באמצעות פעולה על קולטנים הריאות בשם קולטני בטא 2. כאשר salbutamol מגרה קולטנים אלה הוא גורם שרירי הנשימה על מנת להירגע. זה מאפשר דרכי הנשימה לפתוח.

בתנאים שבהם יש היצרות של דרכי הנשימה, כמו אסטמה או מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD, למשל אמפיזמה וברונכיטיס כרונית), קשה על האוויר להיכנס ולצאת של הריאות. על ידי פתיחת דרך הנשימה, salbutamol מקל לנשום.

Salbutamol נלקחת לרוב באמצעות מכשיר משאף. שאיפת התרופה מאפשרת לו לפעול ישירות לריאות במקום בו היא נדרשת ביותר. זה גם מקטין את הפוטנציאל לתופעות לוואי המתרחשות בחלקים אחרים של הגוף, כמו הכמות נספגה אל הדם דרך הריאות היא נמוכה יותר מאשר אם הוא נלקח דרך פה.

Salbutamol כאשר שימש משאף ידוע כמקל. הסיבה לכך היא כי זה עובד מהר מאוד כדי להקל על התקפי אסטמה, צפצופים, לחץ בחזה או קוצר נשימה. משאפים salbutamol יכול לשמש גם כדי לפתוח את דרכי הנשימה זמן קצר לפני פעילות גופנית כדי למנוע צפצופים.

Salbutamol לפעמים שנקבעו להילקח דרך הפה, למשל כמו סירופ, עבור אנשים שאינם יכולים להשתמש משאפים היטב. זה חייב להילקח באופן קבוע בדרך זו כדי לסייע לשמור על דרכי הנשימה פתוח כל הזמן.

למה זה משמש?

אזהרה!

 • אין לעבור את המינון של salbutamol כי הרופא רשם לך להשתמש.
 • אם סירופ salbutamol שלך לא נראה עובד כמו גם כרגיל, או במשך זמן רב ככל הרגיל כדי להקל על צפצופים או לחץ בחזה, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך בהקדם האפשרי. יתכן כי אסתמה או COPD שלך מחמיר הרופא שלך אולי צריך לתת לך תרופה אחרת.
 • אנשים עם אסתמה חמורה צריכים בדיקות דם סדירות כדי לפקח על כמות אשלגן בדם שלהם. הסיבה לכך היא כי רמות חמצן נמוכות בדם (היפוקסיה) ותרופות אסטמה שונים, ביניהם כותב שורות אלה, יכולים להוריד את רמות האשלגן בדם.

השתמש בזהירות

לא לשמש

 • רגישות או אלרגיה ידועות לכל מרכיב

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • חשוב כי אסטמה נשלטת היטב בנשים הרות. בכל מקום אפשרי, תרופות אסטמה צריך להילקח על ידי משאף, כמו זו מקטינה את כמות התרופות כי נכנס לזרם הדם וחוצה את השליה. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.
 • Salbutamol עוברת לחלב אם בכמויות קטנות. ההשפעה של זה על התינוק היונק אינה ידועה, ולכן תרופה זו יש להשתמש בזהירות מניקה. באופן כללי, משאפי salbutamol ניתן להשתמש כרגיל במהלך הנקה, משום שכמות תרופה שעוברת לתוך החלב אם לאחר השימוש במשאף היא זניחה ולא סביר להזיק לתינוק. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

 • טלטול, בדרך כלל של הידיים (רעד)
 • מתח עצב
 • כאב ראש
 • מהר יותר פעימות לב נורמליות (טכיקרדיה)
 • מודעות של פעימות הלב שלך (דפיקות לב)
 • התכווצות שרירים
 • רמת אשלגן נמוכה בדם (היפוקלמיה)

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי יצרנית התרופות.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות תוך לקיחת אחד זה, על מנת להבטיח כי השילוב בטוח.

תרופה זו לא צריך לקחת עם חוסמי בטא, כגון atenolol, propranolol או timolol. הסיבה לכך היא כי חוסמי בטא פעולה הפוכה בתרופה ולגרום דרכי הנשימה כדי לצמצם. זה יכול לגרום קשיי נשימה לאנשים עם אסתמה או COPD. בעיה זו לפעמים כבר ראתה עם טיפות עיניים המכילות חוסמי בטא, למשל המשמש גלאוקומה.

Salbutamol עלולה לגרום לירידה רצינית ברמות אשלגן בדם (היפוקלמיה), דבר אשר עלול לגרום לתופעות לוואי. תופעה זאת יכולה להיות מוגברת על ידי התרופות הבאות, אשר יכול גם אשלגן נמוך בדם:

 • נגזרים xanthine, כגון תאופילין או aminophylline
 • סטרואידים, כגון beclometasone ו פרדניזולון
 • אגוניסטים בטא 2 אחרים, כגון salmeterol
 • תרופות משתנות, כגון bendrofluazide ו frusemide.

זו הסיבה מדוע אנשים עם אסטמה או COPD החמורים, אשר יכול לקחת כמה תרופות אלה, צריכים רמות אשלגן בדם שלהם לעקוב באופן קבוע.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

Airomir Asmasal clickhaler משאף salbutamol Pulvinal
Salamol קפסולות Ventmax SR ונטולין
עירוי ונטולין טבליות Volmax

משאפי מודד אוויר מנת salbutamol, משאפים ומונעים נשימה, nebules, סירופ, טבליות הזרקה זמינים גם בלי שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.