Berth

דלקת ריאות

מהי דלקת ריאות?

דלקת ריאות היא דלקת של רקמת הריאות המשפיעה אחד או משני צדי החזה כי לעתים קרובות מתרחש כתוצאה מזיהום. הזיהום יכול להיגרם על ידי הרבה מיקרואורגניזמים שונים - וירוסים (וירוס סינסיציאלי הנשימה למשל), חיידקים, פטריות (למשל histoplasmosis) וטפילים. בנוסף זיהום, דלקת ריאות יכולה להיגרם גם על ידי כימיקלים קורוזיביים ויפח הריאות או משאיפת עשן רעיל משריפה.

לעיתים נדירות, דלקת ריאות יכולה לגרום ממך לנשום משהו שאתה אלרגי. זה עשוי להיות קשור תחביב או לתעסוקה שלך. המונח הרפואי דלקת ריאות הנגרמות על ידי אלרגיה הוא alveolitis החיצונית אלרגית. דוגמא למצב זה היא הריאות של האיכר, שנגרמות משאיפת האבק מן השחת מעופשת.

דלקת ריאות היא עדיין מחלה נפוצה המשפיעה סביב 1 אחוזים מכלל האוכלוסייה הבוגרת באירופה מדי שנה. אנשים רבים מתים מזה מדי שנה, לרוב נשים ובמיוחד אנשים מעל גיל 70. שיעור התמותה הכללי בשל דלקת ריאות הוא כרגע 5 אחוזים, כלומר סביב 1 ב 20 אנשים להידבקות למות המצב ממנו.

מחצית מכלל המקרים דלקת ריאות נגרמות על ידי חיידקים. החיידק, המכונה pneumoniae סטרפטוקוקוס הוא הגורם העיקרי של דלקת הריאות הטיפוסיות ביותר.

איך הוא נדבק דלקת ריאות חיידקית?

זיהום מתרחש בדרך כלל כאשר אתם נושמים המיקרואורגניזמים.

לעתים רחוקות יותר, דלקת ריאות הוא נדבק כאשר מושבות חיידקים מזיהומים במקומות אחרים בגוף - כמו עצם נגוע - נסיעה דרך מחזור הדם אל הריאות ולהישאר שם.

לבסוף, אתה יכול לנשום את תוכן הקיבה שלך, למשל בעקבות הקאות, הגורמת לדלקת ריאות כימית ועלול להביא מיקרו-אורגניזמים לריאות.

מהם הסימנים של דלקת ריאות?

 • דלקת ריאות חיידקית קלאסי מתחיל פתאום עם התקפי רעד, חום, כאבים בחזה ושיעול.
 • השיעול הוא יבש בהתחלה, אבל בתוך יום או ימי האדם מתחיל להשתעל ליחה. הליחה היא בדרך כלל צהובה, מוכתם בדם או בצבע חלוד.
 • הנשימה היא בדרך כלל מהירה ורדודה. האדם הנגוע עלול מחנק ואף עלול ללכת כחלחל סביב השפתיים והציפורניים בשל חוסר אוויר (כיחלון).
 • כואב לי לנשום עמוק או שיעול. זה עשוי להיות סימן לכך הדלקת התפשטה אל הקרום המכסה את הריאות (דלקת קרום ריאה).
 • מדינת confusional חריפה (נפוצה יותר בקרב הקשישים).
 • כמו כן יכולה להיות התפרצות רצינית של הרפס (פצעים קרים) סביב הפה, אשר מראה כי המערכת החיסונית שלך היא לא מסוגלת עכשיו כדי להתגונן נגד הווירוס ההרפס.

אם אתם תופסים קר, כי לא נראה להיעלם, או לזהות את התסמינים שהוזכרו לעיל, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.

מי נמצא בסיכון הגדול ביותר של דלקת ריאות?

 • ילדים, במיוחד כאשר חולים כרוניים. דלקת ריאות בילדות, עלולות להיחשב בטעות התוספתן.
 • חולים במחלה ממושכת, במיוחד אלה עם הלב, התנאים בכבד או בכליות, חולי אסטמה, אנשים עם הריאות של המעשן ו חולי סוכרת.
 • אנשים עם מערכת חיסונית חלשה, כגון אנשים שנדבקו ב- HIV.
 • חלש וזקן.
 • אנשים שהיו להם הסיר את הטחול שלהם.
 • אלכוהוליסטים.

כיצד ניתן למנוע מקבל את זה?

עישון נזקים לריאות וגורם להם סיכוי גבוה יותר להידבק. אם אתה מעשן, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי למנוע דלקת ריאות הוא להפסיק לעשן.

החל מחודש ספטמבר 2006, כל הילדים יוצעו חיסון פנאומוקוק כחלק משגרת שלהם חיסונים לילדים. חיסון זה מגן מפני הסוג הנפוץ ביותר של דלקת ריאות, הנגרם על ידי חיידק Streptococcus pneumoniae, המכונה pneumococcus. החיסון יהיה נתון כמו שלוש מנות, בשתיים, ארבע ושלוש עשרה חודשים של גיל. חלק מהילדים אשר הם חולים כרוניים עשויים גם צריכים מגבר פנאומוקוק נוסף לאחר יום ההולדת השנייה שלהם. הרופא שלך ייעץ לך.

אם אתה יותר מ 65 שנים, המערכת החיסונית שלך היא לקויה יחסית, או אם אתם סובלים ממחלה כרונית כגון ריאות של המעשן, אסטמה, לב כרוני, מצב כבד או כליה, או סוכרת, אתה גם צריך להתחסן נגד pneumococcus. כמו כן, חשוב לטפל טוב של עצמך להתחסן נגד השפעת, במיוחד אם יש מגיפת שפעת רעה מסביב.

אם הטחול שלך הוסר, למשל לאחר תאונת דרכים, חשוב לקבל חיסון נגד pneumococcus. אי להתחסן אומר שאתה מפעיל את הסיכון להידבק בדלקת ריאות. בסביבות חמש שנים לאחר החיסון, רופא צריך לקחת דגימת דם כדי לראות אם הוא עדיין יעיל.

איך מפעילים את הרופא להחליט כי יש לך דלקת ריאות?

הרופא ישאל אותך שאלות על המחלה שלך, ולאחר מכן לבצע בדיקה של החזה שלך, על ידי הקשה או 'percussing את זה עם האצבעות שלו או שלה באמצעות סטטוסקופ. הרופא אז מקשיב לקולות שאינם שמע בדרך כלל, כמו חורקים וקולות מפעפעים כאשר הנשימה.

ברוב המכריע של מקרי בדיקה נוספת אינה נדרשת. אם לעומת זאת הרופא מודאג במיוחד חולה, לעתים קרובות הם יופנו החולים המקומיים שלהם שם כמה תמונות רנטגן של הריאות תילקחנה לראות עד כמה גרוע המצב הוא. רק אם המצב היה חמור מאוד, הם היו צריכים להתאשפז בבית חולים לטיפול.

אם זה היה הכרחי, מיקרו אורגניזם יכול להיות מבוגר מן ליחה או דם שלך כדי לברר מה זה ולהחליט מהלך הטיפול הטוב ביותר לקחת.

מבט לעתיד

דלקת ריאות. איך הוא נדבק דלקת ריאות חיידקית?
דלקת ריאות. איך הוא נדבק דלקת ריאות חיידקית?

ההיסטוריה הטבעית של דלקת ריאות משתנה, תלוי מי תופס אותו, החיידקים המעורבים ואת הטיפול הניתן.

במקרים חוזרים ונשנים של דלקת ריאות במקרים בהם מצבו מסרב להגיב על סדרה של טיפולים שונים, ייתכן שיש משהו אחר לא בסדר ברצינות רבה כמו סרטן ריאות.

גם לאחר אפיזודה של דלקת ריאות אשר טופלה בהצלחה, אך טבעי הוא רק לחוות תקופה לאחר ההדבקה שבו אתה מרגיש עייף, לקבל קצר בקלות נשימה ויש להם שיעול מעצבן, מתמשך שיכול להתעכב במשך כמה שבועות.

כיצד ניתן לטפל בדלקת ריאות?

אפשר להתייחס אליו עם אנטיביוטיקה כמו פניצילין. חוץ מזה, תמיכה אחרת עשויה להיות פיזיותרפיה חזה צורך, למשל, טיפול חמצן.

אם היית בחו"ל בתוך חודשיים עד שלושה חודשים לפני להידבקות במחלה, חשוב כי אתה לומר לרופא מיד. חיידקי חוץ לפעמים דורשים טיפול שונה מאלה לראות יותר נפוץ באירופה.

איך אפשר לתת את התרופה?

אנטיביוטיקה אחרים עשויים גם להיות נתון, דרך הפה או בזריקה, תלוי מיקרו אורגניזם כי יימצא גורם לדלקת ריאות.